Jump to content
PIKap

Подкрепяте ли идеята за ограничение 140 км/ч по магистралата

  

179 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Как мислите? Тук допълнителен материал : http://www.webcafe.bg/id_534118126_140_km_v_chas?_A_kade_sa_magistralite

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А видяхте ли дъртите номенклатури от КАТ как подскочиха?Щяло да има повече катастрофи, кой кара със 130км/ч.Никой, всички минават 140!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че всички са ЗА. Ама и 150 да я направят, пак ще има нарушители.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минавам ограничението от 130км/ч. Подкрепят идеята за 10км над тавана на скоростта, но няма да ми хареса ако всичко стане документално, т.е. би било добре с промяната на ограничението да подсигурят и опасните участъци. На магистрала Хемус ( София ) не са малко.А за катаджиите , не знам само при мен ли е така, но ги засичам много рядко по магистралните пътища.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да намалят скоростта до 110 за да са най-икономични колите и да не замърсяват.А като караш с 200+ при ограничение 110 тръпката ще е още по-голяма :D

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам акт за превишена скорост на магистрала :)Аз съм за идеята да се кара със 140 на повечето места, защото според мен е безопасно (на повечето места). Въпроса обаче е друг - в момента ако караш със 140 на магистрала никой няма да ти направи нищо. Ако този закон бъде приет, вече 140 е легално, при 150 реално не подлежиш на наказание, а 160 ще ти струва 100-на лева мисля.От друга страна, ограничение 140 не би променило манталитета ми на каране, следователно това може би важи и за повечето хора. И в резултат мярката ще бъде разумна - честно казано малко ми е трудно да преценя дали е добре или зле.Иначе признавам - при сухо време и аз честичко карам със 140 (че понякога и повече) по магистралата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вълк козината си мени, ала нрава не! Демек тези които си карат с над 130 сега, ще си карат и с над 140 ако се приеме предложението :) Едва ли промяната ще е в пътните инциденти, от колкото в по-малкото глоби. Друг е въпроса в България имаме ли магистрала която да е безпоасна дори при 130 :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да намалят скоростта до 110 за да са най-икономични колите и да не замърсяват.А като караш с 200+ при ограничение 110 тръпката ще е още по-голяма :D

Има едно прословуто ограничение 60 на Витиня... Поне 4 пъти съм го минавал със 160 и има тръпка.. да не знаеш дали врагът те дебне зад храстите :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Против.Защо ли? Заради това"Така че когато начертаното на ресторантското меню стане факт, а благоденствието се случи във вид на високи доходи и нови коли - не е ясно в този или следващ мандат на ГЕРБ, то тогава да вдигнем и скоростта. Другото са си приказки на маса."

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема как да стане. И 80 километра да го направят, ще има пичове, които ще минават с над 150(минимум):blink:. Не казвам, че аз съм примерен. Просто кача ли се на магистралата под 170 не свалям:D. Вече стана и за четвърти път ми излизат някакви бели коли с сини лампи:lol:, но аз не свалям скорост. Полицията инат, но и аз инат.;)Това е моето мнение.ПП: аткове имам само за паркирване:D

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм "ЗА" но с идеята, че това е лимита на нормалната скорост. След 140км/ч вече си е рисковано, и то не заради друго а заради ужасно некачествените ни пътища. Това, което у нас е магистрала, в другите страни се нарича "коларски път".

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко сложно, но "НЕ". Който иска да се трепе, пак ще го направи. Както се получава и на градско, където ограничението е 50. По-скоро бих цитирал заглавието на статията: "140 км в час? А къде са магистралите?". А съм от тези дето се тътрят със 100-110 и 120 когато изпреварват. И със сигурност на места по нашите маНгистрали и 100 си е опасно... :stretcher:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОСтавете хората да се трепят те не гледат ограниченията....говорите за БГ-то като за митично място,навсякъде по света карат като луди и бързо,просто глобите правят разликата - дубаи полицаи досега не ме спирал ама камери на всеки метър - една снимка 100 евра нагоре.повечето държави цивилизовани са така ,ще се занимават те да се карат с простаци :) щрак взимат 100 евра за държавата ебават корупцията и другия път караи с 200 пак.Пак казвам докато другите карат с 200 в БГ и аз ще карам,не може някакви С8-ци да ме минават мене :D просто ограничението е цифра на табела без законови последици,или ако те спрат -с малко рушвет(ех каква хубава дума :D ) и никои нищо не е видял,а пред радара е минала я линеика (колега,мотоциклет) и агнето цяло у вълка сит :P

