Jump to content
Bayilijan

Май никой не купува вече...

Recommended Posts

Оооо , тея от Технополисите са " свръх компетентни " винаги :) Аз им се смея директно в лицето като почнат да ръсат глупости :) Дариус , изумяваш ме :) не за друго , но и ние вече от над 10 години бачкаме само с испански фирми / заводи / и имам коренно различна представа , сиеста си е сиеста , фиеста си е фиеста , кат свърши работния ден и край :) Да не би заради часовата разлика те юркат повече ?

Работих 4г за RIU, те заедно с Barcelo, Iberostar i Melia Sol са компании с хотели в целия свят.Управлението им изисква повече от 10ч на ден за да си на ниво!Иначе за сиестата си прав от 14ч до 16ч не мож ги накара да се мръднат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Не бих изтрещял 10.000 лева в повече за няколко екстри, сред които кожен салон :) А бих ги вложил за нещо друго - втори чифт гуми и джанти, например. Защо не и обиколка на България :) Да, двигателчето наистина ще ти гори малко. Взимай дизел и няма да съжаляваш.

Да, мерси за съвета. Така и ще направя 10 бона не са малко пари наистина, а навигации има и от 300лв. и то с хакнати бг карти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADH, стига сте спекулирали с този стандарт. Какво значи стандарт? Заплатата ти от 500 да стане 2000 лева? И кой с такава заплата ще те остави на същите разходи? :)

 

Стандарт означава няколко неща - % на разходи за храна да е значително под 10%. Има едни потребителски кошници - малки и големи :) Но като оставим настрана всичката теория, за мен висок стандарт е да съумяваш да посрещнеш нормално всичките си нужди без лишение и да можеш да спестяваш поне 15% от месечния си доход.

 

Високата заплата е временен стимул за работещия. И на теория, и на практика това е така. А високата заплата не идва от небето. Тя идва от финансовите резултати на фирмата или институцията. Но тук вече такива локумджийски работи могат да се пишат, че не ми е работа. Не ми се пише.

 

Обобщенията са верни - народът е мързелив и заглупяващ, а работодателите гледат да минат "тънка лайсна" за всичко. Малко са коректните работодатели, което е жалко. И не е ясно кога изобщо нещо ще се промени в България. Някаква революция на мисленето и навиците трябва да стане, а не революция на улицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADH, стига сте спекулирали с този стандарт. Какво значи стандарт? Заплатата ти от 500 да стане 2000 лева? И кой с такава заплата ще те остави на същите разходи? :cool:

 

Стандарт означава няколко неща - % на разходи за храна да е значително под 10%. Има едни потребителски кошници - малки и големи :P Но като оставим настрана всичката теория, за мен висок стандарт е да съумяваш да посрещнеш нормално всичките си нужди без лишение и да можеш да спестяваш поне 15% от месечния си доход.

 

Високата заплата е временен стимул за работещия. И на теория, и на практика това е така. А високата заплата не идва от небето. Тя идва от финансовите резултати на фирмата или институцията. Но тук вече такива локумджийски работи могат да се пишат, че не ми е работа. Не ми се пише.

 

Обобщенията са верни - народът е мързелив и заглупяващ, а работодателите гледат да минат "тънка лайсна" за всичко. Малко са коректните работодатели, което е жалко. И не е ясно кога изобщо нещо ще се промени в България. Някаква революция на мисленето и навиците трябва да стане, а не революция на улицата.

