Jump to content
entem

VSA свети постоянно

Recommended Posts

Имам такъв модул от 6 години. И аз си го монтирах сам в кутията с бушоните в моторния отсек. Само че съм го свързал към късите светлини, а не към габаритните. Работи безпроблемно.

Според моите скромни познания, не виждам никаква връзка с другите електрически системи. Но щом майсторите казват - значи е така.

Поздрави и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Майсторите" казали това, дори не знаят какво говорят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен драмите с VSA май приключиха. Беше сменен модула в сервиза в Овча купел и системата вече работи :)

След няколко километра каране спрях на един светофар и си чаках на червено. В този момент едновременно светнаха лампите за VSA, триъгълника и ABS. Пробвах след това в движение да натисна силно спирачките и в този момент ABS-а не работи и гумите се влачат. На следващия ден като карах колата изведнъж трите лампи усаснаха и VSA системата и ABS-а си работеха нормално. След това на няколко пъти се случва трите лампи едновременно да светват и да угасват. Не мога да намеря закономерност, при която светват и изгасват тези лампи, но явно VSA системата спира да работи като го няма ABS-а и заради това светва и нейната лампа заедно с триъгълника.

Следващата седмица ще ида пак до този сервиз да се провери какво се случва с ABS-а

Редактирано от entem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си заминава акумулаторът. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До сега не съм имал проблеми с акумулатора, но най-вероятно и той ще бъде проверен. Той е на повече от 2 години, колата е купена с него и не е сменян до сега.

Днес забелязах друго нещо, при което не е чак толкова случайно светването и изгасването на трите светлини. Като запаля колата трите светлини изгасват след около половин минута. Те не светят, ако колата се движи постоянно. Обаче ако спра на някой светофар и тръгна - веднага след това светват трите лампи и след това не изгасват. Започвам да си мисля, че като загрее повече колата - тогава светват тези три светлини. Днес обаче нито един път не изгаснаха в движение. Те изгасваха само след всяко ново палене на колата. Между всяко изгасване и запалване на колата имаше интервал от най-малко 30 минути

 

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

 

Редактирано от entem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за малко помощ и мнения относно моя случай с въпросната VSA лампа. 

Два пъти се включи в движение, като след гасене и отново палене, лампата изчезва. Това се случи в рамките на два поредни дни след, което изчезна изобщо. 

Въпреки това, като съвестен собственик и човек влюбен в акорда си, отидох на диагностика, на която излезна грешна свързана със слаб ток (не мога да я формулирам точно как беше), при което я изчистиха, но след това лампата плюс триъгълника до нея останаха да светят постоянно. 

При повторно закачане на компа вече не даде никаква грешка.

Има ли някакъв лек за този проблем?

:punch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газова да нямаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери ли как зарежда динамото, да не би да имаш пробила клетка на акумулатора. Зимата при мен след като запаля минава известно време около 3 4 секунди докато загаснат.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам газова. 

Динамото го провериха и казаха, че работи ОК. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ... но след това лампата плюс триъгълника до нея останаха да светят постоянно. 

 

Сервиза, който си посетил не е за твоята кола. Това се получава когато се използват "универсални" уреди за диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веско, мисля, че си прав. Да използваха някакъв общ tool на bosch.

Има ли колега от форума/или някой различен сервиз от официалните, който мога да посетя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава джвъчка за диагностика. Ако искате можем да погледнем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета! Аз имах същия проблем. При мен се появи след разкачване на всички букси на главния модул. Светнаха ми триъгълника с удивителна и VSA. При консултация с Бултрако - София, ми казаха, че една от причините може да бъде слаб акумулатор. Пробвах с чисто нов, но проблема остана. След консултация с много добър специалист, който притежава оригинален софтуер, се оказа,че след разкачване на кабели от модула, е необходимо системата VSA да се обучи наново. Всичко се оправи след обучението на модула.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен отвреме на време при палене остава да свети триъгълника и vsa лампата.Гася двигателя и като запаля отново си загасват.Няколко пъти и в движение ми светват тези лампи и пак след като загася колата и запаля отново изчезват.Съмнявахме се да е от датчика за електронната газ,но вчера я закачихме да я прочетем с HDS и показа,че проблема идва от стоп машинката.Други грешки не индикира.Така,че явно има няколко варианта да светват тези лампи.Като сменя стоп машинката,ще пиша как е положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При колегата D3athRow:

IMG_20170622_100253.jpg

 

Изчистване на грешката и калибрация.

