Jump to content
Sign in to follow this  
darius

F1

Recommended Posts

Новият сезо 2024 във Формула 1 отново ще бъде с общо шест спринтови надпревари в хода на сезона.

Практиката със спринтовете, които се провеждат ден преди истинското състезание в съкратен вариант, бе изпробвана през 2021-а, като през изминалия сезон 2023 тя се утвърди с общо шест подобни надпревари.

Това ще бъде така и през следващия сезон, но организаторите търсят все по-различни начини, с които да направят съботния спринт по-интересен, а редица радикални промени ще бъдат обсъждани на следващото заседание на ФИА.

Към момента е ясно, че шест от 24-те напдревари ще имат съботен спринт, като това ще се случи в Китай, Маями, Австрия, Тексас, Бразилия и Катар.

Една от приетите промени бе, че спринтът отново ще се състои в събота, но преди квалификацията за същинското състезание. Самата квалификация за спринта ще бъде в петък.

През сезон 2023 същинската квалификация за неделното състезание се провеждаше в петък, а събота бе ден изцяло посветен на спринта.

Сега нещата ще се променят, защото в събота пилотите ще имат кратко спринтово състезание, а няколко часа по-късно ще трябва да минат и през квалификация, която в много случаи може да се окаже далеч по-важна и от самия спринт, който носи точки, но далеч по-малко от тези в състезанието.

Радикална промяна, която все още не е приета, но най-вероятно това ще се случи съвсем скоро, е свързана с изпробването на системата за обратен ред на стартовата решетка.

Това ще се случи само и единствено в спринтовите състезания, където най-бързия пилот в петъчната квалификация ще тръгне от последното място, а най-бавният ще започне първи.

Подобно нещо със сигурност няма да се приеме добре от водещите отбори, но пък ФИА от доста време говори за нещо подобно, а въпросните спринтове изглеждат като отличен момент да се тества този експеримент, защото все пак говорим за само 6 от общо 24 състезания.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Това няма как да се развие защото всеки ще се бори за последното място :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Как ме кефят таквиз новини!

Имаме нов 12 годишен младеж - талант в картинга - Любо Руйков.

Чу се пак химна ни от 1-во място на подиума!

https://karting.bg/ljubo-rujkov-specheli-parviya-krag-na-wsk-champions-cup/?fbclid=IwAR2bTLSqbuzVm0yW5kDFErP0cJlRCnWMoWVgsvAYlBnepp917FVpUVilJMQ

Edited by ceco_accord
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

digest-Andretti-Cadillac-F1.jpg

И Cadillac напъва за Формула-1:

Създаден е отбор Andretti Cadillac F1, начело с Майкла Андретти. Щтаб-квартирата е във Великобритания, а на щат вече са назначени специалисти от Red Bull, Ferrari, Mercedes, McLaren и Renault. Американците даже имат прототип на болида, чийто макет вече са тествали в аеродинамически тунел. Само дето ръководството на Ф-1 още не е одобрило участието на тима в шампионата.

GFGLCzeXsAAkwK0.jpg

Edited by ceco_accord

Share this post


Link to post
Share on other sites

На мен ми се иска Ферари да се борят и стъпват на подиума (все пак са ФЕРАРИ) - разбира се след Хонда и Макс.

Не вервам тоя сър да предаде Тото и компания, но парите са си пари, а и всеки начинаещ картингист, мечтае да кара ред болид. ;)

А за тимът на Андрети - жалко. :(

https://clubs1.bg/news/mario-andreti-sasipan-sam-nistho-drugo-nyama-da-kazha/

Edited by ceco_accord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еми вече имаме новина. За какво им е тази пенсия.

А лошата за нас, че са отказали на Кадилак и ще си гледаме старите брантии.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Истината е че "свежата кръв" би качила интереса, особено на каубоите към Ф1, ама тя и сега си е достатъчно бизнес.

А Хамака го разбирам, ама малцина ще му простят. https://clubs1.bg/news/timat-na-merczedes-e-bil-uvedomen-che-hamiltan-si-tragva-v-kraya-na-2024-g-za-10-minuti/

Дано поне им оправи бакиите. Ако не - ще им почерни живота.

Edited by ceco_accord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е какво ще направи във Ферари, съмнява ме след 2026та нещо да се случи по-различно с новите правила. Евентуално Ауди като се намесят ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стана голема каша.

