Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Колеги, смених пистов ремък+обт. ролка и ролка на алтернатора. Ето едно видео за шума, който издаваше моята ролка, ако при някой се получи подобен и се чуди като мен: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, предполагам че си сложил късия ремък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е този шум да се получава само като е студено, защото и при мен го има подобен, ама за да го покажа в сервиза трябва колата ми да нощува там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролката на алтернатора е тип "one way clutch". Може да се провери изправността и много лесно. В едната посока се върти свободно, в обратната се заключва.

На знам дали може да се провери без да се свали алтернатора.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, предполагам че си сложил късия ремък.

 

Да.

Възможно ли е този шум да се получава само като е студено, защото и при мен го има подобен, ама за да го покажа в сервиза трябва колата ми да нощува там :)

Възможно е. А още по-лесно е като се натовари ремъка със включване на климатика, може и да се повърти волана наляво-надясно и евентуално шума ще се появи отново...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всичките изброени.. само като е студена колата цвърчи и то за минута-две макс, даже не знам сега като се затопли времето как ще е понеже миналото лято не го чувах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Понеже отдавна не съм влизал, тъй като временно бях сменил марката и не съм сигурен дали тук е мястото да задам въпроса си, но все пак го пускам.......

Някой гледал ли е тази кола и ако е така да драсне мнение:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11417113027445455&slink=97l48t

Редактирано от Georgii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Понеже отдавна не съм влизал, тъй като временно бях сменил марката и не съм сигурен дали тук е мястото да задам въпроса си, но все пак го пускам.......

Някой гледал ли е тази кола и ако е така да драсне мнение:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11417113027445455&slink=97l48t

 Беше коментирана тази обява . Виж тук => http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=96394&p=1057420667

3-я линк е същата обява има коментар долу :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как, но си блокирах диска за навигацията. Сега нито тръгва, нито пък иска да излезе самия диск. Тръгнах да разглобявам. Махнах гнездото на пепелника и запалката. Под него има още два болта, развих ги и панела тръгна да излиза, но до там. От горната страна, под копчетат на навигацията нещо го спира. Моля, ако някой знае как да махна панела на DVD то и самото DVD да каже? Колата е акорд екзекютив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щипки има там в двата горни ъгъла на панела. Дърпаш внимателно с подпъхнати възможно най-отгоре пръсти, за се огъва най-малко панела и излиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Благодаря! И аз си мислех, че има щипки, а не болтове, но впредвид колко силно дърпах и не излиза се уплаших да не го счупя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след 2 години по родните ни пътища ми се разтропа нещо. Като въртя волана на място при изгасен двигател се чува и се чудя от вътрешен накрайник ли е или нещо рейката заминава  :|   някой имал ли е подобен проблем? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

От скоро и аз съм горд собствеинк на Accord 7 - Executive - 2,4 бензин, 2005г (автомат)

 

Чета, разучавам, има още 1 камара неща, които тепърва ще ми се изясняват, но вече започнаха да изскачат питанки :) 

 

До колкото разучих - няма вариант да се подкара навигацията в БГ на Акорд преди фейслифт-а. Единствените опции са китайска навигация или проекта с лаптоп на Veseliq, който много ме изкефи, но не се чувствам достатъчно разбиращ за да се захвана, а и излиза бая солено. 

Интересно ми е някой пробвал ли е да сложи DVD-то от Акорд след фейслифта (където Навигацията работи) на такъв преди фейслифта и какъв е резултата - не го чете, дава грешка ..?

До колкото четох, този DVD-ROM не може да чете нищо, освен DVD с навигация от Хонда - така ли е? Има ли вариант да се подкара някакви видео - филмче, клип .. нещо? 

Когато съм в БГ (т.е. постоянно) навигацията постоянно дава грешка (явно заради липсата на карта) - има ли вариант това да се спре, да не изскача всеки път някакъв Error? Общо взето всички копчета за навигацията (т.е. под дисплея) са неизползваеми тук в БГ - това при всички ли е така?

Интерфейса на навигацията с built-in език ли е, или може да се смена - ако може, как става? 

 

Предполагам, че скоро ще изникнат още неща, за които ще се допитам до вас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!Не не става диска от фейслифта. Де да беше толкова лесно. Дава ти грешка не защото няма карта за БГ, а защото не ти чете диска. Вариант е сваляне и почистване на оптиката, но не е 100% сигурно, че ще тръгне. При мене като е студено в колата дава грешка и след като се стопли, но за по дъго време и тръгва. Когато ти тръгне диска тогава можеш да визаш в менюто и да сверяваш часовника, да сменяш езика и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за четенето на диска не го знаех. Значи трябва да го оправя. Едно време често се ползваха cleaning CD- та по компютрите - такова нещо дали би имало ефект?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да свалиш устройството, да го отвориш и внимателно да почистиш лещата с клечка за уши и спирт (без да я натискаш). При мен това помогна, за няколко месеца. Преди това пробвах с диск, безуспешно.Сега просто си държа диска свален и го слагам като се смени времето - след няколко опита успява да зареди, оправям си часовника и го махам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистването става с навлажнена клечка за уши, но не със спирт! Капка вода е достатъчна, дестилираната е за предпочитане. Доста от оптиките имат покрития, които не издържат на спирт и покритието им става матово. Първо внимателно се забърсва с кръгови движения с навлажнената част, след което се повтаря със сухата, за да се оберат остатъците от влага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам с диск за почистване, че е лесно, ще пробвам и с DVD от друга кола, че имам съмнения и за диска, ако не стане - ще разучавам как се сваля DVD-ROM-a и ще има пролетно почистване :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистването става с навлажнена клечка за уши, но не със спирт! Капка вода е достатъчна, дестилираната е за предпочитане. Доста от оптиките имат покрития, които не издържат на спирт и покритието им става матово. Първо внимателно се забърсва с кръгови движения с навлажнената част, след което се повтаря със сухата, за да се оберат остатъците от влага.

 

Може би трябваше да доуточня, че аз ползвах 70% етилов разтвор. Но вероятно с вода ще е напълно достатъчно.

 

Ако диска се е надрал, може и да помогне да запишеш нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един мануал с картинки как се сваля и чисти двд-то -> http://hondakarma.com/guides/cleaning-the-sat-nav-dvd-drive-laser.363/

Редактирано от VamPo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезно, мерси! 

 

Още един въпрос - има ли някъде из нета image на DVD-то с навигацията (т.е. да го сваля и да си запиша един нов диск, за да проверя дали диска се ебава) или да търся истински от друга кола (същата година да речем)?

Попаднах на това: https://sellfy.com/p/cW0m/ - някой пробвал ли го е? И коя е последната версия, какво да търся?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

От няколко дни и аз съм вече горд собственик на Хонда Акорд 2,2 CTDI 2006.Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете със съвети и препоръки относно първоначалното обслужване/вид масло филтри и др/както и малко помощ за навигацията.На навигацията ми изписва само грешка на италиански език и нищо друго освен радио не може да се пусне.След като си намерих дискове за Нави пак същата работа не иска да ми приеме нито един от дисковете нито за Източна нито за Западна Европа.Един приятел ми каза че е възможно оптиката на самото DVD да е замърсена и да се свали да се почисти.Много ще съм ви благодарен ако ми съдействате.Поздрави и благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дава 'Disc reading an error' след като вкарам оригиналния диск на навигацията или друг DVD диск с филм вътре (записан в DVD формат, VIDEO_TS с VOB, BUP, IFO файлове - както си трябва). CD чейнджъра си работи без проблеми. Ще почистя DVD-то с клечка за уши. Дано прочете поне оригиналния диск.

 

@Veseliq, ти не беше ли писал в някоя тема че никакви DVD дискове не тръгват на оригинална навигация на Акорд 2003-2008?

 

Искам да попитам ОК ли е да отворим тема, в която можем да дискутираме и в която хора сложили китайски или всякакви възможни варианти за заместители на оригинална навигация на Акорд 2003-2008 могат да изкажат мнение и препоръки. ОК ли е също така да даваме линкове към съответните продукти. Не намерих тези неща да са забранени в Правила, но да си попитам все пак :)

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирано е много пъти , двд то НЕ чете каквито и да е други дискове ,били те двд,мп3,и тн. Освен оригиналния или записан такъв с навигация.

Важното е и коя версия на диска за навигацията се ползва , преди или след фейслифта ,те също са несъвместими и устройството изписва ерор.Възможно е също и замърсена оптика .

Колкото до обслужването ,почти е задължително 0в30 масло - аз използвам хонда масло.около 30лв за литър, като трябват 6 литра.Като за 1 ва смяна всички филтри,горивен , въздушен и филтър на купе, като горивния може след това на 40к километра. и препоръчително смяна на маслото на скоростите около 70 лева .Ролки и  ремък по усмотрение на майстора ,като за ролките може да се сменят само лагерите и да се ползва късия вариянт без паразитната ролка, оптяжната ролка е доста скъпа 350-400лв. но както казах има възможност за подмяна само на лагера-15 лв.

успех и честито за новата придобивка и мн безаварийни километри.

Редактирано от Todor_Gagovski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... оптяжната ролка е доста скъпа 350-400лв....

