Jump to content
Markony

Впечатления от Харви 2 ген.

Recommended Posts

Здравейте, вече и аз си имам едно "Харви" 2017 1.5 i-Vtec ръчни скорости, най-хубавото е, че е още гаранционно и е на 31 000 км. Изминах около 500-600 км. 90% по магистрала и извънградско. Много ме кефи, скорстната кутия е супер, динамиката ми допада разходът по компютър е супер. Не лопа и не тропа нищо (за сега), разбира се има бензин в маслото. И да, в БТ има две смени на маслото - познайте какво - 5W40   😃   ..... На другата заплата ще се обадя да попитам какви са интервалите за обслужване и дали мога да си сменя маслото предварително (с правилното разбира се 0W20) . Както и дали могат да ми добавят навигация, до колкото знам има антена, трябва само приложение.

Колата е супер, жената я харесва и най-важното - може да я паркира 🤣🤣🤣

Разбира се първото  нещо което направих беше да пробвам колко багаж събира - повече от колко си представях. 

 

Нещо което не ми харесва или по-скоро не съм свикнал, е наличието на много системи за безопастност. Постоянно нещо мига, писка, светка, стресирам се постоянно докато карам, но аз кога ли съм карал такава  модерна кола. 

IMG_20210922_145006.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, автомобила е супер ! 

Какво означава "има бензин в маслото"? 

Не съм се интересувал от този модел и не съм наясно с особеностите му. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали има TSB за твоята хонда и дали са го направили ? Има ъпдейт на софтуера за тоя мотор. Иначе да има бензин в маслото, но колко е ? 

Щото на сестра ми на CR-Vто със същия мотор не съм забелязал нивото да се вдига. 

 

п.п. това става само в студено време, -10-15. 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица ще се обадя в БТ да ги питам за TBS-а и разни други неща. Нивото на маслото не знам дали се е покачило, защото не знам колко е било когато са го сменили. На пипане маслото изглежда добре, малко е почерняло и мирише много на бензин. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е критерий, че мирише на бензин. На какво да мирише ? Колата е бензинова. 
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Нова година колеги. 

Минаха около 2 месеца от годишното гаранционно обслужване на автомобила. Понеже минаха 3 години от покупката ( толкова е гаранцията от производител) в Бултрако направиха цялостен преглед на автомобила, след което те поемат гаранционното обслужване (още 2 години). 
Откриха  хлабина в предните амортисьори (мексиканските 😁), предните носачи били за смяна както и VTC колело (чувало се някакво изщракване при палене на студено, аз така и не го чух). Смениха амортисьорите заедно с биалетите, носачите и VTC колелото, помолих ги да ми сложат и масло 0W20 както е препоръчано в книжката. @Drone всички ъпдейти на компютъра са направени. Много ми е тегаво да видя колко точно е маслото на щеката 😁

След смяната на амортисьорите няма лопане и тропане, има някакво потропване като карам бавно през неравности, но може и да си въобразявам. Появи се и скърцане при завой наляво, ще посетя пак сервиза да погледнат, може би нещо не е направено както трябва.

След смянаната на това VTC колело ми се струва, че  двигателят стана по-шумен. Загрят двигателя на място работи доста шумно, преди не беше толкова шумен. 

Колата продължава да ме кефи все повече, върви прилично, разхода е повече от задоволителен - 4.6 (според компютъра) по магистралата на спускане от София посока Пловдив със скорост 100-130. С моето каране с един резервоар изминавам около 750 - 780 км.

 

П.С.

По препоръка на @dan_koloff се опитвам да зареждам бензин Efix 95. По този повод, дали е удазно  да ползвам добавки за почистване на дюзите?

 

П.С. 2

Нещото което много ми липсва в колата е наличието на физически бутони. Много е разсейващо с тези тъч екрани по време на  шофиране.

 

За сега толкоз от мен. Пожелавам ви успешна година.

 

  • Благодаря 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, скоро трябва да правя серв. обслужване и искам да ми сложат мое масло 0W30 според книжката. БТ Ботевгр. шосе не работели с чужди консумативи. 😡

Да знаете другите как са? В краен случай ще ида до Пловдив. Само в София и Пловдив ли има отор. сервизи?

Редактирано от jimbeam22

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е гаранционна няма как ти да си наливаш каквото масло решиш :) Иначе ще ти отпадне гаранцията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Привет колеги,

 

Да възродя малко темата за HR-V-2.

 

След прочетено тук, подробно и много точно описание +снимки на колегите в тематa, ние не бързаxме и в крайна сметка взехме, HRV-2ген. с мотор 1.8i-R18Z9-141PS/без турбо/, така наречената "Канaдка","Американка".

 

Ще споделя на кратко, че мотора е чудесен баланс и усещане за това шаси и килограми. Не е муден като 1.5i-130кс, не е състезателен, a просто пасва много добре. Лесен за обслужване, защото е почти 1:1 с мотор 1.8i от сивик 8-ма. Не знам защо по официалните сервизи слагат на нови коли масла: 5w30 и 5w40, но аз му сложих Amsoil 0w20-Signiture и мотора замърка, хората ме питат хибрид ли е? 🙂 

След смяна на масло на CVT на Honda-Made in Japan, противно на всички негативи изписани за CVT-то, според мен е супер приятно и мазно за каране. Предполагам, че при по стари модели коли или с други настройки, ще има разлика в усещането, но това е бъдещето.  Разхода при нормално каране, извънградско е около 6.0-6.8l/100, градско 8.0-10l/100км по бордови комп. 

