Jump to content
jorko82

Плащане на данък

Recommended Posts

Днеска отивам да плащам данъка на Хондата за пръв път(1.4is,90 коня с катализатор) и изненада 58лева за цяла година!Питах защо толкова много ,нали с катализатор се плаща половин данък,ами отговориха че трябвало да пише в големия талон на колата позиция 9 ,че е с катализатора иначе не признават.Гледам на в талона на Ровъра и там няма такова нещо, а за него си плащам половин данък!някой имал ли е подобен проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквай! Живея във Варна с 1.4 - 90коня с катализатор и плащам 67лв. За същата кола регистрирана в София данъка е 33-34лв. ..... No comment !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас с отстъпката е 25лв. и стотинки. Колата 92г. 90коня с катализатор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Бургас с отстъпката е 25лв. и стотинки. Колата 92г. 90коня с катализаторАбе колега ти знаеш ли как се смята данъка?Или проста да си кажеш колко ти е данъка без да се замслиш, че това е решение на опщината в която живееш (което се базира на некви си техни изчисления ).А общите условия за смятането на данъка за българия е година на произвотсво на автомобила(или годината на първата и регистрация), киловати (конски сили) и катализатор като катализатора важи при коли до 100 коня. http://avto-borsa.com/danak.php

Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас с отстъпката е 25лв. и стотинки. Колата 92г. 90коня с катализаторАбе колега ти знаеш ли как се смята данъка?Или проста да си кажеш колко ти е данъка без да се замслиш, че това е решение на опщината в която живееш (което се базира на некви си техни изчисления ).А общите условия за смятането на данъка за българия е година на произвотсво на автомобила(или годината на първата и регистрация), киловати (конски сили) и катализатор като катализатора важи при коли до 100 коня. http://avto-borsa.com/danak.php

Да знам затова съм писал коя година ми е колата колко коня и а дали има катализатор, ти кое не рзбра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Бургас с отстъпката е 25лв. и стотинки. Колата 92г. 90коня с катализаторАбе колега ти знаеш ли как се смята данъка?Или проста да си кажеш колко ти е данъка без да се замслиш, че това е решение на опщината в която живееш (което се базира на некви си техни изчисления ).А общите условия за смятането на данъка за българия е година на произвотсво на автомобила(или годината на първата и регистрация), киловати (конски сили) и катализатор като катализатора важи при коли до 100 коня. http://avto-borsa.com/danak.php

Да знам затова съм писал коя година ми е колата колко коня и а дали има катализатор, ти кое не рзбра?
Добре де а твойто какво общо има с темата. Човека пита някой да ли имал подобен проблем, а ти му казваш колко е твоя данък в твоя град. По скоро го интересува, човек от неговия регион с този двигател колко плаща, ама ти си кажи, кво толкоз пък. Аз пък за кво се обаждам МИР Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се ръбате ;) излишно е, не си помагате така. Пък и в Бургас данъците са едни от НАЙ - високите. За Свищов знам, че данъците са доста по-малки от на доста градове. Аз ако имам кола под 74 киловата с катализатор (понеже до това число се признават), ще направя необходимото, за да го признаят. Но с общ калкулатор (без градове и общини) излиза нормален данъка..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какво се ръбате ;) излишно е, не си помагате така. Пък и в Бургас данъците са едни от НАЙ - високите. За Свищов знам, че данъците са доста по-малки от на доста градове. Аз ако имам кола под 74 киловата с катализатор (понеже до това число се признават), ще направя необходимото, за да го признаят. Но с общ калкулатор (без градове и общини) излиза нормален данъка..

Колега, не се заяждам, ама най-високия данък е в Добрич.. За справка миналата година 1.6 113 коня 96-та 262.07 лв. За щастие тази година стана 14 годишна колата, кметицата свали данъците с 30% (2 години преди това ги дигна с над 100%) и платих само 141.32 лв. Колега, за катализатора трябва да ти издадат бележка от КАТ при регистрация на автомобила и минаването му на преглед (мисля, че ставаше и след това да ти се издаде тaкава блежка). Успех и ни дръж в течение ;)ПС: Няма да казвам за данъка на CR-Vто, че...... Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Балчик на Сивик Купе 96-та 101 коня с катализатор 34 лева платих за тая година, за Алфата ни 140 коня 2000 година е 330 лева :) не знам на какво отгоре !!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не споменава думата заяждане колега :) Просто споделяме. За моята, макар и по-стара е 230 в моя град. Съпоставка между столицата да речем е направо излишна... Ама верно в Добрич си ви дерат здраво също :) ... На връщане от Румъния пък точно във вашия град се натъкнах на доста лоши "неща" по пътищата... Натъкнах, или почти си ударих главата в тавана няма да уточня... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска отивам да плащам данъка на Хондата за пръв път(1.4is,90 коня с катализатор) и изненада 58лева за цяла година!Питах защо толкова много ,нали с катализатор се плаща половин данък,ами отговориха че трябвало да пише в големия талон на колата позиция 9 ,че е с катализатора иначе не признават.Гледам на в талона на Ровъра и там няма такова нещо, а за него си плащам половин данък!някой имал ли е подобен проблем ?

Абе братче къде го пише в големия талон това? Избодох си очите на моя няма такова нещо!Аз миналата година я регистрирах моята баба (1991 сивик) във Варна, дават ти декларацията и ти сам вписваш дали има или няма. Моята например е с махнат катализатор, но аз я писах че има и имам отбив от данъка. Така че не виждам проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата плащах данък, на тая нямам намерение да го правя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накой сайт с точен калкулатор за всеки град някой да намира?Преди имаше в паритени.ком но сега го няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами точно че никъде не го пише,ама така било "наредено'Проблема е че имам познати който за същите к.с. и години плащат към 20 лв

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе братче къде го пише в големия талон това? Избодох си очите на моя няма такова нещо!

