Jump to content
lookcho

За търговията на дребно във форума

Recommended Posts

Аз също съм за раздел "Подарява",а и предполагам още доста колеги,които имат ненужни неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е трябва да има такъв раздел,защото понякога наистина има нужда и аз съм твърдо ЗА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е lookcho , един да разбере смисъла все е нещо. То е ясно че не може да се променят хората, важното е тези дето биха го направили да видят, че има и друг начин ....

Днеска като подариш нещо излишно дето ти пречи, утре някой друг ще ти подари нещо дето на Теб ти трябва, а за него е излишно !

 

Това с "нова група "коментатор" или "циник"" е много добра идея, въпроса е дали има начин и най-вече желание да се осъществи !

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки е с правото си да продава каквото и ще да е то.... едва ли някой го е намерил някаде или му са го подарили.който не му оттърва цената да не купува, всичко лежи на простата фраза "ако искаш" :lol:На зорлен никой от никой пари не е взел, иначе аз също съм ЗА раздел подарявапп... направи ли се раздел Подарява ще съм от първите пуснали подаръци :)

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки е с правото си да продава каквото и ще да е то.... едва ли някой го е намерил някаде или му са го подарили.който не му оттърва цената да не купува, всичко лежи на простата фраза "ако искаш" :lol:На зорлен никой от никой пари не е взел, иначе аз също съм ЗА раздел подарявапп... направи ли се раздел Подарява ще съм от първите пуснали подаръци :)

че то си го има колеги тоз раздел в общи но маиче вече е по на задна страница иначе и аз ще се включа.Много от колегите продават части 2 ръка на цената на новите почти,били оргинални да ама са на 15 години вече но както и да е всеки е в правото си.Както е казал народа СИРОМАХ ЧОВЕК ПОЛОВИН ДЯВОЛ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евреите са го казали:Парите са в боклуците....................Верни на този принцип нЕкои колеги се опитват да забогатеят на бързо.И все пак всеки е свободен да продава на каквато цена иска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право да определя цената,едно "нещо" струва точно толкова колкото ти платят за него!Може да питаш колегите с моргите те имат богат опит как едно парче желязо което се търкаля на двора им в един момент става звезда и го продават за пари :lol:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама по Коледа все ни обземат едни мисли за дарителство и подаряване. Както колегите казаха всяко нещо си има цена и тя е тази, която някой ти плати за него. Lookcho - няма такова нещо като етика в бизнеса, при него всичко се ръководи от печалбата. Казвам го със съжаление, но до скоро и аз мислех като теб и вярвах, че отношенията в бизнеса са базирани на правила. Такива обаче няма! Всеки се е вгледал в личната печалба и открай време си някой в това общество само ако имаш пари.Е аз подарявам една купчина железа, които са ми излишни в момента ( за справка виж Купува/продава автомобили :lol: ), но НИКОЙ не иска да се възползва.п.п. И аз съм ЗА разадел Подарява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека който иска да продава каквото намери за добре,но друг е въпроса дали някой би се навил да му даде пари за дадената "стока".Иначе аз също съм ЗА раздела Подарява,защото така всички бихме могли да си бъдем полезни един на друг,нали все пак затова сме тук в този форум,за да се обединим около любимата ни марка и да си помагаме с каквото можем.Това е Силата на мечтите :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, всичко си има цена и за някой неща тя клони към 0. Всеки има право да продава на каквато цена си иска, но не за сметка на неинформираноста на хората :drunk:( за това забранихме "цена по договаряне" )Бизнес етика също има и винаги ще има, просто една добра част от хората намират предимство във това да не я спазват. Това, че един е аморален, не е повод останалите да станата такива, по-скоро да се обединят среу него.Колегите с моргите си вадят хлаба с това да намират, разглобяват, сортират и доставят вехтории, и за една добра част от тях дори и те не искат пари, което означава, че са етични - това че цените им са понякога по-високи, не ги прави измамници а просто зависими от тази дейност. Моля да не ги намесваме, защото ще стане нечестен спрямо тях скандал. Те Инвестират във стари части и искат цена отговаряща на срока и размера на инвестицията си, което не важи за повечето от останалите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе глупаво е, че забраниха коментарите в тия теми, щото наистина много хора си мислят, че си е далавера да купиш гол всмукател от Д14 за 40лв. или оригинални тасове за 13-ки за 30...и т.н и т.н......Неможеш да казваш кой какво да продава, но поне да можехме да си отбелязваме мнението, един вид като съвет към следващия четящ поредната обява за "купува/продава" във форума.П.С> Темата за "Подарява" във форума е наистина с хубава цел, щото както каза и terror1sta - днес ти подаряваш на някой нещо ненужно за теб, утре той ти връща жеста с нещо непотребно за него....