бих добавил само паритет на покупателната възможност (purchasing power parity) за определяне на стандарта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що гледах новините.Криза в имотите нямало, каза един експерт.Колко е експерт ви става ясно.Пазара бил замрял и бавно поевтинявали цените.Пълни глупости и пак ни лъжат яко белким някои им купи надутите в пъти имоти.Не може при вложени 400Е на квадрат да искаш 1200, просто не става.След още месец ще се сетят че има криза.Бензина пак го дигнаха, явно печалбите са им намалели.Като ни дигат цените ние няма да купуваме, да си държат скъпата стока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) верно ебати експерта , панелката ми в Пловдив за няма и половин година поевтиня с над 10 000 евро . Мен друго ме впечатли като слушах европейци как коментират кризата и какво е за тях - та въпросния чичка притежаваше кръчме в Белгия и се оплакваше , че били в криза , ЗАЩОТО печалбата им била спаднала - пояснявам ПЕЧАЛБАТА :lol: а ние тука на 0 се мъчем да излезнем поне ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В икономиката има едно понятие - break-even point. Ако се опитвате да излезнете на нула както казваш - значи яко сте я забатачили и по-евтино ще бъде да излезнете от бизнеса. Поне така твърди теорията :D Истината обаче е, че много фирми свикнаха на големия залък и сега като намаляха печалбите - започват да се оплакват.Към колегата горе - строителството не е да шиеш анцузи. Ако си вложил в квадрат 400 евро, а има търсене и сключване на реални сделки на 1200 - какъв е проблемът? И ти да си, и ти ще правиш така. Мисля, че е повече от нормално.Все ми е тая дали е криза или не. Имам си постоянни разходи, които не ме питат какво казват новините. Те са си постоянни и не подлежат на промяна. Но с годините се научих да ценя парите и да купувам глупости, без които мога. Днес едно хлапе ми се хвали с нов iPhone и предплатена карта на Глобул вътре ;) Еми криза си е. Мама и тати са имали "илядо" лева да му купят скъпата играчка, но от друга страна нямат 5 лева за месечен абонамент всеки месец. Това между другото обаче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една еврейска мъдрост :) " Отвори си портфейла, за да влязат пари в него " .. за съжаление през последните месеци, Българина се изплаши и го затвори .. в следствие на което:1. всички бавят плащания 2. никой не купува3. никой не инвестира4. персонала се кротна - ама след дъжд къчулка 5. цените падат..какво следва ? неизпълнени договори, фалирали фирми, просрочени кредити(=>иззето имущество), забавени заплати, уволнени хора... накрая тия които оцелеят ще са по-силни, по-целенасочени, ще имат по-добри приходи и по-високи заплати .. ще живеят по-добре .. но загубите ще са огромни ( те вече са де ) П.П. Българина наистина е много мързеливо копеле - аз самия съм такъв ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мама и тати са имали "илядо" лева да му купят скъпата играчка, но от друга страна нямат 5 лева за месечен абонамент всеки месец. Това между другото обаче.

Има една много точна приказка - "На гол гъз чифте пищови"Свидетел съм и аз на подобни изпълнения... ама като приреве наследника, хората са готови на какви ли не глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една еврейска мъдрост :) " Отвори си портфейла, за да влязат пари в него " .. за съжаление през последните месеци, Българина се изплаши и го затвори .. в следствие на което:1. всички бавят плащания 2. никой не купува3. никой не инвестира4. персонала се кротна - ама след дъжд къчулка 5. цените падат..какво следва ? неизпълнени договори, фалирали фирми, просрочени кредити(=>иззето имущество), забавени заплати, уволнени хора... накрая тия които оцелеят ще са по-силни, по-целенасочени, ще имат по-добри приходи и по-високи заплати .. ще живеят по-добре .. но загубите ще са огромни ( те вече са де ) П.П. Българина наистина е много мързеливо копеле - аз самия съм такъв ...

Наистина е така, НО тук е БГ и пазарните принципи лекичко не важат.Кво като развържем портфейлите?Парите ще потънат в частните монополи закриляни от държавата.Икономиката на БГ е някаква смес, която никой експерт не може да обясни.Стоян Александров даде едно интервю от което стана ясно че на всички държавници и банки не им е ясно какво правят и как да го направят.Основните лихвени проценти в Европа падат до 2%, а тук идиотите ги вдигат.Както казах неведнъж, БГ фирмите си компенсират загубите, като вдигат цените и ще фалират.Не им се печелят 20-30% искат 200-300%.Е няма да ги бъде!А мързела си е отделна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята красавица защо не ми реве? :) Това вече е въпрос на възпитание. Но да не продължавам, че току виж пак някой се почувствал засегнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предпоследния брой на АутоБилд имаше статия, която гласи - Ръст в кризата е успех // Увеличаването в продажбите на леки пътнически автомобили у нас за миналата година с 3,4% нарежда България на трето място в Европейския съюз след Финландия 11,2% и Португалия 5,7%.

