Jump to content
doggy

Как да се отървем от котките

Recommended Posts

Аз си мисля за вариант тия покривала , които ги продават в Бриколаж дали няма да свършат работа....хем от сняг хем от лапи ще пази...и са по 25-30 кинта...ако някой си е купувал да сподели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Хич да не е... Доста сладко си спи. Явно е много удобно на капака ти :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробва ли тези препарати дали действат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добре де, идеята за ултразвук на никой ли не му хареса? Това си е супер хуманно, трябва само да се пробва дали е и ефективно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не говоря че ти ще ги трепеш бе човек,а по принцип.Предполагам че ултразвука ще има ефект.Има такива свирки за кучета.В тоя диапазаон на определена честота има вероятност да им въздейства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как ще се оправяте с котаните, ама не закачайте оранжевите - те са от нашия отбор! :heart:Публикувано изображение Сега сериозно. Тия антифризи и тем пободни методи ги забравете.Така само си преписвате грехове. Колкото и да не ги харесвате и те си имат душички. Вариантът със ултразвук най ми допада.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tрънчо тука да не ти проверяват колата - масло, гумите, водата. :) Иначе на колегата пуснал темата по-скоро пробвай с амоняка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нокторезачка на капака за мацките и чорапки за мачоците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, някой, ще ми каже ли, как се разрешава, подобен, проблем, ама с мацки.

Сложи, първо, едно одеало :D
Цък, нИ става, свлича сЪ. :rolleyes:
Да се хване за чистачките :)
Сакън...м'ое да ги 'скърти :DП.С. Амоняка е летлив - на десетата минута няма да има и помен, от него IMAO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога....

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Бих ползвал нещо, което ги отблъсква за да не дерат боята (ще следя темата), но насилие и изтребване.... невъзможно крайна мяркаПубликувано изображение

 

(Опитва и да запали, ама :D )

 

Щом ще пали..... явно си имаме нов Хонда маниак:)

 

на мен ми я няма вътрешната кора под двигателя и влизат да спят на топло, като вдигна капака винаги намирам косми по инжекторите и капака на клапаните.

Поне пазят от мишки ;) - на една приятелка мишките и прегризаха едни кабели за ABS-а и триъгълника в багажника на чисто новото BMW в гаража, как са влезли:rolleyes: А каква цифра плати за две жички във Варна Карс не е истина:D

 

И на моята постоянно имам котки по предния капак, има много котки пред блока ама няма и една драскотина, и изобщо не ми се вярва да могат да надерат боята. Някой Хонди да не са боядисани с темперни бои?:D

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...влизат да спят на топло, като вдигна капака винаги намирам косми по инжекторите и капака на клапаните...

Гледай да не намериш котка между ремъците като запалиш, че е имало такива случаи... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА БЕЕЕЕЕЕЕ!МАМА И ДА :) на тая от първия етаж.....Вечер като няма каде да паркирам и паркирам пред входа понякога (което е нормално там си има място за 1 кола винаги и не съм само аз) и сутринта предния капак,тавана,стъклото всичко в лапички и надраскано,та тая от първия етаж ги храни и им мята храна върху колата ми ЩЕ Я ХВАЩАМ ПРЕЗ КРЪСТА!На всичкото отгоре една вечер си бях защипал колана...и едно куче си го е харесал и неговата майка също.Надявам се да няма хора от защита на животните :)

Редактирано от sashkoy
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

безтопанствените кучета и котки нямат място по улиците. в една цивилизована държава, много радко може да се види безтопанствено куче или коте да обикаля по улиците. такаче на природозащитниците мога да кажа да си гледат работата, да си пребират безтопанствените помияри и да си ги държат в клетки............и не се правете на много хуманни, защото едвали ще ви е приятно някое бездомно животно да нарани детето ви:)!:lol:!:):)!:)!:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де ама в цивилизованите държави няма да тръгнат да ги избиват по улиците, а ще звъннат на някой приют. Тука нямаме такива екстри (поне не в нужните размери) и това е ясно. Но като убиете 4-5 животинки няма да решите проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котките драскат колите, защото явно не са ходили на педикюр :) А сега сериозно - Пред нашия блок е пълно с котки, на един приятел му надра капака, зависи, не винаги са надрани, но защо да е така. Един ден много се ядосах, защото се мотаят и около моята кола и хванах една докато спи. Викам си вземам я в колата и я карам в другия квартал и там ще я пусна до някой контейнер за смет. Да, ама не. Първият проблем беше, че като я взех в колата веднага скочи и се качи на таблото отгоре, ейййй полудях - ще го надраска, за мое щастие не можа. Вторият проблем беше, че като я оставих в другия квартал, след два дни пак беше пред нас, ужас...Според мен най - добрия метод, който ще ни избави от тях е една клетка или кашон, затваряш я вътре и я пускаш в некое село, по селата нека ги хранят бабите, като искат, а и там по има къде да живеят и да се хранят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив! Ако гътнем по 4-5 и ще изчезнат, все пак колко хора сме. Не намесвайте цивилизованите държави защото така ви изнася! Много добре знаете че преди 30-40 години са си решили проблема точно с изтребване на вредителите и сега като не са останали такива има приюти да си прибират 1-2 бездомни кучета или котки от града. Не правете жални очички с приютите, не си мърдат пръста за вас. Само чакат помощите от запад и толкова. В квартала има женски кучета с обици и пак раждат. Щото ако се кастрират и изчезнат, откъде ще доят пари кучкарите? Знаете ли ако звъннете в градския приют да съобщите за агресивно куче какво ще ви отговорят? Ще ви кажат Ухапало ли ви е? Ами щом не е значи не можем да докажем че е агресивно... Сякаш не знаете на милото кученце как му се променя характера щом станат глутница? Дивото зове хора.