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещате ли се за обяви от сорта на "Продавам един си кво за 50лв" (нещо на 20 години полуработещо) с един ъп "Айде промоция 40лв" и със следващ ъп "Ако някой не го вземе до седмица за 30лв го изхвърлям в боклука" :drunk: Аз се сещам за подобни обяви...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се изкажа като търговец на дребно. Не мога да разбера какво е това мрънкане за цените ??? Аз като видя ,че някой иска примерно 30лв. казанче за чистачки просто затварям, страницата и отварям следващата. Какво ви пречи цена по договаряне ? Какво и как предпазваш като е "забранена" ? Като толкова много искате да предпазите някой за това ,че не е информиран ами изваждайте всяка седмица списък с цените на новите части по магазините то и там има драстична разлика ... Винаги, ще съм за по договаряне, до сега каквото и от когото и да съм купувал/продавал е било винаги с договорка на дадената цена. Според мен именно защото сме колеги трябва да можем да се договорим. Какъв е смисъла да се пишат излишно завишени цени с идеята да се пазарите после и т.н. Според мен е в пъти по-добре някой да ми пише "имам ето толкова лев за ето това имаме ли сделка ?" отколкото ама то сега цената ти е ненормална, виж другите за колко го продават, виж моргите, аве ти луд ли си да искаш такива пари и т.н. Това кой какво изхвърля и/или продава не е работа на никой, след като във форума има раздел продава и в него можеш да си публикуваш обява, значи в нея можеш да продаваш ако искаш и две парчета останали от строшената ти предна броня.

 

п.с. С две ръце подкрепям идеята за раздел "Подарява" преди време имаше една темичка с 14-15 страници, която зачезна някъде си ...

 

п.с. Не целя да се заяждам с никой, но според мен не е правилно да гледаш в паничката на другия, като не те кефи подминаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещате ли се за обяви от сорта на "Продавам един си кво за 50лв" (нещо на 20 години полуработещо) с един ъп "Айде промоция 40лв" и със следващ ъп "Ако някой не го вземе до седмица за 30лв го изхвърлям в боклука" :drunk: Аз се сещам за подобни обяви...

точно за тия говорим ! chirenski, объркал си смисъла на темата ми се струва :) не се заяждам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да изразя мнение по темата, наистина всеки има право да слага цена на даден продукт, но няма смисъл просто да се опитваме да се лъжем. От доста време си търся кора за говорители и от един колега получих няколко лични съобщения, 1-во беше с цена 60 лв :) , 2-ро с цена 20 лв, като му писах да я праща каза че е продадена, след 2 дена ми писа пак че имал друга на 50 лв :drunk: За форум Подарява съм съгласен, нямам никакви части за Хонда, но имам адски много други боклуци в гаража :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търговец на дребно или дребен търговец , морга и предприемач - смятам , че трябва да се даде шанс на всеки :) Пазара ще отсее тези , които не стават , а тези които не са имали за цел да стават търговци но им е харесало този вид работа може да се амбицират и инвестират :D Да , смешно изглежда да продаваш кора за 60 лв , на следващия ден да й искаш 20 лв , но това говори само колко си бос в търговията , а не колко си алчен или злонамерен :D Не ми се е случвало да продавам толкова , често части , но ми се случи да продавам гуми - не съм си правил труда да търся и проучвам колко струват гумите в гумаджийниците , просто видях цената на чисто нова ( в случая цената която съм платил ) разделих на 2 и цената беше готова ( разбира се говоря за гуми на 1 сезон ) , реално видях същите като моите гуми в по-лошо състояние с 20 лв цена нагоре за бройка , не се чувствам прецакан защото гумите нямаше на коя кола да ги ползвам и ги продадох за 1 седмица всеки комплект - бяха 3 :D Находчивите ще се сетят колко ми е излезнала всяка гума :D Не случайно си има швакета по които се оценя колко ти струва колата , нека всеки бъде честен със себе си и пред купувача и оформи цената по тази схема , а не да надува цена само защото стоката е дефицитна ;) Темата е доста обширна и може доста да се говори по въпроса ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега не вдявам какъв е проблема...Щом имаш нещо за продаване можеш спокойно да се пробваш да го продадеш.Ако не стане при някаква реална цена,то или го хвърляш или го подаряваш.Повечето хора не подаряват нищо през форума,защото има яко спам в пощата и това дразни.Аз не търгувам тук и сигурно няма и да търгувам,но бих се чувствал убиден,ако се опитам да продам 4 гайки за 20 кинта/примерно/ и 1 месец не успея накрая като ги заподарявам и хоп-всеки иска.Ха сега да не съм спал на баба Ванга в магданоза в градината и,та да прихвана от нейната дарба и да знам на кой ще му е най от полза.От тук съм си купил доста неща и при правилен подход винаги има бонус.Кога монтаж на аванта,кога нещо за интериора-лостче на праното примерно или нещо друго.По-важното е да сме хора и да спечелиш добър познат в друг град,отколко 10 кинта или 50 или 100 :)п.п.Ако има раздел"подарява" то и аз все ще изрова нещо от някъде да помогна на някой. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , смешно изглежда да продаваш кора за 60 лв , на следващия ден да й искаш 20 лв ...

