Jump to content
storish05

Стъкла за фарове

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам проблем със стъклата на фаровете. Мислех да ги полирам, но се оказа че проблема не е отвън, а от вътре на фара. В областта на мигача и двата фара са ми леко мръсни или изгорени и аз не мога да преценя. Някой имал ли е подобен проблем? Възможно ли е самото стъкло да е изгорено отвътре от температурата? Мисля да ги отворя в скоро време и дано да имам късмет и да се окажат мръсни.

Знаете ли ако нещо от къде мога да закупя нови стъкла ако проблема не може да се реши? В Алиекспрес има, но доставките до България са космически и едни стъкла излизат над 250лв....

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя. Имам същия проблем и се чудя как да го реша. Доста майстори вече отказаха да се занимават със стъклата или провисналата броня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем и го реших преди година. Търках с водни шкурки, пасти, лакове, но пълен та**ак! При това два пъти от различни производители.

Най-накрая прочетох в офроудския форум и закарах фара, защото беше един в една фирма в София. Ще дам име ако някой иска на ЛС. Така стана, че за 30 или 40 лв. фара го направиха по-нов от новият фар. Не се бъзикам! Та, може да го отворят, поправят амалгамата и да го пресиликонират. Тези дни ще оставям фаровете на Ситроена да дъщеря ми при тях. Определено си реших проблема. 

Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата @nupi донякъде, защото качествено отваряне и затваряне на фар е далеч от 40лв на брой. Не всички дори и да се отворят, могат да се рециклират. Ако фарът е скъп съответно и стъклото ще е скъпо. Понеже ми се случи съвсем скоро, при мен смениха направо фарът с нов. Да го види човек който разбира и да каже може или не може да се справи, защото след 3 месеца ако се поти, влиза вода и не свети като хората, не е вариант ако ще и да е 40.00лв ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобяването на фара не е кой знае колко сложно. Проблема е в намирането на стъкла. По разни руски сайтове го намирам и излизат по около 100лв за комплект, което е супер като цена. Но не намирам информация дали могат да ги изпратят по пощата до България.
От Алиекспрес като вариант засега отпада с тези космически доставки дето ги искат.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за едно и също! Естествено, ако е напукан с едни малки пукнатинки не става. Едно е да дадеш 250лв+ за фар, който не е оригинален, друго е да си решиш проблема с изпеченият оригинален фар за 40 лв. Тъй като не вярвам много на майстори се мъчих аз но не успях! Четох, търсих и съм доволен от резултата. Ако постна снимка няма да познаете кой е правеният фар. Естествено няма кондензи, води и т.н. Спирам, защото някой ще каже, че съм некоректно мотивиращ и рекламиращ. Само, ще напиша, че за всякакви стъкла тези пичове са професионалисти. Не са от тези "Полиране на фарове-10лв". Там се полира и се пръска със запечатващ "каменен" или "порцеланов" лак.... ще излъжа как беше точно.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, nupi написа:

Ще дам име ако някой иска на ЛС.

Чакам,колега....!

Благодаря.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Говорим за едно и също! Естествено, ако е напукан с едни малки пукнатинки не става. Едно е да дадеш 250лв+ за фар, който не е оригинален, друго е да си решиш проблема с изпеченият оригинален фар за 40 лв. Тъй като не вярвам много на майстори се мъчих аз но не успях! Четох, търсих и съм доволен от резултата. Ако постна снимка няма да познаете кой е правеният фар. Естествено няма кондензи, води и т.н. Спирам, защото някой ще каже, че съм некоректно мотивиращ и рекламиращ. Само, ще напиша, че за всякакви стъкла тези пичове са професионалисти. Не са от тези "Полиране на фарове-10лв". Там се полира и се пръска със запечатващ "каменен" или "порцеланов" лак.... ще излъжа как беше точно.
Поздрави
Колега, твоят проблем от вътрешната страна на стъклото ли беше? Защото на мен отвън всичко е перфектно...
Иначе за рефлекторите е ясно, на дпста места ги рециклират и фара става като нов.
Дай кординати на ЛС и на мен.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също е като опушено отвътре в областта на мигача. Изглежда е масов проблем това.. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли дали външната част на фаровете ( т.е. стъклото) са еднакви при фейслифта и преди фейслифта? Гледам, че в Алиекспрес са дадени един вид стъкла за Акорд от 2008 до 2013.
Иначе като се загледам на снимки, разлика във фара външно няма, разликата според мен е в решетката и бронята.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но дали имат разлика визуално фаровете?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, storish05 написа:

Да, но дали имат разлика визуално фаровете?

