Jump to content
Bayilijan

Май никой не купува вече...

Recommended Posts

http://www.dnevnik.bg/pazari/finansi/2009/..._za_edin_mesec/1. "Купих акции. Продадох акциите, колата, къщата..." 2. "Пазарът достигна дъното и започна да копае." 3. "Кредитната криза ме изправи на крака. Взеха ми колата заради ипотеката и сега ходя пеша". 4."Отидох да изтегля пари от банкомата. А той ми взе още 20 долара и ми каза, че в неделя ще ги върне". 5."Краят на 2009 г. Шоубизнесът бързо се ориентира в кризата. Вчера поканиха Бъфет и Гейтс да играят в "Стани богат". 6."Телевизионен зрител- основна професия на бъдещето". 7. "Съпруга на банкер решава да го изненада в работата. Пристига, влиза в кабинета му и вижда: на коленете му седи секретарката. Мъжът невъзмутимо диктува: "И в заключение искам да кажа, господа, че дори в условията на финансова криза един стол за двама души в моя офис е недостатъчен!" 8. "Промоция: При покупката на тостер, получавате към него безплатна банка". 9." Колко брокери са нужни за смяната на една крушка? Отговор: Двама. Единият да поръча новата, а другият да отнесе първата на борсата и да я продаде преди CNBC да са съобщили, че е изгоряла". 10. "Китайците ни продават токсично мляко, токсични зърнени храни, токсични морски продукти, токсични бои. Да им подадем токсични активи, си помислили на Уолстрийт." 11. "Съобщение за руската борса ММВБ: "Днес, 3 септември 2010 г., за първи път от половин година руската борса ММВБ отвори врати. Търговията продължи седем минути, а за да се избегнат възможни спекулации отвориха борсата през нощта. За това време брокерите успяха да свалят индекса с 26%". 12. "Замениха смъртното наказание с ипотека с 25% годишна лихва". 13. "Отива Бъфет при Гейтс и му казва: "Бил, дай няколко долара." Гейтс: "Защо?" Бъфет: "Да си купя новия Forbes за да видя къде съм". 14. "Син на трейдър чете финансов анализ. Влиза майка му и го пита какво чете. Отговор: "Фантастика..." 15. Трейдър се прибира: "Скъпа, днес спечелих 1 млн. долара" Жена му: " Ти? Честно?" Трейдърът" Не. Спекулации".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има няква криза..има,ма то ние сме свикнали,някои ще спечелят от нея..но не и нормалния гражданин,той е винаги най-прецакан...няма пари,работа,умира и алъш-вериша.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в таква ситуация попаднахме жителите на България, че сега е по-важно да можем да си купим храна, отколкото кола. Аз се мъча да продам една хонда от 1 година и да ви кажа честно са се обадили 4 души.... ама като ни е такава държавата, и ние ще сме така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихме кризата май!А някои компании взимат мерки!Светлина в тунела!Ако бяха пуснали 1990г. европейските компании в БГ, щяхме да сме като чехите и поляците, но нали трябва да се краде народа,та създадоха мутрите да задушат всякакъв опит за просперитет и парите да си останат в комунистите.Е сега нещата се промениха, както винаги в БГ с 20годишно закъснение.Дано котка не ни мине път!Очакването да свалят макар и 1%лихвите по кредитите ще раздвижи икономиката.А чуждите инвеститори кога ще дойдат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ми то все сме си в криза как да я забравим просто свикват хората макар,че тази година трябвало да се засили в БГ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума Купува/Продава не ми се иска да коментирам, но цените са прекалено високи за предлаганото. Купува се от мобиле и подобните му. Отделно съм виждал тук обявени коли на едни цени(високи), а в мобиле обявени на много по ниски... Тъй като се дискутират малките заплати и чата си е баш голям, искам да попитам... Колко от вас имат фирма/и(са собственици или съдружници), колко от вас са работодатели!?И не на последно място... Парите(заплатите) малки, а магазините пълни!? Хора до вчера яли боб и леща(не че има нещо лошо в това), а днес със плазма за 1500+ лева!? Сополанковци със скъсани обувки с телефони за по над 800лв!? Безделници, които си бъркат по дупките цял ден с кола за над 6/7000лв.!?

Редактирано от ivankrystev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни са само магазините за хранителни стоки. Иначе като зрял(поне така изглежда) човек не би трябвало да се дразниш на децата("сополанковците"), само защото са се родили при богати мама и тате. Цялата ни нация е "сгрешена", така че е съвсем в реда на нещата културата и приоритетите на младежите(не че аз съм много възрастен де) да са "сбъркани"

Очакването да свалят макар и 1%лихвите по кредитите ще раздвижи икономиката.

