Jump to content
Scott

Качество на газта?

Recommended Posts

Някой може ли да сподели къде е най-добре да се пълни газчица, че аз минах отвсякъде (без гаражните) и все съм недоволен (само Шел не ме лъгаха в литража и горивото им си струваше, но са ми далечко...) Еко и Ромпетрол си слагат по минимум 2 кила отгоре на макс-а на бутилката ми, ОМВ не лъжат с повече от половинка, но газта им е боклук Публикувано изображение . Карам Д15З6 на газ-инж и се чудя дали да дам шанс на гаражните газстанции :?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темпо Газ,не знам дали са верига или ги има само в Стара Загора ( 3 бензиностанции имат в града ни),но газта им е лудница.Бутилката ми събира 30,а при тях се пълни на 28.8л.,колата върви перфектно ( не правя разлика м-у бензин),а и отделно правят по 10 ст./л отстъпка при наличието на лоялна карта (20 лв.200 км смесено с клима).Само дано се задържат на това ниво дълго време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм най-доволен от Петрол. С тяхната газ ми дава най-нисък разход и най-добро вървене. За сравнение тая зима ми се наложи да заредя инцидентно от OMV и на другата сутрин от въртене ми падна акумулатора и не беше много студено. Както и да е, дръпнаха ме и запалих. Отидох, напълних колкото можеше от Петрол и на следващия ден няма ядове. След ОМВ най-разочарован съм от ЕКО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петрол

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всеки пише, ама никой не уточнява за кой град става въпрос :huh: Добре би било и автора да уточни, за кой град пита. В профила му пише Русе, ако наистина въпроса се отнася за Русе, няма голям смисъл да му се препоръчват газ-станции в София, Пловдив, Стара Загора...Тъй като все още града не е уточнен аз ще изкажа мнение за София.Зареждал съм на няколко бензиностанции на ЕКО, няколко OMV, GasTrade - на цариградско и Rompetrol - Дружба.От гледна точка на разход горе-долу на всякъде е идентичен, зависи колко ми е тежък крака. От към вървене съм най-доволен от GasTrade, OMV на кръстовището на бул.Драган Цанков и бил Г.М.Димитров и EKO на 4-ти километър.Сега се сещам, че когато заредих за първи път на GasTrade ми направи впечатление, че разхода, който ми отчиташе инфоборда (нагласил съм го, така че на газ да ми отчита сравнително точно) падаше до 0.97-1.05 l/h. За сравнение не си спомням от други места, където съм зареждал, разхода да е падал под 1.10-1.15 l/h. Както и да е, според мен разликите в разхода са незначителни, повече ме интересува вървенето, а... ми се струва, че най-добре върви, когато заредя от посочените по-горе места.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за Варна мога да кажа хубави думи за газстанциите на топливо, има 2 в града и май от тяхната газ съм най-доволен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Шумен и редовно пълня до горе на ЕКО-то на ул. Ришки проход.Карам сивик 2003 със 110 коня мотор и смесено ми дава 10лв/100 кмЗареждал съм и от Ромпетрол и там беше същата работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема се получи, колеги :) Аз съм от Русе, да и не съм го писал понеже се вижда отстрани и се интересувах основно от масовите газаджийници. И да ви се похваля - последно зареждане на Ромпетрол - в 15.7 бутилка -> 19.8 успяха да сложат Публикувано изображение Загубиха ме като клиент вовеки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и всяка бензиностанция с какво налягане на газта/метана работят.Аз като карам на метан съм зареждал повечето до 200 атм. но има някои които ми зареждат до 240-е тогава разбираемо има разлика в количеството,но и пробега е различен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:lol: Да ама не. Не зависи от налягането а от това какво ти сипват бутилките са мерени за пропан-бутан и не могат да съберат повече от това което им е предписано всяко отклонеие е компромис в съотношението на газ-течност. Колкото повече е над оптималното толкова повече е газообразна сместа. И аз имам рекорд в 15.6л бутилка на Лукоил-Петрол гр. Радомир ми сипаха 19л къде отиде и как я събра така и не разбрах и на мен ми обяснваха тая глупост с по-виското налягане. Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив ... аз съм най-доволен от Петрол и Еко, те са тези при които колонката изключва на толкова литри колкото е газовата. Лукойл и шел успяват да сипят с 6-8 литра повече на 30 литра бутикла ;)А на Шел газта е ... никога не зареждайте от там. По-добре на бензин карайте до която и да е друга бензиностанция. До тук станах свидетел как на BMW след зареждане на Шел колата буквално спря да върви на газ ... и след смяна на филтрите, газаджиите споделиха няколко истории за коли с чисто нова газова, при която след зареждане на пълна бутилка от Шел, клиентите се връщат с оплаквания и като отворят филтрите на газта и изглеждат все едно са ги ползвали за сито за пясък ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуи, според мен подобен род теми са безсмислени, особено що се отнася до газта. Гаранция давам, че няма да заредите една и съща газ два пъти дори и от една и съща колонка. Тествано милиони зареждания...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на Петрол!Пробвал съм къде ли не и от там съм най-доволен.Колата върви като на бензин и разхода винаги ми е един и същ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуи, според мен подобен род теми са безсмислени, особено що се отнася до газта. Гаранция давам, че няма да заредите една и съща газ два пъти дори и от една и съща колонка. Тествано милиони зареждания...

