Jump to content
Sign in to follow this  
Zlatozator

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Издърпай целият централен пластмасов модул (този с решетките).Това става с 2 шестограма на "Г" пъхаш в двата края,така че малката част на шестограма да влезе в най долният процеп и издърпва на вън.Като го изкараш отзад има по две щипки от двата края и тях повдигаш на горе (важна е последователността).Ако имаш късмет и се е спряла там някъде добре.За надолу незнам.

Ако я виждаш, намотай малко хартиено тиксо (с лепилния слой навън) или дъвка, върху тел (с огънат на U край) и пробвай да я лепнеш и издърпаш с него. Ако не се вижда се опасявам че ще падне разглобяване.

Извадих - няма я. При падането се чу че издрънчава надолу...

Цецо, не се вижда за съжаление...

Някой има ли идея как да я извадя от най-долу. Кое се разглобява и като карам така дали ще отиде нанякъде...

Пусни на макс да духат само средните духалки,може и да излезе.

Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

Преди 2 часа, sMARTBomber написа:

Извадих - няма я. При падането се чу че издрънчава надолу...

Цецо, не се вижда за съжаление...

Някой има ли идея как да я извадя от най-долу. Кое се разглобява и като карам така дали ще отиде нанякъде...

Предполагам вече е паднала, на дъното на корпуса , в който се намира моторчето и перката на парното, ако освен не се е задържала на някоя клапа.

Ако е там, трябва да извадиш това моторче и перката му и може да я намериш.

Според мен няма да е стигнала до турбината. Тя е в жабката където сменяме въздушния филтър, едва ли е стигнала до там. Има по-ниски части. Като духалките на краката и под задните седалки.

Edited by h5rov

Задачата ти е много трудна :(

a694752d4a23f4a32abe01f660fc641c-1056x52

• Upvote 1

Коя щанга е за сходимоста(дето болта е на ексцентрик) че не мога нещо да се оправя ?
http://japancars.ru/image/cache/epc_honda/e4f8cde637edafe1a3bba25f4e25b2e2-1056x527.gif

Ето за тази питам ?
22.thumb.jpg.f5716886843e780bf4300cbff507327f.jpg

Точно тази определя сходимостта!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Здравейте,

имам два въпроса относно моя акорд 2.4 (2005).

1. Буксата която е в подлакатника, с какво се различава от тази за пепелника? Пробвах да вържа един компресор за гуми към нея, но нямаше ефект. При запалката си работеше.

2. Решил съм да слагам газ, но дилемата ми е между Романо или BRC. Моля, колегите които са газифицирали този мотор да кажат тяхното мнение. Принципно и двете в момента са на цена 1350лв.

преди 26 минути, bobx3m написа:

1. Буксата която е в подлакатника, с какво се различава от тази за пепелника? Пробвах да вържа един компресор за гуми към нея, но нямаше ефект. При запалката си работеше.

Мисля че са леко различни и май задната работеше само "на контакт".

Преди 1 час, bobx3m написа:

Здравейте,

2. Решил съм да слагам газ, но дилемата ми е между Романо или BRC. Моля, колегите които са газифицирали този мотор да кажат тяхното мнение. Принципно и двете в момента са на цена 1350лв.

1. Според мен са еднакви, но със сигурност са на различни предпазители. Тази в подлактника ако не се лъжа е дори на самостоятелен. В подлакатника ми беше спряла и ползвах на пепелника. Един ден се заядох и смених предпазителя и заработи и тя, а нямаше други загаснали уреди.

2. Аз съм с BRC вече 60к, мога само положително мнение да изразя. За Романо нямам наблюдение, други колеги да се произнесат.

1.И на двете букси,компресора за помпане на гуми и зарядното за тел. си работят.

2.С брц съм 50000км. няма ядове!

На 3/19/2018 at 14:00, bobx3m написа:

Здравейте,

Аз ползвам Романо и съм доволен 30к км някъде.

Колеги, ще сменям маслото и искам да си купя и филтрите.

- въздушен, маслен и филтър купе

Ще ги купувам от avtochastionline24.bg, но има различни размери и аз не знам как да разбера, кой трябва да взема за моята кола - Accord 7, 2.4/190к.с., 2006г.

Някой може ли да помогне?

На 3/19/2018 at 7:37, h5rov написа:

Според мен няма да е стигнала до турбината. Тя е в жабката където сменяме въздушния филтър, едва ли е стигнала до там. Има по-ниски части. Като духалките на краката и под задните седалки.

Въздушния и този за купето, размерите варират според производителя, с около 2мм в оразмеряването, не пречи.

Проблема е с този за купето, има места на които дават грешни филтри за нашите модели, после не може да го сложиш.

На МАНН, МАЛЕ или КНЕХТ си вземи, за купе.

Въздушен не мога да ти кажа марка, маслен оригинален те съветвам.

Здравейте,

някой сменял ли е съединител на бензинов преди фейс лифт 2,4 двигател? Ако може впечатления и насоки за оригинален/неоригинален, препоръчителен сервиз за услугата и ориентировъчно ценово изражение? 

Колега относно съединителя, както и аз така и други колеги бихме ти препоръчали от civic k20 комплект. Доста по лек от стоковите к24 е. Ориентирай се към ebay защото цените са по-поносими, до колкото си спомням за комплект k20 ми искаха около 1200лв, а от ebay цената е приблизително на половина и малко по-надолу. А и някак си имам чувство, че качество на предлаганите стоки у нас няма. От кой град си, ако си от Пловдив пиши на лично.

Намерил съм от coxmotorparts уж оригинален за 425лв без транспорта. Мисля че е добра цена.

• Upvote 1

Колеги какво мислите за тези 2 обяви : 

https://m.mobile.bg/details/11525784620715062

https://m.mobile.bg/details/11515841950019508

Може ли да се монтира круиз контрол на модел, който заводски няма такъв и каква би била цената. Благодаря предварително

On 5/15/2018 at 1:51 PM, isullivan said:

Edited by gmarinov
delete

Здравейте, карам 7ца комби от има няма 3 години наскоро и бях сложил понижаващи пружини отпред , но не ми понесе возията и ги разкарах. Сега обаче със заводските леко ми грозне  е визуално висналата задница. Интересува ме някой подлагал ли е подложки на пружините за повдигане отзад? Замислям се и за нови пружини, но стойката на колата си е такава и едва ли ще има особена промяна с тях...

Чувал съм че може да се подложи, но не знам конкретно на нашия модел дали става. Аз съм със стандартните пружини и стойката (както и клиренса) може да видиш примерно в тази моя тема:

И на мен ми е любопитен въпросът ти, тъй като мислех да вдигна със сантиметър задницата.

Здравейте колеги,

блокира ми ел. облегалката на шофьорската седалка. Някой имал ли е този случай и как го е решил? Слави в Овча Купел не искаше да я погледне защото ако се свали седалката, нещо се чупело и после трябва да се поръчва нова част и няма гаранция че ще може да я оправи. Имах намерение и сам да си я отворя да я видя какъв е случая ама след това което ми каза се чудя...Като бутна лостчето се чува мотора и облегалката помръдва половин сантиметър и блокира, така и в двете посоки. Навежда ме на мисълта да не би някое зъбно колело или предавка да е блокирала...?
Съвети? Да търся цяла от друга кола ли? В доста неудобно (изправено) положение е и не може да си я оставя така...

И на моята виичко си свети вече 9 месеца я карам без проблем.Само колекторите съм и сменял в Бултрако Пловдив...доста скъпичко ми излезе 1400 лв. Иначе е добър автомобил

Edited by Accord 2007 2.2 i-ctdi

На 29.06.2018 г. at 13:54, garyhobson написа:

Да търся цяла от друга кола ли?

Най добрия вариант е този,има ги не е кат да няма!:)

• Like 1

Здравейте колеги, имам един проблем с радиото, до преди няколко дена всичко беше ок. Но от скоро, като го пусна почва да препуква, бръжди и няма звук. От къде може да е проблема? Колата е Хонда Акорд 2005г, преди фейса с 2.4 мотор.

И още нещо как се сваля този плафон, да сменя крушката? :)

20180828_185404.jpg

Edited by blox1

Лесно, има гнездо за фина отвертка.

Подмушваш леко и подваждаш внимателно.

Препоръчително е да позлваш предвиден за това инструмент като това:

https://goo.gl/images/6ix7iz

• Upvote 1

Ясно мерси много, а за проблема с радиото, случвало ли се е на някой? :)

Преди 14 часа, blox1 написа:

Ясно мерси много, а за проблема с радиото, случвало ли се е на някой? :)

За проблема с радиото трябва да дадеш повече подробности. С премиум саунд ли си и всичко по музиката оригинално ли си е? 

Радиото ми е напълно оригинално, по музиката нищо не е пипано. Но интересното е ,че при пускането се чува препукване доста силно, намира радио, но няма никакъф звук, и като го оставя пуснато от време на време препуква и пръщи леко. А иначе нямам представа дали е Prenium Sound.

MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1535471473440.jpg_1535471476283.jpeg

Ако е това от снимката, не е премиум.

Здравейте колеги,

Някой има ли кординати и актуален телефон на Дидо от варна да запиша час за преглед. Благодаря предварително на отзовалите се.

Поздрави,

Edited by rado_85

От къде мога да намеря крушки T3 Neo Wedge за подгрева на седалките на нормална цена?

При пуснати габарити свети ли бутона за авариини светлини?

Edited by gmarinov

Да, свети, аз си купих крушките от обикновено магазинче за ел. материали. Бяха някакви стотинки.

037621080.thumb.jpg.197ef8e0b5712804e40e1d96f3b602ed.jpg

5 hours ago, chavdarbs said:

Да, свети, аз си купих крушките от обикновено магазинче за ел. материали. Бяха някакви стотинки.

037621080.thumb.jpg.197ef8e0b5712804e40e1d96f3b602ed.jpg

Какъв модел се води крушката и колко вата е?
На бутона на авариините видях, че има 2 лампи, но при мен не свети нито на габарити, нито на пуснати авариини.

Размени ги и виж дали ще светне на габарити, ако не, значи са изгорели и двете.

• Like 1

Ами, не знам какъв модел е. Просто занесох старата изгорялата и ми дадоха същите. 

Да на аварийните има място за две лампи, но свети само едната на габарити. Сложих и лампичка и на другия цокъл но не светна по никакъв начин.

037621079.thumb.jpg.a93ccad994386166694a47c56bc2aabb.jpg

Между другото, и бутона на шибидаха също свети. И на него му смених лампичката.

Edited by chavdarbs
  • Like 1

Би ли казал как го смени, целия плафон ли свали, или твоят бутон е при ВСА бутона?

Разглабял съм плафона, но не съм забелязал да има крушка на бутона за шибидаха.