Jump to content
Беселин

Honda Legend обсъждане на обяви

Recommended Posts

Здравейте! Някой с мнение за тази обява? Има ли шанс да са истински километрите? https://www.autovit.ro/anunt/honda-legend-3-5-ID7GQXI0.html#xtor=SEC-81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но не вярвам много в това.

Моята шоф. седалка не бе толкова смачкана, а колата я взех на 309000км.

Но км за тая кола не са фактор.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е по снимки,а пък за км няма смисъл да се говори за кола на старо важно е състоянието спрямо цената.А тази изглежда мн добре.Не изглежда уморена.За кожата на седалката ако е бил някой с мн килограми е нормално..хахах.

В Германия и Швейцария съм виждал на такива км. преди  2 год.,но бяха по 10к евра и отгоре, а сега цените са съвсем различни..

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Видимо е прилична, само хрома по лайсните е зле, но това е от ЕГН-то, а не от км.

А смачканото по седалката може да се реновира с подлагане на дунапрен - кожата е здрава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. А да попитам всичките ли имат стандартно обдухване на седалките или само след фейса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат и преди фейса, но е екстра, и то много ефикасна.

Личи си по диодчетата до бутоните.

На тези които имат, бутоните регулират реотаните и вентилаторите, а тези които нямат, управляват само реотаните.

Конструкцията на дунапрените също е различна, тоест не може постфактум да добавиш тази екстра, защото е сложна и многокомпонентна.

 

IMG_20211001_163742.jpg

IMG_20211001_163656.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да попитам за малко помощ да дадете мнение за ей тези три легенди:

 

Тази ми се струва с нагорено дясно огледало:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582714911027486&slink=nym0u2

 

Тая й е сменян двигателя:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11646395593217373&slink=nym0u2

 

И към тази също имам интерес:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11645462550795437&slink=nym0u2

 

бюджетът ми е 15-16 хил като си заделям около 2.5 за обслужване. 

 

Благодаря предварително!

Редактирано от Hutch979

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се сега видях, че за първата тук е писано два пъти вече, прощавайте. Имала проблем със скоростите. Все пак, другите две не мога да намеря да е писано а тях тук. Ако имате някакви мнения. Тази с двигателя изглежда добре привидно, но ако е описан в талона и е сменен с реално здрав. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Аз съм за последната обява, която е внос от Швейцария: на нея никога не е слагана газова уредба. 

Личното ми мнение е, че колкото и да нямам пари- никога не бих сложил газова уредба на автомобил (щом е на бензин- ще си ползвам бензин). Ползата от газова уредба я знае всеки, но няма и да има евентуални проблеми след слагането на газта. 

За по- старите модели: чудесни са, стига да нямат корозия. 

Поздрави и успех с покупката. 

Жоро

Редактирано от JoroHondata
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много!

 

Още един въпрос, а какво смятате за по-старичките, ти '98 '99? Има няколко обяви в мобиле, някои са на по 350к км. Но са по-ефтини и ме кефят на визия. Просто от интерес питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-та модела са съвсем различни, КВ 1 е доста по-добра кола, но преценката си е твоя. Разгледай ги на живо и тествай.

Ако колата е обгрижвана, км не са важни, но технологиите са други на новата.

Моята е на 338338 км - има газ от години и си е ОК - няма драма с нея, но зависи и какво/как е монтирано и настроено.

IMG_20220412_124935.jpg

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоевградската няма LCAS и ACC. Най-лесно се разбира по стъклената емблема, там седи радара. Също и на волана има едно допълнително копче. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво бихте казали за тази старица:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11548926168755645&slink=nzc4r4

 

и тази 

 

https://www.cars.bg/offer/623cae2c394284001f5df925

 

Лично километрите ме плашат, но ако са реални от 2001ва не е толкова зле май. Като цяло салона ми изглежда добре. Има газ, но явно не е слагана отдавна щом е в гаранция, но знае ли човек. 

Редактирано от Hutch979

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за многото въпрости, но бих искал малко мнение преди да се впускам да ги тествам и старите и новите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да сравняваш двете генерации. Едната е на 20 години, другата е доста по-модерна, по-обезшумена. Пък и  KB1 е с SH-AWD, докато по-старите са само на предно. 

 

От към Емисии същата история. Едната е Евро 3, другата е Евро 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро питах за мнението относно конкретната обява, но да виждам как се различават коренно. Самото решение нова или стара го правя в момента, искам просто да разбера в момента дали тук в бг от старите има добри екземпляри в момента. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Hutch979 написа:

Съжалявам за многото въпрости, но бих искал малко мнение преди да се впускам да ги тествам и старите и новите.

На твое място бих направил точно обратното. Всъщност го направих преди 6 месеца. За мен беше много по-важно да добия лично впечатление за конкретен автомобил (марка/модел) и едва след това да потърся помощ при избора. Прекарах повече от половин година в търсене на автомобил, тествах десетки различни марки и модели преди да се спра на кола, която дори не беше първоначално в списъка ми. От личен опит, дори само отварянето на вратата и качването в различни KB1 те кара да се чувстваш по различен начин, да не говорим за друг модел.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За швейцарката  от 3тата обява мога да кажа, че боята на задната броня се е напукала

IMG-a088367d33a4f6343fc626b0b2ef8133-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е болка за умиране, стига да е само визуално. Като цяло нещо друго забеляза ли? Тест прави ли й?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под сензора на парктроника виждам някакво петно. Предполагам е натисната, пластмасата се е смачкала и после се е върнала на мястото си. Гредата отдолу е далеч, та огъването е сериозно и се е нацепил лака.