Точно с кредитите почна кризата от щатите...така че не разчитай на тях да оправят какъвто и да е икономически проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръстев не ти разбрах мисълта за фирмите и шефовете :) всъщност разбрах нещо , но се надявам да не е това , защото или иначе си нямаш и грам представа за малките и средни фирми ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

криза е за хората които нямат събрани средства. ЗАщо строят още ли защото материалите паднаха с близо 40% е как няма да строят още.така че ако имаш спестени пари криза не те лови. Лови хората които работят постоянно и закрепят горе долу разходите дори и да спестятмалко средства те не са достатъчни. Нашата икономика е един голям балон всички надуват цените като за последно !!!

Редактирано от BlueLude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ryuugan, за хранителните магазини ясно, но не само те. Свери си часовника колега, виж продажбите на големите маг. за черна/бяла техника, магазините за дрехи и т.н. Хич не се дразня, да чукна на дърво му държа края. И нямах предвид на мама и тате пастичката, а нормални хора уж трезво мислещи - пример:Познат от квартала с кола на цена 8000лв. без обслужването, без прехвърляния и подобни, без каско и т.н. Сега колата седи пред блока...няма пари за бенз предполагам, очаквам скоро да я видя в мобиле... Примери бол, надявам се да съм ти станал ясен.Tino, нямам идея какво си разбрал/помислил. Нямам идея имаш ли фирма/си работодател, но би ли дал заплата от порядъка на 1000+лв. както се коментираше в предни постове? Нямам претенции, че разбирам...но като едноличен търговец(работодател) не мога да си помисля да дам подобна цифра за заплата...И да, ако съм на тясно... бих работил и за 300лв. вместо да си бъркам в носа и да се чудя дали да си купя цигари или хлЯб.

Редактирано от ivankrystev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам, май и аз ще си тегля кредит за кола.. И няма да е прелюд или 150hp.. някое сивиче... С днешната нормална заплата пожелавам на всеки късмет да събере пари за колица, като през това време не се лишава от ежедневните нормални разходи. We all love Bulgaria!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivankrystev Смело говориш защото не си на хала на 90% от българите. И моята хонда седи в гаража от два месеца, защото принудих шефа да ме съкрати поради това, че нямал пари да ни дава заплати. В момента водя дело да си взема обезщетението защото няма държава и в тоя ред на мисли ако 50 процента са на моята съдба от къде да дойдат продажбите. Понеже съм работил и в чужбина мога да ти кажа, че там и шефовете на фирмите работят на едно с работниците така обективно ценят труда на работниците си тук всеки шеф гледа да се качи в лъскав жип и цял ден да бибтка на мацките по тротоара. Това мисля аз ако на някой му е криво нищо лично, това съм видял аз... А и ако мислиш, че с 300 лв ще сколасаш лъжеш се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръстев , от един отбор сме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познат от квартала с кола на цена 8000лв. без обслужването, без прехвърляния и подобни, без каско и т.н. Сега колата седи пред блока...няма пари за бенз

В тоя ред на мисли един приятел си купи ауди еС8 и сега реве, че много гълтало. Знам какво имаш предвид, но всеки прави безмислени инвестиции, въпроса е на каква цена са те.Наскоро видях да се продава Кайен с газова уредба, така че всичко може да се очаква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква криза в БГ говорите бе колеги,та ние от началото на 90те излизалили сме от нея,оттогава нямаме икономика ....криза не може да ни хване. От тази криза най много срадат българите в чужбина,Като останат без работа там се връщат в БГ и оттам идва проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tino пиши ме и мен в тоя отбор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