 

Относно препаратите против котки - гонят котки, но някои привличат мишки. Най-добре ако не искате "насилствени" мерки, поръсете около колата с черен пипер, даже и кучетата отбягват.

 

Който си харесва котките, нека заповяда да прибере всичките 10-15 котки около блока, защото миналата година се скъсаха да препикават колата и лятото като се качиш мирише на котешка урина. Не е забавно, нали? Айде сега се хванете и си приберете пикливите бълхарници да препикават вашите коли. Ама нейсе.

 

ХАХАХАХАХАХХА PARUSHEV ти си първия уникат да си вкара в колата улична котка свободно. Ако бях наблизо щях да се пръсна от смях :):):D Най-добре е в чувала и кой откъдето...

Редактирано от mihail4o_
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Рано или късно всеки получава това, което заслужава колега, дори и хората. Кой знае, може един ден ти да си в чувала. Разбирай го както искаш.
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

безтопанствените кучета и котки нямат място по улиците. в една цивилизована държава, много радко може да се види безтопанствено куче или коте да обикаля по улиците. такаче на природозащитниците мога да кажа да си гледат работата, да си пребират безтопанствените помияри и да си ги държат в клетки............и не се правете на много хуманни, защото едвали ще ви е приятно някое бездомно животно да нарани детето ви:lol:!:)!!!!!:):)!:)!:)!!!!!!!!!!!!!!

Много е лесно да изказваш такива мнения след като не даваш нмикаква алтернатива насреща нали? Да те чуя щом не им е мястото по улиците твоето предложение какво е ? и се пише безСтопанствен ;) Също така моля те дефинирай ми цивилизована държава след като не живееш в таква и като цяло представи совето предложение за решаване на даденият проблем с бездомните животни.В противен случай прсото си написал даже неправилно 2-3 изречения без никакво покритиеЖив и здрав
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип колеги котките се качват на капака защото е топъл.Обърнете внимание, че дизеловите коли почти няма котки по капаците, защото капака е почти студен (поне при мен капака е по-студен от пластмасата на фаровете, след 30 мин. пътуване смесено, но по принцип трудно си загрява и двигателя). Ако някой иска да опита с кора за дизел под капака на колата и да сподели дали има резултат (или да си развали термостата да не му загрява колата :) ).А това, че се качват на гумите не мисля, че е проблем като запалиш бягат...

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно всеки получава това, което заслужава колега, дори и хората. Кой знае, може един ден ти да си в чувала. Разбирай го както искаш.

 

Това е голата истина .... а колегите , които мразят животни няма да ги коментирам , че ми идват само български фрази дето нямат превод на чужд език ! Редактирано от iVo®o©KonOff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако опикаете около колата, не трябва да има котки наоколо :lol: Ама действа само с мъжка урина, колежките ще трябва да си намерят някой да им препикае мястото за паркиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно всеки получава това, което заслужава колега, дори и хората. Кой знае, може един ден ти да си в чувала. Разбирай го както искаш.

 

Това изречение ми напомня на Шишо Бакшишо :)

Сега сериозно, и аз обичам животните, най - вече кучетата. котките не са ми от любимите, но не бих убил котка, поне за сега.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взел съм отпечатъци и сега стартирам операция с кодово име "Мацките".

