Jump to content
darius

Бойкот на мобилните оператори!

Recommended Posts

На 20.01.2011 се организира протест срещу надписването на сметки от мобилните оператори.Тези които са на работа ще протестират с изключени телефони."СТАНИ, СТАНИ ЮНАК БАЛКАНСКИ, ОТ СЪН ДЪЛБОК СЕ СЪБУДИ"! :ph34r: Айде сега да видим, ква нация сме и дали можем да се организираме в едно толкова просто и ефективно начинание! :ph34r: П.С. Телефона ми ще бъде изключен и в събота и неделя! :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята, само едно уточнение: "Бойкот СРЕЩУ мобилните оператори" мисля че така е по-правилно :ph34r: И моите сметки откакто си "подмениха" платформата нещо все високи :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ас съм за , преди година ги хванах да лъжат с 10лв.Колко пъти звънях , разправии и накрая говорих с някаква там по-висшестояща, признаха си вината и ми намалиха сметака с 10лв.После три месеца поред ме сцепиха направо....Ммого са долни.Оператора е Мтел - всеки знае(който ползва техните услуги) за какво иде реч.Мисля че с изключен телефон няма да стане.Аз подкрепям идеята на определена дата да се обаждаме на оператора и с предварително подготвен текст да изразяваме протеста, как иначе ще разберат, че протестираме, колко ще се навият да си изключат телефоните, а ако им трябва за работа или гледат болен?Поздрави колеги :lol:.

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нима има 3 000 000 болни?Като се налага ще има включен тел. за болни.Останалите офф.Това е наказанието.Свиване на потреблението води до падане на цените!В БГ свободен пазар няма, има само монополи, картели и т.н. тайни сдружения.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мтел редовно ми надписват сметки и за съм за бойкота :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви ги надписват защо сте им клиенти? Аз съм с договор и такса 32лв. Горе долу толкова плащам. Обаче не мога да засека дали не ме пържат с безплатните минути, защото говоря много и еднократно с "непознати" номера. В крайна сметка се вмествам в лимитите без да се ограничавам. Ще подкрепя протеста с изключен телефон!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам с всичките си телефони :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на 20-ти ли ? Принципно съм с вас !( ама то само принципно )В работен ден трудно ще стане това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за. Наистина много се оляха операторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам с изкл. телефони ,колкото и изобщо да помага това =D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще му дръпна щепсела с голям кеф,но така едва ли ще им пръдна на чурката на Ментел.Наистина са много нагли.Аз май месец приключвам с тях.Пак с голям кеф.Дали някой от нас ще умре ако вземем та ги изключим за по седмица? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече толкова повече! И аз ще си изключа телефона.А тази инициатива само в нашия форум ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само тук, във Фейсбук има около 50 000 в различни профили.Фейсбук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и Глобул не са по-малки нагляри.Миналата година ми идва сметка за 45 лева някъде, с 13 лева за ползван мобилен интернет. :) Телефонът ми беше такъв,че не можеше да ползва щото беше стар модел.Пишем молбичка,ама преди тва плащаме сметката разбира се.Чакам си месец песимистично настроен и така се оказа-писмото в пощата ми го потвърди.''Ползвали сте и това е!Край на връзката!''И ме принудиха да мина на програма с включен пакет мегабайти мобилен интернет за да не ме цакат.Всичките оператори са лъжци и мошеници.И ще се избият едни други за клиенти ебати.Обаждат ти се месеци преди да ти изтече договора,за да го подновят в офиса,който ти казват и да вземат процентчето. :) После ти звънят пак,но от друг офис и те приканват.Давам му off, ама наистина че така само ще им накривим калпака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Кучето играе според тоягата". Варианти има много, стига на човек да му се занимава. А на повечето от нас - хич не ни е до излишно губене на време и нерви. Нека ви звънят, какво от това - никой насила не ви кара да преподписвате договор. Дръжте ги в напрежение, голяма работа че ще изтървете някоя офетра с телефон или тям подобни глупости. Сега толкова са го закъсали с клиенетелата, че даже за лаптопи се обаждат на абонатите си. Вие си правете изводите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми бяха надписали сметките за Август, Септември и Октомври, но след като забелязах несъответствието веднага се обадих в Мтел, за да видим на какво се дължи. След 1 месец проучване ми се обадиха че за ми задължени с 40+ лв и мога или да си ги взема, или да ги ползвам за плащане на следваща сметка.Вместо да се вайкате, може да се опитате да си оправите нещата сами, а и това с изключването на телефона що за боикот е? Какво ще стане като си ги изключим?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се изключат 2-3 телефона, файда няма да има, но ако се изкючат 500 000 (примерно) загубите за съответния оператор ще се равняват на няколко милиона :):D В протеста има доста смисъл, даже съм на мнение, че досега трябваше няколко пъти да се е случил.Лошото е, че участие ще вземат адски малко (и недостатъчно) хора. Ще има и доста, който са обещали да вземат участие, но пак ще си ползват телефоните :D Всичко, което се иска от хората е да натиснат едно копче и да изключат апарата за няколко часа.Ако не можем да се организираме за нещо толкова елементарно, то ние си заслужаваме надписаните сметки и всички останали неправди които понасяме всеки ден :DДо колегата rulemaker, не всеки може да си проследи цялата фактура и да си търси правата, има хора, които говорят с много непознати номера (клиенти например).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не знам как става при вас така , но от самото начало на Мтел майка ми , та и 4 години след това и аз имаме номера , после сме имали и на Глобул и никога не съм останал с впечатлението , че ме цакат . Може би защото са фирмени и като сме сключвали договорите е било през под-изпълнители ( примерно Офис 1 ) . От 2 години насам имам и личен номер на Мтел , от който рядко говоря , но до сега сметките ми са изрядни , дори съм плащал по-ниска сметка заради отстъпка лоялен клиент :) Така е и приятелката ми , която плаща само такса защото има безплатни минути към номера - обаче наистина , всичко живо покрай мен пищи , явно съм късметлия :D Това , което ми се случи е от Хенди да ми създадат нов договор без мое съгласие и бяха натрупали сметка от 10-15 лв , но не им платих и стотинка ( всъщност платих 1 стотинка за да закрия номера :D )Всъщност обещавам , че ще се включа в протеста с личния си номер :D а на Ники Кънчев ще му тегля една майна ако пак ми звънне :D

