Jump to content
bezupre4niq

Обхват на винетките

Recommended Posts

Така или иначе таралянкам няколко автомобила. Само с един излизам по често от София и за него годишната винетка е задължителна, но на другите 2 -един на жентата и  стария сивик не ме си иска да взимам и тая година. Имам вила в билзост до Елин Пелин и едни съседи ме убеждават че мога да стигна без винетка, защото заради новата голяма логистична база  преди Нови хан важали след отклонението за Нови хан .Тосет тръгваш по магистралата за Пловдив , оттклоняваш се за Нови хан и няма да те глобят  :tooth: .Аз разбира се не врвам много, рових се рових ама нищо не намерих. Така или иначе това ми е най честия извънградски път и ми е интересно някой чувал и е такава информация, защото пътя е доста оживен- биг брадари, складове, има трафик и дефакто се кара по 2км магистрала и това е единствени път за новиханци до София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винетката е нужна за магистрали, както и за пътища до 3 клас включително.

Ето линк след 10сек, търсене в чичака - http://www.vinetka.com/store/index.php?route=information/information&information_id=6

Редактирано от freesoul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е ясно, има ги и много по подобробни по области и градове в сайта на АПИ.Не това ми е въпроса. Въпроса ми е точно за тази отсечка карауклата - разклона  за Нови хан. Защото точно след разклона за Нови хан има знак за винетка по посока Пловдив.А от Нови хан като се качваш на магистралата преди имаше знак за винетка сега го няма. Нали затова питам някой чул ли е за такъв реверанс за жителите на Нови Хан да пътуват без винетка до София?

Редактирано от bezupre4niq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам колега от Нови Хан, приятели от там...2-3 години дават газ смело без винетки до София!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо не си направиш винетка да се отлепя и да я слагаш на всички коли .

Редактирано от mimokn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама на човека и за една не му се дават пари  :tooth:  ... То и на мене така :tooth:...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Сега сериозно...Необходима е винетка! Вероятно са правени някакви компромиси за Лорда и Васко да Гама и за всичките хубавци покрай Биг Брадър, но винетка си трябва...И знаци имаше... Днес, заради тази тема се загледах - "Ботевградско шосе" - с.Мусачево - гр.Елин Пелин - гара Елин Пелин ...ами нямаше нито една табела за винетка?!?!?  Та се чудя - дали да не "легнем" на тая  :tooth: / май ми е любима емотиконка.../

Редактирано от temerut

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тука съседите перат яко без винетки, ама не се чуствам такъв касметлия и аз така безхаберно да карам без винетки. На мойта кола си слагам че ми се налага малко магистрално каране, ама жената да иде до вилата дето ще се качи за 1 км магистрала ми се свидят 100 лв, като това са и 2 месеца горивото  :tooth: ( верно е добра емот иконка за тая тема, как по тънко да минем)

Редактирано от bezupre4niq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във сайта на гуми-центрове Диана, раздел контакти, информацията за центъра им на Цариградско шосе (след караулката и преди Лукойла) започва с: "Може да достигнете и без Винетен Стикер!" (http://diana-ltd.com/Kontakti-c131

Тъй като от там, единствения път след това обратно към София е точно през този отбивка за Нови Хан, предполагам са проверили нещата. Все пак всичките им клиенти, куриери, а и техните доставчици няма от къде другаде да минат. Склонен съм да вярвам, че информацията в сайта им е вярна ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там има един разбит път (GPSа го води улица даже), който минава зад сервиза и излизаше някъде в Младост, така че едва ли..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1година точно щяха да ми пишат акт,отивах към Лукойла на изхода да заредя и да купя винетка а ме спряха за проверка на караулката.Полицая каза това е 1ви км,много спорихме.....накрая им казах,че им оставям автомобила и пеша ще отида за стикер.Така и не видях къде е точно табелата "Винетка".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тия табели са толкова кът, че няма накъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във сайта на гуми-центрове Диана, раздел контакти, информацията за центъра им на Цариградско шосе (след караулката и преди Лукойла) започва с: "Може да достигнете и без Винетен Стикер!" (http://diana-ltd.com/Kontakti-c131

Тъй като от там, единствения път след това обратно към София е точно през този отбивка за Нови Хан, предполагам са проверили нещата. Все пак всичките им клиенти, куриери, а и техните доставчици няма от къде другаде да минат. Склонен съм да вярвам, че информацията в сайта им е вярна ;)

Да, ето и оправданието поне да си спестя  едните  100 лева. Супер информация  :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пише, че може да стигнеш без винетен стикер, дали можеш да се върнеш... :)

 

