Jump to content
Veseliq

Възможна ли е проверка на сервизната история на сравнително нова Хонда?

Recommended Posts

При много от по-луксозните марки в официалните представителства успяват да проверят историята на колата по VIN (сервизирания, гаранционни ремонти, а понякога и след-гаранционни ремонти в оторизирани сервизи). Съществува ли същата проверка и за по-нови Хонди (да кажем след 2008ма година)?

 

В Юбико преди 4 години като купих сегашната Хонда ми казаха, че не могат да направят такава справка. Сега не знам дали нещо се е променило. За справка, колата, която ми се иска да проверя е внос от Италия, ако има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като вече не мога да редактирам поста - не става въпрос за безплатна проверка или проверка в интернет (както е CarFax за Щатите). Нямам нищо против да платя за услугата (стига да не е някаква сума от стотици левове).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих моята през средата на февруари тази година. Понеже е купувана от софийското Бултрако чисто нова, поисках да ми направят проверка. Както от тамошното, така и от пловдивското ми отговориха, че могат да ми изкарат данни само при тях какво е правено. Колебаех се между моята и една внос от Люксембург и ми казаха, че могат да проверяват коли, закупени само от България. Третото ми колебание беше едно BMW 320i внос от Италия също, за което от М-Кар ми казаха, че няма проблем да проверят по VIN-a без проблеми. Разбира се излиза информация само в случай, че ремонтите и обслужването са записани от сервизите. Та не останах хич с добро впечатление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да поискаш инфо за това какво е правено по колата във всяко едно представителство в цяла Европа,стига някой да се е постарал да го попълни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума, че както колегата по-горе писа, за BMW, а аз лично знам, че и за Mercedes и Audi, можеш да получиш пълна история от всяко представителство в България за историята от всяко представителство в Европа. Не става дума дали "някой се е постарал да го попълни" - специално за BMW например, с влизането в оторизиран сервиз, се записва VIN-а на колата ти в компютъра и системата е централизирана, ще могат да го видят по VIN от цяла Европа.

 

Тъй като колата е италиянка, реално трябва да се свържа с представителството в Италия, на италиянски и да се надявам да получа информация от там. А ако човека е ходил в друго представителство на Хонда и не го е отбелязал в сервизната книжка, няма да знам за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм проверявал в Бултрако Пловдив един Джаз от Швейцария, който купихме за фирмата преди година и половина. Закарахме колата в сервиза, платихме си пълен преглед и получихме инфо какво е правено по нея!

Но както пише по-горе Миамото, излиза това, което е попълнено, главно гаранционни проблеми ако е имало!  След гаранцията, колата може да е ходила и по други сервизи и това няма как да се установи. Особено коли, за които застрахователя е платил на собственика и ги оправят след по-сериозни щети прекупвачите!

Все пак може горе-долу да се проверят километрите, ако не е минало много време от последното посещение на сервиза!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май не четеш какво се пише.Няма нужда да звъниш до Италия,тази информация можеш да я получиш и тук в Бултрако или което и да е друго представителство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това Бултрако казаха че от 2009 на сам, имат историята на всяка една кола правена при тях дори да не е купувана от там. Сега друг е въпроса колко е попълвана коректно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
 

 

Ти май не четеш какво се пише.Няма нужда да звъниш до Италия,тази информация можеш да я получиш и тук в Бултрако или което и да е друго представителство.

 
Или аз не чета, или ти не четеш:
 

Купих моята през средата на февруари тази година. Понеже е купувана от софийското Бултрако чисто нова, поисках да ми направят проверка. Както от тамошното, така и от пловдивското ми отговориха, че могат да ми изкарат данни само при тях какво е правено.

 

 

До колкото разбирам няма как да кажат за сервизирания и тн в други представителства?

 

Освен това Бултрако казаха че от 2009 на сам, имат историята на всяка една кола правена при тях дори да не е купувана от там. Сега друг е въпроса колко е попълвана коректно.

 

Отново, не става дума за кола правена в Бултрако, а кола, която й предстои първа регистрация в България. Колата не е влизала в Бултрако, имам VIN. Колата е с първа регистрация в Италия 2008ма година.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама ако Бай Колю дет му е гаража зад блока и само ние си го знаем като майстор е отварял двигателя на тази кола,как ще се разбере от диагностиката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

В 2006 година в едно представителство на Honda във Виена (Honda Sverak- http://www.auto-sverak.at/hondaneuwage.htm), където беше обслужвана моята Хонделка от 1997г. ми направиха справка (заедно със съответните разпечатки) само за последните 3 години (за 2003- 2005, за повече- нямали право).

