Jump to content
Sign in to follow this  
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Здравейте,

Като за първа кола съм се ориентирал към този сивик 1,8 бензин, 140кс, автоматик. Лошата видимост и това, че ''вози твърдо'' малко ме притесняват, но в този ценови диапазон няма по-добра кола от тази (по данни), някой би ли споделил колко и какво са му стрували последните ремонти? 

Поздрави,

Виж колко теми има в този раздел!

Дай си време и ги прочети - ще придобиеш представа и ще си оформиш впечатления, но и да си знаеш - не е задължително всички проблеми да ти се случат. Щом те кефи - вземаш и караш, а ако нещо възникне - правиш. Лошата видимост и твърдото возене се преценяват с практически тест драйв.

Колите са като жените - няма перфектни, но има подходящи и докато те кефят им прощаваш конструктивните особенности и възникващите проблемчета, а и двете с годините стават по-зле, но и това е въпрос на лично възприятие и търпимост. :)

• Like 1
  • Haha 4

Posted (edited)

Ясно, прегледах но никъде не видях цени на ремонти, може да са се увеличили покрай пандемията и тн., частите да са поскъпнали :)

Edited by emod

На 23.06.2019 г. at 12:10, diana_groz написа:

Здравейте, колеги! Старият ни семеен автомобил от 10 години е сивик 1.8 седан 2009 година, вече семейството ни се сдоби и с хибридния СР-В, но не искам да се разделяме със сивика, перфектен е засега, а и на малко все още км.
Както и да е, включвам се да споделя, че оня ден получих писмо от Бултрако за евентуален проблем с въздушната възглавница на автомобила и изискват колата за безплатна замяна на еърбега в техен сервиз. Някой друг получавал ли е такова писмо и ако имате възможност се свържете с Бултрако да проверите дали вашия автомобил (по рама е проверката) е с подлежаща на смяна евентуално дефектна въздушна възглавница. Аз ще се обадя още утре на техен представител за предприемане на съответните действия.
Хубав ден! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Здравей колега, аз ходих вече, сменят патрона на аербега, става за минути и бегаш, обади се обаче да си запишеш час по телефона.

Един клип демонстриращ ускорението на 1.8vtec-a от 50км/ч на 6-а, 5-а, 4-а и 3-а предавка. 

• Upvote 1
  • Haha 1

Това автомат или ръчка е?

Механична трансмисия е. При 8-а серия има робот, който също е с механична трансмисия, няма класически автомат или свт. 

Ясно :)
Какво ти е мнението за робота, сполучлив ли е като цяло, гледам автоматици около 6-9к лева и този civic ми хвана окото.

Аз съм с въпросния робот, към момента съм доволен, но като цяло мненията са противоречиви и е въпрос на късмет, но най-вече на пробег, колкото е по-голям, толкова по-голям е шанса да ти създаде главоболия(ел.моторите са с четки) по-добре заложи на ръчка, макар че аз лично много си го харесвам, не бих ти го препоръчал. 

9 minutes ago, Rakeem said:

Аз съм с въпросния робот, към момента съм доволен, но като цяло мненията са противоречиви и е въпрос на късмет, но най-вече на пробег, колкото е по-голям, толкова по-голям е шанса да ти създаде главоболия(ел.моторите са с четки) по-добре заложи на ръчка, макар че аз лично много си го харесвам, не бих ти го препоръчал. 

Горе-долу знаеш ли цените на ремонт за този робот в оторизиран сервиз? Може да има проблеми колата, но пък ремонтите да не са кой знае какво акто сума, все пак 2-ра ръка са по 7-9к лева (уж запазени по 150к км).

Нямам представа как стои въпроса с ремонтите и кой въобще е способен да ги ремонтира в бг, но един актуатор е над 2000лв. Ако все пак решиш да вземеш такава задължително тест драйф и в Бултрако за диагностика.

21 minutes ago, Rakeem said:

Нямам представа как стои въпроса с ремонтите и кой въобще е способен да ги ремонтира в бг, но един актуатор е над 2000лв. Ако все пак решиш да вземеш такава задължително тест драйф и в Бултрако за диагностика.

Ок, мерси много за инфото, явно ще трябва да е ръчка.

Преди 2 часа, Rakeem написа:

Механична трансмисия е. При 8-а серия има робот, който също е с механична трансмисия, няма класически автомат или свт. 

Ако не се лъжа на втория фейслифт има CVT :)

Другата версия има СВТ, за европейската не съм чувал, но и те не са от най-надеждните трансмисии. 

Амортисьори-4 бр  филтри и масла ( двигателно и MTF) около 1000лв цена от 27/01/2021

Здравейте искам да питам един въпрос. Както запалят колата перкта на климатроника духа много силно и като стартирам от auto и звукът намаля и перката не духа толкова силно. Климатроника е нагласен на топло 25 градуса. Това проблем ли е или си е така. Хондата е дизел 2007 г. 

Здравейте, искам да попитам по добре ли е  возията на Сивик 8 от Сивик 7

Здравейте, искам да попитам дали AMSOIL маслен филтър EA15K20 става за Сивика ,вместо AMSOIL маслен филтър EA15K13 ,който си е за него.

Здравейте може ли мнение за тази https://www.cars.bg/offer/5ed9f668416c6344936891d4

Като цяло съм нов и искам да знам за бъдещи проблеми (евентуално)

Благодаря ви!

Виждам, че е внос от Италия. Искай италианския номер за да провериш последния преглед на колко километра е.

Момчета, някой ползвал ли е двигателно масло Yacco за 1.8 бензин? И ако да, какви са отзивите за него. Аз досега една смяна съм правил с Амсоил и съм доволен и съм минал 7000км и много малко е мръднало, но искам да пробвам и с Yacco, понеже е малко по - евтино, но пък и го хвалят за японските коли.

Posted (edited)

Последните две смени съм направил с посоченото масло и нямам никакви забележки.  За инфо.....Fenabg

Edited by emod
Не цитирай предходния пост, на който отговаряш.

А кое точно можеш ли да покажеш?  Дай линк, че на мен ми излизат доста видове

@Todorov1914  и @Mochkov

Моля Ви да не цитирате предходния пост, на който отговаряте - това се подразбира.

Също така, всякакви дискусии за масла и техния избор се водят в темата за маслата, а не тук.

https://forums.hondabg.com/topic/113303-faq-4-двигателни-масла-обсъждане-част-четвърта/page/10/#comments

• Upvote 1

Posted (edited)

Аз използвах 3 години ,но беше 5W40 от Иван фена го купувам, тук от форума,последното ни писане беше за 4 литра с филтър на 90 лв.това е за 5W30.Доволен съм от маслото, сега съм с ENEOS 5W30 и съм страшно доволен, отново случих на каляска , за 10 х.к не бутва нищо, колкото съм налял, толкова изливам, 3.5 литра.

Edited by stivenj
  • Like 1

Stivenj, a защо го смени с Eneos като си бил доволен или просто ей така?

Todorov1914,

За инфо.....Fenabg