Тъмнозелен самурай G86-P 367 #2281 Posted June 2 (edited) AMS_2022.pdf 17 hours ago, Rakeem said: 15 hours ago, Rakeem said: И на мен двете класи на Амсойла отгоре ми идват малко fantasy, ценово даже не е литър, а 946 мл., пък 70% PAO и многото естери са май само раздувки от време оно, иначе анализ моля! Нещо обаче го дават търговска тайна, пардон exact percentage is trade secret, но въпреки това е ясно. За сравнение процентите от 2019 и 2022. Даже 2019 е бая далечко от 70%, пък за сега (2026) не ми се и мисли, и хич даже не съжалявам, че го смених рано заради предстоящото дълго пътуване, въпреки, че си беше ОК Edited June 2 by Тъмнозелен самурай G86-P Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2282 Posted June 2 (edited) Чети, ако ти е интересно https://www.oil-club.ru/forum/topic/43704-аmsoil-signature-series-100-synthetic-5w-30-new-свежее-2020/ Tоркон твърди, че въобще няма хидрокрек в 5/30, пък камоли да е повече от 30%. Ето го и дхг-то от сходен период. https://www.oilclub.pl/index.php?threads/5w-30-dxg.2414/ Само един бърз поглед на пиковете на спектралния анализ и ти става ясно за какво говоря. За справка дхг-то няма как да е повече от 50% ПАО при този пик, а Амсойла няма как да е под 70%. РАзликата при естерите също впечатляваща. Така че, тук си говорим с факти, а не с фантазии. Edited June 2 by Rakeem 1 Share this post Link to post Share on other sites
Тъмнозелен самурай G86-P 367 #2283 Posted June 2 1 hour ago, Rakeem said: Чети, ако ти е интересно https://www.oil-club.ru/forum/topic/43704-аmsoil-signature-series-100-synthetic-5w-30-new-свежее-2020/ Tоркон твърди, че въобще няма хидрокрек в 5/30, пък камоли да е повече от 30%. Ето го и дхг-то от сходен период. https://www.oilclub.pl/index.php?threads/5w-30-dxg.2414/ Само един бърз поглед на пиковете на спектралния анализ и ти става ясно за какво говоря. За справка дхг-то няма как да е повече от 50% ПАО при този пик, а Амсойла няма как да е под 70%. РАзликата при естерите също впечатляваща. Така че, тук си говорим с факти, а не с фантазии. ми те фактите са в приложените файлове, освен ако Амсойл нещо се правят на нелегални и заявяват по-малки количества, и не винаги Фурието е меродавно обаче Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2284 Posted June 2 Какво точно ти казва този сдс, който се отнася за 3 вискозитета масло, защото на мен нищо не ми говори? Иначе Фурието извършено по правилата, в което не се съмнявам, е напълно меродавно. Share this post Link to post Share on other sites
Тъмнозелен самурай G86-P 367 #2285 Posted Tuesday at 02:13 PM (edited) 2 hours ago, Rakeem said: Какво точно ти казва този сдс, който се отнася за 3 вискозитета масло, защото на мен нищо не ми говори? Иначе Фурието извършено по правилата, в което не се съмнявам, е напълно меродавно. ами казва ми, че през 2019 PAO е било 10-30%, а 2022 е 5-10%, т.е 30 и 10 % съответно в най-добрия случай, което е доста съмнително. Колко е сега един господ знае, но СЪС СИГУРНОСТ е по-малко от DXG. И да - Амсойл се отнася за 3 вискозитета, въпросите към тях И да повторим - Така че, тук си говорим с факти, а не с фантазии. Edited Tuesday at 02:23 PM by Тъмнозелен самурай G86-P Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2286 Posted Tuesday at 03:19 PM (edited) СДС-а не е формула и състав, там просто се вписват опасните субстанции. Примерно ПАО 6 и 8 не се водят за опасни и не се декларират. Ако вземем горния сдс, ще видиш, че сметките се чупят, 30% крек, 30% ПАО 4 и останалите 40% какво са, естери и добавки? За това се гледат анализи и там се вижда, че маслото не съдържа повече от 30% крек, в най-лошия случай. Като погледнеш анализите на Равенола ще видиш, че маслото не съдържа повече от 40-50% ПАО, в най-добрия случай, а реално е към 35-40%. Това са фактите. И все пак над 40к. карам с Равенола, и няма да тръгна да го хуля сега, щото съм развил би полярно. Маслото е страхотно до 100-110лв., толкова. Edited Tuesday at 03:22 PM by Rakeem 1 Share this post Link to post Share on other sites
