Към съдържанието

...И още един в отбора...
Хонда Акорд 7

• Не можете да пишете в тази тема
22 отговора на тази тема

#1 Systematics

Systematics

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Кара:Голф, Пасат и отскоро Акорд
  • Място:Sofia

Публикувано 25 юли 2017 - 20:28

Привет колеги. От миналата седмица паркирах в гаража Акорд 7 2.0 155 2006 ноември,ръчка,седан. С по-новата решетка. Двоумях се между нея, А4 б7 и Пасат б6. Досега съм бил основно с фолксвагени,като с Пасата Б5.5 комби никога няма да се разделя... Както и да е,тази "изпадна" добра и веднага я взех. Нова за мене,непозната машина...Докарах я от Ямбол,а човека преди мен-от Мадрид. Среден разход даде 7.2 с климатик до София /бензин 98/. След това не съм я карал. Газ никога няма да слагам. Притеснява ме,че е на 200 000...Никога преди не съм купувал кола с такъв пробег. Темата е широка и всеки би могъл нещо да посъветва. Ако с вагените в Сф нямам никакви грижи относно поддръжката-то с Хондата све ще е от нулата... Та така,отплеснах се. Хубава вечер и благодаря за отделеното време...

• 0

#2 kvd74

kvd74

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1437 Мнения:
  • Кара:D15Z8
  • Място:Североизточен Перник

Публикувано 25 юли 2017 - 20:38

Честито за хондата.
Знаем го човека от Ямбол с испанските хонди, навярно не си сгрешил с бройката, а с Хонда въобще- въобще.:)
  • 0

#3 bobchoo

bobchoo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 470 Мнения:
  • Кара:Матов Акорд 1.8 136к.c. 00г, Хонда Сивик Аеродек 1.4is
  • Място:Бургас и Несебър, Варшава

Публикувано 25 юли 2017 - 20:53

Не се притеснявай, 200к е нищо и със сигурност пасатите и аудитата тук не са на по-малко.

• 0

#4 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 4137 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 25 юли 2017 - 22:42

Добре дошъл и да стигнеш милион километра.

Километрите не са притеснителни,стига да е поддържана добре. Единствено имай едно наум ,че веригата се сменя на тия километри...

• 0

Временно съм зает с новия форум. Моля задавайте въпросите си към групата специалисти в съответния подфорум, освен ако въпроса не ме касае лично. Благодаря за разбирането!

О8935177О9

#5 kvd74

kvd74

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1437 Мнения:
  • Кара:D15Z8
  • Място:Североизточен Перник

Публикувано 25 юли 2017 - 22:57

И клапаните не се саморегулират.
  • 0

#6 h5rov

h5rov

/!\

• Член
  • PipPipPip
  • 535 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4i, АТ, 2007
  • Място:Пловдив

Публикувано 26 юли 2017 - 06:13

Честито Колега. На късмет да ти е и още толкоз километри.

Единствено имай едно наум ,че веригата се сменя на тия километри...

Това за веригата аз ли съм го проспал?
Нали на бензинките изкарва доста повече от на дизела... ?!?
  • 0

sig-2011.png

#7 policeman

policeman

различен

• Почетен член
  • 4169 Мнения:
  • Кара:CTR-EP3- K20A2-TTS/ Rotrex supercharger 311whp;Accord 8 DTEC,CRV RD1
  • Място:Плевен

Публикувано 26 юли 2017 - 06:21

Добре дошъл в отбора!Направил си правилният избор с покупката на Акорд.Поддръжката ще ти бъде общо взето консумативи,а веригата не я мисли- ще те изкара още толкова. :cool:

Този пост е редактиран от policeman: 26 юли 2017 - 06:26

• 0

#8 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Инициативен комитет
  • PipPipPip
  • 2317 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 26 юли 2017 - 07:30

Честито и от мен! Ще ми е любопитно да споделиш защо избра Акорд 7 пред Пасат Б6 и А4-ката?

• 0
Публикувано изображение

#9 Tino

Tino

хондахолик

• Модератор
  • PipPipPip
  • 4334 Мнения:
  • Кара:Accord 7th Tourer 2.2 Sport;Civic 8th 5d 2.2 Sport
  • Място:Пловдив - София

Публикувано 26 юли 2017 - 08:05

Честито и безаварийно ;) Както казаха и другите колеги километрите да не те притесняват. Елемнтите по-които може да срещнеш проблеми на този автомобил са хидравликата - маркучите, най-често най-горния до главата пропускат. Но схемата е отиграна с рециклиране на твоя. Другото за което се сещам е климатика. Наливай й тънко масло 5в30-5в40 и го сменяй на 10 000км и няма да имаш проблем с веригата. 

• 0

#10 Gasmonkey

Gasmonkey

Страстен поклонник на Хонда

• Член
  • PipPip
  • 96 Мнения:
  • Кара:Хонда Accord 6 F18B2 2001г.
  • Място:Плевен

Публикувано 26 юли 2017 - 10:25

Честитоо, много безаварийни километри.Направил си добър избор с марката Хонда.Поздрави..
  • 0

#11 Systematics

Systematics

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 26 юли 2017 - 11:07

Благодаря за пожеланията колеги. Както се казва-"От вашите уста-в Божиите уши". За колегата,който попита за избора ми-стана случайно. Както вече споменах от изброените модели търсех нещо читаво седан,бензин,ръчка... Изначално Пасат Б6 беше на 3то място. Правен в условията на кризата си личи вече у него спестеното и евтиното. Упорито продължавам да твърдя/ основателно/ че Б5.5 е по-добрия,по надеждния автомобил с по-здравите двигатели. Е вече новия Пасат е друга работа. Имаше Ауди А4 2007 1.8 турбината,163к.с..Седан,черна...Беше чудесна,ама дорде отида-някой ме преварил. Добрите оферти на пазара бързо изчезват... Така било писано. Ноо,Хондата да си призная-отдавна ми беше на сърце. Ще изминава не повече от 5000 на година. Все пак имам и оперативна Голф 4. Та тя ще е "представителната" кола. Поне в мойте представи де...

