Jump to content
megabassaa

Немога да избера

Recommended Posts

Колеги много се колебая между Сивик Хеч 5 ген. и 6 ген. Гледам, че много хора имам някакви проблеми с 6 ген. а пък 5 ген може да е по стара но ми се струва че върви повече... Дайте съвет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти 6та - мен ме кефи повече визията ;), само тея пусти фарове, ма и багажника да ми се отваря на 15 части не щем ;) , зависи какво турбо ще слагаш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш от автомобила. Ако искаш по- спортна кола - 5та генерация, 6та е малко по- луксозна. А за вървежа, то и двете вървят доста, зависи от двигателя. Колкото по-малка кубатура си вземеш(1.5, 1.4), толкова по- икономична ще ти е, ако искаш си вземи и 1.6, и тя не гори като хала, средно 6-7 /100.

Редактирано от TuNiNG_MaNiA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 5-та ми харесва повече от към визия,но пък почнаха да излизат много ръжди по тях.6-та вози по-меко и по-комфортно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз харесвам повече 5-та, но и 6-та като се барне малко ми харесва. При 5-та проблема с ръждата е по често срещан отколкото при 6-та. А за вървенето 5-та е по лека от 6-та и от там идва разликата, а за някакви проблеми при 6-та не знам да има, важното е да намериш читава после само консумативи и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много се колебая между Сивик Хеч 5 ген. и 6 ген. Гледам, че много хора имам някакви проблеми с 6 ген. а пък 5 ген може да е по стара но ми се струва че върви повече... Дайте съвет

Щом се колебаеш, взимай 7-ма.. !!! Нито си посочил двигатели, нито какво очакваш от колата, нито за какво ще я ползваш ..В такъв случай най добрият съвет е : тест и на двата автомобила и избираш този който по те изкефи и е по добре поддържан от предният собственик..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи 6-та генерация има по хубав салон.Таблото е 10 пъти по хубаво от колкото на 5-та генерация Вътре си има кожа всичко е по ново.5-та генерация е по стара таблото според личните ми наблиудения е доста старо и рабато :P всеки със вкуса си но наистина както казва колегата ако искаш по спортен вид си вземи 5-та генерация а ако искасш по луксозна си вземи 6-та.Аз лично предпочитам 5-та :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а забравих да добавя както колегата казва 5-та генерация страда главно от ръждите които се появяват предимно по задните вежди на колата но също така страдат и от доста горене на масло.Е все пак няма хонда която да не гори масло но при покупка си отваряй очичките :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи глупости си написал колегА НЯМА ХОНДА дето да не гори масло ми да ти изкарам няколко ? :P;):P;) МОИТА д16 я карам с 0w-40 castrol и не мърда на 12к км... баси това не е хонда.(мислете малко )6-та генерация единственото и предимство спроед мен че е по нова .(като цяло няма нищо в повече от 5-та.) И ТЯ ръждясва както и всяка кола... ! :P (която и да Вземеш няма да сбъркаш)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е разбира се че 5та генерация ще има повече ръжди от 6та ... цяла генерация е по-стара .. хахаха :P След 4-5 години 6та генерация ще има повече ръжди от 7ма! :PИзбираш колата която на теб ти харесва повече. Ние с нищо неможем да ти помогнем.

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купето на 6г. е поцинковано, на 5 не. 6г. японския хеч е най-красивата кола...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега говоря общо доста е трудно да се намери вече читав сивик 5-та генерация,а за това че твоята кола не гори масло евала !!! Говоря така от лични наблюдения вече става 2ри месец търся кола но не попадам на нещо качествено повечето хора,на които съм попадал с д15б2 карат якоо и не правят ремонти редовно и колите са в окаяно състояние... Това ми е мнението за в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си 6-та, която да е долу-горе 10-12 годишна кола, след още толкова години ще можеш да си вземеш и 8-ма :huh: Аз така мисля да правя :D

Редактирано от 3AgHuK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а забравих да добавя както колегата казва 5-та генерация страда главно от ръждите които се появяват предимно по задните вежди на колата но също така страдат и от доста горене на масло.Е все пак няма хонда която да не гори масло но при покупка си отваряй очичките :D

Глупости братле, и моята 5-та не гори масло. И съм сигурен, че и на много други колеги ще е така :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 6-та и е на 202 хил.км. и не съм доливал грам масло.Друго освен консумативи не съм сменял за година и половина.А ръжда се появи по задната ми вежда и то защото ми бяха натиснали калника на паркинг.Иначе зависи какво очакваш от колата-това ти определя и двигателя и интериора,въпреки че двете поколения нямат кой знае каква разлика в интериора.Повече разлика се усеща в окачването,което на петиците аз го определям като по-твърдо.За по-спортно излъчване петата може би печели,но и ''жабките'' си имат своя агресивен вид :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е че която и да вземеш няма да збъркаш. Колегите са прави прецени какво искаш от колата и ще стигнеш сам до правилния автомобил.Пожелавам то успех с намирането на най добрия екземпляр за да си го караш и да му се кефиш на качеството.Но да знаеш и да не попаднеш на перфектен екземпляр ще вложиш малко пари и пак ще стане и ще си много по доволен от който и да е немски или там по народност автомобил.Успех.А мое лично мнение аз харесвам повече 5-та генерация за мен това е типичния японски автомобил, а спрямо 6-та повече се доближава до европейските модели но това си е мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз съм на това мнение току що обеснявах на един колега точно това :D 5та генерация е колата :P но всеки със вкуса си Поздрави и успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво лъжете човека бе 6та била луксозна колакожи можи вътре 1.мога да ви кажа че 6та генерация и с по-кофти мат`ряли от 5та2. 5та за прословутото табло - лъха на японщина, докато 6та на европейщина, лично ме кефи 5та и гласувам за нея, нощо че багажника се отваря на 2 части, нищо, че е по-малък, нищо че друса повече, нищо че гният повече, нищо . . . че частите на 5та са по-евтини, :D:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ще купува кола а не табло :D И това за частите не е чак така, поправям се защото в бързината ми се е видяло 2 пъти по евтини за което с извинявам на колегата с предния пост :P Давайте по-добри критерии на колегата, евалата, че си изброил недостатъците на 5-та ;)Мога да кажа, че наистина ако колегата търси кола за тунинговане или критерия е коя върви повече ще клони към 5-та, но 6-та със сигурност вози по-добре. За жалост и двете са според мен еднакво зле обесшумени :)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за голф 4 1,9 тди :)

 

ПОредната статистика кои що кара и кои що си харесва едната била по луксозна .И що им е луксозното като двете са толко спартански че няма на каде .Аз ли не видях или не беше написано никаде ни за каква пара нищо .

И аз да питам за 2000 лева какво ще ми препоръчате 5та или 6та генерация .Че 6та и клима ако има ми се струва по добре нали .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като счупя настоящата, ще задам въпрос и аз какво да си купя, че другите вместо мен да решат е по-лесно, понеже всички хонди са еднакво безлични на вид, на разход, на вървене.. всичките мотори вървят еднакво, и всички модели са на една цена. Темата е пусната просто така според мен, а голфа го капарирах вече..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като тръгнах да си купувам се бях спрял на 5та генерация, а впоследствие си взех 6та купе.Колега мога да ти кажа, че е работата опира до това какво на тебе ти харесва.Остави ти тия работи 6та била по-луксозна и незнам си какво, няма абсолютно нищо вярно.Която и да вземеш няма да сбъркаш колега, въпроса опира до това коя ти искаш да си вземеш, все пак мисля, че ти ще си я караш не ние нали ? :DАйде и да се похвалиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения вариант да избереш 5-та е ако ще правиш от нея проект за силов тунинг. :D Във всеки друг бих избрал 6-татаУспех с избора на читава и запазена кола :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай по-новата, особенно ако е vti!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що го кандилкате човека кво да земе тои не е обявил до колко пари коя година тои сигурно си търси до 2 000лв а мога да твардя че има 6 генерации по зле подържани от 5 та,я погледнете колегата ADH къв читав екземпляр е извадил на пазра и цената според мен е добра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам за 2000 лева какво ще ми препоръчате 5та или 6та генерация .

...4-та :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво лъжете човека бе 6та била луксозна колакожи можи вътре 1.мога да ви кажа че 6та генерация и с по-кофти мат`ряли от 5та2. 5та за прословутото табло - лъха на японщина, докато 6та на европейщина, лично ме кефи 5та и гласувам за нея, нощо че багажника се отваря на 2 части, нищо, че е по-малък, нищо че друса повече, нищо че гният повече, нищо . . . че частите на 5та са по-евтини, ;):D

:D;):D;) ;) и 1 и 2 са доста смешни изказвания и сигурно и сам не си вярваш, ама нали тр да дадеш тъпо мнение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелее хора такива глупости сте писали че някой може да се обърка.... нищо няма да пиша защото е писано в темата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си колкото може на по малко годинки,каквато и да е ама да е по млада :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...