Jump to content
Sign in to follow this  
Nuclear

Заслужава ли си само Remap на Акорд 2.2 Type S

Recommended Posts

Posted (edited)

Здравейте,

Напоследък ми се върти в главата дали да си направя САМО remap  на Акорда ми (2.2 180 к.с) без да барам DPF-i i EGR-i (които са си наред за сега).

Разговарях с въпросните VPperformance в Русе, хвалени от доста хора в форума, но цената 500 лв която ми обявиха само за софтуерен тунинг без премахване на DPF и EGR  ми се струва доооооооооста висока.

Аз съм от Пловдив и случайно попаднах на човек който (след като по разпитах се занимава от доста време с тунинг) ми предложи въпросния remap за 200 лв

Пред сервиза му имаше само немски параходи (BMW-ta и Mercedes-i). Въпросния майстор е едно младо момче с име Георги (познат като Жоро), а сервиза му е малко след автомивка Румекс срещу Полиграфията.

Въпросите ми са два:

1. Дали да го  направя това ремап-ване и дали ще си струва и най вече дали ще ми падне разхода на гориво както се говори (Ясно ми е че разхода зависи най вече от крачето ми което натиска педала, но чисто теоритично ме интерисува).

2. Ако смятате че си заслужава ремапа къде бих те ми препоръчали да го направя? При изброените по горе варианти или някъде другаде? :)

Edited by Nuclear

Моето лично мнение е че единствената положителна причина да караш дизел е че може да го ремапнеш и да караш бърза кола плащайки ниски данъци.

Ако някога се излъжа да взема дизел,първото нещо което ще направя е да го ремапна :D

А в Маднес не си ли проверявал как стоят нещата ? 

Рано или късно ще умре ДПФ-а. Може би защото като ремапнеш ще почне да чади повече и от там ще се задръсти по-бързо ? Ако греша някой да ме поправи :) 

Преди 9 часа, Drone написа:

А в Маднес не си ли проверявал как стоят нещата ? 

Рано или късно ще умре ДПФ-а. Може би защото като ремапнеш ще почне да чади повече и от там ще се задръсти по-бързо ? Ако греша някой да ме поправи :) 

Ако е направен ремапа добре, дпф ще се задръсти по малко. 

• Like 1

Aз съм чувал много добри отзиви за Pepino racing, човекът много ги разбира, аз в началото мислех да чипосам моята, но като говорих с него ми каза, че по всяка вероятност подобрението ще е незначително и няма да си струва, препоръчвам ти го, ще ти го направи както поискаш и ще ти даде обективен съвет какво е най-доброто за твоят автомобил, и най-важното е, че не ти качва някакъв готов софтуер от флашка, като останалите.

На 29.06.2019 г. at 10:07, Rakeem написа:

Aз съм чувал много добри отзиви за Pepino racing, човекът много ги разбира, аз в началото мислех да чипосам моята, но като говорих с него ми каза, че по всяка вероятност подобрението ще е незначително и няма да си струва, препоръчвам ти го, ще ти го направи както поискаш и ще ти даде обективен съвет какво е най-доброто за твоят автомобил, и най-важното е, че не ти качва някакъв готов софтуер от флашка, като останалите.

Еми то не е ли по добре да ти слагат готов (изпитан, тестван  за конкретния двигател) софтуер вместо някой да ти прави настройките на ръка за конкретния автомобил.

Индивидуалният ремап е най-доброто, разбира се когато е в ръцете на хора, които разбират.

• Upvote 1

В Маднес също е 500лв.