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв смисъл да се променя ограничението с 10кмч. Аз съм от тия дето карат с около 110 и за мен няма по-скапан път от магистралите. Супер еднообразието. Ако искам да настъпя - скачам много над 140, така че пак глоби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е лоша стига пътища за които плащаме къде дабък, къде винетки да отговарят за безопасно пътуване с такава скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карате ли с над 120 по магистралата? - Карате.

С новото ограничение ще продължите ли да го правите? - Ще продължите.

 

Е, с новото ограничение, до 149 ще го правите безплатно. :)

 

 

:offtopic:

Balinkata, оправи си подписа, че ако знаеш в момента каква "реклама" си правиш....

 

Angel's hands и Angle's hands са две много различни неща :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата над мен го е казал идеално,и без това в България никой не спазва ограничения.Ако искат и 200км да го направят,все тая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:offtopic:

Balinkata, оправи си подписа, че ако знаеш в момента каква "реклама" си правиш....

 

 

 

Ръбата реклама, не бях забелязъл благодаря :D

 

И по темата Player101 е прав, но си спомнете и колко инциденти ставаха със скокрост под тази на кофти участаци, аз лично на Пазарджишкия учасртъ от магистралата винаги карам по-бавно и все си повторя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не карам с повече от 120,но подкрепям вдигането на скоростта.Поне рекета ще намалее малко ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка никой не ви задължава да карате с 140 нали? При 140 без нарушение може да караш и с 130 и 120 и 110.... а който иска да си троши главата-негова си работа :)

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята. И без това, като се кача на "магистралата" 2пъти годишно си карам с 140-150, поне да не ме грози камера или патрулка. Обаче минималната да я направят поне 90км/ч.Аман от камиони и смотльовци по трасето. Ти си караш най-културно със 140 и той изведнъж пред теб с 80 да изпревари камиона, каращ със 70... И ко праиме- едни сопки, едни клаксони, едни поздрави по майчин адрес. ПТП-тата не стават от скорост или стари коли, а от калпави шофери ;)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И ко праиме- едни сопки, едни клаксони, едни поздрави по майчин адрес. ...

Не, не позна, просто минаваш в най-бързата (трета) лента на магистралата, начертана на едно ресторантско меню. :P
  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обърках едни плюсове и минуси

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една дума: Не.

Няма пътища за такива скорости. По-скоро да мислят за увеличаване на ограничението от 90 км/ч по "автомобилните пътища" - които сигурно са повече като процент от националната пътна мрежа.

Данни от Статистически институт (в км.):

Магистрали: 437

Първокласни: 2 970

Второкласни: 4 030

Третокласни пътища и пътни връзки при кръстовища и възли: 12 019

 

Смисъл? Никакъв. Да се фокусират върху по-големия проблем. Другото става за кръчмата и люпене на семки.

Някой ще каже: "Е, то се тръгва с малки стъпки" - отговарям: "И се стига до никъде" - практиката го показва.

Много повече смисъл ще има да се оправят голямата част от пътищата - първо, второ и третокачествените, и максималната скорост да скочи от 50 на 90 - тогава може и да си говорим за икономия на гориво и максимална предавка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май никой не схваща за какво иде реч.

 

140 е максимална позволена скорост а не минимална задължителна. Дали има условия за това и с колко да карате ще си прецените вие. Стова ново ограничение ще получавате по-малко " картички" по пощата.

Това че на някои хора им намаля "далаверката" е една друга приказка за лека нощ.