patzko0, нормално според мен е да имаш мераци за колица(пожелавам ти я), но е ненормално да дадеш всичките си пари и да лапаш мухите после - май му се викаше неоправдан разход. Както обичам да казвам - едно е да искаш, съвсем друго е да можеш. Всеки би трябвало според чергата да си опъва краката. airbrush, смело говоря понеже бачкам "яко" и имам покритие. Работя успоредно няколко неша с тенденцията да се развивам все повече, мисля глобално и действам локално(както обичам да казвам). Няма как да си позволя лукса да кълча кълки пред компа и да се гневя на криворазбраната демокрация. Последна идея ми е, че ще сколасам с 300лв., но нека те попитам - по добре с триста или без триста във джоба!? Нека вкарам и друго въпросТче... Докато водиш дела работиш ли, ако да похвално, ако ли не замисли се!?... Сега се присетих за "трезвомислещ" човечец:- Бе сега като не си купя и опитам от всичко по-малко кога ли!?- Работя, взимам 6/700лв заплата... Теглих кредит и си купих кола!- Купих си и телефон на изплащане, кво му плащам само по 50лв. на месец!- Бе не ме кефи стария комп, омръзна ми. Да ми е честит новия лап топ - кво му плащам само по 100лв. на месец, гепих промоция за вноските!...Бе няма лошо батко, ама като си сметнеш вноските, битовизмите и останалите разходи за месеца - Де си тръгнал да се правиш на баровец със тази заплата!? После/следпис: Хм...доста не биха се посрамили с кофти и ниско платена работа. Ок, съгласих се, но в условия на "криза" никой няма право на избор и какви да е прищявки...После/следпис 2: georgivanov1, за мен това са глупости на търкалета. Креативните хора, хората свикнали на труд не ги лови криза, птичи грип, куршум, уроки, вуду магия и каквото се сетиш. Кризата е в главата на мързеливите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка колеги какво е важно за един човек - според мен да има поне какво да сложи в устата си !!! А ние свикнахме на широко , банките от 5 години насам ни разглезиха и показаха , че можело да се живее на кредит - ГЛУПОСТИ !!! Шибан капитализъм , още по-шибани мераци човешки :D Кръстев , за тези които спомена с коли, лап топ-и , мобилни устройства - и 1000 лв не ги оправят на месец !!! Но има и много такива , които наистина 300 лв на месец са им достатъчни да оцеляват и да не вървят гладни !!! А ще ти кажа защо някои ще предпочетат да не бачкат , но не и да им плащат 300 лв на месец - мама , тати , чичо , леля , спестявания , глупост , нива на село която да продаде и т.н. ;) Кризата наистина усетиха тези , коит нямаха никакви спестявания , било то фирми или частни лица :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivankrystev, еми затова ще си взема сивик 6ген, ако не си я гледах чергата щях да съм вече с прелюд 200коня... или хонда легенд нов модел..... Мисълта ми е че със заплата от сорта на 600 лева на месец малко трудно се спестяват пари за по-голяма покупка. Кредита просто ти дава възможност да си я вземеш веднага, е да банката винаги ще вземе поне 1000лв отгоре на кредита( вече съм го пресметнал :) ма още се чуда.. ) , това е ясно. Не ми се чака една година, писна ми от циганите и чалгиите по трамвайте, а в последно време към тях се присъединяват и тииновете, което не е добре. Ако ще всеки ден да съм в задръстването на бул. България, поне ще съм си в колицата, слушайки музика и евентуално др неща ако не съм сам :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivankrystev, еми затова ще си взема сивик 6ген, ако не си я гледах чергата щях да съм вече с прелюд 200коня... или хонда легенд нов модел..... Мисълта ми е че със заплата от сорта на 600 лева на месец малко трудно се спестяват пари за по-голяма покупка. Кредита просто ти дава възможност да си я вземеш веднага, е да банката винаги ще вземе поне 1000лв отгоре на кредита( вече съм го пресметнал :angry: ма още се чуда.. ) , това е ясно. Не ми се чака една година, писна ми от циганите и чалгиите по трамвайте, а в последно време към тях се присъединяват и тииновете, което не е добре. Ако ще всеки ден да съм в задръстването на бул. България, поне ще съм си в колицата, слушайки музика и евентуално др неща ако не съм сам !!! .

А освен вноската за колата , дали си сметнал допълните разходи по колата включително консумативите осреднени за 1 месец???Това съм го гледал наживо преди 4-5 години...Един колега (тогава вземаше 500-600 лв) взе колица за 4-5000лв със заем . Тогава банките още не даваха така лесно (нямаше още и толкова лизинги) , та се наложи да гарантирам за него и да сключа договор с банката . Беше ми перспективен работник затова се навих .НА първия месец взе да пъшка ..И каква излезе тя , допълнителните му разходи средно на месец:105 лв. вноска за колатакъм 140 лв. бензин към 90 лева осреднени всичко допълнителни разходи.(масла, гуми, застраховки, ремонти)т.е 600 - 335 = 265 лв. остатък за живеене на месецДва-три месеца беше сърдит на света, взе да се кара с колегите си и т.н Бях почнал да обмислям , кога точно да го изхвърля. Слава богу успокои се и се хвана да работи, идваше и събота и неделя , усвои нова по производителна машина , парите му се качиха и следващите 5 години и той и аз бяхме доволни. Миналата година завърши магистратура задочно и започна работа по специалността си , която няма нищо общо с нашата работа. Ама не трябва да се забравя , че човека хвана период на бум на икономиката и 20-40 % ръст на заплатите годишно в нашия бранш в период от 3 години.Сам помисли дали сега е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivankrystev, еми затова ще си взема сивик 6ген, ако не си я гледах чергата щях да съм вече с прелюд 200коня... или хонда легенд нов модел..... Мисълта ми е че със заплата от сорта на 600 лева на месец малко трудно се спестяват пари за по-голяма покупка. Кредита просто ти дава възможност да си я вземеш веднага, е да банката винаги ще вземе поне 1000лв отгоре на кредита( вече съм го пресметнал :angry: ма още се чуда.. ) , това е ясно. Не ми се чака една година, писна ми от циганите и чалгиите по трамвайте, а в последно време към тях се присъединяват и тииновете, което не е добре. Ако ще всеки ден да съм в задръстването на бул. България, поне ще съм си в колицата, слушайки музика и евентуално др неща ако не съм сам ;) .

