Jump to content
Bayilijan

Май никой не купува вече...

Recommended Posts

Аз ще направя една друга аналогия... преди известно време когато аз бях студент (и все още имаше казарма) се записваха специалности, които едва ли са били по сърцето на човека. Но по-добре нещо от нищо. Може би е същото и със работата. Не са много хората, които харесват работата си и е нормално да не спираш да търсиш работа, където всеки ден ще ходиш със желание. Поне при мен е така. Получавам достатъчно, но поне за мен парите са на заден план. Интересува ме развитие, добра работна атмосфера и колектив. Ако ги няма... при мен има закономерност че издържам максимум 1.5 години :( Хората са го казали "Работи това, което ти харесва и цял живот няма да работиш!"Може би възрастовата граница е такава и защото като по-млад нямаш семейство за което да мислиш и си готов да рискуваш. Мобилен си - т.е. можеш да смениш и града и държавата. От друга страна ако някой друг разчите на теб ще се замислиш преди да кажеш "майната му, писна ми" и да си хванеш чукалата. Най-лошото е да правиш нещо, което не ти харесва... така че от тази гледна точка текучеството не е нещо ненормално. Дали повечето го правят от мързел или търсят друго място за развитие вече е отделен въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми примерно предишната ми работа ми харесваше много като работа и като колектив и условия, но я напуснах без да се замислям точно поради некоректното отношението на работодателя по отношение на заплащането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, отношението към теб също е важно :(. Моят принцип е че аз "шефове" нямам и като кажат скачай не питам колко. Имам си принципи и разбирания и държа на тях. За радост поне в това отношение никога не съм имал проблеми. Нито със неоценяване на трудът ми. Напротив, даже съм преценявал че в момента не заслужавам повече пари и съм отказвал... Аз лично ценя и свободното си време и хобитата си, и това също е фактор при избора на работа. Какъв смисъл да се блъскаш денонощно (което не е невиждано в сферата на производството на софтуер) и да нямаш време да се наслаждаваш на плодовете от трудът си... или пък време за развитие. Дали използвам рационално това свободно време е пак спорен въпрос :(Добрата работа се гради и на доверието в екипа... ако го няма резултата не е добър. Аз лично съм относително търпелив, но и усещам кога ме лъжат и ли пък не оценяват работата ми... и идва момент когато "предпазителите" не издържат и си вдигам чукалата.И според мен най-важното - трябва да си и реалист в изискванията си за заплата. Не някакъв начинаещ програмист да ми иска космически суми без никакъв опит, само защото видиш ли имал диплома или 10 сертификата. Моят принцип е - за да получиш трябва първо да дадеш. Е... идва момента и когато трябва да прецениш дали не те използват и да решиш как да продължиш. Добре е и да прецениш бързо (но информирано) и да не си губиш така безценното време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино какво разбираш под "нормална заплата" са софия и за българия и изобщо? Въпроса е и към останалите...

Ще отговоря стандартно, за мин.работна заплата 600Е на месец.Тогава ще сме в Европа, дотогава сме в на ма*** ** в г***!Като сервитьорите почнат да взимат от 800 до 1000Е, ще бачкат, сега само се краде и всеки се скатава.Или както е казал Вуте:"Они се прават че ми плащат, я се правим че работим"!Ако се пресече корупцията в БГ, заплатите може и да стигнат до там, сега просто те крадат нашия труд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли , че 600-700 лв и нагоре за продавач в магазин е малко ? Ако мислиш , че е малко .... :( Все пак си комуникирам с управители и собственици на други магазини и тяхния коментар е , че плащаме доста по-добре от техните магазини на ден ! Освен заплащането има премии , подараци във вид на стока , добри отстъпки за тях самите ? Когато работят и имат много работа се оплакват , че не са могли да седнат през целия ден :( , а дори не се замислят , че при положение , че като имат голям оборот това рефлектира на процента , който взимат в края на месеца :( Че аз не работа за толкова пари на ден бе :( Виж сега , разбирам наборите , че им омръзва бързо , живее им се и т.н. , кучето скача спрямо тоягата / или кво беше там :D /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино какво разбираш под "нормална заплата" са софия и за българия и изобщо? Въпроса е и към останалите...

