Jump to content
Markony

Проект номер 2 -рибарски автомобил

Recommended Posts

Аз толкова чист кош....., не бях виждал, евала! В екипировката си забравил сонар с отдалечено действие ;).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E ,потърках малко,все пак трябва да лепя виброизолация ,с която малко се престарах.Това тежи много.2 кашона Silent Coat 4 mm с фолио 100 микрона.Досега бях ползвал 2 мм за аудио приложения ,но нали съм решил да се прави без послевкуса ,който остава след използването на некачествени и бюджетни материали..

IMAG3778small.jpg

IMAG3779small.jpg

IMAG3780small.jpg

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти е полезно: https://www.zr.ru/content/articles/913354-datsun-mi-do-specversiya-test-drajv/

Ако пък направиш и такава система

- евала.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах нищо няма да правя извън нормалните граници. Харвито е чудесен автомобил и като се има предвид ,че имам може би най-огромен опит с него ,знам на какво е способен и къде да се тикам с него...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам, че двигателят и трансмисията са му на Сивик и се чудя къде толкова ще се тикаш. :tooth:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Трансмисията е с архитектура на бе серия много по здрава и надеждна от сивик. В грешка си голяма.

П. П. За справка ютуб. 

Редактирано от fenabg
  • Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това му дава + 20 коня и 50 Нм повече мощност, нали? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи че кутията е последната част което ще се счупи от това превозно средство. 

• Like 1
  • Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и ЦР-В-тата са на платформата на съответните Сивици, но това не ги прави слаби. Като знам с 1 Харви автомат каква стръмна и бабунеста поляна изкачих, и то с асфалтови гуми въобще не бих си помислил за преодоляването и със Сивик. Малеца е чудесно автомобилче и при умерени очаквания е доста боеспособен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Markony
Зверщина мога само да кажа, идеята и изпълнението изглеждат много много яки.

Моля те да споделиш повече информация за следните няколко неща:

- това с бронираните стъкла шега ли е  :D ?

- от къде и какви са звукоизолиращите панели/материали?

- може ли да дадеш повече информация за фотоволтаика, как и към какво е свързан и също каква марка е ?

Благодаря :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в предвид противокуршумно фолио за бронирането, може би. Виждал съм го залепено върху стъкла на банка, предполагам и на кола може.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Краси,точно за банки са .Това е адски скъпа услуга ,докато не поискаш от китайците фолио за телефон на метър:). Понеже страничните стъкла са криви цилндрично в една равнина може да се постави лесно.Това не е някаква гъзария за мен а елементарна необходимост.Оборотната ми кола спи на произволни места в България ,а вандалите явно не спят.Искам да кажа на наркоманчето от Варна ,че ако успее да ми запали колата по какъвто и да е начин без моето съгласие му я прехвърлям с нотариус и фактура даже....

Стъкла има бол по моргите,но е дискомфортно да се занимаваш с глупости дистанционно.

Преди 20 часа, sakrayaami написа:

@Markony
Зверщина мога само да кажа, идеята и изпълнението изглеждат много много яки.

Моля те да споделиш повече информация за следните няколко неща:

- това с бронираните стъкла шега ли е  :D ?

- от къде и какви са звукоизолиращите панели/материали?

- може ли да дадеш повече информация за фотоволтаика, как и към какво е свързан и също каква марка е ?

Благодаря :)

Има 3-4 фирми занимаващи се с производство на звукоизолиращи панели.Технологията е стара и представлява двойнолепящо тиксо,панел от бутил каучук или асвалт и алуминиево фолио с полупирамидална структура.Идеята на това е да се промени резонансната честота на определен ламаринен детайл,като с падането и под определени Херци,тя/ламарината/ спира да предава звуковите вълни,които е приела от околната среда.

За моя проект ползвам това :

https://www.avitel-bg.com/silent-coat-ml4-extra-zvukoizolacia

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/17/2018 at 11:43 AM, Markony said:

Да Краси,точно за банки са .Това е адски скъпа услуга ,докато не поискаш от китайците фолио за телефон на метър:). Понеже страничните стъкла са криви цилндрично в една равнина може да се постави лесно.Това не е някаква гъзария за мен а елементарна необходимост.Оборотната ми кола спи на произволни места в България ,а вандалите явно не спят.Искам да кажа на наркоманчето от Варна ,че ако успее да ми запали колата по какъвто и да е начин без моето съгласие му я прехвърлям с нотариус и фактура даже....

Стъкла има бол по моргите,но е дискомфортно да се занимаваш с глупости дистанционно.

Има 3-4 фирми занимаващи се с производство на звукоизолиращи панели.Технологията е стара и представлява двойнолепящо тиксо,панел от бутил каучук или асвалт и алуминиево фолио с полупирамидална структура.Идеята на това е да се промени резонансната честота на определен ламаринен детайл,като с падането и под определени Херци,тя/ламарината/ спира да предава звуковите вълни,които е приела от околната среда.

За моя проект ползвам това :

https://www.avitel-bg.com/silent-coat-ml4-extra-zvukoizolacia

В Варна само на платен паркинг три пъти са разбивали колите ми и Хондата също нищо не оставяйте на седялките дори покрито с плажна кърпа, ако е на паркинг до морето винаги има някой да следи какво правите и оставяте в колата и когато се върните хоп прозореца счупен.Внимавейте много когато сте в Варна особено сега когато е претъпкана и всеки е отпускарски настроен и разсеян.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.