Дори и да са с еднакъв контур, като форма минимум имат разлика в зоната на мигачите. Виж на снимките (споделени от колегата), какви изпъкнали бабуни има на префейса (черната).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварянето на фара не е трудно и после може да се почистват и полират отвътре

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което като пари струва повече, отколкото 2 нови стъкла ( полиране и облепяне с фольо).
Иначе тези дето намерих я имат бабуната на мигача, което значи че ще станат.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах абсолютно същия пробелм с двата фара ,даже и в двата фара започна да влиза влага и конденз да прави при което единия фар изгоря! Двата фара от вън супер изгорели ,единия с изгорял баласт плус някъв кабел ! Една фирма от софия Car Valeting  се казва .всичко правят момчетата  за 150лв на фар пълна промяна ! Може да влезнеш и да им видиш работата на мен всичко ми излезна с нов баласт и кабел 550лв и доставка до Пловдив !  Успех 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.aliexpress.com/item/4001308452880.html?spm=a2g0o.cart.0.0.514b3c00GmBzwV&mp=1 мисля си да ги изчистя отвътре ако не стане май ще поръчвам тези или подобни от китаеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази обява са много скъпи с доставката. Аз си ги поръчах от друг търговец в Али-то и вече пристигнаха. 110лв общо, но минаха през митница и горе/долу ми излязоха към 130-140лв. В близките дни предстои да демонтирам фаровете, да изпратя за рециклиране лупите и да слагам новите стъкла.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли възможност при рециклиране на фаровете да се махнат оранжевите мигачи, че много ме дразнят? 

IMG_20210328_131305_edit_12297761886665.jpg

IMG_20210328_131337_edit_12234635211153.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича ти на бмв ли...:D?Ония,ще се "избият", да ги светнат оранжевите мигачи:D!"American Style",се води:).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

https://a.aliexpress.com/_mLopkKt

Това може би е добра оферта за тези, които са решили да слагат китайски стъкла. Модела е описан за Spirior, но при друг търговец го дават за европейския Аccord и за Spirior.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да полираш оригиналните, вместо да слагаш китайци? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Всеки сам си преценява. Аз съм с Акорд 7. Това просто ми попадна а бях чел темата и го споделих. Моите фарове си ги правих сам по Коледа, че лепилото им беше изпуснало и влизаше вода на мивка.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко инфо,как се отварят,как ги херметизира(залепи)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварят се с пистолет за горещ въздух, но внимателно. После чистиш лепилото и мажеш с ново. 10 години карах сивик шеста генерация като сам си бях правил фаровете и вода никога не е влизала вътре. На още 3 сивика също. И между другото фара не се херметизира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво лепило..,и тн....!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@JHM

Off Topic

Лепилото е това.

https://vikiwat.com/poliuretanovo-lepilo-avtomobilen-uplatnitel-akfix-p-645-600ml-1

Честно казано, не съм сигурен дали ако ми се наложи да ги отварям отново ще се разлепят. Може би по-удачен избор е лепило на бутилова основа, което омеква при загряване. Останалото е както го е описал колегата преди мен. Отваряне с пистолет с горещ въздух, в моя случай сешоара на жена ми. Измиване на рефлектора с кухненски обезмаслител и дестилирана вода, за да не остават следи от капките. Изсушаване с въздуха отново. Полиране на стъклото от вътре. И затваряне. От всичко това изчоплянето на старото лепило е най-отвратителната част. А измиването на лупата даде най-добър резултат за последващата промяна.

  

20201222_174331.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм правил със силикон прозрачен, но не помня марки, понеже минаха повече от 10 години. Едва ли хората които се занимават с ретрофит ползват нещо по специално. Дори според мен е по добре със силикон понеже, ако стане гаф лесно можеш да го отстраниш. Просто трябва да се внимава и хубаво да се почисти основата :) п.п магал съм стъклата за да боядисам основите черни, че тогава си беше модерно. После 24 часа ги оставям да съхнат завързани с нещо за да залепнат хубаво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 2.11.2020 г. at 10:31, nupi написа:

"Имах подобен проблем и го реших преди година.

Най-накрая прочетох в офроудския форум и закарах фара в една фирма в София. Ще дам име ако някой иска на ЛС. Така стана, че за 30 или 40 лв. фара го направиха по-нов от новият фар."

Здравейте nupi,

Ако може да помоля за контакт на тази софийска фирма. Благодаря предварително!

Редактирано от ivosla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...