Jump to content
Илиян-

Летни гуми HR-V

Recommended Posts

Колеги някой има ли ЛИЧНО  впечатление от марките Nexen и Kumho?

Интересувам се основно от всесезонните им модели!

 

И умолявам да ми спестите лекцията за това, че всесезонни гуми нямало и колко много със се заблудил и какъв компромис било това и т.н.! Благодаря!

 

В момента съм с всесезонен Nokian! 205/60/16 Но са за смяна! Други мои коли съм карал с Debica Navigator и бях доволен, но пък ги няма в нашия размер, има на 55, но не и на 60, а не искам да смъквам колата, че все се катеря по разни баири и черни пътища ( Парапланерист съм и клиренса ми е нужен)

 

Бюджетния вариант е Nexen ( корейски, но нямам наблюдения) и пожелателния вариант са Kumho, по-масови, но са 40-50% по-скъпи (170 лв. повече)!

 

Пирели и Мишелин няма да сложа на 15 годишна таратайка, както и Вредщайн, нищо че са добри! Търся стабилно и изпитано бюджетно решение! За мен такова беше Debica, но с Харвито.....Греда!

Дайте идея!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде из акорд форума имаше тема за гумите nexxen. Акорд 7ма, но не бяха всесезонни. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99087&page=2&hl=%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BD&do=findComment&comment=1057454723

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Разгледах ги и ме изненада, че не открих лоши мнения за Nexen!

Май на тях ще се спра, та поне загубите ще са минимални ако не се окажат читави! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                     Колега,случайно преглеждах сайта на AutoBox имат интересни оферти с до -55% на гуми със стар дот и гаранция 1г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с лични впечатления от :

GOODYEAR EfficientGrip Performance

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/goodyear/efficientgrip-performance-20560-p-115641.html

 

В разни класации за последните години са напред, но не пречи и някое лично , а не статистическо мнение.

 

Интересно ми е също , ако някой ги е карал , колко време/км са изкарали? Това не им го дават като предимство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, аз от миналата година съм с тях. Тихи са и се държат отлично на мокро. Не мога да кажа до колко ще изкарат.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам , че съм го пропуснал. Тук е раздел Харви. Довечера ще редактирам цялата тема.

За поведението на Гудияр си прав , но сравни Т с W на въпросния модел и ще видиш колко голяма е разликата. Аз хващам разлика даже в 2 съседни индекса.

Може да спориш с някого, някъде, но това не е тук и няма да се случи. В този раздел гледам да не се пишат глупости, а твоите наблюдения нямат нищо общо с Харви.

За в бъдеще се придържай към раздела, в който пишеш или пиши в общите теми, където няма фиксиран модел, за да не водиш до объркване.

Благодаря ти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко стара тема но съм пред дилема за 215/65/16 по един руски форум стигнах до извода че преди фейслифта няма проблема но за фейслифта отпред имало малко проблем.

Някой пробвал ли е този размер на хр-в преди фейслифта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не бих сложил гуми с размер, различен от указания от производителя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
3 hours ago, Ioan said:

Малко стара тема но съм пред дилема за 215/65/16 по един руски форум стигнах до извода че преди фейслифта няма проблема но за фейслифта отпред имало малко проблем.

Някой пробвал ли е този размер на хр-в преди фейслифта

 

Здрасти колега,

Аз в момента съм с джипови 205/70R15, които са с 10 мм по-широки и 14 мм по-високи от фабрично препоръчаните 195/70R15. Имах известни притеснения, че при максимално навит волан ще опират някъде, но се оказа, че заспаха. След като ги монтирах реших да се разходя малко извън пътя и да поразчекна Харвито с цел проверка дали няма да опре някъде - всичко се оказа наред. За мен това е идеалният, максимален размер за тази кола и не бих експериментирал с по-големи гуми.

 

Разликата между 215/65R16, който ти си избрал, и 205/60R16, какъвто ти е фабричният размер за 16", е още по-фрапантна - 33,5 мм, което ще рече с около 3,4 сантиметра по-висока гума(реално може и да е повече, в зависимост колко е износен грайфера с текущите гуми).

Но трябва да имаш впредвида още няколко фактора:

- Гумата не ти е само височина и ширина, въображаемото движение на предните гуми представлява нещо като сфера. Може да се наложи рязане на калници/подкалници или монтаж на фланци, за да се коригира офсета, ако гумите закачат някъде.

- Джантите ти може да не са достатъчно широки за за този размер гуми.

- Ако си избрал джипови гуми - те са пригодени за по-тежки условия на експлоатация от тези за леки автомобили, което ги прави съответно по-тежки, в следствие HR-V-то ще стане доста по-спънато и ще вдигне разхода на гориво с тях. Също така джиповите гуми, като цяло, не са особено подходящи за движение с високи скорости, завои и т.н.

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

п.п.

За 215 гума, мисля, че ти трябва джанта 6 - 6,5J.
За HR-V 16" фабрично ги дават 6J, така че ако са ти оригинални джантите би трябвало да станат, но все пак провери.