Шегата настрана - от тази година, винетките се регистрират в системата на КАТ на номера на автомобила. Та по табелата на колата могат да ти проверят имаш ли ГО, винетка и прочее и обещаваха да автоматизират камерите с налагането на глоби за всички тези нарушения (нямане на ГО, винетка, скорост, червен светофар и тн). Ако стане и има камера между София и Елин Пелин, аз силно се съмнявам, че тя ще е чела написаното на сайта на Диана ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама сте...ми купувайте си тогава, като не слушате:)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пише, че може да стигнеш без винетен стикер, дали можеш да се върнеш... :)

 

Шегата настрана - от тази година, винетките се регистрират в системата на КАТ на номера на автомобила. Та по табелата на колата могат да ти проверят имаш ли ГО, винетка и прочее и обещаваха да автоматизират камерите с налагането на глоби за всички тези нарушения (нямане на ГО, винетка, скорост, червен светофар и тн). Ако стане и има камера между София и Елин Пелин, аз силно се съмнявам, че тя ще е чела написаното на сайта на Диана ;)

Това са мечти на АПИ чак за 2017-2018.Регистация на винетки ще има чак тогава евентуално.Иначе по центъра на София има 1 камера мисля която засича за валидна гражданска, но е само 1. А по страната масово слагат тия трафик камери( вече ги има почти на всяко населено място особенно около София окръг) и хората се шашкат , намалят  и какво ли не, мислят си че едва ли не тия камери направо фиша с наказателното постановления ще им дават в движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За камерите абсолютно е така - почти сигурен съм, че няма да имаш проблеми и без тях. Честно казано за последните 5 години сигурно съм спиран 3 пъти за проверка на винетка (а карам много извънградско из България). Идеята ми беше, че няма някаква законова причина отсечката от магистралата и пътя между София и Елин Пелин да не изисква винетка. И ако някой те спре (или не дай си боже стане ПТП и дойде КАТ), могат като нищо да си те глобят за каране без винетка и "един съсед ми каза, че тука не трябвало" или "така пише в сайта на Диана" няма да мине. Целта ми е да си прецениш сам риска и да не те подведе някой добронамерен съфорумец, та да не се ядосваш на него ако стане белята.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка затова всеки сам си понася отговорност за собствените действия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Във сайта на гуми-центрове Диана, раздел контакти, информацията за центъра им на Цариградско шосе (след караулката и преди Лукойла) започва с: "Може да достигнете и без Винетен Стикер!" (http://diana-ltd.com/Kontakti-c131

Тъй като от там, единствения път след това обратно към София е точно през този отбивка за Нови Хан, предполагам са проверили нещата. Все пак всичките им клиенти, куриери, а и техните доставчици няма от къде другаде да минат. Склонен съм да вярвам, че информацията в сайта им е вярна ;)

Да, ето и оправданието поне да си спестя  едните  100 лева. Супер информация  :beer:

 

Както вече написах това не е единствения път обратно към София. Улицата за връщане се казва ул. "Лозен", така че не е сигурно какво имат предвид с това "Може да достигнете и без Винетен Стикер". Щото по тая улица може и да се отиде дотам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах по магистралата и си признавам заслужаваше си винетката,Беше перфектен пътя ,даже на  места сух. Може и да  си помисля да им направя оборота на АПИ  с моите 3 годишни винетки :tooth:   Но по другите пътища ужасТ .

П.П> Това клипче ме зарадва с монтанската изобретателност.Аз моя сивик едвам му направих едно кръгче по София. Ама чак снегорин  :shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето официалния отговор на Апи по въпроса за винетка от София до Нови Хан:

 

Уважаеми господин Георгиев,

Във връзка с постъпило Ваше запитване, Ви уведомяваме, че съгласно Приложение № 2 към т. 2 на Решение № 945 от 1.12.2004 г. на Министерски съвет, за утвърждаване на списъка  на републиканските пътища, път А1- АМ „Тракия“ (Граница Югославия – София – Пловдив –Свиленград - граница Турция), както и път I-8 (Е-80) и път III-105, са включени в списъка на републиканските пътища, за които се събира такса за ползване на пътната инфраструктура – винетна такса.

Такса за ползване на пътната инфраструктура (винетна такса) не се заплаща за всички участъци от републиканските пътища, попадащи в границите на урбанизираните територии, трайно обозначени със знаци Д11 и Д12, а също така за обходните и околовръстните пътища.

 

С уважение,

 

Отдел „Организиране на разпространението и продажбата на винетни стикери“

Агенция „Пътна инфраструктура“

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега !  И аз писах в сайта на  АПИ за въпроси, но на мен не са отговорили :). Работата е ясна, покажеш ли си носа извън населено място - плащаш 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера говорих с един полицай на караулката при "Църна маца".

Човека ми обясни, че от София до Нови Хан не се изисква винетка заради сервиз "Диана".

Затова табелата за винетка е приместена при разклона за Нови Хан. Само не ми стана ясно защо от отбивката

от магистралата до Нови Хан не се изисва винетка. Но както и да е, полицая ме увери, че щом като няма знак

за винетка на пътя може да се кара свободно.

 

Карайте спокойно, тия мръсници от АПИ само ни плашат за да купуваме винетки ..... мамицата им....

Редактирано от vladoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не правя нова тема, ще попитам тук, ако някой модератор прецени, нека я обособи в отделна. Сега по новините чух, че с купуването на винетка се заявявал и регистрационния номер на колата, на която ще се лепи стикера. Само че аз като си купих моята, не ми казаха нищо такова и съответно не ме питаха за номера. Дали мога да имам проблем заради това? Винетката я купих от ОМВ-то в началото на Дружба, като се спускаш от Младост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Карайте спокойно, тия мръсници от АПИ само ни плашат за да купуваме винетки ..... мамицата им....

По-скоро, някой директно е copy-paste-нал информацията от закона/наредбата/решението (или както и да се води), без да направи допълнителна проверка. То този текст е ясен. Ясно е и че се пита за изключение, свързано с въпросния участък, ама кой да си направи труда да провери... 

 

Всички пътища, за които се изисква винетен стикер, освен да присъстват в утвърдения списък, трябва да бъдат обозначени и със съответния знак, поставен в началото на участъка, за който важи.

В потвърждение на информацията от колегата vladoff, тази събота минавах от там и умишлено съм карал в най-дясната лента и бавно, за да проверя за наличието на знак за винетка. Ами няма такъв. От табелата за край на София, до разклона за Нови Хан - няма. Знака е поставен веднага след разклона, следователно важи от там.

В допълнение, мой колега който преминава през въпросния участък всекидневно, каза че преди знак за винетка е имало още преди караулката. След отбивката за Нови Хан - не е имало (то не е било и необходимо, защото няма как да се включиш в участъка, след знака, който е бил преди караулката и да го пропуснеш). В последствие (по кое време точно - не си спомня) е махнат и преместен след отбивката за Нови Хан.

 

Лично за мен, отговора на въпроса е пределно ясен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не правя нова тема, ще попитам тук, ако някой модератор прецени, нека я обособи в отделна. Сега по новините чух, че с купуването на винетка се заявявал и регистрационния номер на колата, на която ще се лепи стикера. Само че аз като си купих моята, не ми казаха нищо такова и съответно не ме питаха за номера. Дали мога да имам проблем заради това? Винетката я купих от ОМВ-то в началото на Дружба, като се спускаш от Младост.

 

Моята е купих от пощата и там изрично ми искаха рег.номер, въвеждали го в системата на КАТ, така ми обясниха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

За да не пускам нова тема ще задам въпроса си тук, а именно.

Може ли някой от Варна който е по-запознат да ми каже дали се изисква винетка на крайезерния път в участъка от табелата за "край на Варна" до с. Езерово. До преди известно време до табелата за край на града имаше и такава за винетка, а от скоро вече я няма, както и по цялата отсечка в двете посоки няма табели за винетка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги, за да не правя нова тема, ще попитам тук, ако някой модератор прецени, нека я обособи в отделна. Сега по новините чух, че с купуването на винетка се заявявал и регистрационния номер на колата, на която ще се лепи стикера. Само че аз като си купих моята, не ми казаха нищо такова и съответно не ме питаха за номера. Дали мога да имам проблем заради това? Винетката я купих от ОМВ-то в началото на Дружба, като се спускаш от Младост.

 

Моята е купих от пощата и там изрично ми искаха рег.номер, въвеждали го в системата на КАТ, така ми обясниха.

 

 

И на мен ми искаха рег. номер, ама не мога да разбера, защо се случва това:   http://www.dnes.bg/stranata/2016/02/05/bum-na-krajbite-na-vinetki-rejat-stykla-s-ygloshlaif.291997

след като се завеждат под номера на автомобила?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото да не я преместиш на друга кола ,ама не е особено задължително да им даваш номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. След като ми я откраднат, как ще я ползват на другата кола, след като съм си дал номера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигам малко старата тема - и аз забелязах че знака за ВИНЕТКА е след отбивката за Нови хан и Елин пелин. Добре де, а на връщане докъде се търси винетка? Защото така излиза че излизащите от Нови хан трябва да имат винетка. Питам защото вчера се бяха наредили 3 патрулки и около 10 полицая на Църна маца, които май проверяваха за винетки. Възможно ли е в едната посока да не ти трябва винетка, а в другата да ти трябва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...