Jump to content
Restless

Новини от Хонда

Recommended Posts

Иначе през януари в Детройт ще "лъсне" още 1 прототип, но неговото финализиране е още мъгляво.

https://www.drive.ru/news/acura/5a3b6945ec05c47e57000000.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, "разказаха и играта" на тая марка с тези винкели на муцуната. :( То бива, то може, ама пък чак толкоз???

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това много ми хареса, нищо, че напомня на Голф1.

А откакто имах "неприятната" случка да покарам Nissan Leaf,  за мен без съмнение бъдещето е в ел. автомобилите (EV). Чакаме хубав и ценово конкуренетен модел от Хонда :) 

 

Редактирано от Setfan
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифт за HR-V. И него "челосаха с винкела", но е по-пластичен, а и черните прагове и вежди за калниците + модерните фарове го освежават, в тон с "модните тенденции".

https://www.drive.ru/news/honda/5a69a412ec05c4371b000037.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре бе ... колко некадърен и неадекватен "авто-журналист" трябва да си за да напишеш това: 

 

Цитат

След смяната на генерациите Honda Insight се превърна от хечбек с 5 врати в седан, който ще се настани между Civic и Accord в моделната гама на японците. Първият от тях в САЩ се предлага за 18 300 долара, а вторият – за 22 400, така че цената на Insight ще е някъде по средата.

 

 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да им дойде акъла скоро:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам го в тази тема, понеже "кощунството" е извършено в Суиндън от "марковите специалисти". :(

https://www.drive.ru/news/honda/5b06a62bec05c4e001000026.html

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педя кола, лакът багажник. :) Що в Европата не внасят такива Кей-кари с турбо и 4х4???

https://www.drive.ru/news/honda/5b4c411eec05c4d80900002e.html

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото европейците повечето са комплексари. Ако не караш голям автомобил значи си беден, а щом си беден начи си слаб.

Повечето европейци биха определили тоя автомобил като "сапунерка", консервена кутия, непрактичен автомобил.

Другия момент е че като цяло японците са предимно по-дребни от европейците.

И най-съществената причина - културата и начина на мислене.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно съм се родил не само в грешната държава, но и на грешния континент, но можеше и по-зле да е. Пак добре че планетата съм уцелил. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е много относително къде е по-добре. Аз съм щастлив, че съм българин. Но това е друга тема де. И да прав си - можеше да си роден в САЩ. Планетата всички сме я нацелили, ама самите ние хората не струваме и пет пари, но и тва е дълга тема. Ай наздраве!

Редактирано от ACID BURN
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в родината, а в държавата и не в хората, а в народа. Природата е чудесна, инфраструктурата ужасна. От радост ли да пием, от мъка ли, или от сутринта? :beer:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не е точно новина от Хонда, но може да даде повод да се появят нови модели от любимата марка в Европа :)

 

Брюксел ще премахне митническите тарифи за 99% от стоките, внасяни от Япония, като автомобили

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за отпадането на митата от Япония се говори от няколко години, но доколкото чух ще стане поне след още няколко след излизането на Великобритания от ЕС.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за нови версии на Тайп Ер, се говори и комай се работи по въпроса, така че - скоро...

https://www.drive.ru/spy/honda/5b4e0229ec05c42c6700009a.html

Ако наистина укротят малко мотора и му сложат новият 9 скоростен автоматик предназначен за дизела - "цена няма да имат", стига да не прекалят с нея. :) А за 370коня и 4х4 (ако решат) ще натрият носовете на доста други "бегачки", макар че доколко е разумно качването на общата маса заради двойно предаване е спорен въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В България в частност фиат 500 се карат от кифли, на които тоя фиат е подарен или кифлата има доста висок старт в живота. В чужбина не мога да се изкажа не съм бил за повече от 2 дни.

Като цяло психологията на такъв тип девойки не съвпада с порядките на средния българин и желанието му да се качи на SUV. Както и да е доста извън темата съм аз.

Иначе Хонда бийт е уникална кола, но както Хонда Леджънд е доста неоценена кола. Точно поради темата с предпочитанията на масовия потребител.