Показанията на датчиците нямаха нищо общо с истината. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен след смяна на стоп машинка нещата се оправиха. Не съм калибрирал нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. При мен също се появяват двете лампи с /!\ и VSA в движение. След угасяне на двигателя и запалване въпросните лампи изчезват. Това ми го е направило два пъти в рамките на 2500 км. Днес след като ми светнаха лампите, погледнах предните накладки и ми се сториха поизносени. От там ми влезнаха някакви мисли да не би да е някой сензор за износени накладки, но до колкото аз знам до 2006 нямат сензор на накладките (ако греша нека някой да ме поправи). Поздрави на всички. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат ,ама е звуково - механичен .Една алуминиева пластинка почва да опира в диска .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже стана въпрос за накладки, възможно ли е лампата за ABS за светва заради тях? При мен трябва в най-скоро време да се сменят и четирите накладки, а като не работи ABS-а - тогава светват лампите за VSA и триъгълника. Като запаля трите лампи светят едновременно и като тръгна изгасват. След около 10 минути каране пак светват заедно и не изгасват докато не изгася и запаля пак колата. Сега гледам, че едновременнито светване и изгасване на трите лампи не е чак толкова случайно като в началото

 

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите Хонди нямат датчик за накладки. На едната накладка имат подгъмата ламарина. Когато се износят, ламарината започва да стърже по борда на спирачния диск. Звука е гаден и стържещ, всеки би го чул. Ако не се лъжа, дори е само на предните, задните май нямаха.

Според мен ABS-а не знае кога са износени накладките и едва ли свети заради тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много при износени накладки и съответно ниско ниво на спирачна течност в казанчето да светне някоя удивителна.

"Сензорът" за износени накладки е АКУСТИЧЕН. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нищо, че има акустична ламаринка,ако са износени има логика и за това да присветкат съответните лампи. Мойте мисли са към това,че на буталца им е нужен по-голям ход вследствие на износени накладки. Задните ми накладки, след като купих колата бяха доста износени. Буталата бяха в укаян вид дори блокираха. Сега ми предстои смяна на предните накладки и ще си проличи за това ненадейно присветкване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи същия проблем. Иизведнъж светнаха трите лампи на ABS, VSA и триъгълника. Това се случи преди около 2 месеца. Изчетох цялата тема и като гледам има доста мнения:

- смяна на ABS модул

- смяна на VSA модул 

- стоп машинка

- смяна накладки (задните ги смених преди 3-4 месеца, така че евентуално предните)

 

Не съм правил нищо по колата, просто си светнаха. Ще съм ви много благодарен ако ми дадете идея към какво да се насоча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, "nitram" на първо време си провери акумулатора. Други колеги твърдят, че когато е слаб акумулатора светват и трите лампи /!\,VSA и ABS. Тук в тази тема е по-скоро само за двете лампи /!\ и VSA. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой колега твърди това нещо? Или започваме със слухове да си помагаме в този форум?

 

Според мен нищо, че има акустична ламаринка,ако са износени има логика и за това да присветкат съответните лампи. Мойте мисли са към това,че на буталца им е нужен по-голям ход вследствие на износени накладки. Задните ми накладки, след като купих колата бяха доста износени. Буталата бяха в укаян вид дори блокираха. Сега ми предстои смяна на предните накладки и ще си проличи за това ненадейно присветкване.

 

 

Няма как да светват лампи при износени накладки (колкото и логично да ти се вижда). Хода на буталото и при износените накладки е еднакъв! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. При падане на напрежението на акумулатора системите се шашкат и пишат грешки. Ако загуби маса за кратко не знам кво се случва.