Принципно.... май си напълно прав. Но все пак надявам се че всеки е споделил мнение не след 1-2-3 зареждания, а повече... така че да е успял да си направи някаква що-годе правилна статистика.Относно газта на Шел. Преди няколко години познавах доста хора от персонала (както касиери, така и бензинджии, та даже и 1н от управителите) на шеловете в Пазарджик - 2-та на магистрала Тракия и този в града който е. Е... всеки от тях тогава ме съветваше "НЕ зареждай газ от Шел". Вярно, че тогава карах още старата жигулка и... доста време мина оттогава, но... като видя Шел и все за това се сещам. Затова и досега не съм зареждал там, не мисля и че ще заредя в скоро време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, лично аз не разполагам с газова уредба но съм чувал, че хвалят до кат "Русе-газ" или "Сити-газ" не помня точно името(нямам и път от там да ти кажа). Давала известна "икономия" и повече "бягала". Може да пробваш там. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложих газовата имах под ръка ЕКО, и предимно там съм зареждал, ама от ЕКО до ЕКО си има разлика. В Пловдив примерно съм доволен от Екото до комина и на асеновградско преди КЦМ. От ЕКО на прослав никога не съм минал нужни км. след 8 х. км. смяна на филтъра (не чакам 15х.км за 6 лева да ми е мирна главата) филтъра си беше прилично чист, което ще рече че газта е що годе добра. От как смених филтъра сипвам предимно на Лук винаги минавам еднакви километри и разсхода е в норми, никога ама никога на нито един лук не са ми сипали повече газ от колкото знам че остава да събере бутилката. Тва не значи че ги хваля :) при сегашната смяна на филтъра не беше по зле от предния филтър с ЕКО само дето имаше едно като черно петно на едно място, явно е имало неква мизерия ама все пак не мога да кажа от къде е щото си имам зареждания дори и на лаит газ 2-3. Та с две думи от Лук съм доволен, но гледам налягането на колонката да е поне 10 атм. защо!? не ме питаите :) От ОМВ сипвам ако няма къде другде, и при тях ситуацията е "всяка за себе си" :) една с една нямат общо щото всеки собственик може да зарежда от където си иска. От Шел бягам като дявол от тамян :) Тва не е било да сипя газ от тях и да не вдигне с 2 кила разсхода. Туи то :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели къде е най-добре да се пълни газчица,

Навсякъде в Европа, ама не и в БГ.Иначе лично аз съм доволен много от Еко и Омв.В петрол работят най-големите крадци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен че газта всеки път е различна дори заредена от една и съща бензиностанция но май ОМВ ЛУКОЙЛ ШЕЛ ем най скъпо продават хем най-некачестен газ,дори съм забелзал че и маркуча не съска както трябва май и с по малко налягане я вкарва и съответно по малко газ вкарва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен че газта всеки път е различна дори заредена от една и съща бензиностанция но май ОМВ ЛУКОЙЛ ШЕЛ ем най скъпо продават хем най-некачестен газ,дори съм забелзал че и маркуча не съска както трябва май и с по малко налягане я вкарва и съответно по малко газ вкарва.

На Газоколонката си има манометър и трябва да се вижда на колко зарежда.Започваш да пълниш на 10 и изключва на 12-15 бара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...