...много работодатели не разбират какво е нормална заплата както и да правят опити да задържат квалифицираните си работници не визирам колегата Тино говоря общо работя с много хора доста приятели също ми споделят това онова все още доста работодатели търсят евтината работна ръка и,че в повечето случаи не усещат грешката си защото самите те не са достатъчно компетентни а и в повечето случаи продължават все да избират не по възможностите а по роднински и приятелски начала работниците си !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли , че 600-700 лв и нагоре за продавач в магазин е малко ?

...ще ти отговоря веднага МИЗЕРНА Е ако имаш едно или две деца които трябва да отгледаш за младеж който живее с помоща на родителите си може и да е долугоре свястна....дори и пазач на склад да си не е важно какво работиш ВАЖНОТО Е,че с такава заплата не може да си плащаш сметките и да си покриваш разходите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не знам, ама повечето обяви са са супер неадекватни. искат се неща като:Висше образование; Перфектен английски; Втори език; Компютърна грамотност; Шофъорска книжка; а работата е няква инфантилна от рода на продавач консултант или офис асистент.Под добро заплащане се има предвид именно 600-700лв. Еми нали се сещате че човек отговарящ на горе изброеното няма да се навие.Под динамична среда се разбира работа в извън работнео време за оня дет духа.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) ще ме съсипете колеги . Явно или говорите защото сте засегнати от нещо или от вашите работодатели или просто си нямате никаква представа за заплащането ;) Заплатата не е " мизерна " за сектора , а може би средна . Не очаквам хора с по две деца да работят при мен на такова заплащане , защото знам , че де могат да ги изхранат , но виж за младежи , които живеят при мама и тати и не плащат нищо си е перфектен доход ;) А понеже се плаща на ден и има процент от оборота / не от печалбата на магазина !!! / всичко си зависи от тях , умишлено съм поставил такива условия !!! И нещо друго ще ви кажа , не преценявайте на хората сметките спрямо вашите ;) който получава ниски заплащания гледа да икономиса отвсякъде и сметки за ток , вода , храна , парно с може би в пъти по-ниски от тези , които вие плащате / та и аз дори / ;) Зарик , ако говориш за обяви за продавач не виждам за какво се търси шофьорска книжка , перфектен английски и втори такъв , на морето ДА , но в София .... най-малкото всеки който съм бил наел едвам има говорим 1 език :) а втори може да се счита нормален български ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино какво разбираш под "нормална заплата" са софия и за българия и изобщо? Въпроса е и към останалите...

Нормална заплата е тази, която ти позволява да плащаш всички свои битови сметки.Да се храниш нормално, без излишъци.Да можеш да си позволиш дрехи и обувки (при необходимост) за теб и семейството ти (ако си семеен).Да си поддържаш автомобила (защото май вече става лукс) и да го зареждаш не за 3 лева (както беше писал един колега бензинджия), а поне за 30 лева на ходене.Моите разходи в България при положение, че не плащам наем, а живея в собствено жилище са приблизително следните:- 450 лева разходи - ток, вода, парно, мобилни, интернет, сателитна- 300-350 лева гориво (бензин, дизел)- 250-300 лева храна- 100-120 лева заведения- 100 лева за тренировки на малкатаТова всеки месец редовно!Не включвам другите странични разходи.Моето скромно мнение, че за Пловдив 1.000 лева е една добра заплата за един човек. Ако могат двама души да внасят по 1.500-1.800 - ще се живее много добре.Последна дума - УВИ! Разходите не са ни съобразени със стандарта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oto кажи ми молятисе какво ядеш защото аз в София за 10 лв на ден само за мен храна едвам успявам да икономисам :) Това само за теб ли е ? Или иначе и аз те подкрепям , че с толкова пари на месец двама младежи си живеят добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oto кажи ми молятисе какво ядеш защото аз в София за 10 лв на ден само за мен храна едвам успявам да икономисам :) Това само за теб ли е ? Или иначе и аз те подкрепям , че с толкова пари на месец двама младежи си живеят добре ;)

Аз не ям в София, колега ;) Ако го правя е в Тропс къща, където за 8 лева се наяждам както трябва.300 лева приблизително давам за храна в Пловдив, пазарувайки от големите вериги - Метро, Кауфланд, Билла, Сани. Предпочитам първите ;) А всъщност може и да са малко повече парите. Но навън не се храня. Много рядко :) Готвя си сам. Двама души сме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино с тази заплата от 600 - 700 лв не можеш да очакваш друга аудитория освен студенти и ученици, а там си се убедил сам за какво става въпрос. В случай че търсиш сериозни хора за работа (съответно на малко по-висока възраст и с доста повече разходи) с това заплащане няма да ти е никак лесно... Надали има студент който си търси постоянна работа като продавач в магазин. Търсят си страничен доход от това дето дават мама и тати, и самият факт че плащаш всеки ден ги привлича точно тях...Относно хората който наемате на работа.... не са виновни само те! Нищо лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не знам, ама повечето обяви са са супер неадекватни. искат се неща като:Висше образование; Перфектен английски; Втори език; Компютърна грамотност; Шофъорска книжка; а работата е няква инфантилна от рода на продавач консултант или офис асистент.Под добро заплащане се има предвид именно 600-700лв. Еми нали се сещате че човек отговарящ на горе изброеното няма да се навие.Под динамична среда се разбира работа в извън работнео време за оня дет духа.

Ами не знам защо,но аз се сблъсквам точно с обратната ситуация :) Мои приятели без Висше образование си докарват на месец до към 1200-1500 лв(строителсво,бармани...)..Докато хора отговарящи на горепосочените изисквания с радост чакат заплата от 600-700лв....Направо се питам защо пропилях толкоз години в учене :) ....И не е вярно,че българина е мързелив....,напротив Ние сме умни,можещи,оправни...и търпеливи.....,за това и конкуренцията е жестока....Отдавна е доказано,че не оцелява най-силния,а НАЙ-ПРИСПОСОБИМИЯ... Редактирано от VersaceGirl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквам друга аудитория , достатъчно ми са 4 човека да изкарат едно следване или поне година на работа :) Темата не мисля да я продължавам , всеки ще дърпа чергата към себе си и винаги работодателите ще са виновни , така че все тая ...... Дано някой ден си имате собствена фирма , дано да сте по-добри работодатели от сегашните ;) Искрено ви го пожелавам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав - всеки гледа от собствената си камбанария... както и да е малко се отплеснахме с тия заплати, а темата не беше точно такава. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

напълно си права. Много мои познати само със средно образование си докарват заплати от 1000+, особено тук, все пак Сл. Бряг е на 30км. Аз също съм доволен от парите, които получавам, но за да ги получавам не спирам да се обучавам. Ще видим сега като ни удари кризата как ще се преразпредели капитала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино най-хубавото на кризата е че вече няма текучество такова хората си седнаха на задника и се замислиха крайно време е вече да се замислим какво правим за да си изкарваме заплатата

Лошото е че става в момент , когато фирмите май вече нямаме нужда от толкова хора. Поръчките падат навсякъде в производството и днешните отпуски другия месец ще станат съкращения. Единственото хубаво е че поне ще останат само читавите служители и фирми :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен, ама напоследък като гледам май никой не купува нищо скъпо. Като гледам отношението на тъсещи и предлагащи във форума на Хонда (раздел Купува/продава автомобили) е много много продаващи и най-много 1-2 търсещи :P Я някой да се похвали че си е купил някое чисто ново моделче Civic, че да се успокоя малко :P

Аз мисля да си взема нов Accord 2.2 Executive, и затова се регистрирах току що да ви питам дали ми е добър избора. Тук: http://www.honda-varna.com/cars/accord0902.html намерих характеристики на модификациите и този харчи доста икономично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P Не бих изтрещял 10.000 лева в повече за няколко екстри, сред които кожен салон :P А бих ги вложил за нещо друго - втори чифт гуми и джанти, например. Защо не и обиколка на България ;) Да, двигателчето наистина ще ти гори малко. Взимай дизел и няма да съжаляваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a вие накъде дръпнахте темата....аз да кажа, пък никаде по света като има криза и се търси работа никой не се е сетил да иска по 2 лв за смс за да го пратиш за работа.... измамници навсякъде от мизерията на хората взеха да печелят...и да от 4-5 месеца има обяви които са фантоми....да не говоря с примери (защото взеха да издевателстват над хората и предлагат 200-300 лв не се майтапя, защото виждат че хората нямат изход, но истина е че този период си е пак сив и няма да трае вечно) и не няма се оправим и да работодателя е като кмет...има пари определени и гледа за какво по напред да ги даде- с мизерията по мизерия, не се почва бизнес с 15000 лв или нещо такова, затова няма високи заплати...а тези които са с търговия и производство бързат да си накупят 10 майбаха и яхта и къща на морето вместо да инвестират в техника машини време и във фирмата си..... сигурно всичкото това е от манталитет....по темата може да се говори много мнения и разбирания всякакви, истината е че само времето ще покаже и всички са дребнавикакто каза една моя позната, аз ако искам да знам какво ще ми се случи ще отида на гледачка да ми каже бъдещето :) и не не беше руса... защо и при нас всичко не е толкова лесно...работя в авияцията и една перка от 25 във турбина струва 45 000 Евро само кожуха на турбината е над 1 000 000 Евро, без транспорта който съответно е 10% и инсталация и прибори за тях които са към 50 000 евро...... искам да кажа само че...някой който се пише за бизнесмен и работодател, който има късогледо виждане и както се вижда селяни и крадци ни управляват....ние като овце не си даваме сметка за някой неща и медиите и просто фактите реални или форсмажорни управляват така лесно, глупавия народ който все повече става необразовани да днес е изгодно да си барман, вчера да продаваш имоти, утре да ги крадеш, и да приспособимия човек и с чуство за бизнес успява....тежко на учените и тези с модел на поведение....просто нямам думи, искам всичко да се оправи но ако продължава така се виждам съвсем скоро извън страната въпреки че всички мои познати го направиха...сега се връщат....абе времето ще покаже, не се отчайвайте и си карайте хондите....едно от малкото ни останали удоволствия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скорпион, човече, пиши малко по-разбрано, че нищо не ти се разбира, супер несвързано е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага те открехвам...в този форум не става :)

