Jump to content
Sign in to follow this  
Димитър Иванов

Съединител и маховик акорд дизел

Recommended Posts

Добър ден! 

Извинявам се предварително ако съм пропуснал тема във форума(търсих доста) но не видях това което ме интересува. 

Автомобила е Акорд 2,2 icdti комби 2008г. Имам го от две години и дойде време за смяна на съединител и маховик. Търсих доста но никъде не видях цени и евентуално от къде сте закупили тези частни а това което намираме с моят майстор малко ме стряска. 

Ще Ви бъде безкрайно благодарен за малко инфо. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

За да те стряска по-малко, ще трябва да се насочиш към поръчка от и-бей или да направиш комбинация с колеги от общите поръчки. Може би ще спестиш пари колкото 1/2 от цената на труда по смяната. 

 

Само за информация - двигателят е i-CTDI - обърни внимание на подредбата на буквите. Двигател с означение i-CDTI няма. Опел използват подобно означение - CDTI - за "своите" common-rail-двигатели. 

 

Пробвай с търсачката думата "маховик" и избери "търсене в този раздел", прегледай резултатите дали няма да са ти от полза. Виж също и в разделите на ЦРВ 2 и 3, ХРВ - също. И там ползват този двигател. И в Сивик 8 го слагат.

Edited by ogi28b

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Благодаря за инфото. 

Относно изписването- грешката е моя, случва се понякога. Ще продължа с търсенето но това което намирам като теми и коментари е да бягам от LUK. Засега съм се насочил към Exedy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

За това не мога да кажа нищо, защото не съм сменял все още. Само за информация - маховика ти ли искаш да го смениш, като профилактично все едно, или си е разбит? 

 

Да не помислиш, че се заяждам, ама и в профила ти е cDTi.

Edited by ogi28b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ще ги поправя - автомобила е внос от Швейцария, но когато погледнах сервизната книшка видях първа регистрация Германия. До 2014год е водена и тогава е била на 140000 км. В момента е на 203000 така, че може би му е дошло времето. 

 

 

На няколко пъти се случи да приплъзне-както на 4 така и на 5 предавка при горе долу еднакви обороти на мотора. Покачва рязко обороти и сваля също така бързо. Педала на  съединителя омекна и се чува шум откъм двигателя леко като щурец може би(някой беше писал, че така звучи аксиален лагер) Майстора ми каза, че е добре се смени и маховика защото им опасност новия съединител да го разбие. Поне така ще спестя от труд малко пари като сменя и двете.Това което засега е най-добро като оферта е съединител айсин и маховик валео. 

Досега съм карал само фолксваген и никога не съм сменял съединител и маховик и за мен е нещо ново. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Както беше писал Фена, смениш ли съединител, след най -много 20к. ще сменяш и маховик. Цената на Лук маховик е 1000-1200лв. и комлект съединител още 300-350лв., но има много ментета или рециклирани. За екседи мисля е доста по скъпо всичко, но колеги пишат, че са доволни.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако има кой да ти оцени реалното състояние на маховика и ако то е добро,сменяй само притескател,диск и лагер. Аз лично монтирах EXEDY и съм минал повече от 50 000 км. без да сменям маховик. Няма и намек за проблеми.

Edited by KrIv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exedy за съжаление ще се окаже скъпо удоволствие и ще се насоча към Aisin може би. Ако някой има наблюдения за съединител и демпферен маховик ще бъда благодарен ако сподели. 

Стилът ми на шофиране е спокоен не агресивен така, че се надявам да издържи малко повече време от това което прочетох за LUK. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

За съединителя, ако вземеш Aisin, на 99.99% от кутията ще изкочи бай LUK. Това вече го играх... 

 

Изглежда, че що се отнася до съединител и маховик за този модел, LUK са нещо като "монополисти"  и едва ли не само те го произвеждат. Останалите - Aisin, Sachs, Bluprint... просто го опаковат (Aisin със сигурност). При Valeo не знам как е, но няма да се учудя, ако и те продават същото, но в тяхна опаковка :). Доколкото разбрах, това си е практика между различните производители. Май единствено EXEDY е изключение. Съединителят си е техен и е различен от LUK, не е саморегулиращ се. 