А освен вноската за колата , дали си сметнал допълните разходи по колата включително консумативите осреднени за 1 месец???Това съм го гледал наживо преди 4-5 години...Един колега (тогава вземаше 500-600 лв) взе колица за 4-5000лв със заем . Тогава банките още не даваха така лесно (нямаше още и толкова лизинги) , та се наложи да гарантирам за него и да сключа договор с банката . Беше ми перспективен работник затова се навих .НА първия месец взе да пъшка ..И каква излезе тя , допълнителните му разходи средно на месец:105 лв. вноска за колатакъм 140 лв. бензин към 90 лева осреднени всичко допълнителни разходи.(масла, гуми, застраховки, ремонти)т.е 600 - 335 = 265 лв. остатък за живеене на месецДва-три месеца беше сърдит на света, взе да се кара с колегите си и т.н Бях почнал да обмислям , кога точно да го изхвърля. Слава богу успокои се и се хвана да работи, идваше и събота и неделя , усвои нова по производителна машина , парите му се качиха и следващите 5 години и той и аз бяхме доволни. Миналата година завърши магистратура задочно и започна работа по специалността си , която няма нищо общо с нашата работа. Ама не трябва да се забравя , че човека хвана период на бум на икономиката и 20-40 % ръст на заплатите годишно в нашия бранш в период от 3 години.Сам помисли дали сега е така?
Всеки си дроби и сърба неговата попара. Да те попитам, времето равнява ли се на пари? Помисли преди да отговориш. Всеки човек ( е почти всеки де ) си има своите приоритети в живота и гледа да ги осъществява.То това ми е работата на мен.. работя в БДСК, хора всякакви, проблеми всякакви, ако сам не си помогнеш няма кой друг да ти помогне... А кола определено вече ми трябва, че съм решил и да се запиша задочно някъде, а на влак или рейс не се качвам. Освен ако не ме отведът до Дубай примерно :fun:" към 90 лева осреднени всичко допълнителни разходи.(масла, гуми, застраховки, ремонти) "Това най-много ми хареса. !!!))))) Редактирано от patzko0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си дроби и сърба неговата попара. Да те попитам, времето равнява ли се на пари? Помисли преди да отговориш. Всеки човек ( е почти всеки де ) си има своите приоритети в живота и гледа да ги осъществява." към 90 лева осреднени всичко допълнителни разходи.(масла, гуми, застраховки, ремонти) "Това най-много ми хареса. :angry:)))))

На въпроса : Времето винаги е пари само за хората , които го използват за разменна монета :)))За останалите само понякога...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И, аз винаги съм бачкал яко и съм се доказвал всеки ден и деня в който попитах шефа кога ще ми изплати заплатите той каза - ''Нямам пари ще те съкратя, защото все пари искаш'' , пък другите не му искали...

 

Нека вкарам и друго въпросТче... Докато водиш дела работиш ли, ако да похвално, ако ли не замисли се!?...

 

Не работя защото изкарах една болест така да се каже. И по - добре без 300 лева не си оценявам труда на 300лв.

 

Въпросът е друг, като изключа изминалата година предните 3-4 години бяха се пооправили нещата и можеше да се каже, че живеем добре обикновените хора като мен и изведнъж шамар все едно беше сън. И със последните нови които заливат всяка вечер новинарските емисии няма как да остана повече в тая моя страна моя България... мир вам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по - добре без 300 лева не си оценявам труда на 300лв.

Ako седиш гладен 2 дни и 30 лв ще ти се сторят много за труда ти.По-добре ти е без 300 лв, защото можеш да си го позволиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по - добре без 300 лева не си оценявам труда на 300лв.

Ako седиш гладен 2 дни и 30 лв ще ти се сторят много за труда ти.По-добре ти е без 300 лв, защото можеш да си го позволиш.
При положение, че борсата ми е 340 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...