Jump to content
doggy

Как да се отървем от котките

Recommended Posts

Писна ми постоянно да намирам предния капак надран от котки които се препичат на колата ми,ако някой знае за някакъв спрей или нещо от сорта с миризми които ги дразнят нека сподели,защото не се трае :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наръсваш си колата с валириян и котка няма да препари край колата ти :rolleyes: Чувал съм , че влияе зле на котките :P

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти сигурен ли си, че котки го дерат :P Щото и моя е надран, ама от двукраки котки с ключове! Два пъти го боядисвах и вече се отказах :P Иначе и аз виждам постоянно котки да се топлят върху капака, но освен кални лапи не се вижда надрано или може би щото имам дълбоки рески другите не ги забелязвам :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от котки е надран,постоянно са по него и всички следи са от ноктипп.Стамбе от валериана място няма да остане по капака ми от котки :rolleyes: той ги привличаНай накрая ще взема малко упойващи хапчета,ще ги натъпча в някакво месо, после чувала и ще им сменя местожителството.Села много наоколо :P

Редактирано от doggy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С белия капак нямам котки :rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е крайно, но това са си паразити...Няколко кренвирша от най скапаните дето са като фураж и вътре синти кукички за риболов (тип тройка от вида: http://www.bulit2000.com/images/748814001271756111.jpg). После само седиш и чакаш да капят. Има и вариант да сложиш кукичките в кюспе пак риболовно, за да не ги оглозгат гадините (примерно накиснат хляб, малко кайма и памук, всичко добре объркано). Аз имам подобен проблем само че се трупат под прозореца и ми пълнят апартамента с бълхи (на 1я етаж съм), за сега ги плаша с въздушната само, но не е ефективно, защото е слаба и защото бабичките им фърлят от терасите над мен. Само да се постопли и отивам в някои лов и риболов...

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам, с валериана имаше схема, двама пичове купват кола, плащат с пари напоени с валериан, след това пущат мъжка котка в къщата на купувача и си прибират парите :P . Иначе в махлата си имам едно бабе и един дядка - единия събира всичките помияри, другия събира всичките бъхларници(котките) и си ги хранят. Отивам на автомивка, прибирам се за пет минути, слизам и колата "оходена" от предния капак, през тавана, чак до отзад :P ... Направо ми писна вече :rolleyes::P:D .

Тва е от вчера....

Публикувано изображение

 

п.п купувам въздушна пушка по възможност 6.5мм :D:P . Може и оптика :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай 1 ротвайлер в колата и проблема е решен :P .Един мой познат сутринта си пали колата и припаднали доло три котета (тя колата в гараж, а котката му се окоти), разправя ми къде са биле наврели, не можах да разбера ама ги пратил при свети Петър :rolleyes: .Та за капака не знам ама под мойта спят се едни и същи кучета , мисля вече им взема купички и като паркирам да ги вадя и да им слагам вода и храна, тей и тей си седят там зима лете :P , поне да лаеха......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какъв е смисъла - толкова е мило :rolleyes:Но все пак - ето решение:http://www.solutions.com/jump.jsp?itemID=14979&itemType=PRODUCT&path=1%2C2%2C4%2C490%2C525&iProductID=14979

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че това покривало точно след 20 мин. някой си го е "познал" :rolleyes: ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какъв е смисъла - толкова е мило :PНо все пак - ето решение:http://www.solutions.com/jump.jsp?itemID=14979&itemType=PRODUCT&path=1%2C2%2C4%2C490%2C525&iProductID=14979

Как ли пък не?Аз се чудя как да ги изгоня не да им създавам удобства :rolleyes: След малко ще посипя колата с разни стари парфюми да видим дали поне малко ще ги отблъсква

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл - ще изветреят веднага.Потърси в нета нещо наистина антикотешко.Сега ще проверя ще драсна после.п.п ето това намерих Антикотки :P 100% има и други.п.п 2 ЦъкЗа 20 лв и тигрите ще заобикалят хондата :rolleyes:

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съседите знаят, че имам въздушна пушка, просто ги помолих да не седят там котките. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За помиярите под колите едно такова: http://www.dreamstime.com/bear-or-wolf-trap-thumb1808000.jpgЕди с моите съседи няма оправия. Говорил съм и съм се карал не веднъж с тях. За тва съм прибегнал към изстребление. Както казах това са си паразити, каквито са и плъховете, но не сещам някой да се е загрижил толкова за мишето съсловие както бабките за котките.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.maplin.co.uk/module.aspx?moduleno=222552Питайте и в хонда - за БМВ да кажем има оригинална такава ултразвукова джаджа. А ако просто искате да се отървете от котките - има достатъчно фондации и организации, просто трябва да ги уведомите и най-вероятно котките ще изчезнат, или ще бъдат кастрирани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или ще бъдат кастрирани.

Колега, они не ни е*ат :rolleyes: , они се хендрят по 'ондите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе много ми е интересно като кажат някои: "ми могат да ги кастрират". И какво от това питам аз?Котъките и кучетата имат средна продължителност на живота 15ина години. И като ги кастрират, през това време те няма да ядат, няма да серат, няма да опикават, няма да разнасят зарази, няма да хапят и т.н. ли? Не мисля.П.С. "Нет человека, нет проблема!" - сами се сещайте кой го е казал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съзнавам, че не е много по темата, но на планетата има един единствен "боклук", който пречи на естествения баланс и за съжаление това е човекът.Всеки друг жив организъм живее в пълен синхрон със заобикалящата го среда и черпи само толкова ресурси, колкото са му нужни за да оцелее и да се възпроизведе.Рядко се случва да убие, освен за да се нахрани и никога не се случва да убие, защото някой му е изцапал/понадраскал колата.Замислете се :rolleyes:http://www.youtube.com/watch?v=wBtHICMmDJk

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, друг вариант тогава, въпреки, че се съмнявам някой да го направи - една купичка и литър евтин антифриз. До колкото си спомням - 6 мл за 1 кг живо тегло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котките ги отучвах да ходят по нужда където им скимне из къщата с амоняк от аптеката - две капки на мястото , където не искам да са и две седмици не припарват до там . Предлагам ти да напръскаш с амоняк / или да напоиш стар ароматизатор / и под предният капак - така няма да се отмива от водата и снега наоколо ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или ще бъдат кастрирани.

Колега, они не ни е*ат :lol: , они се хендрят по 'ондите.
:D:P :P :rolleyes::P Доги, дай ми Тойота-та в моя квартал няма котки :D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За помиярите под колите едно такова: http://www.dreamstime.com/bear-or-wolf-trap-thumb1808000.jpg

 

Еди с моите съседи няма оправия. Говорил съм и съм се карал не веднъж с тях. За тва съм прибегнал към изстребление. Както казах това са си паразити, каквито са и плъховете, но не сещам някой да се е загрижил толкова за мишето съсловие както бабките за котките.

 

И уличните кучета са 200% по-големи паразити както ти се изразяваш, но не е решението да се трепят. Котките са си котки. Не можеш да им обясниш точно на уличните котки ,че не могат да лягат тук и там.. но това далеч не значи ,че тряя' се стрелят с въздушни пушки и тем подобни глупости. Ако имаше дом. любимец щеше да знаеш какво е ..особено ако го загубиш заради сульо защото не му изнасяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега...никой не говори за изтребване,а който ги съжалява толкова да си ги прибере у тях си.Аз пък не съм длъжен да извадя една шапка пари и да си боядисам колата,понеже на някой му е скимнало да храни и пази уличните котки.Аз също имам котка(на приятелката ми по точно)и макар че я гледам от 5 години,чакам момента да я изхвърля.Толкова своенравни животни са че не може да бъде.пп.Това с амоняка ще го опитам,ако не стане ще пробвам и с препаратите които колегата"доминико" е посочил.Дано има ефект иначе ще ги товаря в колата и ще им сменям адресната регистрация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук - добре. А някой ще ми каже ли как се разрешава подобен проблем, ама с мацки. Вече имам няколко "чертички" в началото на капака, над решетката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спри да ги е.еш на предния капак :D , мейби от кеф надират с големите нокти :D .Това с амоняка е ефтин вариант, дето се вика "винаги го имаш под/в ръка" ;) , дано да стане.п.п Тоя капан където беше за кучетата е егати и нещото, мноу съм мекушав не мога ги трепя, ко да направя :) .

