Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

http://www.hondacivicforum.co.uk  тука ги пише:

2.0 - K20A - 212hp, 202Nm, DOHC, iVTEC (Type R, JDM)
2.0 - K20A2 - 197hp, 193Nm, DOHC, iVTEC (Type R)

и

2.0 - K20A3 - 160hp, 188Nm, DOHC, iVTEC* (Type S)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
borko 30
 

Вие с дизеларките имате ли филтър за твърди частици?Номера с карането на високи обороти извънградско май за него се отнася и от него давало същата грешка.Jictakov, ясно е че след дадена процедура се откача акумулатора за да изтрие старите грешки компа и после се тества наново.Също проверете си и въздушния филтър да ли не е за смяна

 

Имаме филтър за твърди частици (задръстен филтър май беше Р0420 по OBD)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме филтър за твърди частици! Виж схемата на генерацията ,ако намериш DPF-а имаш една бира от мен. ;) С карането на високи обороти продължително време, единственно има някакъв шанс да си поизчистиш турбината от нагар и DPF-a (при колите с такъв филтър)

 

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=10429&nplgrp=3&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=3&dmodyr=2004&carea=KR&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.7SPORT&nplblk=B__0202

Редактирано от Aleksandyr
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от 5 дена търся и не могада си намеря задна чистачка за сивика в Пловдив. Трябва ми цяла чистачка с металното рамо, защото отзад е останала само пластмасата, на която се закача чистачката. Моля, някой ако знае къде в Пловдив има такива чистачки  да каже, че незнам вече къде да търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си купих от кауфланд тяхната марка най-малката и съм с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си купих от кауфланд тяхната марка най-малката и съм с нея.

Интересно, и аз си купих от Кауфланд обаче не става. Най-малкат,а която имаха беше 35о .м и пише, че става за 6-та генерация. Просто металното рамо на самата чистачка не пасва на пластмасата, която държи самата чистачка. Оригиналната за 7-ма е 300 мм и н емога да открия такава в нито един магазин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
botevist1912

Вземаш си старата чистачка и търсиш по нея - преди време съм вземал от Метро няква измислена марка ама си бачкат  :yes: пази си старата щипка.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

botevist1912

Вземаш си старата чистачка и търсиш по нея - преди време съм вземал от Метро няква измислена марка ама си бачкат  :yes: пази си старата щипка.

 

Колега, крадната е брат, нямам никой отзад:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

botevist старата я върни в кауфланд няма да ти откажат, ще потърся кутията и ще снимам но беше купувана от метро, като в метро няма да ти откажат за замяна или връщане също :)

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте аз съм нов в форума имам сивик 7 дизел 2003г имам я от 8години и отдавна имам тропане в рейката моля пишете ако имате решение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш я ,пращаш в сливен - 200лв. и година гаранция 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш я ,пращаш в сливен - 200лв. и година гаранция 

Колега не се заяждам ма малко не е баш така,рейката се ремонтира без да се сваля и ремонта и излиза около 100-120лв.труд с материали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как се сменя втулката на място ? Дай малко пояснения и кой ти я прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако обясниш как става ремонта на място -златен ще си !Мойта я мъчих на място да сменя слайдера ама нещо не мога да и хвана чалъма и чакам и аз решение без сваляне!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слайдера и на моята я сменихме с единприятел без да я сваляме, но тропанто си остана. Като се запролети ще я свалям,че ме дразни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После притегнахте ли я от болта да оберете луфта както е по ръководството!Мойта се разхлопа здраво след като я смазах под маншоните там където се движи слайдера -преди не хлопаше.Как сменихте слайдера без да я свалите?Аз после ходих и на майстор ама и той стигна донякъде и се отказа да я разглобява на място -вика ще я осера нещо и после ко ще я прая таз хонда тука без управление!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

botevist старата я върни в кауфланд няма да ти откажат, ще потърся кутията и ще снимам но беше купувана от метро, като в метро няма да ти откажат за замяна или връщане също :)

Благодаря но намерих, 19 лв. с пласмасовото рамо. Марка  - Valeo.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегите питащи за рейката:                                                                                                                                                                                                                      Ремонта ми го правиха едни пичове в Пловдив,бях в сервиза докато я правеха,всичко мина за около 2 часа и не беше сваляна рейката от колата.Вече 3месеца,4К км.колата за сега не тропа въпреки че всеки ден карам по паваж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавейте колеги имам един въпрос някой има ли орг. Подлакътник за еп2-ка Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегите питащи за рейката:                                                                                                                                                                                                                      Ремонта ми го правиха едни пичове в Пловдив,бях в сервиза докато я правеха,всичко мина за около 2 часа и не беше сваляна рейката от колата.Вече 3месеца,4К км.колата за сега не тропа въпреки че всеки ден карам по паваж.

Обясни колега ,как и какво смениха или поправиха ,че и моята нещо при-тропва .Как без да свалят рейка са сменили въпросния мини бинокъл и втулката от другата страна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

botevist старата я върни в кауфланд няма да ти откажат, ще потърся кутията и ще снимам но беше купувана от метро, като в метро няма да ти откажат за замяна или връщане също :)

Благодаря но намерих, 19 лв. с пласмасовото рамо. Марка  - Valeo.

 

Колега ,обясни ни и на нас ,как става номера ,без сваляне на рейка .Благодарим предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

До колегите питащи за рейката:                                                                                                                                                                                                                      Ремонта ми го правиха едни пичове в Пловдив,бях в сервиза докато я правеха,всичко мина за около 2 часа и не беше сваляна рейката от колата.Вече 3месеца,4К км.колата за сега не тропа въпреки че всеки ден карам по паваж.

Обясни колега ,как и какво смениха или поправиха ,че и моята нещо при-тропва .Как без да свалят рейка са сменили въпросния мини бинокъл и втулката от другата страна?

 

В канала не съм слизал за да обясня как става,днес му звъннах да го питам за да не говоря глупости и ми отговори че "не се сваля рейката".Относно какво смениха,три-четири железца които се събираха в едната ръка,не съм авто-механик за да мога да обясня. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

До колегите питащи за рейката:                                                                                                                                                                                                                      Ремонта ми го правиха едни пичове в Пловдив,бях в сервиза докато я правеха,всичко мина за около 2 часа и не беше сваляна рейката от колата.Вече 3месеца,4К км.колата за сега не тропа въпреки че всеки ден карам по паваж.

Обясни колега ,как и какво смениха или поправиха ,че и моята нещо при-тропва .Как без да свалят рейка са сменили въпросния мини бинокъл и втулката от другата страна?

 

В канала не съм слизал за да обясня как става,днес му звъннах да го питам за да не говоря глупости и ми отговори че "не се сваля рейката".Относно какво смениха,три-четири железца които се събираха в едната ръка,не съм авто-механик за да мога да обясня. 

 

Добре.. все пак благодарим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек,отивай питай подробно как става мурафета,пари ще ти пратя ако трябва ,таз рейка побърква собствениците на цялата седма генерация!Оказа се че смяната на обичайните заподозрени не решава тропането ,така че за сега ти си ни надеждата!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек,отивай питай подробно как става мурафета,пари ще ти пратя ако трябва ,таз рейка побърква собствениците на цялата седма генерация!Оказа се че смяната на обичайните заподозрени не решава тропането ,така че за сега ти си ни надеждата!

 

Като гледам и на мен това ми е единствената надежда засега. И мойта я оправяха чрез смяна на въпросните елементи, но още тропа по павета и най-вече груби неравности - по-слабо, разбира се, но все още имам така омразното усещане за не-стегната предница - наистина е побъркващо!

 

Май ще отскачам до Пловдив... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смених всичко де що може, натегнах я малко и...греда:)! Първите 1-2000 км беше ок после старата песен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето чистачка за задна врата 3-5 :tongue1:  на ниска цена - купувана от Метро за 4-5 лв.  :tongue1:

Mitutoyo - M860  - 30 см.

Чисти ,Тиха е не стържи и е от новия безшинен там модел...
Сега остава и да е дълготрайна  :yes: 

Само трябва да се отстрани капачката на самата чистачка за да се закрепи на рамото на вратата.

 

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/b10ca89c93d925c3a7a34f91f000f209/1u/

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/8cd32d182a73313907331d71a6ac3fc1/2o/

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/93c792831f4c9f8e582a250862fcf845/3q/

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/bebf441dcf96a2f02cf698e24539516a/4c/

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз вече дадох 19 кинта за задна чистачка, този в магазина ми каза " не е много за задна чистачка":))))

Нищо, сигурно ще е много качествена :punk::whistle:

В Метро до Мол Галерия в Пловдив няма такава.Може да са били  изчерпани знам ли:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина има ремонтен комплект за тия рейки щее супер.Че скоро мисля да я качвам на подемника и да разглобявам,и се чудя тия части някой стругарин дали няма да може да ги направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има ама пак тропа после!Така си мечтая да изчезне тропането че всичко давам !Тя мойта така хлопа вече че не е за търпене.Тука наште майстори гледат като гърмяни зайци и викат аааааааааааааааааааааа това не е за мене!Струва ми се че и десния амортисьор и той прихлопва и откачам направо -цялата предница хлопа като каруца пък на преглед в сервиза всичко окей!

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Изгорели са ми мигачите в страничните огледала, знае ли някой от къде мога да си намеря нови?

Майстора ми каза че са цял детайл, стъкло + кабел+крушка.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен хлопа засега само когато карам по неравен път демек постоянно ;)щот във варна е чудо.

Редактирано от dido0o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае как да ликвидирам егера напълно?. А за тия водоподгревни свещи ако има една изгоряла не се включват аз ги проверих и една беше здала,сега се включват но когато си поискат незнам кои или какво ги управлява.Вързах едно светодиотче към тях но когато е студено се включват за някви секунди после спират понякога вообще не тръгват незнам има някои датчик сигурно дето трябва да се подмени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕГР-а се премахва напълно софтуерно. Аз моя само съм го откачил и отпред , мога да ти пиша на лс как става лесно е , но не ми е спрян софтуерно.

 

post-24851-0-00724500-1424440033_thumb.jpg

 

а водоподгревните свещи за да работят трябва да си на включен климатик/климатроник на топло ,но може и да има някое реле 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На само на топло ами на максимум+климатик+вентилатор на коя да е степен

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕГР-а се премахва напълно софтуерно. Аз моя само съм го откачил и отпред , мога да ти пиша на лс как става лесно е , но не ми е спрян софтуерно.

 

Публикувано изображение10922239_913632262003826_1318007987_n.jpg

 

а водоподгревните свещи за да работят трябва да си на включен климатик/климатроник на топло ,но може и да има някое реле

 

 

Ще съм ти много благодарен ако споделиш как сиго махнал че неискам да объркам нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-24851-0-99884300-1424489953_thumb.jpg

 

Това е едната тръба ,която отива към ЕГР . Срязах я на 2 части . 1-вата част се хваща към смукателния колектор и с 90градуса силиконово коляно свързвам с 2-рата част.

 

После си правиш една пластина на стругар 

post-24851-0-30279400-1424490226_thumb.jpg

 

и я слагаш на изпускателния колектор

 

post-24851-0-98993800-1424490397_thumb.jpg

 

Затапваш вакум маркуча който отива към ЕГР клапана....(ако не ти е спрян софтуерно и го махнеш  свети чек-а )

 

На Сивик 2002-2003г. и фейслифт(2004-2005г.) ЕГР клапана е различен 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как се свалят корите на вратите на сивик 2003 3врати .. Извиняяам се ако някаде вече има такава тема но неможах да намеря нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегите питащи за рейката:                                                                                                                                                                                                                      Ремонта ми го правиха едни пичове в Пловдив,бях в сервиза докато я правеха,всичко мина за около 2 часа и не беше сваляна рейката от колата.Вече 3месеца,4К км.колата за сега не тропа въпреки че всеки ден карам по паваж.

 

Колега, би ли ме ориентирал, къде в Пловдив се намира този сервиз, че и моята напоследък потропва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помогнете със съвет!

При преминаване през по-голяма неравност, легнал полицай или участък където шосето е потънало, независимо с висока или ниска скорост, отпред от дясно се появявя един шум като рязтягане и свиване на пружина. По-скоро не е тропане а стържене. Когато температурата навън е по-ниска се чува по-отчетливо, а на малки дупки въобще го няма. Амортисьори са сменяни преди около 20000 км. и още са в гаранция. Рейката е оправяна преди 1 година. От лявата страна не се чува нищо. Амортисьора не е омаслен. Възможно ли е да е свързано с пружината или амортисоьора си е тръгнал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...