dandilov 3290 #2287 Posted Tuesday at 04:50 PM Преди 6 часа, Тъмнозелен самурай G86-P написа: и хич даже не съжалявам, че го смених рано заради предстоящото дълго пътуване, въпреки, че си беше ОК Аз пък съжалявам. При твоето гориво LPG и предстоящото, предимно магистрално, дълго пътуване, това масло щеше не само да издържи, но и да пита за още. Вманиачаваш се... 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2288 Posted Wednesday at 06:21 AM В трендойла тря се проверява постоянно щото имат яки промоции но са за определено време...1-2 часа( примерно). За служебните коли съм взимал Castrol GTX 5W30 RN на смешна цена 17.90 евра 5 литра, че и безплатно ти гк носят до вратата. Elf Evolution full tech fe 5 л за 24 евра. Share this post Link to post Share on other sites
CNC Setter 47 #2289 Posted Wednesday at 07:05 AM До колко може да се разчита на този сайт, че са оригинални маслата ? Share this post Link to post Share on other sites
Тъмнозелен самурай G86-P 367 #2290 Posted Wednesday at 09:01 AM 17 hours ago, Rakeem said: СДС-а не е формула и състав, там просто се вписват опасните субстанции. Примерно ПАО 6 и 8 не се водят за опасни и не се декларират. Ако вземем горния сдс, ще видиш, че сметките се чупят, 30% крек, 30% ПАО 4 и останалите 40% какво са, естери и добавки? За това се гледат анализи и там се вижда, че маслото не съдържа повече от 30% крек, в най-лошия случай. Като погледнеш анализите на Равенола ще видиш, че маслото не съдържа повече от 40-50% ПАО, в най-добрия случай, а реално е към 35-40%. Това са фактите. И все пак над 40к. карам с Равенола, и няма да тръгна да го хуля сега, щото съм развил би полярно. Маслото е страхотно до 100-110лв., толкова. хе хе една баба на пазара ми каза, че било минералка останалото, ама знам ли... Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2291 Posted Wednesday at 09:24 AM Ако е минералка, ще го пише в СДС-а, няма смисъл, дерзай Share this post Link to post Share on other sites
Тъмнозелен самурай G86-P 367 #2292 Posted Wednesday at 09:41 AM 16 minutes ago, Rakeem said: Ако е минералка, ще го пише в СДС-а, няма смисъл, дерзай задължително Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2293 Posted Wednesday at 12:42 PM Преди 5 часа, CNC Setter написа: До колко може да се разчита на този сайт, че са оригинални маслата ? Кво значи оригинални, дефинирай? Кастрола е с щапма Белгия, а ЕЛФ вероятно е от Румъния, всички стоки пристигат от Румъния. Аз пазарувам масла от един търговец AUTOECO, като ги потърсих на картата се оказа,че са с няколко магазина и два автоцентъра за сервизиране и обслужване на коли. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2294 Posted Wednesday at 12:59 PM Анализ на Honda MTF-3 2 1 Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 88 #2295 Posted Wednesday at 01:56 PM Преди 1 час, Ивайло Димов написа: Кво значи оригинални, дефинирай? Кастрола е с щапма Белгия, а ЕЛФ вероятно е от Румъния, всички стоки пристигат от Румъния. Аз пазарувам масла от един търговец AUTOECO, като ги потърсих на картата се оказа,че са с няколко магазина и два автоцентъра за сервизиране и обслужване на коли. Аз пазарих от един търговец там, където сега не съществува.. Share this post Link to post Share on other sites
CNC Setter 47 #2296 Posted Wednesday at 02:09 PM Преди 1 час, Ивайло Димов написа: Кво значи оригинални, дефинирай? Че не е напълнено в някой гараж или малък цех от някой предприемчив субект. Share this post Link to post Share on other sites
CNC Setter 47 #2297 Posted Wednesday at 02:14 PM Преди 1 час, Ивайло Димов написа: Анализ на Honda MTF-3 Ивайло, би ли разяснил с няколко думи какво показва анализа ? Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2298 Posted Wednesday at 03:02 PM Преди 1 час, Ивайло Димов написа: Анализ на Honda MTF-3 Топ масло за ръчките на Хонда. Много фосфор, цинк и калций и нищо друго + естери и минералка. И доказателство, че останалите алтернативи нямат нищо общо, с изключение на Редлайна и Амсойла. Там някъде надолу има анализи и на Сигначъра, където се твърди, че е 60+% ПАО, ама сигурно и той бърка човека, щото не е гледал сдс-а . 1 Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2299 Posted Thursday at 04:04 AM RedLine цената му е 🤯...хондовското може да бъде намерено за 15-16 евро. Анализа показва, че маслото е тъпкано с противоизносни присадки за сметка на базовата група. За моята кола ползавам кастрол 75W80 и в него има малко фосфор и молибден. Но е с 25 % естери и над 50% ПАО. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2300 Posted Thursday at 05:08 AM Преди 1 час, Ивайло Димов написа: RedLine цената му е 🤯...хондовското може да бъде намерено за 15-16 евро. Анализа показва, че маслото е тъпкано с противоизносни присадки за сметка на базовата група. За моята кола ползавам кастрол 75W80 и в него има малко фосфор и молибден. Но е с 25 % естери и над 50% ПАО. Всъщност са около 15% ...сутринта рано не съм се събудил 🚬☕😏 Share this post Link to post Share on other sites