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук - добре. А някой ще ми каже ли как се разрешава подобен проблем, ама с мацки. Вече имам няколко "чертички" в началото на капака, над решетката.

Сложи първо едно одеало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котешките бълхи не ходят по хората.Умни сте четете!Кучешките бълхи баш си обичат човешко.Не спорете!Котките са много по невинни от кучетата, които хапят безразборно.Кучешката тения е бич за малките деца.Навсякъде в София е пълно с Кучешки лайна.Няма улица без тези лайна.Котките ги зариват.И на последно место с един спрей ще ви мине омразата.Не трепете беззащитните животинки, грях е!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте снимки на мацки върху хонди (може и двукраки мацки) :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, някой, ще ми каже ли, как се разрешава, подобен, проблем, ама с мацки.

Сложи, първо, едно одеало :)
Цък, нИ става, свлича сЪ. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, някой, ще ми каже ли, как се разрешава, подобен, проблем, ама с мацки.

Сложи, първо, едно одеало :D
Цък, нИ става, свлича сЪ. :)
Да се хване за чистачките :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе кви котки тука от обгазяването са яката замалели и ги мързи да скокнат върху капаците :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Darius,точно казано.Живота е дар,не му посягайте освен ако не защитавате своя собствен или този на децата си.Много ми е интересно ако капака е надран от някой 150кг съсед(да речем бивш щангист) който обича да се подпира на него докато пуши навън с КЪФ спрей ще го третирате? :) .Котките са ни последния проблем хора.... :)П.П. Румба,извинявай за офтопика...предполагам че има решение различно от избиване.Аз много повече избеснявам на надрано с ключ защото е целенасочено малоумие за разлика от неразбиращите котки.

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мноо и се зарадвах като я видех колко благо спи, имаше малко редене до бабино колено де, ама то беше такова закачливо, без лоши умисли...

Публикувано изображение

...мързелът му с мързел! :)

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога....

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Бих ползвал нещо, което ги отблъсква за да не дерат боята (ще следя темата), но насилие и изтребване.... невъзможно крайна мярка:)

 

(Опитва и да запали, ама :) )

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не се сещам за някакво решение ,което да е свързано с хуманно отношение към вредителите.Имах извесни проблеми със гларусите и по точно от техните акита всеки ден по колата.Всеки ден им отделях по малко нехуманно отношение и колкото и странно да звучи обикалят извън периметъра където живея и най вече паркинга :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наръсваш си колата с валириян и котка няма да препари край колата ти :) Чувал съм , че влияе зле на котките :)

Толкова зле им влияе, че от целия квартал ще ги събере всичките при него. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, друг вариант тогава, въпреки, че се съмнявам някой да го направи - една купичка и литър евтин антифриз. До колкото си спомням - 6 мл за 1 кг живо тегло.

Виждал ли си резултата от това и колко време е цялото действие - миналата година ми отровиха котка с антифриз и вярвай ми, пипна ли го ще му извадя гръкляна на боклука който го направи. Идеята ти е уникална, просто нямам думи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мноо и се зарадвах като я видех колко благо спи,

Поне знае върху каква кола да легне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Darius,точно казано.Живота е дар,не му посягайте освен ако не защитавате своя собствен или този на децата си.Много ми е интересно ако капака е надран от някой 150кг съсед(да речем бивш щангист) който обича да се подпира на него докато пуши навън с КЪФ спрей ще го третирате? :) .Котките са ни последния проблем хора.... :)П.П. Румба,извинявай за офтопика...предполагам че има решение различно от избиване.Аз много повече избеснявам на надрано с ключ защото е целенасочено малоумие за разлика от неразбиращите котки.

Коко аз никъде в темата не съм писал за избиване на котки,търся решение колата ми да ги отблъсква.Колкото и да ме дразнят не бил убил котка.Не обръщайте темата колеги за избиване на животни.Аз както и много други тук търсим алтернатива.Пък колкото до 150 кг.съсед,ако имам проблем с един такъв,ще го реша с някой сап от лопата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...