А за маховик, не знам дали въобще има друг вариант освен LUK. Имам някакви спомени, че бях виждал да се предлага и маховик EXEDY, но не съм много сигурен. А и май цената му беше безбожно скъпа (доста над LUK). 

 

Може да разгледаш и тази тема: 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Може би успях да намеря exedy съединител с поръчка. Цената спрямо други марки е най-висока но определено като чета коментари на колеги от форума си заслужава. 

Следващият ми въпрос е:

 Може ли да се монтира ако колата е с друга марка маховик? 

Ако някой има наблюдения може да сподели за марка маховик от която е най-доволен-LUK, Aisin или Valeo. 

Искам да благодаря на всички за споделените мнения! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 36 минути, Димитър Иванов написа:

Може би успях да намеря exedy съединител с поръчка. Цената спрямо други марки е най-висока но определено като чета коментари на колеги от форума си заслужава. 

 

На каква цена ако не е тайна?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интересен въпрос между другото. След всички изчетени теми никъде не видях цена и от къде са си закупили колегите тази част. Не знам защо никой не споделя, според мен това е една от причините да има форуми. 

От сайтове цените варират от 350 до 660лв но нещо нямам доверие. 

Това което ми намери приятел на когото имам доверие е 570 лв след отстъпката. 

Та ако някой сподели за маховик дали всички са съвместми с този съединител ще бъда благодарен. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 3 часа, Димитър Иванов написа:

Това което ми намери приятел на когото имам доверие е 570 лв след отстъпката. 

 

 570 лева ? на екседи . 

Share this post


Link to post
Share on other sites
На 21.01.2020 г. at 13:50, ogi28b написа:

 

 

Да не помислиш, че се заяждам, ама и в профила ти е cDTi.

 Стига се заяжда :D почти навсякъде се изписва по грешния начин дори в обявите за коли...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Грешката си е моя но вече е поправена относно изписването на това съкращение.

Искам да попитам колегата който писа за цена дали може да ми каже за колко пари го продава той, че ми стана интересно след неговата реакция? 

Просто ей така питам, защото всички си мълчат на въпроса от къде и на каква цена? В няколко теми колеги питат и мълчание.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 29 минути, Димитър Иванов написа:

Грешката си е моя но вече е поправена относно изписването на това съкращение.

Искам да попитам колегата който писа за цена дали може да ми каже за колко пари го продава той, че ми стана интересно след неговата реакция? 

Просто ей така питам, защото всички си мълчат на въпроса от къде и на каква цена? В няколко теми колеги питат и мълчание.... 

Съединителя 300-700 лв.Маховика - 1100- 1700 според зависи и ходи при някой  който ще ти даде гаранция в случай че дефектира частта

Edited by benjamin4o

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 13 минути, benjamin4o написа:

Съединителя 300-700 лв.Маховика - 1100- 1700 според зависи и ходи при някой  който ще ти даде гаранция в случай че дефектира частта

Благодаря за инфото. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Препоръчвам съединителя да не е на ЛУК,моя дефектира на 70000км и сега не се знае какво ще стане...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 5 часа, Димитър Иванов написа:

 

Просто ей така питам, защото всички си мълчат на въпроса от къде и на каква цена? В няколко теми колеги питат и мълчание.... 

И аз само питам гледам и сравнявам цени . Инак пълен комплект екседи е 1740 лева 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Здравейте на всички! Взех нов Маховик Валео и съединител Еxedy вчера след смяната и обезвъздушаване на системата скоростите не влизат някакви идей :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Съединителят работи ли нормално, т.е. като го натиснеш с включена предавка и запалиш двигателят - отделил ли е? При неработещ двигател нищо не пречи на скоростите да влизат и без да си натиснал съединител. Ако и тогава не става - човекът със смяната е объркал нещо. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