Поздрави 

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не може. Когато правих проверка за моята в Бултрако Сф (беше купена от там) ми казаха, че имат инфо само за това , което е правено при тях. т.е. ако някога е била обслужвана в Пловдив примерно, при тях няма да има тази информация. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ти не четеш,можеш да получиш справка за това какво е правено по колата във всяко едно представителство където и да е в Европа.Няма значение дали са и сменили фар в Италия,а маслото в Германия стига някой да се е постарал да го въведе в базата данни,ще си излезе.Защо аз получавам такава информация,а вие твърдите,че не може???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми питай и за тая хонда освен :) Веселия да ти даде вин на лс и готово.Пък вие там си се разбирайте на лично как ще се черпите,ако колата излезне читава ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е внос от Италия и в Бултрако ми извадиха само гаранционните ремонти по VIN.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама ако Бай Колю дет му е гаража зад блока и само ние си го знаем като майстор е отварял двигателя на тази кола,как ще се разбере от диагностиката?

 

Ако видиш първия ми пост ще разбереш, че става дума за ГАРАНЦИОННИ обслужвания и сервизирания, не за Бай КолЮ.

 

Май ти не четеш,можеш да получиш справка за това какво е правено по колата във всяко едно представителство където и да е в Европа.Няма значение дали са и сменили фар в Италия,а маслото в Германия стига някой да се е постарал да го въведе в базата данни,ще си излезе.Защо аз получавам такава информация,а вие твърдите,че не може???

 

Има ли смисъл да се заяждаш кой какво е чел, не е чел? :) Преди време ми бяха казали, че не е възможно, а сега IVTEC и Imst твърдят, че също са им казали, че могат да дадът информация само за обслужвания правени в Бултрако, а не в други официални представителства. Може би Бултрако просто НЕ ИСКАТ, а не че не могат. Ти от своя страна ако можеш, би ли направил проверката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай ми номер на шаси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама ако Бай Колю дет му е гаража зад блока и само ние си го знаем като майстор е отварял двигателя на тази кола,как ще се разбере от диагностиката?

Ти ако имаш автомолбил след 2008-а в гаража на Колито зад блока ли ще отидеш :)за ремонтче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЮбиКо също ми направиха проверка за гаранционни обслужвания/ремонти на едно CR-V докато му правиха оглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мен в Пловдив, миналата година, като закарах моята германка за преглед и ми казаха всичко, какво и е правено и сменяно, и километрите в сервиза на хонда в германия, под правено и сменяно имам предвид акумулатор, ръчна, заден стоп, по принцип неща които са сменяни по акция. Един друг колега пита за някаква италианка по VIN и му казаха за първите 3 години километрите и маи някакви пружини били сменяни, след това нямало данни

Редактирано от palu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dragich,ами що да не я направи бай колю и да обсъдим въпроса с ремонта на по една ракия ,особено пък ако е за продаване ?После като минем килото я почваме двамата с ремонта и каквото стане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Май си пишем да си чешем езиците. Като си вземеш ново МПС за 20-30к евро, обикновено не го ремонтираш при Бай ти Кольо, щото така и гаранцията ти пада. В западна европа си подсъдим ако продадеш МПС със съзнателно скрити дефекти, а цената на труда на италиянския или германския Бай Кольо (който там има лиценз за сервиза си и плаща за него) е доста различна и за това най-често МПС-та със скъпи ремонти идват у нас и е доста евтино (а понякога и по-качествено) да бъдат оправени. За това и цените на колите тук са най-ниски в Европа. 

 

Но да не бягаме от темата. Бях писал специално за сервизирания в оторизирани сервизи. Ясно, че ако някой с чука е изправял ламарини в гаража няма от къде да се види, за това и се гледат колите хубаво като се взимат.

 

Благодарности на MIYAMOTO за съдействието и съветите!

 

Днес се обадих в Бултрако София и ми казаха, че НЕ МОГАТ да ми предоставят такава информация. Телефона на Юбико даде заето два пъти и не натягах повече да звъня. Но тия дни така и така ще ходя до там, ще питам да не би наистина да има промяна и вече да могат да правят справка.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% всеки, дилър или представител може да ти изкра информация за периода в който автомобила е бил гаранционен, но дали след изтичане на гаранцията продължава да се попълва данните в тази с-ма...вероятно в Европа да, но тук не мисля, че всички го правят.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кво стана с тая сага колега, че ми е много актуален въпроса ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ситуацията е - ако имаш рама, говори с официален дилър и ако е на кеф, ще ти помогне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф -те от Бултрако много се излагат - преди  4 години купувахме на  приятел един Рено Сценик внос от Швейцария и при проверка в Рено БГ му излезе цялата история барабар с извън гаранционната и ремонт на главата и т.н. и репатриране защото го бяха обърнали гарнитурата на път и всичко разпечатаха от Рено и то безплатно.

 

Та това че в БГ ги мързи да пишат в сервизите при обслужване и то Оторизираните сервизи -то в чужбина хората са старателни  ! И наистина ако в Бултрако НЕ могат то трябва да значи че НЕ искат !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с кола от БГ. Колкото и примамлива да е офертата, колкото и да са "официални" и "легитимни". Всичко е побългарено навсякъде.