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Стова ново ограничение ще получавате по-малко " картички" по пощата. "Според мен си се объркал, защото картичките не се получават от магистралите. А който е карал с 139 преди ще кара сега с 149, така че пак не е сигурно, че някой радар няма да ти го нахака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М@м@ им...НЕ, по дяволите!Така се увеличава шанса някой с 10км отгоре да ме отнесе на магистралата безнаказано - и както каза колегата по-горе - за без пари.Аз съм от масовката с над 20-годишните коли...мога да ви кажа, че като мина през неравностите на магистралата, пломбите ми се опитват да ми избият шибидах. Не защото окачването ми не е здраво, а просто защото е 20-годишно, а не 2-годишно.Вижте статията, която колегата е прикачил:"Бойко Борисов: 140 км/ч е една прилична и икономична скорост за модерните автомобили. Който иска - да си кара със 110-120 км. Вдигаме горния праг, за да не бъдат санкционирани шофьорите..."А ся си представете специалните шофьори със специалните коли, заради които се вдига максимума, и мен, на магистралата...може и да драматизирам, но точно това си представям аз, не ми се мре, точка.И освен това - абе, по дяволите и българска работа! Оправете пътищата, пък после ако искате и 200км сложете, да му се не види!! В крайна сметка...и да се хабя, и да джафкам, тфа е поредната малоумщина на простаците, които си играят на държавници в нашата пишман държава, каквото и да мислим, все тая, ще си мрем по пътищата и това си е.Айде със здраве

Редактирано от Morridina
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Morridina дали ще я направят 140, или не, няма значение за тези за които говориш, или и тези които карат с над 200, защото те при 130 карат с много над ограничението, и много много не им дреме за някво ограничение, дали ще е 130 или 140 :).

Редактирано от degman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ЗА ! може да са 10 км ама пак са нещо ... в други държави има места на които си караш с максимална скорост или поне с 200 да кажем .. то тука е ясно че пътищата не стават .. ама това 130 вобще не е много.. то е ясно , че всеки ще си кара пак както си поиска ,аз един незнам дето да спазва ограничения!!! който както си прецени така да кара , но това не означава да заплашва останалите ест :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен няма значение. Аз си карам между 120-160 според условията, както го правят голяма част от хората. За скоростта на магистралата не влияе ограничението 130, а по-скоро личната преценка на шофьора, защото полицаи има само на ограниченията(тунели, неравности, ремонти и т.н.). Дори да махнат въобще ограниченията скоростта няма да се промени или поне при мен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз съм да няма ограничение на магистралата всеки колкото иска и му позволява колата е може примерно до 400км/ч да сложат за да не полети някой все пак не всеки може да управлява самолет :rolleyes:

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като някой с 250 се вреже в тебе, ще си се молил да е карал със 110-120 и по чудо колана и еърбеците да са те спасили...Когато магистралите ни станат като в Германия и започнем да караме изрядни автомобили, едва тогава можем да си помислим за високи скорости! Ние пътища нямаме, а пък с 400 ще караме...приказвате си наизуст вече...Статистиката за тежките катастрофи за тази година в България стигаше 6000! Карайте разумно и умерено и мислете и за другия отсреща, защото едно подхлъзване или стъпване в банкета с висока скорост, може да погребе и вас и невинния отсреща!Поздрави!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен единствено ще се намалят глобите до колкото ги има... Всичко останало ще си е по старо му, кой как е карал преди ще кара и след новото ограничение по същия начин. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за увеличаване на скоростта от гледна точка че до някъде ще се облекчи трафика, но до колко ще има ефект не се знае. За жалост тази промяна в закона няма да се отрази на културата на шофиране в България. Катастрофите в повечето случай не са от превишаване на скоростта с 10 км./ч., а от безрасъдно шофиране, което се дължи до голяма степен на ниска култура, самонадеяни шофьори или такива със малък стаж зад волана но за сметка на това с голямо самочувствие. Времето наистина е ценно, но живота много повече.

Редактирано от martins
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм против и гласувах с "НЕ". Не съм от най-стрикните шофьори, които спазват ограниченията, но съм против тези 140км/ч за магистралите. Сега всеки трети кара със до 150км/ч и глоби няма, тъй като най-често радарите са настроени над 151км/ч. Като ограничението стане 140км/ч - всички ще карат с до 160км/ч и глобите ще са малко... А 160км/ч вече си е доста опасна скорост. Първо, че нямаме истинска магистрала и второ, че по улиците има маса бараки, които едвам не се разпадат...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм против, не че това ще промени нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 100% за вдигане ограничението на 140!Миналата година имах път към Дупница навсякъде знаци 60, 60, 60 на магистралата 90, 90. Аз не съм състезател ама бесовете ме хванаха да се влача така.Да им се не видят и хранилките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...