2. Може да светне лампа при износени накладки, но само ако нивото на спирачна течност е малко и няма да е нито ABS, нито VSA, а червената удивителна естествено...

 

На колегата с 8-цата докато не му се прочетат грешките, ресетнат, калибрация евентуално, можем само да разтягаме локуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в един сервиз да ми разчетат грешката. Грешката била във преден ляв сензор на ABS. Купих нов, смениха го, изчистиха грешката и като тръгнах с колата пак светнаха лампите. Един друг майстор изрази съмнение, че можело самия датчик да не се монтира правилно и затова да светнат лампичките !??! От няколко дни чувам скърцане на спирачки като спирам. Та ще ида да погледнат накладките, току виж се е оправило от това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nitram, при мен е същото положението. Като карам малко колата светват лампите за ABS, VSA и триъгълника. Като я изгася и запаля пак, те изгасват и после пак светват. На мен също ми казаха датчик на предно ляво точило, но още не съм го сменил.

Днес ще ми сменят накладките и ще кажа после как е положението, т.е. дали те оказват влияние върху лампата за ABS-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несериозно е да се мисли, че от дебелината на накладките може да свети лампата на VSA.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладките вече са сменени, но не оказаха влияние на лампата за ABS. Лошото е, че като светне ABS-а - тогава светват лампите за VSA и триъгълника.

Явно ще трябва да се смени сензора на предно ляво точило и да се надявам, че това ще помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си смених накладките, но лампичките си светят още. Честно казано не съм и очаквал да изгаснат, просто накладките си бяха за смяна. Ще видя сега как стоят нещата с ABS модула. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, толкова много постове и само бла бла..

И аз имах същия проблем и за другите, имащи този проблем ще кажа :

1.VSA е адски чувствителна към пад на напрежение - проверете си акумулатора и го сменете.

2.VSA проследява скоростта на колата или по-точно взима информация от АBS сензорите - относителната скорост на всяко колело ; проверете дали работят, ако имат проблеми си ги сменете. Адски тъпо са направени, направо ми падна Хонда в очите . (един ден работа за една клеясала пиш.....)

3.Ако чете с HDS и ви показва VSA neutral positioning not writting , в Бултрако за 30 лв се оправя.

Дано съм бил полезен, вместо да се чудим как накладкитe влият на Vechicle stability assitant -. хихи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди няколко дни ми светна VSA /свети постоянно/. Ходих на компютър и показа грешка в "Датчик за спирачното налягане".Тествахме системата два пъти и показва едно и също.


Изчетох темата и останах с впечатлението че този датчик е във VSA модула и се сменя целия.Така ли е?


Това ли е модула?


 


038161068.jpg?r=0


Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен в началото с две различни диагностики ми показа проблем със сензора за спирачно налягане. И двете диагностики бяха някакви общи.

За най-сигурно трябва да се прочете грешката с диагностика за Хонда - HDS. Само тя може да покаже грешката за VSA. Иначе при мен проблема беше точно в този сензор, който се намира в модула за VSA. Трябваше да смени целия VSA модул с друг.

Снимки на проблемния VSA модул можеш да видиш на линковете долу. 

 

 

Редактирано от entem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нов ли го смени или с втора употреба.Колко пари ти излезе?А има ли разлика в модулите за ляв и десен волан?

Изпратено от моят LG-H440n с помощта на Tapatalk

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модулът, който е сложен сега на колата, е втора употреба и е купен за 250лв. Отделно съм платил за смяната. Не съм го купил аз и не знам дали другата кола, от която е взет, е с ляв или десен волан

 

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

 

Изпратено от моят LG-H440n с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези символи трябва ли да са еднакви с другия модул?

 

c6dd0dd9ef51435fc53324b8c9c724cd.jpg

 

И пак моля някой да каже, има ли разлика в модулите на ляв и десен волан.

 

Изпратено от моят LG-H440n с помощта на Tapatalk

 

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат разлика за ляв или десен волан, имат разлика бензин/дизел, както и преди и след фейса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди и след фейса, мислех че са еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...