 

Правете си сами изводите, дали купуването на автомобили е намаляло... за покупката автомобили втора употреба няма статистика, но предполагам че кризата при тях се отразява доста по-значително! Все пак да видим какво ще сочи статистиката за тази година :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предпоследния брой на АутоБилд имаше статия, която гласи - Ръст в кризата е успех // Увеличаването в продажбите на леки пътнически автомобили у нас за миналата година с 3,4% нарежда България на трето място в Европейския съюз след Финландия 11,2% и Португалия 5,7%.

 

Правете си сами изводите, дали купуването на автомобили е намаляло... за покупката автомобили втора употреба няма статистика, но предполагам че кризата при тях се отразява доста по-значително! Все пак да видим какво ще сочи статистиката за тази година :)

Това е така, щото у нас се разбра накъде отиват нещата доста по-късно - някъде октомври. За последните 2 месеца на 2008 спада в продажбите на нови автомобили е драстичен - надолу с 32% в сравнение с 2007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята красавица защо не ми реве? :) Това вече е въпрос на възпитание. Но да не продължавам, че току виж пак някой се почувствал засегнат.

на училище ходи ли? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо от вестник "Капитал", поне тези все още не лъжат, а казват истината право в очите.С воден пистолет срещу кризата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята красавица защо не ми реве? :) Това вече е въпрос на възпитание. Но да не продължавам, че току виж пак някой се почувствал засегнат.

на училище ходи ли? :)
Ходи на училище и уроци по плуване :) На 9 години е почти.Но за това вече мисля е ставало дума - кова желязото, докато е горещо... Стара народна мъдрост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Малко инфо от вестник "Капитал"

Абонат съм на този вестни от не помня вече колко години и трябва да ти кажа че там винаги казват нещата с истинските им имена. Имат си топки и го могат на никой нищо не са спестили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорите че има търсене на апартаменти и на 2000 евро на кв.м. и едва ли не прилагате поговорката - не е луд този който яде хляба а този който му го дава... Обяснете тогава защо в кебабчетата има сухожилия а в сиренето тебешир? И това не съм го чул от вчера по новините а съм го установил с вкусовите качества на продукта още преди 5 години ! Но какво от това - българина си е гяволък, но Бог си знае работата, забавя но не забравя !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Има криза и защото някои хора като им кажеш цена за конкретно нещо и казва "АААААААААаа ама той на мене баджанака за два пъти по малко ми каза че става". Много от качествените изпълнители няма как да свалят цените. Или вече са ги свалили до най нисният разумен праг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им се печелят 20-30% искат 200-300%.Е няма да ги бъде!А мързела си е отделна работа.

Във фирмата, от която си тръгвам съвсем скоро (до края на месеца) шефа разсъждава 100% така! :rolleyes: Той е голямата работа и не може да се занимава с бизнес, който му носи толкова ниска печалба (20-30%)... изгони си всичките клиенти и аз нямам какво да търся повече при него.

Между другото да ви споделя малко личен опит. Съседката ми си продаде гарсониерата за 60к Евро преди няколко месеца! С около 40к от тях (ако не се лъжа) купи апартамент за сина си във Франкфурт, при това не в краен квартал. Те живеят там отдавна. И това ако не е далавера... Силно се надявам кризата да вкара и у нас цените в по-прилични граници, не ми се струва нормално един апартамент да се изплаща 30 години при положение, че повечето собственици в момента са ги купили буквално за никакви пари преди 10-тина години. :angel:

Не съм убеден, че ще се оправим някога.... малко съм черноглед - под оправяне имам предвид не някой да ни оправя :bye: ами да имаме действащо законодателство, съдебна и изпълнителна власт, човек да може да разчита на бърза помощ, пожарна и полиция, а не както сега - бързата помощ да си пуска лампите като отиват на обяд, полицията да идва 3 часа след като е подаден сигнал за обир или нещо друго, за да не се засекат случайно с извършителите, а ако по време на симулацията на някаква дейност пред обществото полицията хване някой "наш човек", в съда да го пускат с условна присъда срещу съответната сума. Надявам се да не съм прав и впечатленията ми да са грешни. :blink:

Сигурен съм, че има и съвестни хора в споменатите институции и служби и нека не се засягат ако четат това в момента, но едно пиле пролет не прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо от вестник "Капитал"

Абонат съм на този вестни от не помня вече колко години и трябва да ти кажа че там винаги казват нещата с истинските им имена. Имат си топки и го могат на никой нищо не са спестили.
Между другото един авторитен софийски ежедневник спомена, че 1/5 от софийските жилища се продават! :rolleyes: 1/5 са 20%. Ако навържем нещата, излиза, че София реално е 20% по-малка от това, което се опитват да я изкарат. И ако това не е криза - здраве му кажи. Поне в тази сфера :angel: Свръхпредлагане го наричам аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта гледах интервю с проф.Димитър Иванов,бивш съветник на Първанов.Та накратко човека в прав текст каза, че е тотално погрешно да се вдигат лихвите и има опасност от фалити на банките.Много от проектите с кредити са замразени(всичкия бизнес е на кредит) и банките няма да могат да дават още кредити, т.е няма да печелят.Ще нарастнат необслужените кредити и това ще намали ликвидноста в банката.

 

"Нема бизнес, нема пари"-беше изпял един чалга певец!Няма ли пари, как ще върнат на народа обещаните лихви барабар с депозитите?Преди беше лесно, девалвират лева, после връщат обратно правят 100% бонго и бедните да го духат(1997г курс на $ - 3000лв)., но сега в Евросъюза как ще ни изтискат парите само можем да гадаем.Или да се досетим? :rolleyes: - банковата система :angel:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България трудно ще фалират банки поради простата причина, че голяма част от тях са клонове на големи банки от Зап. Европа. До голяма част от решенията за политиката им се взимат извън границите на БГ. Има няколко чисто БГ банки, които могат да фалират винаги поради лош мениджмънт. Не е задължително да има криза за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България трудно ще фалират банки поради простата причина, че голяма част от тях са клонове на големи банки от Зап. Европа.

А банките в Европа имунитет ли имат срещу фалит или?Загуби на Дойче банкСосиет Женерал я ощипаха с 5 млд.Още колко има, ама си траят щото паниката едва ли ще им е от полза и ще доведе до загуби!Никой не е застрахован, банката майка може и да не фалира, но може да си закрие клона в нашата държава(де да имаше такава) :rolleyes: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България трудно ще фалират банки поради простата причина, че голяма част от тях са клонове на големи банки от Зап. Европа.-Тук darius ти е отговорил

Има няколко чисто БГ банки, които могат да фалират винаги поради лош мениджмънт. Не е задължително да има криза за това.-Няма чисто български банки в България

"Нема бизнес, нема пари"-беше изпял един чалга певец!Няма ли пари, как ще върнат на народа обещаните лихви барабар с депозитите?Преди беше лесно, девалвират лева, после връщат обратно правят 100% бонго и бедните да го духат(1997г курс на $ - 3000лв)., но сега в Евросъюза как ще ни изтискат парите само можем да гадаем.Или да се досетим? rolleyes.gif - банковата система cool.gif

Единия вариант е да бутнат борда, ама това за сега е малко вероятно, а и много страшно. Другия вариант е да дойдат кинти от новия заем от МВФ, за който М. Велчев казва, че не ни трябва, но тo "пари се искали когато не ти трябват" ;);). Лошото в случая е, че МВФ дават такива заеми, но обикновено след девалвация на нац. валута. Редактирано от Бай Гуджан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България трудно ще фалират банки поради простата причина, че голяма част от тях са клонове на големи банки от Зап. Европа.