в движение включва но трябва да се напомпи два три пъти съединителя и то влизат много дрезгаво след напомпването после за другите скорости трябва същата процедура , съединителя одекя най долна точка до кората 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Помпата е излязла от строя, ако е сигурно, че е обезвъздушено правилно. Направи още 2-3 цикъла на обезвъздушаване, за всеки случай. Провери нивото на течността в казанчето, нали го знаеш кое е за съединителя? Да не би да сте гледали другото, което е за спирачки и да сте оставили без течност? 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 19 минути, Petargazdov89 написа:

в движение включва но трябва да се напомпи два три пъти съединителя и то влизат много дрезгаво след напомпването после за другите скорости трябва същата процедура , съединителя одекя най долна точка до кората 

Е, как са те пуснали така? Това прилича на пропускащ семеринг в помпата.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 6 часа, Petargazdov89 написа:

Здравейте на всички! Взех нов Маховик Валео и съединител Еxedy вчера след смяната и обезвъздушаване на системата скоростите не влизат някакви идей :)  

При мене беше така в началото след известно време оляга и няма никакви проблеми,въобще ли не влизат?

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 38 минути, Petargazdov89 написа:

съединителя одекя най долна точка до кората 

Така си отделя като е нов след 2000km се оправя

Share this post


Link to post
Share on other sites

Това не е нормално, някой не си върши работата правилно или върши работа, която не му е в компетенциите, ама то нали всеки втори стана майстор в тая държава, а всеки трети вносител на автомобили! Като си купиш нова кола, съединителят пак ли така отделя. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 1 час, Rakeem написа:

 ама то нали всеки втори стана майстор в тая държава

По цял свят е така

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 12 часа, Petargazdov89 написа:

Здравейте на всички! Взех нов Маховик Валео и съединител Еxedy вчера след смяната и обезвъздушаване на системата скоростите не влизат някакви идей :)  

 

 Регулирай хода (увеличи го) на педала на съединителя от шпилката в купето.

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 1 минута, KrIv написа:

 

 Регулирай хода (увеличи го) на педала на съединителя от шпилката в купето.

това на подаващия цилиндър ли се прави ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 22 часа, benjamin4o написа:

Така си отделя като е нов след 2000km се оправя

Кой те излъга ?

моя като го смених си отделяше като нов от магазина без да заяжда и да овлича .

 

На 31.01.2020 г. at 9:04, Petargazdov89 написа:

Здравейте на всички! Взех нов Маховик Валео и съединител Еxedy вчера след смяната и обезвъздушаване на системата скоростите не влизат някакви идей :)  

попринцип от практиката знам какъвто маховика такъв и съединителя се монтират да не стават грешки 

този филм съм го играл с люк и сакс на VW passat явно самия феродов диск е предвиден за по-дълбок маховик 

а защо се е налагало обезвъздушаване като се сваля само помпата от 2 болта и не се нарушава херметичността на системата 

Преди 22 часа, Rakeem написа:

Това не е нормално, някой не си върши работата правилно или върши работа, която не му е в компетенциите, ама то нали всеки втори стана майстор в тая държава, а всеки трети вносител на автомобили! Като си купиш нова кола, съединителят пак ли така отделя. 

грешката която може да допусне майстора е да монтира феродовия диск на обратно , но по мой спомен е невъзможно или трябва да си много тъп и упорит да го направиш тъй като централната част опира в маховика и ще издава стържещи звуци

 

Колкото до реглажа 

съветвам те да си маркираш старото място на шпилката за да можеш да си го върнеш след като установиш че не става нищо от там 

трябва да има свободен ход педала да може да засмуква спирачна течност за целта ще трябва да развиеш и стопиращия винт който също е и стопмашинка над съединителя за да му осигуриш ход 

занимавам се с коли професионално от 8 години не ми се е налагало да регулирам съединител от педала даже и от където и да е другаде (освен на ладите и някой дърт френски кошник) просто всичко си е изчислено 

 и не се нуждае от регулиране след смяна на съединител 

Edited by djolev
Реглаж

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само да вмъкна нещо за да огранича малко разсъжденията... Оригиналният птитескателен диск е с тресчотка,която компенсира износването на феродовият диск за сметка на промяната на хода на педала. Комплекта съединител,който е монтирал колегата с проблема е Екседи. Притескателя на тази марка няма въпросната система за компенсация,така че нека да си регулира хода и пак да пробва кавото и да е. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

оправи се регулаж педала на съединителя сега всичко е ток :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
На 21.01.2020 г. at 10:34, Димитър Иванов написа:

Ще продължа с търсенето но това което намирам като теми и коментари е да бягам от LUK. Засега съм се насочил към Exedy. 