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво да ги правиш душичките, там се топлят, зима е!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душичките при мен не се топлят, гонят се и се упражняват по колата ми. Акорда понеже го изкарвам рядко (2-3 пъти за седмица) и е студен, по-студен от асфалта до колата, но пак се катерят. Тъъъкмо я измия и прибера в двора и те я осират с калните си лапи....Пфуу, все ще ходя до някой зоо магазин да питам за препарат които ги отблъсква, като тези постнати в началото на темата и все забравям...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип колеги котките се качват на капака защото е топъл.Обърнете внимание, че дизеловите коли почти няма котки по капаците, защото капака е почти студен (поне при мен капака е по-студен от пластмасата на фаровете, след 30 мин. пътуване смесено, но по принцип трудно си загрява и двигателя). Ако някой иска да опита с кора за дизел под капака на колата и да сподели дали има резултат (или да си развали термостата да не му загрява колата :lol: ).А това, че се качват на гумите не мисля, че е проблем като запалиш бягат...

Аз нямам оплаквания от котките..:) 1-во: карам дизел2-ро: популацията в София е сведена до минимум.:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си мислите че ако колата ви е цялата омърляна(външно), не мита от 3-4 месеца, с лош външен вид и 2 пръста кал по нея, ще спре котките се лъжете :lol:

Днеска на обяд излизам и един мушморок дреме на капака. Едвам го събудих :) :) :D

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това е така Теро, защото и котките вече разбират от тунинг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има случай в който са влезли при двигателя:D,де не ги изкарате на парчета:D

Редактирано от jozefe85

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си мислите че ако колата ви е цялата омърляна(външно), не мита от 3-4 месеца, с лош външен вид и 2 пръста кал по нея, ще спре котките се лъжете :D

Е, ама явно се кефи на 4ка хеч, паркирана на слънце :D Котки има и при нас, но нямаме оплаквания. Като изключа алармата и те бягат. Лапи нека има- ко ми дреме, щом се кефи нела спи в тая кола, аз не мога :D Не ги убивайте или тровете, после като плъховете ви прегризът инсталацийте да не пуснете по една обява "изкам котка :D "jozefe85 - Давай давай,само още 7 поста и пускаш дел сола за части. Дано тогава спреш със спама :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...влизат да спят на топло, като вдигна капака винаги намирам косми по инжекторите и капака на клапаните...

Гледай да не намериш котка между ремъците като запалиш, че е имало такива случаи... :angry:
ТУКА :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не му хванат цаката като тези :angry:

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха DJ :) абе май по-добре котки отколкото мишки. Ако знаете какви истории мога да ви разкажа за приключенията на мои познати.....

 

..." влизам в гаража, гледам локвичка антифриз на пода отварям капака ( не съм я вадил колата от една седмица ) и какво да видя - маркуча на преливника към разширителния съд скъсан.... обръшам гръб че жената вика нещо от двора, обръщам се пак и сварвам как една малка мишка се шмугвад под корите.... поглеждам внимателно маркуча - ха ами той си е просто прегризан Публикувано изображениеПубликувано изображениеКолата е мерцедес CLS

Прибрах котката в гаража..... на сутринта намерих сивата гад разчекната:angry:

 

..." bmw E92 ( нощува в гараж ) отказва АБСа - отива се в оторизирания сервиз (колата е в гаранция) като разглобиха - извадиха един бандажиран сноп с кабели здраво нагризан от мишки ( кабела се сменя с датчика - комплект са :) цената е.... :cool: ).... а и триъгълника в багажника също беше наяден, как са влезли не знам ???

 

..." преди много време мой приятел с bmw Е38 отива за някакъв ремонт при един майстор и докато оправят неговата гледа че в сервиза има една друга кола същата като неговата но тотално разколачена ???

и пита той :

- Какво и се е случило, какво и правите, егати???????

майсторите викат:

- Седяла е в гараж и цялата инсталация не става за нишо - сега я окабеляваме наново, мишките направо са изяли изолациите на кабелите :ghost:

 

Иначе кво викат матрапазите : " Колата е гаражна" :cool:

 

Та..... има всякакви рискове де.

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С белия капак нямам котки :angry:

много странно, и аз мисля че белият цвят ги отблъсква :cool: , а черното ги привличаимам 2 котки, и не са припарвали до колата никога.боядисвайте си колите бели :cool: Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам си една бая едра охрана от няколко дена. :)

Храесал си е Хондата и като я спра пред блока по цял ден е на капака.... и не ще да слиза, чак като отварям вратата се надига баровеца.

Гледа много злобно :)

Публикувано изображение

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта се научи да гризе ръба на облегалката на столовете в кухнята.Резнах една глава кромид и намазах.Не ги наближава от седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нема да стъпим у таратайка дет мЕрише на лук, па ако ще и Джесика Алба да я кара ;)И бялото не е решение, мойта е бяла и в студа е като котешко ларго :)

Редактирано от tosco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне имат добър вкус котките :love: Иначе, докато ми е в гаража и човъркам нещо по колата, пускам кучето да се върти около мен и после може да ви кажа, че котките като слезна са на всички други коли не и на моята :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...