А банките в Европа имунитет ли имат срещу фалит или?Загуби на Дойче банкСосиет Женерал я ощипаха с 5 млд.Още колко има, ама си траят щото паниката едва ли ще им е от полза и ще доведе до загуби!Никой не е застрахован, банката майка може и да не фалира, но може да си закрие клона в нашата държава(де да имаше такава) ;) .
нямат имунитет, разбира се. Но давате примери как било в Зап. Европа и как било в БГ. Ако фалира банката-майка, местния клон дори да е на супер добри показатели, заминава и той. Това имам предвид. От 2 години наблюдатели на световната банка споделяха, че трябва да се ограничи кредитната политика на БГ банки. Политика, която стимулираше потреблението, а не производството. Високите лихви може да имат и оздравителен ефект. Не е задължително да влизаме в хора на строителните фирми, които са най-засегнати от увеличението на лихвения %.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Най-слабият януари от години отчитат търговците на нови коли у нас, сочи разпространената вчера статистика на Асоциацията на автомобилните производители в България (ААП)През първия месец на годината, който по принцип е и най-слабият, са били продадени 2300 леки и лекотоварни автомобили, автобуси, камиони и мотоциклети. Година по-рано търговците отчетоха 4309 сделки. Спадът на продажбите спрямо януари миналата година е почти 47%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите на старо залежават.200 000 на склад! Инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залежават ама цените не мърдат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залежават ама цените не мърдат.

Като не мърдат няма да купуваме, така ще стане и с бензина и с имотите....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залежават ама цените не мърдат.

Амче ние не бързаме. Ще почакаме още няколко месеца. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залежават ама цените не мърдат.

Как бре, на моята и свалих над 2000 лв. и все тая :P:D

 

“Стагнацията започна преди около 5-6 месеца с финансовата криза. Банките спряха кредитирането, лихвите скочиха. В момента вносът е изключително занижен. Вторичният пазар се е свил, затова падат и цените на повечето модели. Има такъв парадокс, че много коли могат да се намерят по-евтино в България, отколкото в Германия например”, коментира ситуацията на пазара Тодоров.

Тодоров, Тодоров, защо залъгваш хората :D . Голяма част от колите тук бяха и са по-евтини от колите в Западна Европа, защото се изкупуват най-големите таралясници на света за "без пари", тук се стягат колкото да придобият някакъв вид и айде на евтините колици нов Фнос. Да, има и читави коли, но за съжаление те са малко и си личат по цената ;). А иначе всички сме виждали автовозите какво возят :D - купчини ламарини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се изкушавам, да напиша тема из всички форуми и да бойкотираме зареждането на бензин в петък, събота и неделя.Има само едно единствено противопоставяне на монопола, бойкот до дупка.Те ще вдигат цените, ние няма да консумираме.Поне веднъж да си покажем силата народна.Да видим кой ще издържи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е на бензина, колега? :rolleyes: Ето, вече дори е по-скъп от нафтата, както и трябва да бъде. Пък и помня, че юни месец си беше още бая скъпичък. Левче отгоре да не кажа.Кога най-после ще започнем да протестираме срещу себе си, а не срещу правителството? Кога нещо ще променим в себе си? Кога ще спрем да караме като състезатели в градовете и селата? Кога ще престанем да си мятаме боклуците през прозорците? Кога ще спрем да пушим по заведенията и да тровим децата ни? Кога ще започнем да си плащаме данъците? Кога ще търсим причината за неуспеха първо в нас, а не в другите? Риторични въпроси задавам, нали?Да, ти вероятно не си нито едно от изброените, но колко мърша има в стадото? То така като гледам стадото е малцинство, а мършата лобира навсякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговори на въпросите тиКога ще спрем да караме като състезатели в градовете и селата?- Когато има равни закони за всички ни.Кога ще престанем да си мятаме боклуците през прозорците? -Когато има градинки и паркинзи в между блоковите пространства и се подържат.Кога ще спрем да пушим по заведенията и да тровим децата ни?-Децата ни нямат място в заведенията.Кога ще започнем да си плащаме данъците?-Когато започнем да виждаме ,че се прави нещо срещу нашите пари.Кога ще търсим причината за неуспеха първо в нас, а не в другите?-Когато всичко това стане.И най-вече когато някой в тая държава започне да ни уважава ида ни цени защото аз съм ЧОВЕК ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си караш спокойно по улиците на страната, без да показваш колко мощна е колата ти и колко малко мозък имаш в главата (не ти конкретно). И за това не се иска всички пред закора да са равни. Има едно нещо, дето се нарича СЪВЕСТ. Блъскаш някой и какво правиш после? Животът ти отива на кино, понеже не си нито Кирил Маричков, нито Максим Стависки. Да не говорим за погробения живот, който недай Боже да е детски ;) Ако зад блока играят децата ти, ще хвърляш ли боклук през терасата? Вероятно да. Но пък си има предназначени за целта места - кошове за разделно изхвърляне на боклуците. Такива за строителни материали. И за битов отпадък.Отиваш на сладкарница Неделя и всичко живо вътре пуши ;) Сигурно децата ни нямат място в сладкарницата, а трябва да си ядат пастите отвън?Без пари в тази държава нищо не се прави. Тя разчита на данъци. Като не плащаш, отежняваш само положението си. А неплащането е наказуемо. Поне в нормалните държави.Последното не бих искал да коментирам. То е само още едно доказателно, че търсим причината извън себе си.КРИВОРАЗБРАНА ЦИВИЛИЗАЦИЯ. Спомни си кога са писали това произведение и ще разбереш много неща...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговори на въпросите тиКога ще спрем да караме като състезатели в градовете и селата?- Когато има равни закони за всички ни.Кога ще престанем да си мятаме боклуците през прозорците? -Когато има градинки и паркинзи в между блоковите пространства и се подържат.Кога ще спрем да пушим по заведенията и да тровим децата ни?-Децата ни нямат място в заведенията.Кога ще започнем да си плащаме данъците?-Когато започнем да виждаме ,че се прави нещо срещу нашите пари.Кога ще търсим причината за неуспеха първо в нас, а не в другите?-Когато всичко това стане.И най-вече когато някой в тая държава започне да ни уважава ида ни цени защото аз съм ЧОВЕК ;)

Benji е прав, държавата е затова, да създава правилата и законите и да следи за тяхното спазване.Не може да се краде вечно от народа и да се дои с високи цени.Цената на бензина наистина е висока, особенно сравнена с европейския стандарт.Ще плащаме по-скъп бензин от Италия, но ако взимамаме като тяхната заплата.Поне да имаше свестни синдикати или леко независими, да организират стачки, ами то платени гъзолизци на всяко правителство. Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упорито отказвате да проумеете, че петролът е един особен вид стока - на борсата цената е една, на вътрешния пазар е друга. Развали се някоя голяма сонда в морето и хоп, цената скача ;) Хич не те пита какъв е стандартът в Италия и дали ти може да си го позволиш. И на мен не ми е приятно грозна е неподдържана панелка да струва 50-70.000 евро, само защото някой мисли, че такива трябва да са цените в Европейския Съюз. За 60.000 долара се купува голям двустаен апартамент в почти централната част на Хюстън, където достъп имат само живущите в комплекса. Поддържа се басейн, зелени площи, паркинг. И какво да направя, че 60 бона са въпрос на една година работа в щатите, а тук за 70.000 евро в най-добрия случай работиш 5 години.Пазар! Никой не се съобразява с теб. Ти трябва да се нагаждаш към ситуацията - за добро или лошо. Ако ти е скъпо горивото - намираш алтернативен транспорт. Или алтернативно гориво. Но с протести Петрол няма да ти намали крайната продажна цена, нито пък бензиностанциите ще се лишат от полагащата им се норма на печалба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По твоята логика за горивото, ако ни е скъпо да търсим алтернативи намери и ти твоята.Аз ти предлагам да си папкаш пастички във вкъщи там се надявам да няма цигарен дим.За 1л гориво знаеш ли държавата колко такси и данаци налага?И дали от там не може да се корегира цената ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от грубости, колега. Моята логика си е добре. На държавата също. Най-малкото защото горивата им са едно от малкото сигурни пера за доход. И понеже държавата е слаба, разчита на това.Пасти у нас не ям, понеже торта не умея да правя. Но някак странно ми се струва да отидеш в Неделя - за мен това е детско заведение, и най-демонстративно да пушиш при наличието на толкова деца. За глоба е самата сладкарница и всички онези, които показват незачитане на правата на другия - некачествен материал! По твоята логика аз не съм човек, щом ме пъдиш от обществено място и ме изкарваш ненормален за недоволството, което показвам.И последно - защо никой не предлагаше бунтове, когато цената на горивата беше с почти 60% по-скъпа от сегашната? Виждам накъде отиват работите. Всичко живо тръби за сваляне на правителството (така, както стана преди 12 години), а алтернатива няма. Все стари муцуни.

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...