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ Mного/навих и домашните :D / Операторите са нагли и безцеремонни. До миналата година не ти и казваха за договора. А сега като казват някой казва ли ти за телефонче към договора? Тряя да си питаш...Предлагам или да ги гасим, или да звъним чак при крайна необходимост, но това да е всеки петък. С горивата пак така-петък само при крайна нужда и през деня парното на "0". Само с 30-40% свиване на потреблението ще разберат ,че не са безмъртни:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както се наложи да си продам любимата турбинирана хонда заради мобилен оператор, и платих 4300 лв фактура, няма сила на земята, която да ме накара да сключа договор отново. Аз съм на ваучер и кво могат да ми надпишат, най-много да ми вземат 5-те лева голямо чудо... Хвърлям картата и вземам друга и така... Нямам търпение да пуснат неограничени мобилни нет услуги, пускам си неограничен интернет и ше говоря само чрез скайп :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей верно много си изгорял ти ве човек :D , ебати и сметката 4300, как така се получи? това е голяма ташак................ файда няма да спираме телефона, ами в определен час и ден да запалим *88 или 123 там , никога в тая държава няма да се съберта 500 000 да си спрат телефоните, защо трябва да се ограничавам заради тея кавали, аз си плащам такса, по -правилно за мен е да им кажа, че не съм доволен от тях.Ако регистрират 500 000 такива обаждания, дали няма да е по- ефективно от изключването?Аз мисля, че ще е по- добре.Лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Случва се да се получат ес-ем-ес-и от "онези" номера, не знам как успяват да таксуват получателя без негово знание с отварянето на съобщението" - думи на служител в една от фирмите бездни на алчността.

 

Ще се включа... тоест изключа, даже до понеделник късния следобед.

 

Колега, "запалим" ли този номер значи всичко отива в чужда полза....таксува се и той вече, а това значи голяма печалба.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс да се съберат дори 100 души, които да се обадят на *88 от което полза няма, най-много да се претовари мрежата и *88 да е временно неактивен. Ако пък им се обадиш да им кажеш, че си недоволен от тях със сигурност ще разплачеш някой от съчувствие, тъй като всички ТЕ са силно заинтересувани от твоето мнение! :D Изцяло подкрепям колегата barsi, за жалост всички знаем, че няма как да се случи :DДо колегата Sako, много са те прецакали брат, затова бъди съпричастен и го спри за няколко часа утре и ти, по този начин ще ограничиш и входящите си обаждания :PПс: 50 души покрай мен също ще са с изключени телефони.

