Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

Ремъци ангренажен, пистов и 2-те ролки около 200лв.

Ето Ви линк за Сивик 2001 - 2005г.

http://dox.bg/files/dw?a=8187f588bc

Малка поправка-ангренажен ремък Гейтс-222 лв,обтяжна+паразитна ролка-около200 лв

:fun:

• Upvote 1

Окачване, надежност и облсужване не окачването ? Как вози? Това са важни нещя според мен, за хора които не са се возили в 7 ген.

Сменил съм само големият тампон на единият носач - беше наполовина скъсан. В Бултрако 34лв., в Евро07 - 20лв.Когато го сменяха (понеже трябва да се свали носача) при свалянето ми скъсаха маншона на шарнира, та се наложи да сменя и него - 39лв пак от Евро07.Всичко друго си е оригинално - колата е 2003г.За возенето - сравнително по-добре от Астра. Все пак тежи - 1300кг.  :)

Edited by Jorko.
  • Upvote 1

Колеги даите инфо и за 1.4 бензин 90 коня хеч пак 7 генерация предстои ми обслужване благодарен сьм на всякакво инфо .

Специално за Barito:1. Филтъра за купето (климатика), се намира зад джабката - отваряш я, огъваш внимателно отгоре ушите й за да увисне надолу на пантите (първо я изпразни). Сега вече ще видиш нещо като чекмедженце - в него се намира питата на филтъра за купето.2. Относно сваляне кората на вратата: триъгълното декоративно пластмасово капаче в предната част на страничното стъкло е закрепено с щифт - дърпаш към теб и излиза; лостчето за отваряне на вратата има едно капаче (маха се с отверка) - зад него има две винтчета; самата дръжка (облегалка) има декоративен капак (маха се с отверка) - зад него има също две или три бяха по-големички видии; откача се буксата за ел.стъклата; има около 7-8 копчета по кората в долния край и отстрани; след като ги откопчаеш с по-яка отверка кората се повдига нагоре към стъклото и си готов :dry: 3. Горивния филтър на дизела е в двигателния отсек до разширителното казанче за антифриз, а за бензиновите Хонди не знам

Колега 100 години да живееш ,снощи още разглобих кората а филтьра за климатика ще го тьрся тия дни ,кората я разглобявам защото самото стькло ми изкача от упльтнението при затваряне ,някви идеи , а за бензиновия регулатор колеги кьде се намира .Поздрави .

момчета 3 дена се чудя и немога да го измисля не ми работи централното ,преди дни понеже една врата не искаше да се заклучва и рьчно я заключвах и след това другите с дистанционото но сега и другите неискат .Някакви идеи и прозореца на сьщата врата като го затварям излиза от уплатненията не вьрви в релсите погледнах няма счупено ,ако някои знае нещо .Ако не помогнете другата сряда на Металиката заведението Пловдивската група да му мисли :)

Ако преценят модераторите, могат да я разчистят и закачат горе. Много полезна тема! Благодаря Жоре :)

Ето така се сменят крушките на задния номер на 7-ма генерация:

Публикувано изображение

Edited by Jorko.

Иска си двигателно масло 5W40 - събира 5,8литра.

Малка забележка :

при регулярна смяна на масло и филтър са нужни точно 5л.!!!

5.75л се сипват след основен ремонт на двигателя

Refill with the recommended oil .

Capacity

4.8 l (5.1 US qt, 4.2 Imp qt) at oil change.

5.0 l (5.3 US qt, 4.4 Imp qt) at oil change.

including filter.

5.75 l (6.1 US qt, 5.1 Imp qt) after engine overhaul.

Да, в каталога пише 5,8 литра, но наистина при смяната на двигателното масло събра само 5 литра до max.

Колеги, предлагам да споделяме тук всеки проблем който сме имали със 7-ма генерация Сивик :thumbs1: и решението му

Edited by Jorko.