:):punk::beer::w00t:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам за продаване два лаптопа и един iphone 16 GB :) Някой да ме открехне къде във форума могат да се пуснат обяви?За автомузики е ясна хавата. Но за друга електроника?

Виж горе!!!:) Редактирано от ursus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Голямото семейство на Хонда се увеличи с още един! До дни си чакам колата. Тогава ще кача и снимки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох всички мнения до тук, но не мисля да се впускам във вечния спор между работодателя и работника. Казвам спор, защото и единия и другия знае, че има нужда от другия. Малко странно се получи това изречение. Вместо това ще ви кажа, че преди няколко дни бях тръгнал да си взимам 50 инчово ТФТ телевизорче на изплащане. Честно да си призная, нямах толкова нужда от него, но от време на време си взимам по навик нещо, останал ми от минали години. Заставайки пред щанда на Булбанк и чакайки за оформяне на документацията, чух как служителките си говориха по между си. Едната каза на другата, че системата се била сринала, защото имало 40 кандидатури за последните 30 мин. Та от тези факти аз си правя извод, че покупките хич не са намалели, просто повечето са минали на кредит. 40 кандидатури за 30 мин., какво мислите вие? Да добавя, че беше Понеделник вечер около 19ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз по същия начин обичам да си взимам на изплащане,даже скоро ми изтича единия кредит и обмислям какво още мога да взема:D.Втората кола също не ми беше кой знае колко нужна,но ми хареса и без замисляне се запътих към банката.Е,естествено човек трябва да се съобразява и с възможностите си,но не забелязвам някаква промяна във финансовото ми състояние поне засега,дано да се задържи все така.А,и вчера ми доставиха и един красив спойлер:D:):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам повечето влизаме тук... и не само, в работно време :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам повечето влизаме тук... и не само, в работно време :D

Ами това си е проблем от както има интернет.Загубата на трудов ресурс от лично ровене в нета достига 40%!От 10г. работя за фирма свързана с испанско управление.За справка, от 8 работни часа бачкам 10! :D Не щото не се справям за 8,а защото ме натоварват на 120%.Пет такива като мен и си спестяват 1 заплата.И навсякъде в развития капитализъм е така,бачкаш ли ще взимаш!За съжаление в БГ бизнеса се върти с лесни пари, (да не им казвам цвета) и от много случайни хора,но послушни! Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да ви разбера как 600-700 лв ще е малко за продавач. Не знам в кой свят живеете..Тва е България...и при положение, че учители със стаж по 20 години взимат 400-500 лв и то без отдръжките...та 600 лв са направо прекалено много за продавач, който не трябва да има образование и през не малка част от деня да си клати краката...тва, че 600 лв са малко за България е друг въпрос... Тва е най-абсурдното нещо тук ( та и обидно).. хора със образование и стаж да взимат по-малко от порадавач/ки в магазин за дрехи да кажем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да ви разбера как 600-700 лв ще е малко за продавач. Не знам в кой свят живеете..Тва е България...и при положение, че учители със стаж по 20 години взимат 400-500 лв и то без отдръжките...та 600 лв са направо прекалено много за продавач, който не трябва да има образование и през не малка част от деня да си клати краката...тва, че 600 лв са малко за България е друг въпрос... Тва е най-абсурдното нещо тук ( та и обидно).. хора със образование и стаж да взимат по-малко от порадавач/ки в магазин за дрехи да кажем...