• 0

#12 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:
  • Кара:honda accord 2.0 ivtec
  • Място:segovia SPAIN

Публикувано 26 юли 2017 - 13:25

Честито и от мен колега,желая ти много здраве и безаварийни километри.
  • 0

#13 Nikito82

Nikito82

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 182 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.4 I-Vtec 2004 седан
  • Място:Ямбол

Публикувано 27 юли 2017 - 07:32

Честито, много безаварийни километри.
  • 0

#14 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Инициативен комитет
  • PipPipPip
  • 2317 Мнения:

Публикувано 27 юли 2017 - 08:07

. Та тя ще е "представителната" кола. Поне в мойте представи де...

Поне е далеч по рядка, а представителността е според екстрите и хорското мнение.

Мислех че Хонда купуват само феновете и, но ти явно си бил скрит такъв, след поредицата ти от ФВ груп.

За Пасата питах, понеже имам колега който много си го хвали, но е идвал и пеша, щото я не пали (студ + дизел), я други ел.дреболии, я ремонт на кутията (DSG).

Сега ще откриваш удоволствията от чудесния автомобил Акорд7 -думата чудесно е производна от чудно + лесно. :)

Този пост е редактиран от ceco_accord: 27 юли 2017 - 08:09

• 0
Публикувано изображение

#15 ogi28b

ogi28b

Новак

• Член
  • Pip
  • 43 Мнения:
  • Кара:Аccord VII, 2.2 i-CTDI, 23.12.2005 - седан
  • Място:София

Публикувано 27 юли 2017 - 17:39

Честито, много безаварийни. Това с километрите да не те притеснява - току виж са истински. Ами аз какво да кажа, като на моята пише 124 000? Това е доста по-притеснително :D Кой знае от колкостотин са върнати. Особено след като продавача се закле, че са реални! 

• 0

#16 Nikito82

Nikito82

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 182 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.4 I-Vtec 2004 седан
  • Място:Ямбол

Публикувано 27 юли 2017 - 18:52

Нито твоите са истински, нито тия 200к км. Не е ли вземеш нова от магазина, чакяй да са истински.
  • 0

#17 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
  • Кара:Old: Accord n22a1 2004; New: Accord r20a3 2008
  • Място:Пловдив

Публикувано 27 юли 2017 - 19:34

Честито на колегата за придобивката!

Колкото до километрите - вчера ме возиха в кола на 2.5 години на 300000 км. Това прави средно по 330 км. на ден (и почивен и делничен).. Такова чудо не бях виждал.

Но да не разводняваме темата.. Успех с колата!

• 0

#18 Systematics

Systematics

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 27 юли 2017 - 22:25

Благодаря отново.Те километрите вярно са"Божа работа" ама както дойде...Моторчето мърка,мърка... Карали са,ама са и поддържали-дисковете почти нямат ръб. Иначе и аз съм виждал венецианска Октавия комби 2014 на 420 000...Освен на Луната да са ходили с нея! Както и да е... Тука ползвам момента да попитам за испанския език на таблото и ще ли го бъде на руски или английски?Как става,кой може и къде, стига сега да не ми се скара някой страшен модератор.

То аз и не я карам де,вляза в гаража,повъртя се около нея,поседя вътре... Някакси ми е чужда... И като излезе някаква работа скачам на верния Пасат...

• 0

#19 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Инициативен комитет
  • PipPipPip
  • 2317 Мнения:

Публикувано 28 юли 2017 - 09:29

Колата я скапват не многото км (ако се поддържа добре), а неизползването. Всичко се сляга и разсъхва, така че карай и нея -сегиз/тогиз. :)

• 0
Публикувано изображение

#20 ВесКо

ВесКо

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2i-ctdi 30th executive navi--- Jazz Graphite 1.4i-dsi--- CBR600RR pc40
  • Място:Първо!!!

Публикувано 19 август 2017 - 01:53

Честита придобивка!!

На контакт, натискаш и задържаш бутон " i " на волана. Така се влиза в менюто на таблото, откъдето можеш да сменяш езици (без руски) и да си настройваш разни неща, като аларма за скорост или автоматично зануляване на А-дневен километраж при зареждане, и др.

• 0

#21 Systematics

Systematics

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 28 август 2017 - 10:57

Много ти благодаря колега. Току що го опитах. Не се получи нищо. След задържане на " I " на волана стигам до появили се два малки километража един над друг и едно квадратче с излизаща от него стрелка. И това е. Какви ли не комбинации опитвах за да се изпише нещо повече. Връща ме в изходно положение. При последователно натискане на бутона се стига до първи километраж,после отдолу втори и накрая до квадратчето. Как обаче се влиза в тях не разгадах... :dunno:

• 0

#22 ВесКо

ВесКо

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2i-ctdi 30th executive navi--- Jazz Graphite 1.4i-dsi--- CBR600RR pc40
  • Място:Първо!!!

Публикувано 28 август 2017 - 22:45

Може би съм пропуснал да напиша, че това се прави, когато колата не е в движение.

• 0

#23 Systematics

Systematics

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 06 септември 2017 - 20:19

Решено! :bounce: :bounce: Оказва се,че за да вляза в подменютата,компютърът трябва да отчете, че РЪЧНАТА Е ДРЪПНАТА!!! Иначе няма подменюта! Значи борда ми е еднакъв с CL8! Оттам взех инфото! Вече съм на инглиш-благодарско! :punk:

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни