Jump to content
Sign in to follow this  
Илиян-

Летни гуми HR-V

Recommended Posts

Колеги някой има ли ЛИЧНО  впечатление от марките Nexen и Kumho?

Интересувам се основно от всесезонните им модели!

И умолявам да ми спестите лекцията за това, че всесезонни гуми нямало и колко много със се заблудил и какъв компромис било това и т.н.! Благодаря!

В момента съм с всесезонен Nokian! 205/60/16 Но са за смяна! Други мои коли съм карал с Debica Navigator и бях доволен, но пък ги няма в нашия размер, има на 55, но не и на 60, а не искам да смъквам колата, че все се катеря по разни баири и черни пътища ( Парапланерист съм и клиренса ми е нужен)

Бюджетния вариант е Nexen ( корейски, но нямам наблюдения) и пожелателния вариант са Kumho, по-масови, но са 40-50% по-скъпи (170 лв. повече)!

Пирели и Мишелин няма да сложа на 15 годишна таратайка, както и Вредщайн, нищо че са добри! Търся стабилно и изпитано бюджетно решение! За мен такова беше Debica, но с Харвито.....Греда!

Дайте идея!

Благодаря!

Разгледах ги и ме изненада, че не открих лоши мнения за Nexen!

Май на тях ще се спра, та поне загубите ще са минимални ако не се окажат читави! :)

Колега,случайно преглеждах сайта на AutoBox имат интересни оферти с до -55% на гуми със стар дот и гаранция 1г.

Някой с лични впечатления от :

GOODYEAR EfficientGrip Performance

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/goodyear/efficientgrip-performance-20560-p-115641.html

В разни класации за последните години са напред, но не пречи и някое лично , а не статистическо мнение.

Интересно ми е също , ако някой ги е карал , колко време/км са изкарали? Това не им го дават като предимство.

Колега, аз от миналата година съм с тях. Тихи са и се държат отлично на мокро. Не мога да кажа до колко ще изкарат.

Edited by vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Съжалявам , че съм го пропуснал. Тук е раздел Харви. Довечера ще редактирам цялата тема.

За поведението на Гудияр си прав , но сравни Т с W на въпросния модел и ще видиш колко голяма е разликата. Аз хващам разлика даже в 2 съседни индекса.

Може да спориш с някого, някъде, но това не е тук и няма да се случи. В този раздел гледам да не се пишат глупости, а твоите наблюдения нямат нищо общо с Харви.

За в бъдеще се придържай към раздела, в който пишеш или пиши в общите теми, където няма фиксиран модел, за да не водиш до объркване.

Благодаря ти!

Малко стара тема но съм пред дилема за 215/65/16 по един руски форум стигнах до извода че преди фейслифта няма проблема но за фейслифта отпред имало малко проблем.

Някой пробвал ли е този размер на хр-в преди фейслифта

Лично аз не бих сложил гуми с размер, различен от указания от производителя

3 hours ago, Ioan said:

Малко стара тема но съм пред дилема за 215/65/16 по един руски форум стигнах до извода че преди фейслифта няма проблема но за фейслифта отпред имало малко проблем.

Някой пробвал ли е този размер на хр-в преди фейслифта

Здрасти колега,

Аз в момента съм с джипови 205/70R15, които са с 10 мм по-широки и 14 мм по-високи от фабрично препоръчаните 195/70R15. Имах известни притеснения, че при максимално навит волан ще опират някъде, но се оказа, че заспаха. След като ги монтирах реших да се разходя малко извън пътя и да поразчекна Харвито с цел проверка дали няма да опре някъде - всичко се оказа наред. За мен това е идеалният, максимален размер за тази кола и не бих експериментирал с по-големи гуми.

Разликата между 215/65R16, който ти си избрал, и 205/60R16, какъвто ти е фабричният размер за 16", е още по-фрапантна - 33,5 мм, което ще рече с около 3,4 сантиметра по-висока гума(реално може и да е повече, в зависимост колко е износен грайфера с текущите гуми).

Но трябва да имаш впредвида още няколко фактора:

- Гумата не ти е само височина и ширина, въображаемото движение на предните гуми представлява нещо като сфера. Може да се наложи рязане на калници/подкалници или монтаж на фланци, за да се коригира офсета, ако гумите закачат някъде.

- Джантите ти може да не са достатъчно широки за за този размер гуми.

- Ако си избрал джипови гуми - те са пригодени за по-тежки условия на експлоатация от тези за леки автомобили, което ги прави съответно по-тежки, в следствие HR-V-то ще стане доста по-спънато и ще вдигне разхода на гориво с тях. Също така джиповите гуми, като цяло, не са особено подходящи за движение с високи скорости, завои и т.н.

Надявам се да съм бил полезен.

п.п.

За 215 гума, мисля, че ти трябва джанта 6 - 6,5J.
За HR-V 16" фабрично ги дават 6J, така че ако са ти оригинални джантите би трябвало да станат, но все пак провери.

Edited by monkos
  • Like 1

Бляда  се е поолял.  Иначе е с 215/70/16/😅

h-1863.jpg

Тази е лифтната. Аз говоря за стоково окачване.

HR-V няма смисъл да се лифтва.

• Like 1

Всички тунери, които мислят ,че по-голямото е по-хубаво да проверят има ли полуоски втора употреба в БГ...:)

• Like 2

На 60 ми се вижда малко нископрофилно, не ми се вярва да стигна до полуоски но все пак може да потърся джанти 15". Сложих уретанови буфери и от пред, отзад заради газовата че малко клекна, изравни се и стана стабилна не се накланя но вози доста твърдо та искам да омекне малко от по високопрофилните гуми

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

По финансови причини и по стечение на обстоятелствата разбрах че 215/65/16 стават при пълен десен са доста близо до един тампон и кора. 99.9% горното с 215/70/16 не е дигано, отзад е леко клекнало заради газовата, предполагам. Но ми се струва че на такава кола не са на място по големи гуми.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Здравейте колеги някой кара ли с гуми 205 70 r 15 и с какви впечатления е

Posted (edited)
На 12.03.2017 г. at 20:10, Стъни написа:

Някой с лични впечатления от :

GOODYEAR EfficientGrip Performance

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/goodyear/efficientgrip-performance-20560-p-115641.html

В разни класации за последните години са напред, но не пречи и някое лично , а не статистическо мнение.

Интересно ми е също , ако някой ги е карал , колко време/км са изкарали? Това не им го дават като предимство.

Преди години си купих такива втора употреба, бяха 2 или 3-годишни според дота, изглеждаха като нови и бяха сравнително скъпи, към 300лв. комплекта гуми (205/60/16). Леле, какво разочарование, не можех да взема по-остър завой със скорост над 40 км/ч - примерно завой в рампата при излизане от магистрала / главен път. Имах усещане, че колата ще се обърне. Махнах ги бързо и си купих нови Нексен (към 110 лв. гумата) - през първите 3 години се държаха супер добре, след 4-та година почнех да усещам плъзгане/превъртане на гумите при подаване на повече газ, т.е. взеха да се втърдяват.

Edited by wawa

On 6/1/2021 at 5:30 PM, doc_val said:

Здравейте колеги някой кара ли с гуми 205 70 r 15 и с какви впечатления е

Аз карам с такъв размер А/Т гуми от две години и нямам никакви оплаквания.

• Like 1