Нормално, не е само твойта. Всъщност, не знам , дали е нормално , но със сигурност не си единствен.

Да, в каталога пише 5,8 литра, но наистина при смяната на двигателното масло събра само 5 литра до max.

Колеги, предлагам да споделяме тук всеки проблем който сме имали със 7-ма генерация Сивик :ph34r: и решението му

В каталога пише :

4,8л. при смяна на масло

5л. при смяна на масло и филтър

5.75 при смяна на масло след основен ремонт на двигател

Мойта също гасне 4-5сек. след като запали двигателя. Отдавам го на това, че ми сипаха масло 10W40 вместо 5W, но явно е нормално.

• Upvote 1

при мен ако по-дълго време не е палена стига до 6-7 секунди - с 5W40 съм и съм сменял масла и филтри на 3 различни производителя.Веднъж бях с 10W40.И точно затова се върнах на 5W40.Между другото в инструкцията е дадено само това БЕЗ алтернатива.

Зимата вече свършва, а аз чак сега разбрах, че имаме водоподгревни свещи - 3бр. Намират се до термостата на малкия кръг за парното. Пускат се чрез комбинацията от:

1. Включено копче за климатика

2. Потенциометъра за топло/студено - в положение горещо

3. Включен вентилатор за парното, на която и да е степен.

При абсолютно студена кола - парното започва да духа топло след 1-2 минути :)

Опитайте :)

• Upvote 2

Става въпрос за 7-ма генерация 1,7CTDI

Ето къде са схематично - позиция 5

Публикувано изображение

Реално достъп до водоподгряващите свещи има след като се извади въздушният филтър + кожухът му (голяма борба беше докато усетя как става)

Можеш да провериш дали са здрави чрез 1 крушка последователно свързана на + на акумулатора и на електрода на свещта. Ако са здрави, трябва да търсиш предпазител.

Довечера мога да кача и актуална снимка къде са тези свещи - моите и трите са здрави.

• Upvote 2

Това е снимка на водоподгревните свещи:

Публикувано изображение 

Edited by Jorko.
  • Upvote 2

На мен не ми се е случвало. Май имаше такъв бутон на радиото - да не си го натиснал случайно?Данък за 2010г за нашето двигателче - 35лв. (за Пловдив)

Колегата Иванов това което ти мига "ТР" е трафик или извън бг . като го натиснеш през определено време ти казва обстановката по пътя май така ва му беше функцията .Натисниго да ти се изкл. и няада имаш проблем

не е ли 101 коня тоз матор...35 лв....???????

за да сме точни - 74kW = 100,6к.с.   Точно на границата е и минава по тънката тарифа  :punk: . Освен това има катализатор, така че 1/2 .....Днес го платих и понеже има 5% отстъпка до 31.03 - 33лв и някакви стотинки беше  :)

не мое да бъде...пак си над 100 коня ...познат с мареа 101 коня плаща 130 лв...над 100 коня никой не те и пита дали имаш катализатор---наличието му не променя цената, поне у наше село е така!!!

Границата е 74kW (под и над тази мощност) - ако при регистрирането в данъчна служба е писано 101к.с. - гориш с 95 лева отгоре :) , но ако е записано 74kW и катализатор става точно нашият вариант :) За миналата година ако не се лъжа пътният данък за Пловдив на същата кола платих около 28лева, тази (2010) - има увеличение и става 35лева. :)

Ей МА И ТИ ВЕЧНО С РОГАТА НАПРЕД БРЕЙ....изхождах от това че масово ваще печки ги дават 101 коня....да ама не точно 100 са и за тва кярите...грешката е моя..поздрави на всички много вървящи и малко горящи исузата...оп обърках се хонди!