Не разбирам замисълът и.

Година предсрочно да смениш отбора означава да загубиш доверието му и да нямаш достъп до потенциално секретна информация и данни. Да внимаваш и да не засегнеш някак новият си тим. Защо бе джХанъм?

Освен ако вече си нежелан и пречиш, не са ти удовлетворили финансовите претенции и ерархичните амбиции.

Все едно да си в развод с жена си и тя да знае че имаш любовница, но още година ще си живеете заедно - някак, по старому. ;)

https://clubs1.bg/news/ferari-potvardi-oficzialno-che-hamiltan-otiva-v-skuderiyata-ot-dogodina/

https://clubs1.bg/news/koj-sthe-zamesti-hamiltan-v-merczedes-botas-veche-chaka-obazhdane/

А Ботас ме кефи. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, ама чак догодина.

Иначе постерът добър.

На преден план Ромео, а изотзадзе мавърът Отело. ;)

Кат си го знаем, ша заформи още тоз сезон някоя шекспирова трагикомедия.

Има а си дере ризата и тоз сезон че Меерцедеса не стАа за каране.

Edited by ceco_accord
  • Like 1
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само да напомня.

В петък от 18.00 ще е квалификацията а в събота от 17.00 ще е състезанието, в неделя няма да има нищо защото тогава започват мюсюлманските празници. Ще се излъчва по Диема спорт3

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

И по F1TV.....което излиза дори по евтино, а да не споменаваме че И навсякъде....... (кенефа имах предвид).

 

....Следащото също ще е в Събота.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да видим днес, как ще почне сезона.

Другите са близо, ама пак отзад.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Точно. Моите уилямси пак дънат кофата а им даваха голям напредък, ще видим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Абе, нещо ми се стори прегракнал Макс във финалната комуникация. Сигурно цялото състезание е викал на останалите -Айде бе, идвайте да си играем - нама ли да участвате?

Ама имат 1 седмица, та да видим.

Браво и на Чеко, както и на Сайнц младши.

Още не съм свикнал с новите окраски на някой от болидите, но има време. Така или иначе РедБул много много не ги дават в кадър. ;)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, ферарито стои добре или по точно по добре от миналата година. Разликите от втория до десетият са малки и тази година май ще има интрига.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Определено са крачка напред, но ако този пред тях прави скокове ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Момчето е много, много бързо и ако искат да го бият ще трябва да направят не равностоен а по добър продукт от този който кара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

още 5-6 титли трябва и задминава маймуняка

Edited by Plevelcho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Браво на Шарл (прескочи на мамец Чеко), както и на старото куче, а и на консистентните Макларъни.

Ще има битка утре - зад Макс.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наще са ясни, но и за Ферари има надежда. И други имат потенциал отзад, но Рикардо нещо е твърде назад  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Едно е само важно в този ден......      Малкият стана Герой.

 

Нито двойната на кравите, нито че може до края на сезона да ги направят 24 двойни, нито че Кермит пак ще стане шампион, нищо друго не е на първо място.

 

Нормално плахо тръгна. Имаше непостоянство, но накрая се стабилизира.

Това което най ми хареса е че имаше различно водене, позициониране и траектории.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

И като цяло "бе в час".

Фирари е религия - трябва да има идоли.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пуу, ако не го бях видял, намаше да повярвам.

Честита дабъл чест и то не защото Макс отпадна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forza Ferrari, на Онзи му увисна нослето. Ако и клюката се окаже вярна ще  мечтае за Кончетата .

Edited by vespa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 3 часа, Митко Йотов написа:

За феновете на Ферари.

👍🏎🏁

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 19 часа, vespa написа:

Forza Ferrari, на Онзи му увисна нослето. Ако и клюката се окаже вярна ще  мечтае за Кончетата .

Коя клюка  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

РБ е това което е благодарение на Adrian Newey,  без голямо значение пилот и двигател. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vespa said:

РБ е това, което е благодарение на Ейдриън Нюи, без голямо значение на пилот и двигател. 

Не очаквах във форум на Хонда мнението, че двигателя на Хонда няма значение.:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Темата е за Формула 1 в общи дискусии а що се отнася до двигателят той може и да е най добрия в момента. Това не значи, че трябва да съм фен на РБ и най вече на пилота им.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...