Вози прилично за такъв тип автомобил (въпрос на гледна точка), в сравнение с други suv-ве от класа. Субективно според мен за този размер шаси е нормална возия. Седейки отзад се усеща че е малък suv,а при повече неравности друсане, но това е обяснено перфектно от колега писал в темата, именно заради вида окачване. Не ми допадна, че е с предно и в завой е по-нестабилна и има недозавиване, особенно изразено ако си с посредствен вид гуми. Колата няма много километри в България и почти нищо не скърца или тропа по нея. Пластмаси и сглобка са с компромиси в качеството (описани от колеги в темата) но според мен съответстващи на класа автомобил, както и типични за всички нови/модерно олекотени коли.

 

За голямата ценова разлика в сравнение с тези предлагани тук от БТ, е балансиран вариант.

 

Поздрави и бъдете здрави! 👍

Редактирано от VTEC
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Привет колеги,

Малко мнение за HR-V 1,5 130hp на масло 0w40 на около 16000км сам долял около 1л сега ми го смениха с 5w40 и както гледам тук нещата отиват към по голям разход на масло това нормално ли е. За първи път карам Хонда.Благодаря

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами грешното масло ти наливат, Гаранционна ли е колата ? Защо се сменя маслото на 16000км, а не на 10 ? 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Drone написа:

Ами грешното масло ти наливат, Гаранционна ли е колата ? Защо се сменя маслото на 16000км, а не на 10 ? 

 

Да гаранционна е но в Германия маслото го смениха в България но тук признаха смяната и скоро удължиха гаранцията с още 1г значи идва от самото масло това така да го разбирам иначе колата е на 77000км 

 

На 25.01.2022 г. at 11:35, VTEC написа:

 Привет колеги,

 

Да възродя малко темата за HR-V-2.

 

След прочетено тук, подробно и много точно описание +снимки на колегите в тематa, ние не бързаxме и в крайна сметка взехме, HRV-2ген. с мотор 1.8i-R18Z9-141PS/без турбо/, така наречената "Канaдка","Американка".

 

Ще споделя на кратко, че мотора е чудесен баланс и усещане за това шаси и килограми. Не е муден като 1.5i-130кс, не е състезателен, a просто пасва много добре. Лесен за обслужване, защото е почти 1:1 с мотор 1.8i от сивик 8-ма. Не знам защо по официалните сервизи слагат на нови коли масла: 5w30 и 5w40, но аз му сложих Amsoil 0w20-Signiture и мотора замърка, хората ме питат хибрид ли е? 🙂 

След смяна на масло на CVT на Honda-Made in Japan, противно на всички негативи изписани за CVT-то, според мен е супер приятно и мазно за каране. Предполагам, че при по стари модели коли или с други настройки, ще има разлика в усещането, но това е бъдещето.  Разхода при нормално каране, извънградско е около 6.0-6.8l/100, градско 8.0-10l/100км по бордови комп. 

Вози прилично за такъв тип автомобил (въпрос на гледна точка), в сравнение с други suv-ве от класа. Субективно според мен за този размер шаси е нормална возия. Седейки отзад се усеща че е малък suv,а при повече неравности друсане, но това е обяснено перфектно от колега писал в темата, именно заради вида окачване. Не ми допадна, че е с предно и в завой е по-нестабилна и има недозавиване, особенно изразено ако си с посредствен вид гуми. Колата няма много километри в България и почти нищо не скърца или тропа по нея. Пластмаси и сглобка са с компромиси в качеството (описани от колеги в темата) но според мен съответстващи на класа автомобил, както и типични за всички нови/модерно олекотени коли.

 

За голямата ценова разлика в сравнение с тези предлагани тук от БТ, е балансиран вариант.

 

Поздрави и бъдете здрави! 👍

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мина година от както карам моята Хариета 😁 1.5 бензин без турбо 2018, на 42000 км. Няма проблеми никакви за 10 000 км. освен, че нещо ми трака в таблото (май е врътката за регулиране на светлината на таблото). Смених маслото и филтрите преди седмица, забравих да кажа да ми сложат 0W20 и ми разбира се ми наляха 5W40 като ми казаха, че 0W20 е за турбо мотора. Реално в книжката пише, че може и с двете масла стига да са пълна синтетика, не е уточнено дали е за двигателя с турбо или без, споменава се само за регионите. По-студено 0W20, по-топло 5W40. 
Мога да кажа, че сега двигателя работи една идея по-тихо, а може и да си въобразявам. Разходът на гориво е повече от задоволителен.

П.С.
Единственото  което ме притеснява емръсният ауспух. Черен е като на дизел (макар, че напоследък виждам доста чисти ауспуси на дизел коли 😃).
В Бултрако ми казаха, че не било проблем, но не мисля така. Мисля, че  не гори масло, но и нещо не мога да преценя по тая гадна щека много ми  е тегаво да меря нивото с нея 😃.  Компютъра не е записал никакви грешки, бензин сипвам само от ромпертол и еко.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, обмислям покупката на моят Хенри, 1,5 атмосферен бензин 2019 година (фейслифта). Какво ще кажете? Това което ме притеснява, е че ще се кача на него от 2,2 дизелов сивик и ще ми се стори тромава и бавна, дали си въобразявам? Ще ходя на тест драйв идната събота та да видим..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой доволен има ли от тази кола с 1.5 бензиновия двигател, който да е минал над 100 000 км?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ползватели на 1.5 Т sport има ли? От месец съм собственик на HR-V 1.5 Т sport (182 к.с.) и ще се радвам ако мога с някого да обменям опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...