не бе Тино, не е смешното това :lol: смешно е накрая да я хвърлиш на боклука вместо да я подариш ... вникни в смисъла на темата и ще ти се избистри :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разделяйте нещата на "черно и бяло".....има и малко сиво.Аз миналата седмица върнах 4 купета на вторични суровини.Пазих ги 2-3 години.(седанче 5-чка,Акорд 84,хечбек 5-чка и едно купе 5-чка)Подарявах ги целите,но никой не ги взимаше,защото нямало къде да ги държи:lol:А аз ги държах на паркинг ,на който плащам наем..........Кой е крив в моя случай?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой - подарявал си ги и като никой не ги в взел си ги махнал, да не плащаш за склад .. на всичкото отгоре принципно ти е бизнес :D .. черно и бяло е работата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо не мога да се усетя за смисъла на темата , ама ако е такъв - гадове има навсякъде :D Омбре може и да не съм обърнал внимание , че подаряваш някъде във форума цели коли :lol: но щях да лапна веднага някои едро-габаритни части :D убеден съм , че много други колеги - вехтошари - щяха и те да се презапасят - направо го правете този раздел защото на Коледа стават чудеса :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм За, да има раздел Подарява, предполагам всеки има части, които по една или друга причина не са за изхвърляне, но е смешно да им се търсят и пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дребни душици ще има винаги, които искат от спукана гума да изскарат едни 10лв. не са много пари ама стоката е пълен боклук.И аз съм за раздел подарява като коректор на търгашите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си имаше тема за подаръци :lol: Аз лично си взех поука от тези жестове на добра воля....lookcho мерси за призива търговците да не се замесват в тази тема :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо не мога да се усетя за смисъла на темата ,

Смисъла на темата е , че няма смисъл от подаряване , а от продажби, пък било то и на вторични .. :censored: Ей на, виж Омбре сега как забогатя, като даде купетата на вторични .. :lol: Ако беше ги взел някой подарък, сега нямаше да има пари за празниците ..Темата е смислена, ама само в онази част, за връщане на правото на коментари в темите .. :) Иначе не виждам никакъв смисъл в това, някой друг да определя дали старите стелки на Иван,Първан и т.н... са за подаряване, след като той е решил че са за продажба ..Това го определя само пазара ..Ако няма кой да ги купи дори и за 1 лев, той сам ще се сети че са за подаряване .. :tooth: Има си такава тема за подаръци, колегата Player101 даде линк към нея, другото си е чесане на пръсти (покрай празниците) ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздел е хубаво да има :lol: ,и трябва да има не тема а раздел ! Друго :Коментари също е хубаво да има , остава момента ,че Страхил ще дига темата на Аврам през час с малоумни въпроси. Пример:страхил ......Продавам гуми 20.10.98 16:00аврам ...... Колега продаде ли гумите 20.10.98 21:54 страхил ...... Абе още не съм 21.10.98 10:53И така на татък и темата седи се наи отгоре . И другите да го духат .Моето предложение нека има коментари ма да са в нещо ,като под тема на тази на продавача .Цвъкаш си, вътре и едикоЙ си е писал и можеш да прочетеш или напишеш .Подарявал съм много неща или съм ги давал на солидарни суми . нека си има раздел ма нека си има и коментари .П.п всяка прилика с лица ,теми,писаници и тн. е случайна:censored:П.п 321 Илийка драсни едно лично за смисъла на темата ,че немам и идея какъв е :tooth::)

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенка, то една темичка има и тя замря, ти искаш цял раздел .. :tooth: Какво толкова ще подаряваш бе човек ? Да не е онази хонда дето си игра да реставрираш ? :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенка, то една темичка има и тя замря, ти искаш цял раздел .. :tooth: Какво толкова ще подаряваш бе човек ? Да не е онази хонда дето си игра да реставрираш ? :D

Uuu нимои две години и са да я подара ма да ти кажа ако има защо ,кво па пречи .Тя темичката замря щот е темичка и щот е в общи и щот е темичка :tooth: ,и щот не закачена някаде ;) .Няма нищо лошо от раздели ма тва не е май идеята на темата ;) . Ши чакам локчо да ма светне а аз през тва време ще светна някоя билка ;) например гроздов дестилат :D:tooth::D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе не виждам никакъв смисъл в това, някой друг да определя дали старите стелки на Иван,Първан и т.н... са за подаряване, след като той е решил че са за продажба ..Това го определя само пазара ..

