Митко Йотов 1540 #3481 Posted January 17, 2024 https://fb.watch/pDbbtbYRxH/ Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3482 Posted January 26, 2024 Новият сезо 2024 във Формула 1 отново ще бъде с общо шест спринтови надпревари в хода на сезона. Практиката със спринтовете, които се провеждат ден преди истинското състезание в съкратен вариант, бе изпробвана през 2021-а, като през изминалия сезон 2023 тя се утвърди с общо шест подобни надпревари. Това ще бъде така и през следващия сезон, но организаторите търсят все по-различни начини, с които да направят съботния спринт по-интересен, а редица радикални промени ще бъдат обсъждани на следващото заседание на ФИА. Към момента е ясно, че шест от 24-те напдревари ще имат съботен спринт, като това ще се случи в Китай, Маями, Австрия, Тексас, Бразилия и Катар. Една от приетите промени бе, че спринтът отново ще се състои в събота, но преди квалификацията за същинското състезание. Самата квалификация за спринта ще бъде в петък. През сезон 2023 същинската квалификация за неделното състезание се провеждаше в петък, а събота бе ден изцяло посветен на спринта. Сега нещата ще се променят, защото в събота пилотите ще имат кратко спринтово състезание, а няколко часа по-късно ще трябва да минат и през квалификация, която в много случаи може да се окаже далеч по-важна и от самия спринт, който носи точки, но далеч по-малко от тези в състезанието. Радикална промяна, която все още не е приета, но най-вероятно това ще се случи съвсем скоро, е свързана с изпробването на системата за обратен ред на стартовата решетка. Това ще се случи само и единствено в спринтовите състезания, където най-бързия пилот в петъчната квалификация ще тръгне от последното място, а най-бавният ще започне първи. Подобно нещо със сигурност няма да се приеме добре от водещите отбори, но пък ФИА от доста време говори за нещо подобно, а въпросните спринтове изглеждат като отличен момент да се тества този експеримент, защото все пак говорим за само 6 от общо 24 състезания. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3483 Posted January 26, 2024 Това няма как да се развие защото всеки ще се бори за последното място . Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3484 Posted January 29, 2024 (edited) Как ме кефят таквиз новини! Имаме нов 12 годишен младеж - талант в картинга - Любо Руйков. Чу се пак химна ни от 1-во място на подиума! https://karting.bg/ljubo-rujkov-specheli-parviya-krag-na-wsk-champions-cup/?fbclid=IwAR2bTLSqbuzVm0yW5kDFErP0cJlRCnWMoWVgsvAYlBnepp917FVpUVilJMQ Edited January 30, 2024 by ceco_accord 2 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3485 Posted January 31, 2024 (edited) И Cadillac напъва за Формула-1: Създаден е отбор Andretti Cadillac F1, начело с Майкла Андретти. Щтаб-квартирата е във Великобритания, а на щат вече са назначени специалисти от Red Bull, Ferrari, Mercedes, McLaren и Renault. Американците даже имат прототип на болида, чийто макет вече са тествали в аеродинамически тунел. Само дето ръководството на Ф-1 още не е одобрило участието на тима в шампионата. Edited January 31, 2024 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
desko 15 #3486 Posted February 1, 2024 Дали ще има сензационна новина във Формула 1?!!! https://sportal.bg/formula-1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3487 Posted February 1, 2024 (edited) На мен ми се иска Ферари да се борят и стъпват на подиума (все пак са ФЕРАРИ) - разбира се след Хонда и Макс. Не вервам тоя сър да предаде Тото и компания, но парите са си пари, а и всеки начинаещ картингист, мечтае да кара ред болид. А за тимът на Андрети - жалко. https://clubs1.bg/news/mario-andreti-sasipan-sam-nistho-drugo-nyama-da-kazha/ Edited February 1, 2024 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3488 Posted February 1, 2024 Еми вече имаме новина. За какво им е тази пенсия. А лошата за нас, че са отказали на Кадилак и ще си гледаме старите брантии. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3489 Posted February 1, 2024 (edited) Истината е че "свежата кръв" би качила интереса, особено на каубоите към Ф1, ама тя и сега си е достатъчно бизнес. А Хамака го разбирам, ама малцина ще му простят. https://clubs1.bg/news/timat-na-merczedes-e-bil-uvedomen-che-hamiltan-si-tragva-v-kraya-na-2024-g-za-10-minuti/ Дано поне им оправи бакиите. Ако не - ще им почерни живота. Edited February 1, 2024 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Drone 806 #3490 Posted February 1, 2024 Е какво ще направи във Ферари, съмнява ме след 2026та нещо да се случи по-различно с новите правила. Евентуално Ауди като се намесят ? Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3491 Posted February 2, 2024 Стана голема каша. Не разбирам замисълът и. Година предсрочно да смениш отбора означава да загубиш доверието му и да нямаш достъп до потенциално секретна информация и данни. Да внимаваш и да не засегнеш някак новият си тим. Защо бе джХанъм? Освен ако вече си нежелан и пречиш, не са ти удовлетворили финансовите претенции и ерархичните амбиции. Все едно да си в развод с жена си и тя да знае че имаш любовница, но още година ще си живеете заедно - някак, по старому. https://clubs1.bg/news/ferari-potvardi-oficzialno-che-hamiltan-otiva-v-skuderiyata-ot-dogodina/ https://clubs1.bg/news/koj-sthe-zamesti-hamiltan-v-merczedes-botas-veche-chaka-obazhdane/ А Ботас ме кефи. Share this post Link to post Share on other sites
