Jump to content

Recommended Posts

Толкова много и различни теми за всякакви търговци и сервизи имаме, а това, за което се говори най-често сме пропуснали. Официалния дилър.

 

Всякакви случки, впечатления и евентуално благодарности, са добре дошли тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да дам скромното си мнение за София.

 

1. Официален сервиз Бултрако София-Изток на Ботевградско шосе.

 

Моят автомобил е купуван нов от тях и обслужван в този сервиз от първия собственик и от мен до около 150 хил. км.

Плюс: приемчиците са или поне бяха много културни и отзивчиви. Уговорки и часове винаги са били спазвани. Работи се бързо.

Минус: работят на конвейер - т.е. за тях си поредният клиент - а и съотношението цена/качество не е в тяхна полза.

Пример: ремонт на климатика (съединител и бобина) на стойност над 1000 лева в БТ и резултат - отново развален климатик след 50 хил. км. Цена за ремонт в алтернативен сервиз - 350 лева.

Мнението ми е, че за по-стари модели като моя, където не е необходим специфичен софтуер и диагностика, цените в БТ не си заслужават. Продължавам да поддържам колата с оригинални части в алтернативен сервиз и мисля, че не губя нищо.

 

2. Сервиз София-Изток 2 на Челопешко шосе.

 

Това е бояджийският им сервиз. Поведението е малко непрофесионално - служителите видимо са мързеливи, мотаят се, хилят се и си подхвърлят забележки. Цените са високи. Качество на работата:

Плюс: спазват деня за прием, работят чисто, без зацапан интериор, счупени щипки и т.н.

Минус: портокалова кора, пропуснати елементи, на места лакът се лющи две години по-късно.

Мисля, че има по-добри алтернативи.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм веднъж в сервиза Бултрако в Пловдив, където подобно на @note е купена и поддържана колата. Беше по акцията за въздушните възглавници и бях чакал няколко месеца да ми дойде реда. Часът беше спазен, то и нямаше никави хора - беше събота, март 2020, точно като започнаха ограниченията за Ковида и хората бяха в шок. Свършиха работата, дадоха ми и разпечатки от сервизната история на колата, общо взето коректно отношение.

Няколко пъти съм поръчвал части от Пловдив и София и са ми ги пращали коректно. Цените им няма какво да коментирам - безобразни са :angry:.

Няма да броим класическия въпрос, който ми задават от Бултрако София:

От ПРОВИНЦИЯТА ли се обаждате?

АЗ: Не, от Варна! :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди години и аз ходих до ботевградският им клон, пак за пасажерския пиропатрон на комбито - свършиха работа.

За Ледженда веднъж звънях за нещо, ама парата ... :(

Преди 3 месеца с момчето минахме от там - да види къде "растат" новите Хонди. В шоурума имаше 2 нови Джаз-а, 2 прашасали велосипеда и голи плочки. 3-ма души нещо си говореха и никой не ни пита за какво сме дошли. Синковеца не хареса Джазките (принципно не харесва нови коли), па си тръгнахме само с няколко снимки от паркинга. ;)

IMG_20240116_152548.jpg

IMG_20240117_144851.jpg

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди години ходих в Бутрако за пиропатрон. Посетих сервиза във Варна, който вече не съществува.

Като голям минус отбелязвам сервизната база. Само в София и Пловдив ли карат Хонди?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара тема с подобна дискусия. И връзка и тук към първопричината.

 

Това, което мога да обобщя по мои наблюдения е, че там има голямо текучество и от там липса на дори средна компетентност за марката в повечето звена. Има май едно момче в резервните части, което знае какво прави, но като цяло се налага проактивно участие от страна на клиента за намиране на търсената част.

 

В сервиза и приемчиците също имаше печени хора, но предвид честото "търсим колега" не знам какво ще заваря всеки път, когато отида там.

 

И текучеството го разбирам донякъде. Имах близък човек, който се опита да работи там преди години, но издържа няколко месеца комбинацията от заплата и отношение. Та затова не знам доколко е редно да се очаква кой знае колко и от текущите кадри и чак им се радвам, че и тях ги има.

 

А липсата на продадени нови автомобили ги е довело до там, че да внасят употребявани от Европа и да ги продават като "Проверен автомобил с доказана история", където единственото доказано е, че цената ще е едно 20% над пазарната. Нали е от "дилър"...

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди може би  7 или 8 год с покупката на 1ген CRV викам ще отида в Бултрако Варна.

Имах подготвени въпроси, исках да сменя антифриза ,и да сменя хидравлична течност.

Първия въпрос към момчето обслужващо клиента,какъв е цвета на антифриза,обясних защото виждам в казанчето нещо средно между зелено и синьо.

Отговора не знам купете си оригинален,аз настоявам искам да извикат някой от сервиза все пак той може да знае какъв е цевта.

Влезе момчето вътре забави се 7-8 минути,излиза отговора е пак не знаем.

Ок аз шах имат уж сервиз на Хонда оторизиран.

Втори въпрос искам да купя хидравлична течност за да сменя моята.

Отговора на момчето,там не се сменя,единствено и само ако се прави основен ремонт на рейката.

Все пак питам ,е как така  нали е масло колата не е първа младост,отговора пак е не се сменя,явно това масло е вечно според момчето.

Излязох си с твърдото убеждение че повече тук няма какво да правя.

Затвориха го това Бултрако .

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ползвал съм услугите на Бултрако в Пловдив многократно - за първото обслужване на колата след като я купих,за ремонт на алтернатора,за смяна на прахоуловители на амортисьорите,за центровка на клапани,за диагностика и ремонт на ходовата част,само за диагностика,за смяна на пиропатроните (по акцията). Винаги съм оставал доволен от свършената работа и от отношението им. Дано по--рядко ми се налага да ги ползвам :). Единствен недостатък - скъпите цени, но както казват хората "сиренето е с пари".

Редактирано от katri71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега @katri71 поискай им цена за голямата верига за твоя двигател R20A2 -  Genuine Honda (14401RNAA01) която реално може да си я поръчаш отвън за 150лв да ти пристигне.

Тогава ще разбереш че цените на са просто скъпи,а  мнооооого по-скъпи.

 

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, колега.Цените им за някои неща са по 3 (не по-две), затова съм го написал като техен минус. Все пак всеки  сам решава за себе си коя част, от къде да закупи и на кой сервиз да се довери. Аз за себе съм го решил отдавна. Има неща  , за които задължително посещавам Бултрако. Има неща които си ремонтирам сам и други , за които се доверявам на доказали се в практиката ми други сервизи и майстори. Винаги търся баланса. Това с цените е дълга история, която няма да изчерпим с тази тема. В някои случай важни са не само парите ... Друг е въпроса,че ние поначало сме си бедни и не можем да си позволим това, което ни се иска. И аз искам нова Honda, ама карам 15 годишна :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше преди години но все. Нужда от реглаж - 50 мин не успяха да развият кормилен накрайник, бил стегнал много, ръждясъл и тн.. Счупили инструмент даже. Колата е от Италия та беше странно за мен. Отивам в друг сервиз да видя какво става, развиха накрайника за 2 мин след което направих реглаж спокойно на друго място. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...