Е те от тука ще се изясни темата :tooth: ХИЧ И НЕ ИСКАМ ДА ДАВАМ ТОН В ЖИВОТА НА ВСЕКИ ТЪПАК НА ТОЯ СВЯТ :D ИСКАМ САМО ДА МИ СЕ ПОЗВОЛИ ДА ГИ СОЧА С ПРЪСТ И ДА ИМ СЕ СМЕЯ ПРЕД ВСИЧКИ !

Ако няма кой да ги купи дори и за 1 лев, той сам ще се сети че са за подаряване .. :tooth:

ако беше прочел какво писахме преди това, щеше да знаеш, че тоя род тъпаци ако не го продадат го хвърлят :tooth: ... но ... за какво е форума, ак оне за да си помагаме ;) ?>>>между другото темата за подаръци няма как да става за нещо и да не потъне, като в нея търсенето е още по-трудно отколкото във форума обяви ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи се прави едно подразделче и хората си подаряват на воля ;) По същия начин както ти искаш да сочиш тъпаците , така и много хора ще искат да сочат търговците и т.н. :tooth: Угодия няма да има винаги ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те от тука ще се изясни темата :) ХИЧ И НЕ ИСКАМ ДА ДАВАМ ТОН В ЖИВОТА НА ВСЕКИ ТЪПАК НА ТОЯ СВЯТ !!! ИСКАМ САМО ДА МИ СЕ ПОЗВОЛИ ДА ГИ СОЧА С ПРЪСТ И ДА ИМ СЕ СМЕЯ ПРЕД ВСИЧКИ !ако беше прочел какво писахме преди това, щеше да знаеш, че тоя род тъпаци ако не го продадат го хвърлят :) ... но ... за какво е форума, ак оне за да си помагаме !!! ?>>>между другото темата за подаръци няма как да става за нещо и да не потъне, като в нея търсенето е още по-трудно отколкото във форума обяви ...

Аз съм чел всичко написано преди това, ти си чел само част от поста ми .. :P И аз съм ЗА коментарите в темите, но не чак да ги наричам тъпаци и да им се смея ..Това е разликата .. :) Иначе за раздела "подарява" си прав, единственото предимство ще е че няма да потъва, не очаквай да захвърчат подаръци, само защото е раздел а не тема .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм ЗА раздел подарява...просто защото липсваше такъв раздел изхвърлих доста неща ,за който ми се обадиха колеги и искаха да ги купят...(говоря за парното копчетата ,предложих да подаря на колега кората под предната броня ,закоято колегата беше платил 20лв ,подарих си салона и други дребни)направих доста коментари по цените ,но само на колеги който не са ми се пазарили нагло....Има хора дето ти се обаждат и ти казват това нещо мога да си го купя за толкова в мазгазина дай ми го за половината пари.Лично мен това супер много ме дразни ...като не ти харесва закакво се обаждаш,купи си го ново...По приемам да ми кажете давам толкова ,ако искаш ми го продай.Форума много ми помогна да разпродам част от изгнилата и непотребна за мен вече хонда....Ако има раздел подарява бих пуснал още някой дребни неща ...Сега като пусна тема тя остава с времето доста назад и така се губи...Сигурен съм че в раздел подарява няма да има повече от 10 теми и така ще е много лесно който търси нещо да го намери по лесно ....да се надяваме ,че повечето ,а да не кажа и всички колеги който са купили от мен или съм им подарил нещо да са останали доволни!Приятни празници!Извинявам се ама искам да питам има ли как форума да си го направя както беше преди ,че така не мога да се оправям и влизам по рядко заради сложността му!!! :) :) :D Някой модератор да обясни на лично ,че може и да не влезна да чета пак темата!!!Мерси за вниманието:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи се прави едно подразделче и хората си подаряват на воля !!! По същия начин както ти искаш да сочиш тъпаците , така и много хора ще искат да сочат търговците и т.н. :) Угодия няма да има винаги ...

за сочене на търговците си има цял раздел !!! никой не е ограничен от това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам наистина да се създаде раздел подарява, ако не друго поне пробно да видим дали ще потръгне добре и дори имам няколко предложения за структурата му.1. Без да може да се коментира (с цел прегледност)2. Да се позволи на авторите на темите да си ги трият сами след като се намери нов собственик на подаръка (това ще опрости модерацията значително)3. Може да се раздели на 3 подраздела. (Отново с цел прегледност и улеснено търсене) Подарява- Авточасти- Аксесоари- Други4. В Описанието на темата задължително да се пише от каква кола са карантиите.В общи линии това е от мен. Надявам се господата администратори да го създадат този раздел да видим дали ще има смисъл от него. В края на краищата трябва да си помагаме с каквото можем.п.с. Винаги може да се премахне раздела ако няма полза от него, така че нищо не пречи да се създаде според мен, но нека тези от които зависи да се изкажат. Весели празници на всички !!!.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...