Дори не мога да се сетя в кой магазин съм бил обслужен добре. Начумерени и подпухнали кой знае от какво хора.. В повечето случаи некомпетентни и леко груби, на моменти прекалено. И ако не купиш, веднага зад гърба ти без никакъв свян започват да те коментират. А аз като че ли това и чакам :D Мустакатият чичка от Технополис, Пловдив, вече е вдигнал ръце от мене. Толкова спорове съм имал с него. И до скандали сме стигали. А всъщност не съм скандалджия, но мразя да ме правят на по-тъп, отколкото изглеждам. Но това са други истории :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо , тея от Технополисите са " свръх компетентни " винаги :D Аз им се смея директно в лицето като почнат да ръсат глупости :D Дариус , изумяваш ме :D не за друго , но и ние вече от над 10 години бачкаме само с испански фирми / заводи / и имам коренно различна представа , сиеста си е сиеста , фиеста си е фиеста , кат свърши работния ден и край :D Да не би заради часовата разлика те юркат повече ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво прави управлението на ТЕЛНОПОЛИС за да не се шири тая "свръх компетентност"? Сигурно си търсят готови компетентни и обучени кадри?Повечето фирми в БГ искат на готово добре обучени кадри с опит, еми такива няма да намерят лесно, докато не започнат да влагат пари в обучението им

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата много се разтегна и засегна много аспекти. Ако трябва да се придържам към първото мнение, а именно:

 

Не съм 100% сигурен, ама напоследък като гледам май никой не купува нищо скъпо. Като гледам отношението на тъсещи и предлагащи във форума на Хонда (раздел Купува/продава автомобили) е много много продаващи и най-много 1-2 търсещи :D

Я някой да се похвали че си е купил някое чисто ново моделче Civic, че да се успокоя малко :D

... всичко се дължи на това, че много станаха маймуните на клона. Навсякъде някой продава по нещо, сива икономика, тва онова, лошо няма де ("уж"). Идиотското е, че цената се държи възможно най-висока. Получава се един парадокс: че хем няма потенциални купувачи и продавачите предлагат едно нещо с месеци, хем предлагането е свръх, хем цените са геройски и почти никой нищо не сваля.

 

Относно другите изписаните неща в темата, като заключение мога да кажа две неща и двете са вярни, противоречат си, но са също и взаимносвързани: народа го мързи та две не види; работодателите като цяло плащат възможно по-малко пари на работниците.

Истината е, че докато не се повиши стандарта, не се вдигнат заплатите (а това трябва да почне най-отгоре, от държавните служители, то след това ще си "потече" лавинообразно и към частниците и всичко ще се нареди малко по малко) нищо няма да се оправи, но това няма да стане, защото ТЕ нямат интерес народа, масата да е добре, а да е гладна. На гладния човек, като му подхвърлиш трошица, той прави чудеса, лесно се манипулира (пример: изборите в БГ, сетете се сами какво имам предвид).

Единствения начин да се оправят нещата според мен - трябва да стане преврат, трябва да се случи нещо ужасно, брутално, едва ли не война, да дойде някой отвън и да ни строи в три редици, да ни окупира (така както САЩ някога е окупирала за над 10години след 2-рата световна война Япония), тогава ще се оправим, но това няма да стане, защото:

- по-горния пример със САЩ и Япония: Япония днес е това, благодарение на това, че Американците я превръщат по свой политически и икономически модел едва ли не + като се прибави тродулюбивостта и упоритостта на японците.... няма какво повече да говорим за Япония. Ние Българите не сме единни, повече сме повратливи, от колкото работливи. Както каза някой по-горе: ние ги знаем нещата на теория перфектно, но на практика ни няма никакви;

-днешно време е малко вероятно да се случи такова нещо (все пак се случва де, САЩ-ИРАК в момента е подобна ситуация) или поне не и с нас, защото дайте да си говорим реално - България е малка държава, ние сме една шепа народ и не сме с нищо кой знае какво интересни.