Редактирано от Dimiter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам.Най ме дразнят с тъпите им договори и с това предпотписване без да те питат.Сметките винаги ги натписват.Лошото, е че няма алтернатива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъда off-line от 07,30ч до 22,30ч на 20,01,2011г....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......................... С горивата пак така-петък само при крайна нужда и през деня парното на "0". Само с 30-40% свиване на потреблението ще разберат ,че не са безмъртни:D

И какво ако не се зарежда в петък?Тогава или в четвъртък или в събота ще заредиш!Мислиш ли, че след като са я докарали дотам, да печелят толкоз, нямат акъл да си правят статистика за деня, седмицата, годината?Това със незареждането в петък от никъде няма да ги ухапе бълхата.Изхода е: пътуване с трамвай, метро, велосипед, пеша. Само така не ползваш (почти)горива.
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ще ги изключим, но кой ще загуби от цялата работа - говоря само в групата, т.е. така и не навъртам минути, само аз ще изгубя, че няма да си ползвам телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lord_of_the_road, не си изключвай телефона! !!! Явно не разбираш цялата концепция. !!!

Редактирано от Dimiter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще стане ако всички, ама наистина всички, абонати започнат да плащат фактурите си със закъснение от поне 7 дни? Дали МенТел/Глобул/Виваком ще ограничи едновременно едни 20-30% от абонатите си? Друг е въпросът, че все ще се намерят едни 80%, които да си платят навреме !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lord of the road до някъде е прав, че няма да навърта сметка, защото говори в групата. НО, чрез изключване на мобилните телефони се появява индикация в главния регистър HLR на всеки мобилен оператор. Т.е. когато се прави ежедневната справка (не помня кога точно) ще се забележи колко много хора са си изключили мобилните телефони :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко в обедните новини споменаха за "простеста" и познайте? 100 000 подкрепили фейсбук групата, а на улицата бяха 50 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално бе Трънчо, все пак живееш в България :) Преди малко си платих сметката и познайте - 3 месеца само по 40 лв, а сега 23,76 лв :ph34r: може и да са се трогнали ръиш ли, от протеста де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално бе Трънчо, все пак живееш в България :) Преди малко си платих сметката и познайте - 3 месеца само по 40 лв, а сега 23,76 лв :ph34r: може и да са се трогнали ръиш ли, от протеста де :)

 

Мислиш ли ? Според мен просто не си навъртял сметка. Когато ми дойде извънземната фактура първо пишех жалби за преразглеждане на фактурата после за приспадане, накрая писах молби просто да ми разсрочат сумата за да мога да я платя. ДА АМА НЕ искат всичко на куп... Та така платих си като съвестен гражданин... А днес съм със спрян телефон :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ситуацията е такава не само при търговията с горива. Същото е положението и при мобилните оператори. След сигнали на клиенти Комисията за защита на потребителите заедно с Комисията за регулиране на съобщенията започнаха проверка на лоялността на М-Тел."От една статийка за горивата от днес. :) Предполагам затова последните ми 1-2 сметки са РЕАЛНИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, моя е спрян :)

+2 :ph34r:

Преди малко в обедните новини споменаха за "простеста" и познайте? 100 000 подкрепили фейсбук групата, а на улицата бяха 50 :)

Аз ги пропуснах за жалост. Надявам се в късните (19ч.) да споменат нещо по въпроса. И все пак 100,000 човека във FB ... от тея ,ако половината са си спрели телефоните днеска ,то това ще е чудо! Защото много ме съмнява всички да са подкрепили протеста ,повечето са се включили колкото да има бройка в FB.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми е офф.

И аз говоря само в група, нищо няма да загубя, скайпа ми помага да бачкам,

фейсбука също!

 

Ако в БГ има профсъюзи няма да има толкова явни монополи и картелни споразумения

от банки за 12,14 и 18% лихва.Няма да има вода по 2лв. на кубик!

Парното, което като източиш вода от радиатора в чаша не може да те упари!

Няма да ни лъжат и надписват нито една сметка.

НО профсъюзите в БГ са приспани и подчинени от бивши кадри на ДС, те това е!

 

Народа не си знае силата, бойкот и цените ще паднат.

Като пилешкото, като имаше пилешки грип!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да ви разбера.Надписват ви сметките? Консултирайте се с юрист.Не ви харесват мобилните оператори? Не позлвайте услугите им.Преди около 1-2 години беше модерно да се прави подписка срещу какво ли не. Сега е модерно да се прави фейсбук група организираща протест, отново срещу какво ли не.

Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...