Niko2Niko 30 #2301 Posted Thursday at 06:16 AM Здравейте, а между RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 и Honda MTF -3 кое ще препоръчате. Предишното беше станало на боза, може и да не беше сменяно никога. Смених го с YACOO, но на студено скоростите доста трудно влизат, трябва да позагрее. Сега пак искам да го сменя. Чета, че хондовдското е един вид златната среда, но пък от Ravenol, Amsoil Synchromesh, Redline са много добри и хората са доволни, даже препоръчват пред Honda MTF Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 88 #2302 Posted Thursday at 06:18 AM За скоростите само Хонда! Share this post Link to post Share on other sites
CNC Setter 47 #2303 Posted Thursday at 06:53 AM Не съм сигурен, че Honda MTF е най-доброто за кутиите на Хонда. В момента съм с такова, но така я взех колата и като дойде време за смяна съм решил да налея Amsoil Synchromesh. Всъщност се двуомя между него и Redline. На Тойотата ми съм с червената линия и съм много доволен. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2304 Posted Thursday at 08:54 AM Синхромеш е за опелски и фордовски кутии 😏, където синхронизаторите не са от метал. На всяка една кола бих наливал само Castrol transmax manual V 75W80. Няма по-добро в този вискозитет. Пробвано на няколко марки и без проблеми точно зимата в студовете. За трансмисионното масло освен загуба на течливост е важен коефициента по Брукфилд Share this post Link to post Share on other sites
CNC Setter 47 #2305 Posted Thursday at 09:01 AM В щатите доста хора са доволни от Amsoil в кутии на Хонда и Акура ? Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2306 Posted Thursday at 09:11 AM преди 13 минути, Ивайло Димов написа: Синхромеш е за опелски и фордовски кутии 😏, където синхронизаторите не са от метал. На какво основание? преди 14 минути, Ивайло Димов написа: На всяка една кола бих наливал само Castrol transmax manual V 75W80. Няма по-добро в този вискозитет. Пробвано на няколко марки и без проблеми точно зимата в студовете. За трансмисионното масло освен загуба на течливост е важен коефициента по Брукфилд Моля те, недей да се опитваш да чупиш хондовски кутии. Това масло няма нищо общо с изискванията на Хонда, та дори и одобрение няма. Това си е вагенско масло. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2307 Posted Thursday at 09:15 AM (edited) Руснаците масово го наливат, едва ли има счупена кутия. И за скоростните кутии няма одобрения от автопроизводителите. Има само по API GL, останолото са препоръки по оригинални номера 😏 Edited Thursday at 09:19 AM by Ивайло Димов Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2308 Posted Thursday at 09:27 AM Нито вискозитета му е правилен, нито пакета! Това масло е безцинково с много малко фосфор и още по-малко калций и е проектирано за ваг групата. Не знам какво правят руснаците, всеки е свободен да си чупи колата по собствено усмотрение, но не и да го прокламира. Амсойл е правилното масло, ако не се сипва оригинално. Горе качваш анализ на оригналното масло проектирано за ръчките на Хонда и след това препоръчваш тотален антипод. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2309 Posted Thursday at 09:30 AM Щото гледаш в друга посока, когато базата на едно масло е 4 и 5 групи противоизносните присадки са излишни. Pao и естерите ги заместват. Руснаците са луди по Neste Pro Gear 75W90 GL 4 и цитирания Castrol . Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2310 Posted Thursday at 09:40 AM (edited) Гледам в точната посока на форума, все пак сме в Хонда, а не Ваг форум. Остави я базата, тя няма никакво значение за ръчните трансмисии на Хонда и по накакъв начин не може да замени фосфора, цинка и калция, които са ключови за правилната работа на трансмисията и дълготрайността й. Примено трансмисията на моята кола има един много критичен лагер, който без правилното масло, разбирай богато на цинк и фосфор, си заминава за норматив. Edited Thursday at 09:40 AM by Rakeem Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2311 Posted Thursday at 09:58 AM (edited) Който го е налял в студено време има оплаквания от трудно включване на 1 и от 1 към втора. И не само в коли на Хонда, и тойотовското и ое на мазда. Паднат ли температурите започват проблемите. А и не съм го препоръчвал на никой, казвам аз кво бих наливал на база личен опит. Имам познат, който в CR-V то налива само ОЕ Honda двигателно масло на цена 100 евро за 5 литра. Edited Thursday at 09:58 AM by Ивайло Димов Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2312 Posted Thursday at 10:03 AM Казваш, че хората, които карат Хонда имат проблем с включването на скорости с оригиналното масло в студено време? Масло, което е с по-нисък вискозитет от Кастрола? Ами аз карам с оригинално, сменено преди няколко месеца, преди това към 4-5г. карах с Амсойла и никакъв проблем и с двете, колата зимува навън. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2313 Posted Thursday at 10:07 AM Казвам това, което съм чел по руските и щатски форуми, това са масови оплаквания след смяна с конвейрното масло. Наливат ОЕ дали в сервиз дали в домашни условия и започват драмите в студено време. Дори някои съжаляват въобще, че са го сменили. Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2314 Posted Thursday at 10:18 AM Аааа в Русия и в някои щати. Е там е възможно при екстремно ниски температури, но нас тук не ни касае, важното е да се пази кутията в обороти, там е критичния момент. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2315 Posted Thursday at 10:23 AM Понеже пишеш за одобрения виж Fosser Syn FE 75W80 Addinol Mutli 75W80 На колко автопрозводители отговарят, като ое номера. Амсойл съм фен на ДВГ маслата им, за трансмисиите не съм чел нищо хубаво. Ravenol MTF -2 има добри отзиви. Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2316 Posted Thursday at 10:36 AM Именно, то тези, които уж трябва да отговарят нямат нищо общо, а какво остава за останалите. https://www.oil-club.ru/forum/topic/3736-castrol-syntrans-v-fe-75w-80-svezhee/ Това е Кастрола, като единствено е премахнат молибдена в новата версия, тъй като се усетили, че не може да има симбиоза между молибден и синхронизатори, след множество оплаквания . Великаните от Кастрол. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2317 Posted Thursday at 11:04 AM Този анализ е от 2012 сега е 2026 , рецептата се е променила два пъти. То и в 4Т маслата не тря има молибден...уж ама Шел го слагат в ОЕ БМВ маслото. Share this post Link to post Share on other sites
Bizzito 552 #2318 Posted Thursday at 12:09 PM Аз прегледах видеото и на мен ми се струва че по вискозитет MTF-3 отговаря на нещо от сорта на 5w30 че и по-рядко. И да скоро сменях, редичко си е. Не знам тия кастроли какви са ама тия цифри от сорта на 70w90 не е ли супер гъсто? Share this post Link to post Share on other sites
Niko2Niko 30 #2319 Posted Thursday at 01:24 PM Чета и си мисля че нещата не са градивна дискусия, по-скоро спор. За себе си реших да дам шанс на Ravenol MTF 2. Ако не ме кефи ша си сложа оРгинал. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #2320 Posted Thursday at 02:12 PM (edited) Honda MTF 3 по-скоро клони 75W, като вискозитет това се налага от почти всички автопроизводители от 5-6 години. Равенола е хубаво на книга и има добри отзиви, хондовското не е лошо но при ниски температури създава проблеми, което е странно предвид факта, че с конвейрното няма тези проблеми. Когато се избира масло за СК е добре да се гледа базата, в някои коли маншони и семеринги протичат заради ПАО. За това е важно да се четат различни отзиви. Има масла на пазара, които са HC или GTL с естери, и имат доста добри нискотемпературни х-ки, нисък Брукфилд, и един от най - критичните показатели- висока оценка за въздействие върху цветни метали. Теста се казва Copper Strip Cortosion, проблема е, че не всички го обявяват и трябва се гледат лаб. анализи. Edited Thursday at 02:13 PM by Ивайло Димов Share this post Link to post Share on other sites