Редактирано от monkos
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Бляда  се е поолял.  Иначе е с 215/70/16/😅

h-1863.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е лифтната. Аз говоря за стоково окачване.

HR-V няма смисъл да се лифтва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тунери, които мислят ,че по-голямото е по-хубаво да проверят има ли полуоски втора употреба в БГ...:)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 60 ми се вижда малко нископрофилно, не ми се вярва да стигна до полуоски но все пак може да потърся джанти 15". Сложих уретанови буфери и от пред, отзад заради газовата че малко клекна, изравни се и стана стабилна не се накланя но вози доста твърдо та искам да омекне малко от по високопрофилните гуми

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По финансови причини и по стечение на обстоятелствата разбрах че 215/65/16 стават при пълен десен са доста близо до един тампон и кора. 99.9% горното с 215/70/16 не е дигано, отзад е леко клекнало заради газовата, предполагам. Но ми се струва че на такава кола не са на място по големи гуми.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги някой кара ли с гуми 205 70 r 15 и с какви впечатления е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 12.03.2017 г. at 20:10, Стъни написа:

Някой с лични впечатления от :

GOODYEAR EfficientGrip Performance

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/goodyear/efficientgrip-performance-20560-p-115641.html

 

В разни класации за последните години са напред, но не пречи и някое лично , а не статистическо мнение.

 

Интересно ми е също , ако някой ги е карал , колко време/км са изкарали? Това не им го дават като предимство.

 

Преди години си купих такива втора употреба, бяха 2 или 3-годишни според дота, изглеждаха като нови и бяха сравнително скъпи, към 300лв. комплекта гуми (205/60/16). Леле, какво разочарование, не можех да взема по-остър завой със скорост над 40 км/ч - примерно завой в рампата при излизане от магистрала / главен път. Имах усещане, че колата ще се обърне. Махнах ги бързо и си купих нови Нексен (към 110 лв. гумата) - през първите 3 години се държаха супер добре, след 4-та година почнех да усещам плъзгане/превъртане на гумите при подаване на повече газ, т.е. взеха да се втърдяват.

Редактирано от wawa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/1/2021 at 5:30 PM, doc_val said:

Здравейте колеги някой кара ли с гуми 205 70 r 15 и с какви впечатления е

Аз карам с такъв размер А/Т гуми от две години и нямам никакви оплаквания.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди беше много трудно да се открие гума с оригиналния размер, която да не е за бус (205/60/16). Бях принуден да взема 205/55/16 и даваше отклонения в километража, дневния километраж и височината на колата (1 см по-ниска). За сметка на това в завои се държи доста стабилно с по-ниските гуми.

 

Тази година си намерих 205/60/16 Kumho ECSTA HS51 за лек автомобил и впечатленията ми са отлични. Освен височината и точния километраж, сега вози осезаемо по-меко. Ако търсите с оригинален размер, мога спокойно да ги препоръчам. Бяха около 100 лв за брой.

 

Попаднах на тях докато гледах резултатите от тестовете на ауто билд и за късмет предлагаха нашия размер.

https://www.edentyres.com/kumho-ecsta-hs51-wins-autobilds-2021-summer-tyre-test/

 

Имаше и ES31 с малко по-лоши показатели при тестове, но пък бяха по-евтини, около 85 лв/бр и съответно бяха изкупени.

 

Поздрави

Редактирано от nonstopbg
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както ги купи до сега на какъв пробег са гумите?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не получих отговор, но въпроса ми е свързан с тази тема. При моите "тестове" не останах изобщо доволен от гумите.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, 5 GTT написа:

От както ги купи до сега на какъв пробег са гумите?!

 

Какъв ДОТ са твоите?

Моите са ДОТ началото на 2021. Средата на 2020 са променили сместа и като ги взимах специално гледах да е с новата. Като цяло отзивите са, че единствено шарката е същата. Тестът на ауто билд за 2021 показва драстичната разлика, предходните години е някъде под средата.

 

Взех ги април и от тогава правя втора смяна на масло. Някъде 11 -13 000 км до момента.

 

Няма следи от разтопяване или износване, но наистина се усещат по-меки - колата стана по-тиха и не усещам всяка пукнатина като с Fulda-та (на 4 сезона). Вече при релефния асфалт не си повишаваме тон, за да се чуваме.

 

Ако забележа нещо нередно ще пиша.

Редактирано от nonstopbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, 5 GTT написа:

Не получих отговор, но въпроса ми е свързан с тази тема. При моите "тестове" не останах изобщо доволен от гумите.

 

 

 

Прочетох цялата тема и твоите са ДОТ 2019, старата смес. А по износването и кога е настъпило, на твое място бих отишъл още след първите парчета да претендирам за замяна. Ще следя дълбочината на грайфера при новата смес колко бързо намалява.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, след втори сезон с Kumho HS51 мога да кажа само добри неща за тази гума. Новата смес определено е дала ефект и няма отклонения като предишната. Въпреки меката гума не се износват преждевременно, все още имам доста грайфер а карам на дълги разстояния често.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да е пробвал GOODRIDE SL369-205/60/16?

Понеже ги има в препоръчвания размер, а се водят и A/T

 

 

go_sl369.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...