Edited by едмундо

Данъците да са ви проблемите ;) Моята дизеларка пък започна да потропва отпред ,леко се усеща едно почукване на волана и малко звук при неравности ,но по-големия проблем е ,че от време на време при дупки се чува е по -яко "дан' на метал отдясно .Кюстендил е целия разкопан от лятото и сега пролича и на колите.От какво ли може да е проблема?И според мен не е нормално да ми зачезва антифриза ,а се случва ,но нивото на маслото не се променя ,не съм забелязъл да мокри на капачката и не мокри и като я спря някъде.Такъв проблем имате ли?

• Upvote 1

и при мен се губеше .... ;) , доливах до MAX и гледах, доливах и гледах ..... 6000км и нищо не се виждаше.Всичките ни водни съединения са с едни скоби като на дъртите перални (визирам Перла 04 - стискаш с клещи и се отварят) - изобщо не вярвам да държат добре. Някои ги смених и започнах да държа нивото на MIN - вече 500км не съм доливал нищо и нивото си е там ;)

Не залъгвай човека. Извинявам се. Според мен това не може да е от тези скоби на водните съединения.Скобите са много сигурни и се използват на много отговорни места. Виж колега моя съвет е да огледаш внимателно за теч. Теч от антифриза се разпознава лесно ще е омасленои пепелта от улиците (в следващите дни ще има много такава) ще е полепнала. Още една идея: Като спреш отвори капака и предпазвайки се с кърпа бнимателно отвори капачката на разширителния съд на охладителната система. Не трябва да има голямо налягане или да кипи. Бъди внимателен;)!!

Колеги имам проблем със светлините всички мигат а най интересното е че когато полея ремъка с вода спира да мигат покъсно като замерихме се разбра че динамото спира да зареждакато полеем с водал.Въпросите ми са защо мигат светлините и защо като полея ремъка место да зацепва от водата то динамото спира да зарежда.

...време на време при дупки се чува е по -яко "дан' на метал отдясно .Кюстендил е целия разкопан от лятото и сега пролича и на колите.От какво ли може да е проблема?...

И аз имам подобен проблем.Оказа се че десния тампон на двигателя е за смяна.А цената му е .... 178 евра.Не е кеф,но това е положението.Провери си тампона.

Какво общо има тампона на двигателя със светлините.

Че кой ти отговаря, ти nikigeen ли си ???

За светлините виж реле регулатор, диоди..., сваляй алтернатор ! :)

П.П. И четки !

Edited by sebulba

Колеги, карам същата хондичка - 7ма генерация, 1.7 CDTi. Купих я преди месец и съм много доволен засега. Предстои ми смяна на масла и филтри. Къде ще ми препоръчате да отида? Живея в София. Мерси!

Ако не можеш сам да си ги смениш и си от София, иди при Омбре - не съм чул лоша дума за този сервиз

...време на време при дупки се чува е по -яко "дан' на метал отдясно .Кюстендил е целия разкопан от лятото и сега пролича и на колите.От какво ли може да е проблема?...

И аз имам подобен проблем.Оказа се че десния тампон на двигателя е за смяна.А цената му е .... 178 евра.Не е кеф,но това е положението.Провери си тампона.
Добре,но все ме човърка ,че е нещо по окачването.Ще сменям дисковете ,че са поизтънели и оттам и потраква на волана понеже спирачните апарати отпред са хлабави.Абе само дразнения.И това дето ми чезне антифриза ме дразни ,а така и не открих течове А за светлините и аз брах ядове с примигване ,но смених акумулатора и цялата офанзива приключи.Само дето ми се блокира стереото и никъде не открих по купето кодовете ,а и за тъпата Мацущита (стереото е такова) никъде в нета не открих генератор за кодове.

Проблема беше в релерегулатора 35 лева от Косер и 25 лева за сваляне качване на динамото.

• Upvote 1

Предни спирачни накладки от Акорд1,6 бензин 99г. са точно като нашите (Civic 1,7CTDI) - форма и размери съвпадение 100%.Височина 49,2ммШирина 131,7ммДебелина 17,2мм

Edited by Jorko.

Не по темата...D16B6, D16B7... :lol: - отговорче...