Редактирано от ACID BURN
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано бях силно изненадан от ценовата политика на Хонда. Решил съм до 2 години да се метна на нещо ново или по-скоро върнато от лизинг на 1-2 години и разгледах сайта на бултрако. След това разглеждане грам не ме учудва вече, защо нови Хонди по пътища почти няма, а най-често има CR-V-та. Цените за това, което получаваш са наистина безумни.
От обкръжението ми съм забелязал, че масово хората си взимат коли до 45 000 таван. Поне тези които могат да си го позволят де, но най-често са нови коли между 35 и 45к и върнати от лизинг до 25к. В този бюджет като видях какво ми предлагат от Хонда и ми прилоша.
Единствения модел, който би представлявал интерес за мен е Сивик седан и той е... как да кажа, 13 000лв по-скъп от Шкода октавия и 8000лв по-скъп от Шкода Суперб. ФВ Пасат е само 2 бона по-скъп. Признавам, че въпросния Сивик само съм го разглеждал и сядал в него. Карал съм Сивик седан 8ма ген и всички други модели, които съм изброил съм карал (само в Пасата съм се возил), но всичките ми се видяха по-добри или същите откъм сглобка и всичките са по-големи и комфортни.

 

Ако тръгнем да гледаме върнати от лизинг става още по-зле. Не стига, че няма почти никакъв избор, ами реално е още по-неизгодно. Познавам 2-3ма човека с нови Акорди и не си ги представям да ги сменят със Сивици. Те също се чудят какво да предприемат, защото колите им вече не са гаранционни, а искат да ги сменят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 20 часа, Cap_Slow написа:

Аз честно казано бях силно изненадан от ценовата политика на Хонда. Решил съм до 2 години да се метна на нещо ново или по-скоро върнато от лизинг на 1-2 години и разгледах сайта на бултрако. След това разглеждане грам не ме учудва вече, защо нови Хонди по пътища почти няма, а най-често има CR-V-та. Цените за това, което получаваш са наистина безумни.
От обкръжението ми съм забелязал, че масово хората си взимат коли до 45 000 таван. Поне тези които могат да си го позволят де, но най-често са нови коли между 35 и 45к и върнати от лизинг до 25к. В този бюджет като видях какво ми предлагат от Хонда и ми прилоша.
Единствения модел, който би представлявал интерес за мен е Сивик седан и той е... как да кажа, 13 000лв по-скъп от Шкода октавия и 8000лв по-скъп от Шкода Суперб. ФВ Пасат е само 2 бона по-скъп. Признавам, че въпросния Сивик само съм го разглеждал и сядал в него. Карал съм Сивик седан 8ма ген и всички други модели, които съм изброил съм карал (само в Пасата съм се возил), но всичките ми се видяха по-добри или същите откъм сглобка и всичките са по-големи и комфортни.

 

Ако тръгнем да гледаме върнати от лизинг става още по-зле. Не стига, че няма почти никакъв избор, ами реално е още по-неизгодно. Познавам 2-3ма човека с нови Акорди и не си ги представям да ги сменят със Сивици. Те също се чудят какво да предприемат, защото колите им вече не са гаранционни, а искат да ги сменят.

 

 

 

+1

 

Някой може ли да извади ценовата листа от щатити? Имам чувството,че там цените са почти на половина.Мой познат си купи преди няколко години Субару-Легаси от Турция чисто ново от дилъра там и му излезе около 30 000 $ с митото.Европа с тези мита за коли които не са правени тук ни карат да караме само тяхно.Прав е Тръмп за колите.По този начин ще паднат и цените на европейските производители.Не може едно ново Рено висок клас да струва колкото Хонда а в същото време качеството между тях да е от тук до Луната.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Щатите Акорд започва от 23 000 долара, като топ спек-ът е 35к, ЦРВ от 25к, защото се сглобяват там.

Редактирано от isullivan
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години като бях в щатите имаше доста реклами на новия Акорд, предполагам е бил 9ген. На оперативен лизинг за 4 години, месечната вноска я изкарвах за ден и половина работа. На четвъртата година или я връщаш и взимаш следващата или доплащаш 5-6000$ и си я купуваш. 
Тук някой знае ли за кола, която мога да взема на оперативен лизинг за 120лв на месец за 4 години? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- новата Acura MDX е малко по- скъпа от колкото предполагм ще се предлага тук ЦРВ 5, а за равликата между двете няма смисъл да се говори. Дано след отпадането на митата да се променят нещата. Явно сме едни от най- богатите държави щом плащаме повече за коли, храни, лекарства и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.07.2018 г. at 6:43, Митко Йотов написа:

Рено висок клас

 

Не знаех, че  има такова животно :D

...или може би просто е напълнено с екстри, но трудно устисква без да се скапе още в гаранционния срок...

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...