tenata 83 #3492 Posted February 2, 2024 потвърдено 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3493 Posted February 2, 2024 (edited) Е, ама чак догодина. Иначе постерът добър. На преден план Ромео, а изотзадзе мавърът Отело. Кат си го знаем, ша заформи още тоз сезон някоя шекспирова трагикомедия. Има а си дере ризата и тоз сезон че Меерцедеса не стАа за каране. Edited February 2, 2024 by ceco_accord 1 2 Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3494 Posted February 2, 2024 Тази година ще е така, Луис хем ще е тук хем не. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3495 Posted February 4, 2024 Остават двайсетина дни до първият уикенд, да загреем. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3496 Posted February 5, 2024 (edited) Ще ставаме пак на крака, но иначе: https://www.facebook.com/reel/898901991807081 Edited February 5, 2024 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3497 Posted February 26, 2024 Само да напомня. В петък от 18.00 ще е квалификацията а в събота от 17.00 ще е състезанието, в неделя няма да има нищо защото тогава започват мюсюлманските празници. Ще се излъчва по Диема спорт3 1 Share this post Link to post Share on other sites
docev 456 #3498 Posted February 26, 2024 И по F1TV.....което излиза дори по евтино, а да не споменаваме че И навсякъде....... (кенефа имах предвид). ....Следащото също ще е в Събота. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3499 Posted March 1, 2024 (edited) https://www.facebook.com/share/v/byvYxnKP5QSyLFrM/ Най-бързият дрон. Да не би и той да е с Хонда задвижване? Edited March 1, 2024 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3500 Posted March 2, 2024 Съжалявам приятели, пак съм аз 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3501 Posted March 2, 2024 Да видим днес, как ще почне сезона. Другите са близо, ама пак отзад. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3502 Posted March 2, 2024 Точно. Моите уилямси пак дънат кофата а им даваха голям напредък, ще видим. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3503 Posted March 2, 2024 Абе, нещо ми се стори прегракнал Макс във финалната комуникация. Сигурно цялото състезание е викал на останалите -Айде бе, идвайте да си играем - нама ли да участвате? Ама имат 1 седмица, та да видим. Браво и на Чеко, както и на Сайнц младши. Още не съм свикнал с новите окраски на някой от болидите, но има време. Така или иначе РедБул много много не ги дават в кадър. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3504 Posted March 2, 2024 Да, ферарито стои добре или по точно по добре от миналата година. Разликите от втория до десетият са малки и тази година май ще има интрига. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3505 Posted March 2, 2024 Определено са крачка напред, но ако този пред тях прави скокове ... Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3506 Posted March 2, 2024 Момчето е много, много бързо и ако искат да го бият ще трябва да направят не равностоен а по добър продукт от този който кара. Share this post Link to post Share on other sites
Plevelcho 116 #3507 Posted March 2, 2024 (edited) още 5-6 титли трябва и задминава маймуняка Edited March 2, 2024 by Plevelcho Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3509 Posted March 8, 2024 Браво на Шарл (прескочи на мамец Чеко), както и на старото куче, а и на консистентните Макларъни. Ще има битка утре - зад Макс. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3510 Posted March 9, 2024 Наще са ясни, но и за Ферари има надежда. И други имат потенциал отзад, но Рикардо нещо е твърде назад Share this post Link to post Share on other sites
docev 456 #3511 Posted March 10, 2024 Едно е само важно в този ден...... Малкият стана Герой. Нито двойната на кравите, нито че може до края на сезона да ги направят 24 двойни, нито че Кермит пак ще стане шампион, нищо друго не е на първо място. Нормално плахо тръгна. Имаше непостоянство, но накрая се стабилизира. Това което най ми хареса е че имаше различно водене, позициониране и траектории. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3512 Posted March 10, 2024 И като цяло "бе в час". Фирари е религия - трябва да има идоли. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #3513 Posted March 24, 2024 Пуу, ако не го бях видял, намаше да повярвам. Честита дабъл чест и то не защото Макс отпадна. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #3514 Posted March 24, 2024 За феновете на Ферари. 1 Share this post Link to post Share on other sites
vespa 338 #3515 Posted March 24, 2024 (edited) Forza Ferrari, на Онзи му увисна нослето. Ако и клюката се окаже вярна ще мечтае за Кончетата . Edited March 24, 2024 by vespa Share this post Link to post Share on other sites
JHM 1923 #3516 Posted March 24, 2024 Преди 3 часа, Митко Йотов написа: За феновете на Ферари. 👍🏎🏁 Share this post Link to post Share on other sites
simo vtecman 240 #3517 Posted March 25, 2024 Преди 19 часа, vespa написа: Forza Ferrari, на Онзи му увисна нослето. Ако и клюката се окаже вярна ще мечтае за Кончетата . Коя клюка ? Share this post Link to post Share on other sites
vespa 338 #3518 Posted March 25, 2024 РБ е това което е благодарение на Adrian Newey, без голямо значение пилот и двигател. Share this post Link to post Share on other sites
mukot 34 #3519 Posted March 25, 2024 1 hour ago, vespa said: РБ е това, което е благодарение на Ейдриън Нюи, без голямо значение на пилот и двигател. Не очаквах във форум на Хонда мнението, че двигателя на Хонда няма значение. Share this post Link to post Share on other sites
vespa 338 #3520 Posted March 25, 2024 Темата е за Формула 1 в общи дискусии а що се отнася до двигателят той може и да е най добрия в момента. Това не значи, че трябва да съм фен на РБ и най вече на пилота им. 1 Share this post Link to post Share on other sites