 

PS: че някой спомена технополис... аз съм работил за кратко в техномаркет, там е типичната българска идилия на това което си говорим в тази тема: 10 души (мъже) са на сектор "телевизори", като: 3-ма от тях работят точно, коректно и задружно, а останалите 7 както следва: 3-ма се потръкват и подпичкосват с колежките и незнаят колко уши имат по главата и защо са там, други 2-ма се натискат в тоалетната (не се майтапя, свидетел бях как 2-ма "колеги" си разменят ласки интимно :D ), 1 идва пиян на работа, докато работи си попиива кола с водчица и на тръгване си мисли как ще се напие тая вечер след работа и 1 се изявява като тартор-келеш, опитва се да командори другите, лиже гъзове на шефове като създава безсмислени интриги, а шефа се чуди "тия касетофони имат ли падащи панели :o" (при положение, че касетофони тая верига не продава от близките поне 5 години...) Т.е. много на брой кофти хора събрани на едно място. Дори да има свестни, те са принудени до едно време да търпят, такава е системата просто, нямат друга възможност. Заплащането е кофти, за всички еднакво, никой не се интересува от това ти дали си точен пич и бачкаш като хората или си лайно, дето не разграничава компакт диск от флаш памет примерно.

 

Или казано накратко: карай да върви :D Каквито и да ги бърборим и разтегляме локумите, нищо няма да променим в близкото бъдеще, така че.....

Най-важното е да сме живи и здрави и младите да се обичат :D

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваме,купуваме.Ама си трайкаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немога да edit-вам мнението, затова ще допълня за ситуацията при тия хипер маркет вериги за бяла, черна, сива, зелена и т.н. техника: има хора (грамотни хора, тренери се наричат), които обучават част от персонала, дават им знания такива, каквито са нужни (да знаеш какво да обясниш за този продукт който предлагаш) и такива за обща култура дори. Влагат много пари в такива кадри и мероприятия за обучения. Но се получава така, че или този който е обучен не обяснява, защото или го мързи или днес ТИ си му буквално казано 100-ния клиент и вече е капнал и няма сили да гледа или просто той напуска това работно място и това обучение отива едва ли не подяволите. Идват нови хора да работят в тези магазини, няма време те да се обучават наново (защото в тези вериги, кората си идват и отиват непрекъснато, буквално казано там казанчетата се пускат по-рядко, от колкото персонала се подменя), които не се обучават първоначално и малко по малко свикват и се приобщават към картинката, но докато това стане - прави лошо впечатление на клиентите и си е изнервящо и смешно дори.Идиотщината при тия вериги идва от това, че не се оценява качествата и труда на работника там. Дали си компетентен наистина и обясняваш с точност и откровеност на клиента за нещо и продаваш много или просто си дървар, продаваш нещо начумерен без да ти пука, това никой не го забелязва от тия, които въртят тия магазини и идва един момент в който човека си казва "Аз какво правя тук, да се прибивам като куче за едното нищо, я да се разкарам" или "Абе дреме ми, да дават някаква заплата, пък ми е все тая). Е, естествено, че (почти) няма да срещнете кадърен и грамотен човек да ви обслужи там.Всичко опира дотам, че няма стимул да бъде човек работлив, точен, коректен.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, няма. И не само в тея вериги е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, какво коментирате веригите. В Зап. Европа да не би инженери да продават? Яко емигранти и хора от улицата. Не е по-различно. И там не са добре платени.За да поискаш, първо трябва да дадеш или поне да покажеш, че наистина можеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което разказва ADH, че от 10 човека само 3-ма си вършат работата може да се приеме за правило за цялата държава, и това е основната причина да сме на тоя хал. Подозирам, че в държавния сектор съотношението е 1:10. Всяка държава и общество си има мърша, но когато тарикатите имат такова превъзходство нещата са много трудни и отчайващи. Предполагам, че ще са нужни 30-40 години за да се обърне съотношението...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което разказва ADH, че от 10 човека само 3-ма си вършат работата може да се приеме за правило за цялата държава, и това е основната причина да сме на тоя хал. Подозирам, че в държавния сектор съотношението е 1:10. Всяка държава и общество си има мърша, но когато тарикатите имат такова превъзходство нещата са много трудни и отчайващи. Предполагам, че ще са нужни 30-40 години за да се обърне съотношението...

3 работят, а останалите се мотаят. Често срещано особено в държавния сектор. Болнични, отпуск и тн, за да е всичко точно държиш раздут персонал. Щеш нещеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...