Няма ползвана кола без козметични забележки. Просто се оправят.

Тази от Благоевград седи от преди да купя моята (около 2 години). Предполагам газта отказва клиентите, а и няма АСС.

Софийската е с претапициран волан и логотата LEGEND / SH-AWD не са си на местата, но по снимки - толкоз.

Виж швейцарката. Хрома на маската е зле и черните джанти не ме кефят, но другото изглежда автентично, особено ако има докс. какво вкл. обслужването.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа хрома и аз забелязах, но както казваш Цецо, тия неща се оправят и не ме притесняват. Като гледам Благоевградската ми се струва, че има и нагар на дясното огледало за задно виждане също. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11639232556197170&slink=nzoaui

Има забележки по интериора, но иначе е подържана, вози стегнато и има някои плюсове. Доколкото си спомням е обслужвана в Юби Ко.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Hutch979 написа:

Даа хрома и аз забелязах, но както казваш Цецо, тия неща се оправят и не ме притесняват. Като гледам Благоевградската ми се струва, че има и нагар на дясното огледало за задно виждане също. 

Хрома е невъзстановим, освен чрез временно фолиране от добър майстор, или нови лайсни от щатите.

Течността от огледалото може да се източи. И моите имат малко, но не съм се занимавал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоевградската стои от повече от 2 години, поне когато аз търсих я имаше, а това беше преди 2 години. Тя е в Гоце Делчев, всъщност бях помолил тогава 1 приятел да отиде да я погледне предварително, но когато беше звъннал да се уговорят му бяха казали да има предвид, че има проблеми със скоростната кутия.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Tqnata написа:

Аз бих добавил тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11639232556197170&slink=nzoaui

Има забележки по интериора, но иначе е подържана, вози стегнато и има някои плюсове. Доколкото си спомням е обслужвана в Юби Ко.

Тази я гледах: 

-Боядисан волан. 

-Скъсана кожа на пасажерската седалка. 

-Имаше нещо натиснато отгоре на багажника. 

-Надрано по задната броня. 

-Огледалата бяха изтекли

-Отпред като я гледах, панелите бяха  ненормално различни и некадърно боядисани, за мен е блъскана. Като я гледах беше на 16900, смъкна ми на 16500.

 

 

За мен специално, това че е обслужвана изобщо не ме привлича, търся си кола, която да е автентична, пазена, и най вече да не е блъскана. 

 

Имаше една евтина от Пловдив, но човека сподели, че яко лапа масълце и на този етап си карам сивика, няма читави без значение цената. 

 

п. п Впрочем, какъв би бил проблема да се кара на газ? 

 

 

Редактирано от Bekario

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предразсъдъци, които и аз като всички имах.

На газ моторът работи още по-меко и тихо, но пък щракат дюзите на газовата.

Моята е настроена да довпръсква бензин на 5000+ оборота. Обръща на газ още преди отварянето на термостата, който работи плавно, тоест не се шашка при смесването на топъл и хладен антифриз. 

Реален разход спрямо борда (на бензин) е + 15% газ. Бутилката ми е тороидна 60л. и не знам колко точно остава в нея като неизползваем резерв, но извънградско спокойно минавам 500 км. Реглаж клапани съм правил само веднъж и си беше нормално.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На края ще угодя на неразумното дете в мен и ще си взема от старите и това е :D

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко off и от мен относно газта. Ако мотора го позволява, както е при КБ1, съм с две ръце.

Мойта на 100к са и сложили газта в момента е на 225к, няма троп няма хлоп при мотора

Разход 0,5л на 10к, но леко да подчертая, че много рядко е вкарвам в обороти ;).

Карам кът "богат турчин" ;).

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По телефона ми се стори, че изобщо не е за гледане. 

  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Звънях за тази:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11646395593217373&slink=nym0u2

 

Объркал съм се, не е сменян двигателя, а е обслужван преди 60к км. Тази седмица ще ходя да я пробвам. Както Цецо каза по-рано, наистина логотата Legend И SH-AWD не изглеждат да са на правилните места, което навява на мисълта, че моооже и да е пребоядисвана. Но на живо ще се види. То няма лошо и да е, стига да не е била на консерва преди това (блъскана). Някой да я е пробвал?

Редактирано от Hutch979

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

В момента има една обява на Honda Legend от 2009 година, с 3700 sm3 двигател, внос от Швейцария- та искам да кажа, че от този човек аз си купих моята Honda Legend преди около 7 месеца. Той- продавача- се казва Румен Тинчев, и е съвсем коректен. Дано и тази Honda Legend  си намери новият собственик (нищо, че цената й е 30К лева). 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че не е най-обсъжданата тема, но все пак да се пробвам :)

Някой да е гледал тази "пловдивчанка"?

https://www.cars.bg/offer/632ef8bad25b5a3c6e001c82

 

На външен вид ми изглежда супер (с някои дребни забележки - примерно лайсната на бронята отзад, ама тва е бял кахър), има и доста екстри като гледам. Честно казано вече поразпитах собственика и по телефона нещата звучат обещаващо, но търся и чуждо мнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то по снимки (и то само 3) трудно може нещо да се каже, но има приличен вид.

Относно екстрите, те така си се произвеждат - със всичко възможно и само 1 мотор и кутия. :)

Може да няма вентилация на предните седалки, не виждам кожата дали е перфорирана.

Гледам не е в авто къща, значи можеш да я покараш и щом е навит за бартер с друга Хонда, може да ги менкате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш тъй Цецо, някои имат LCAS, други нямат :) 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но е рядкост да нямат.

Но със сигурност фабрично нямат DVD/TV !

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...