Аз не съм останал с такова впечатление. 

 

Преди две седмици смених пълен комплект LUK. Избрах него защото LUK са най-големите производители на съединители, поне в Европа, мисля, че държат около 80% от пазара, от там цените им са добри. Това, че ще купиш по-скъп не означава, ще ще е по-добър. Със сигурност в кашона на Valeo и SACHS ще намериш LUK. Щом казват колегите явно и други марки са така. И не на последно място заводско изализат с LUK, говоря зя CR-V, но той двигателя е същия. Ако се окаже, че при акорд не е така опитай да разбереш с какво илизат заводско и сложи такъв.

На мен ми излезе 1150 за комплекта и 350 за труд. Виж в Autodoc, само от там може да се докара такава цена или чрез приятел с отстъпки. Цените им се менят почтви всеки ден, така че до седмица две ако ги следиш може да го вземеш на добра цена.

 

Определено сменяй пълен комплект, маховик, съединител, аксиален лагер и нови болтове на маховика. Ако пък се окаже, че маховика е в допуските може да го продадеш, вървят като топъл хляб. Допуските за този модел са 6 зъба тангенциален луфт и 2.9 мм аксиален, между двете маси. Но не е много оферта да разглобят, да видят на какво дередже е и тепърва да решаваш и да търсиш да купуваш, освен ако не е при някой приятел и може да стои разглобена.

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 47 минути, Bizzito написа:

.....Допуските за този модел са 6 зъба тангенциален луфт и 2.9 мм аксиален, между двете маси.....

 

От къде е информацията ?

Че според мен, с тези "допуски" си е направо за боклука.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schwungrad und Führungslager Inspektion

Die Zähne des Zahnkranzes auf Verschleiß und Schäden untersuchen.

Die Auflagefläche der Kupplungsscheibe am Schwungrad auf Verschleiß, Risse und Brandflecken prüfen.

Mit einer Messuhr (B) den Schlag des Schwungrads (A) um mindestens zwei volle Umdrehungen bei eingebautem Motor messen. Beim Drehen des Schwungrads immer wieder gegen das Schwungrad drücken, um das Spiel der Kurbelwellendruckscheibe aufzunehmen. Wenn der Fehler zu groß ist, das Schwungrad austauschen und die Prüfung wiederholen. Ein Planen des Schwungrads wird nicht empfohlen.

Sollwert (neu):

0,05 − 0,45 mm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  

преди 55 минути, Emicha написа:

 

От къде е информацията ?

Че според мен, с тези "допуски" си е направо за боклука.

 

 

От сайта на Schaeffler. Номерът на моховика по номенклатурата на LUK е 415027210.

Моят имаше малко над 6 зъба и 1.5 мм аксиален луфт. Можеше да кара грубо още 10-20 хил. Смяната беше на 225 хил. км.

 

564045170684115.pdf

Edited by Bizzito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Емо си е напълно прав 0,45мм минеш ли си заминава пполека лека пружинката на маховика... и още нещо гледай някъде където са дадени стойностите от Хонда та тогава може да видим дали 

ще паснат.

Edited by benjamin4o

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 1 минута, benjamin4o написа:

Емо си е напълно прав 0,45мм минеш ли си заминава пполека лека пружинката на маховика...

 

Човек, ти знаеш ли колко е 0.45 мм? 😀 

Заводско има луфт зъб и половина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

информацията ми е от Хонда ръководство,така че няма за какво да спорим ще се постарая да намеря като за твоя модел съмнява ме че ще излезе нещо друго,защото разлика почти няма,освен ако не си с другия маховик дето е 20 градуса за този който ти дадох данните е 19 градуса

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...