Jump to content
батката

Проблем с вътрешни карета ЦРВ 2005г.

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Моля за помощ, защото днес, след като вкарах ЦРВ-то в сервиза за обслужване, тъй като го взех преди една седмица и усетих треперене при набиране. Предните собственици ми казаха, че са сменяли вътрешните карета. Да, наистина се оказа, че са ги сменяли с FEBEST, но пак се усеща някакъв луфт в тях. Та се оказа, че имат луфт в шлиците и след дълго обикаляне по магазините ми казаха, че марката на полуоската трябва да е същата като на карето, иначе ще има хлабина в шлиците. Ако някой е сменял тези карета, моля да сподели с каква марка ги е сменил, за да отговарят шлиците на полуоската с тези на чашката на карето, защото не ми се експериментира да купувам само карета, които няма да паснат - въпреки, че по каталог ги дават за ЦРВ 2005г дизел.

• Upvote 1

Оригинално каре по спомен са 350-400лв на Хонда. Има и изпробвана алтернатива за 200лв полуоска с карета, пак немски GSP.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Здравейте, колеги. След смяната на вътрешните карета отново с нови - тресенето си остана, при набиране от 30 до 40 км/ч се усеща и след това изчезва. Съмнявам се да няма и друго каре, което да е разбито на задните полуоски или крива гума....

По-практично е ( и по-изгодно) при такъв проблем първо да се проверят гумите, накрайниците и най-накрая каретата.

Това тресене между 30 и 40км/ч, ми намирисва на кардан, висящ лагер, някое каре, просто го провери, така и така ще залягате.

Здравейте, днес след като минах през гумаджията ги свали и балансира се оказа, че при гумите всичко е наред и не са криви. Но тресенето се усеща отново и то най-вече при ускоряване. Та ме навежда мисълта за проблем или в задни карета, или диференциал. Но днес забелязах , че задния спирачен диск се износва неравномерно / накладката контактува само на половината диск / - възможно ли е да е и от него ?

• Upvote 1

Все си мисля, че за да имаш проблем с каре на кардана или задните на диференциала, трябва да имаш едно потупване-силно почукване. Пробвай да ускориш рязко от първа, с рязко отпускане на съединителя, ако тогава се чуе, значи се насочи към тях. ;)

След сваляне на кардана и проба без него - тресенето си остана. Та с тази проба изолирахме вероятноста тресенето да е от диференциала или полуоски на задните колела. Следва проверка на тампони на двигател или скорости. Ужас......... Продължават мъките.

От полуоската е.

При ускоряване около 80-90 се усеща най-силно предполагам.

Най силно се усеща от 30 до 45 км. - по някога и на по висока скорост но по - слабо. Днес проверихме и тампони на двиггателя - които се оказаха напълно здрави. Продължаваме с търсене на причината

И този задния (зад 1-ви цилиндър)  ли е добре?

Прочете ли темата която ти дадох - защото според колегата, ( който е описал смяната на този слайдер ) ако е износен ,се усещат тези вибрации при набиране?

И този задния (зад 1-ви цилиндър) ли е добре?

Да и този задния е добре. Благодаря прочетох статията , но нямам луфт в тези щанги. Продължава търсенето на причината, незнам възможно ли е да има крива полуоска или ...... незнам.! Днес усетих слаба вибрация и от 60 до 90 км.
  • Upvote 1

Сещам се за още две неща,които да провериш.

Първо с алуминиеви джанти ли си и оригиналните ли са?

Ако да, зачисти ги добре там където лягат и контактуват с дисковете.

Второ, на полуоските имаш едни кръгли балансиращи гумени тежести,които се водят някакви успокоители и обирали вибрациите - та виж дали са си там на мястото и в какво състояние са.

Колега,какво се оказа,че и аз имам същият проблем?

И този задния (зад 1-ви цилиндър) ли е добре?

Да и този задния е добре. Благодаря прочетох статията , но нямам луфт в тези щанги. Продължава търсенето на причината, незнам възможно ли е да има крива полуоска или ...... незнам.! Днес усетих слаба вибрация и от 60 до 90 км.

Имам същият проблем!Моля, ако си го отстранил да споделиш!

Здравейте колеги

Доскоро имах същия проблем При ускорение тресе и то много.Проблема се реши в сервиз Хонда гр.Бургас .Оказа се предно дясно каре,което се оказа скъпичко.

570лв каре САМО ОРИГИНАЛНО (китайските боклуци не решават проблема) още 30лв за труд и честито Бръснене.Сега всичко е ОК.

Успех на късметлиите

• Upvote 1