Бъркаш цената, или си се изразил неточно. През 2012г. купих комплекта - ролка+лагер от Бултрако за 87 лв.Към 350 лв. струваше, заедно с основата (оптяжния механизъм) на която се монтира, самата ролка. Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам колко хора имаме проблем с тия DVD-та, сега като се затопли май ше трябва да направиме workshop на някоя полянка - ше има сваляне на DVD-ROM-ове, клечки за уши .. бира, скара :D

 

А по темата - моя план за error-a на DVD-то е:

1) Пробвам с 1-2 различни диска, за да елиминирам опцията за скапан диск, т.к. все пак е на ~10г.

2) Пробвам да почистя с Cleaning CD/DVD, ако изровя такова

3) Разглабям и почиствам къде каквото видя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам колко хора имаме проблем с тия DVD-та, сега като се затопли май ше трябва да направиме workshop на някоя полянка - ше има сваляне на DVD-ROM-ове, клечки за уши .. бира, скара :D

 

А по темата - моя план за error-a на DVD-то е:

1) Пробвам с 1-2 различни диска, за да елиминирам опцията за скапан диск, т.к. все пак е на ~10г.

2) Пробвам да почистя с Cleaning CD/DVD, ако изровя такова

3) Разглабям и почиствам къде каквото видя

 

Update:

1) Пробвах няколко диска - няма разлика

2) Изрових Cleaning CD на Hama - не го чете, съответно не го завърта и ефект няма. 

Както се опасявах - някой уикенд ще разучавам кое как се разглабя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлеги, някой успял ли е да си смени ключа от нашите стандартни : 

Публикувано изображение

към автоматично отварящ се: 

 

Публикувано изображение

И ако да - кой точно модул да си купя ? 

 

Благодаря предварително ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега аз ползвам ето този модел http://m.ebay.co.uk/itm/141559325616?nav=SEARCH вече 3 години.По назад в темата имаше и друг колега беше питал.Може да провериш за повече инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Някой да си е играл да инсталира от онези модули за контрол на светлините? (Които ги пускат автоматично, контролират кои светлини колко силно да светят и тн)

По-конкретно ми е интересно колко разглабяне ще ми трябва за да го вържа както трябва :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв модул. Монтиран е на дългите светлини и светят на 20%. На дългите е монтиран защото късите са ксенон. Всичко с монтажа излезе 70.00 - 90.00лв. не помня точно. Единствения недостатък е, че като работят чистчките на висока скорост модула се изклюва и за това в дъжд карам на къси. Като светна габаритите или късите също се изключва автоматично. Инъче като дадеш на контакт се задейства след около 20 секунди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз основно заради ксенона го гледам. Мен ме интересува инсталацията какво представлява .. на теб къде ти го монтираха? Мога да попитам за цена, ако не се оправя..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде точно го монтираха. Виждам, че има допълнителен кабел към акумулатора. Монтажа беше около 20 лева. и мисля, че към модула имаше инструкция за монраж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги откъде мога да сваля наръчник за Акорд 2003-2006 2.4, че ми се чете а моят е в жабката на колата, а не съм си в България в момента. Ако може на лично.

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми каже какъв вид е ксеноновата крушка за акорд 7-ма, че нещо не успях да я сваля. Не знам дали има значение, но колата е фейслифт 2007г, екзекютив, 2.0 кубика.

Мерси и поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

33116-SL0-003

BULB, HEADLIGHT (HID) (D2S) (STANLEY)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D2S

35W

4200K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте идея откъде мога да си намеря такава тръба ? Или поне къде могат да ми направят този маркуч за климатика ?

post-18546-0-30973100-1431432462_thumb.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за четенето на диска не го знаех. Значи трябва да го оправя. Едно време често се ползваха cleaning CD- та по компютрите - такова нещо дали би имало ефект?

Ето това ще ти даде отговор на въпроса.

 

http://www.crvownersclub.com/forums/20-mobile-electronics/10274-sat-nav-lens-cleaning-guide-disassembly.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Някой да си е играл да инсталира от онези модули за контрол на светлините? (Които ги пускат автоматично, контролират кои светлини колко силно да светят и тн)

По-конкретно ми е интересно колко разглабяне ще ми трябва за да го вържа както трябва :)

Колега не е толкова просто и си има особености. Препоръчвам ти направо да отидеш при тези момчета:

http://www.proarm.info/index.html

При нашите Хонди (особено при дизела) след поставянето на такъв модул започват да се появават грешки на компютъра и т.н. Тези имат нов модул (български), който е специално разработен с MOSFET елементи и вече от година и полувина нямам проблеми. Цената беше нещо като 50лв. с монтажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...