Редактирано от Cyreon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро бих взел кола купувана и карана от БГ, от колкото кола "нов внос", но от друга страна и сегашната ми е горублянска (но много избирана) и съм безкрайно щастлив с нея (можеше и по-добре, но пък и като я купувах, купувах за първи път) :)

 

По темата - иде реч, че Бултрако наистина не че не могат, а не искат. Сервизиранията правени от оторизирани сервизи могат да се видят от всеки друг оторизиран представител.

 

ПП: Специални благодарности на MIYAMOTO за съдействието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа - наистина е побългарено !

На наши семейни приятели "Офицялният " дистрибутор - сервиз взе колата за гаранционен серзвиз  и се оказа че леко са катастрофирали с нея !!!

 

След което беше отремонтирана за тяхна сметка - но удара беше наистина сериозен, колата в "гаранция" и със "сервизна история" и без "ПТП" беше продадена пак от същия Офицялен дистрибутор - сервиз през техния сайт за тази цел.

 

Това се разбра по-късно за продажбата по този начин !!!

 

А едва ли някой иска да кара чисто нова кола и отремонтирана от сериозно ПТП. Платиха я на нормална цена и след това са я продали .....

Та в БГ трагедията е пълна.....няма да споменавам точно фирмата да не стават интриги !

 

Но ще ВИ посъветвам да внимавате с "Офицялните" дистрибутори-сервизи и коли с история закупени от БГ !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих си купил автомобил на 300-400 хиляди км отвън,отколкото сервизиран и каран в Бг от нов.

Справки могат да се правят,аз мислех,че още по-рано разбрахте,че Бултрако не им се занимава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pepur

Купи си от където искаш :yes: 

избора е твой...

 

Само ще ти кажа сервизиран и каран от Нов в БГ не е като същия но от Вън...и на изгодна цена ?!„

 

В Германия можеш да намериш кола 2003 г. на 70 000 км истински. А от сервизираните в БГ няма къде да намериш такава ..нали ме разбираш.

 

Колега продава ето като тази http://www.mobile.bg/21397215765880089 Най-високо ниво на оборудване със всички екстри плюс автоматик !

 ,купувана е чисто нова от БГ НО вече няма гаранция щото километрите и станахаа мноогоо и излязоха сериозни проблеми със скоростите , сега е закрепена и готова за Новия купувач :yes: :yes: :yes:. Инъче наистина едно петъце не можеш да намериш външно като чисто нова е .

Инъче е сервизирана в офицялен сервиз-дистрибутор ....многоо е хубава ...ама да видим кой ще удари джакпота...

 

ПП излизат читави коли сервизирани и каран от Нов в БГ - но никога  в свободното пространство пък в интернет да не говорим, просто се продават на свои хора !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няколко(даже прекалено много):)))) пъти прочетох мнението ти и пак не успях да "вдена".Явно и при вас мисловния процес тече по-бързо отколкото пръстите могат да реагират:)))).И примера които давате е показателен за съвестта,отговорността на нашите дилъри,представители и тем подобни.

С две думи,мнението ми е,че давам повече пари за автомобил отвън и винаги съм доволен.Всъщност понякога дори не са повече.Проблема тук е,че масово хората искат супер запазен автомобил но не са готови да платят,а търсят нещо на "далавера".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема тук е,че масово хората искат супер запазен автомобил но не са готови да платят,а търсят нещо на "далавера".

Амин,не на 100 на 1000% си прав.За Българина най-важно е да не се мине,за това като продавам 4-ка за да си взема супер свежа 3-ка за същите пари ме гледат като полезно изкопаемо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да pepur абсолютно си прав !  :yes:  за пръстите също  :yes: 

 

Наистина - далаверата за някои е най-важна т.е.промоцията ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опааа ... а коя е 3-ката :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете са еднакво бързи печки  :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега уточнявай марките :) че при някои 3-ка и 4-ка вече нямат живи набори :))))))))))))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаххахааахах за Фалве иде реч

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда ;) а и си имам слабост към 3-ките Сивик 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата:

Днес бях във сервиза на Honda във Варна, да използвам една тяхна оферта за цялостен преглед на колата, ходова част, течности, реглаж , спирачна система и т.н. Оказа се, че за смяна са предни тампони и рейка (който ще стане след празниците), отделно забелязаха, че крушките на рег.номер не светят (за което аз знаех, но все не ги оправях) и ги смениха , та докато чаках се сетих за сервизната история и ги помолих да проверят. Хората пуснаха VIN-а в системата и казаха всичко, което е записано, когато колата е сервизирана от техния сервиз (колата е купувана от първи собственик закупил я от Бултрако София). И това без никакви допълнителни такси.

Питах ги дали може да се провери и при друг представител на Honda извън България историята на дадена кола, казаха че няма проблем да се направи, но ще се видят само ремонтите направени в официален представител включен в мрежата на Honda.

Та така.

Редактирано от Niki_V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...