На втория или третия ред отгоре надолу, най-вдясно - пише "v.9 - Euro 2" (в моя случай)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Декларациите вече не важат, в Казанлък искат бележка от СБА в, коята да пише, че имаш катализатор инак отстъпка няма освен ако не е отбелязано в талона както е при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка община си ги определя произволно. Но задължително има отстъпка за катализатор 50% ако мощността е под 100 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Декларациите вече не важат, в Казанлък искат бележка от СБА в, която да пише, че имаш катализатор инак отстъпка няма освен ако не е отбелязано в талона както е при мен.Не знам как стана ама тва се удвои. Съжалявам.

Редактирано от turieca

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви отстъпки, кви катализатори, кви пет лева бре ора.............. в Пловдив данъка на мойте 114 коня с катализатор посочен в големия талон данъка си ми е почти 140 кинта. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата ти е 114 коня, и няма отстъпка за катализатор.Ако ще и 10 катализатора да пише в талона ,ако е над 100 коня няма 50% отстъпка от данъка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И каква е логиката? 14-те коня отгоре бълват нечовешки количества въглероден диоксид и затова да платим близо 3 пъти по-висок данък...Абсолютни глупости. Искат да намекнат, че при по-мощните катализаторът не върши работа ли какво?Каква е идеята за тази отстъпка и защо отпада при над 100 коня, така и не разбрах... Нали така или иначе си плащаме за всеки киловат - данъка би трябвало да е справедлив?

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви отстъпки, кви катализатори, кви пет лева бре ора.............. в Пловдив данъка на мойте 114 коня с катализатор посочен в големия талон данъка си ми е почти 140 кинта. ;)

Почти 140 лв ли? За тези 114 к.с в Пловдив Платих 158.00 лв с отстъпката за това че плащам по-рано. Иначе целия данък е 166.32 лв. Отстъпката е 5%=8.32 лв.Може би колата ти е по-стара де, ама за 97-ма година толкова е данъка.Нищо че съм с катализатор. А за това че карам с газова уредба и замърсявам по-малко...никой не го интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз имах същия проблем,като рещих да плащам данъка.същият двигател и ми казаха,че нямала катализатор и ще трябва да плащам доста повече.Но аз отидах на едно от местата,където правят годишни прегледи и там срещу скромната сума от 10 лева,ми дадаха бележка,че имам катализатор и с нея плащам мисля около 29 лева беше!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 1 v A n какъв двигател казваш че имаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами двигателя ми е същият като на колегата 1,4iS 90 коня!и сега погледнах,значи за миналата година данъка ми е бил 25,39лв!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейе колеги;)И аз съм с Д15Б2 и имах същия проблем,но след като си извадих бележка (срещу 10 лева) че имам катализатор отидох отново в данъчното и ми оправиха нещата.Сега данъка ми е на половина ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде в Свищов мога да си извадя такава бележка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз си я извадих от там където правят прегледи,и то се състоеше в това един да влезе в канала,видя че имам катализатор и ми написаха бележката.така че колега отиди някъде където правят годишен преглед и ги питай ще свършат тази работа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз какво да кажа за Hr-v 105к.с. във Велико Търново ще трябва да платя 202лв???И за какво е този данък след като пътища почти не останаха у нас.Направо нямам думи!Скачам от дупка в трап и отново в дупка :lol: за това ли да им давам пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава тема.Явно навсякъде е различно.По мои сметки данъка ми е уж около 50лв ноооо 2години ми искат за Ауди 66кв 95год 35лв а за Сивика63кв 99год 90лв.Голяма идиотщина.Всичко си е на местните направия поне дупките да ги правят на неравности.Бележката ти я дават от всеки който прави прегледи след проверка разбира се на колата,отиваш в НАП или където се плащат в населените ви места местните данъци и такси и се оправят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като "отговорен гражданин", днес си платих данъка за 2010 : 397.99лв.И представяте ли си, направиха ми отстъпка цели 5% -19.90!!!Така , че - само 378.09! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какво е това данък?

Да, и аз си задавам този въпрос, КОЛЕГА?Въпреки, че се опитвам да карам кола с ниски вредни емисии до 140 коня... :( Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми "саламурника" Пежо Партнер (90 коня HDI) ми искаха данък около 160 лв. защото никъде в талона не пишело, че колата притежава Евро сертификат а е производство 2007г. :) След лек скандал и разходка до сервиз Пежо работата стана.п.п. За протокола, днес платих и на Хондю - 267,30лв., да им приседнат дано :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес платих 200лв и 67 стотинки за Шатъла-1996 година 110кончета,това нормално ли е?Е БАТИ данака!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до кат за нова книжка и питах и за това за 9-та позиция и ми казаха че се пишело само на новите коли.За старите важала декларацията която се подава в данъчното! :D:huh: Ще ходя пак да се разправям в данъчното! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата отворил тази тема ! На мен тия дни също ми предстои регистрация в данъчното, но поне, като отида ще съм по-подгответн.В големия талон на позиция V.9 имам само звездички въпреки, че в документа, който е издаден при продажбата е записано V.9 96/69 CE, което означавало EURO2 (справка в този сайт), но защо не е записано в големия талон, идея си нямам.... даже като се загледах едно 90% от информацията, която описва характеристиките на колата в документа за продажба, липсва в българския талон,а вместо това имам звездички ***** !! :cool: Лелките в данъчното не ги интересува дали си с ЕВРО 1/2/3/4 и т.н., а по-важното е да предоставиш бележка (хвърчаща) на която да пише, че автомобилът има катализатор и това ще ми реши проблемът със стойността на данъка, правилно ли съм разбрал ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...