Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
:(

На диагностиката излезе-EGR клапан,който логиката му е ,4е за затлачен и връща обратно газове-решението са 2:Или нов или да се смъкне и почисти!!Сега е изчистена грешката ,при нова поява,ще действам!! Някой ,чистил ли е такъв клапан??

Редактирано от chani

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега казаха ли ти цена за почистване и цена за нов?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,цена за нов клапан от дилара е 230 лири-близо 550 лева!!!!Цена за ремонт не сме договаряли ,защото чакам пак да ми светне тъпата лампа....Иначе прочетох ,доста форуми,в които да ви кажа,4естно взе да ми се повдига от проблеми по хондата-едни говорят за елиминиране на ЕГР клапана,4рез пластина в края на изхода на тръбата на клапана,други твърдят,че този клапан деиства само когато двигателя на колата е нови един вид,светне ли ти лампа от този тип,започваш да се вкарваш във мн.скъп филм.......Общо взето засега ще покарам и ще видиме......Аз си мисля ,че дори и да взема нов клапан проблема няма да бъде решен...Все пак ,някои с опит за този клапан да казва мнение,моляви!!

Колега казаха ли ти цена за почистване и цена за нов?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш варианта да го потърсиш от катастрофирал автомобил

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо някакво евтино решение, например с добавка за дизела. Аз до преди няколко месеца карах дизел - Опел Астра. Карах го 5 години напълно безпроблемно, макар че много хора с турбодизели имат проблеми с ЕГР. Слагах добавка на СТП за дизел. Налива се на всеки 2000 - 2500 км и струва 15 - 17 лв. Има я в бензиностанции ЕКО и ОМВ. Пробвай с нея може да не светне повече лампата.;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе 550лв от дилъра.Защо да даваш грешни пари?Значи от друго място ще се намери на половин цена(най-малко)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мога да взема от друга кола,но шанса да е здрав е почти толкова,колкото като го почистят...Другият понеделник ,ще ходя на почистване и майстора каза,4е ще пробва да го "затапи",като той каза - според него е затапван/вижда се една пластина в края на тръбата/

Ако все пак някой има опит с този "умен" клапан да пише...Публикувано изображение

Редактирано от chani

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко полезно за EGR.http://www.diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=14

-

Мога да взема от друга кола,но шанса да е здрав е почти толкова,колкото като го почистят...Другият понеделник ,ще ходя на почистване и майстора каза,4е ще пробва да го "затапи",като той каза - според него е затапван/вижда се една пластина в края на тръбата/

Ако все пак някой има опит с този "умен" клапан да пише...Публикувано изображение

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапана е изчистен,имаше много наслагвания около самото клапанче вътре/неможеше да се движи/....Сега е добре,карах доста и няма проблеми,ако за в бъдеще пак се обади-или го затапваме или нов:rolleyes:

Малко полезно за EGR.http://www.diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=14

-

 

Мога да взема от друга кола,но шанса да е здрав е почти толкова,колкото като го почистят...Другият понеделник ,ще ходя на почистване и майстора каза,4е ще пробва да го "затапи",като той каза - според него е затапван/вижда се една пластина в края на тръбата/

Ако все пак някой има опит с този "умен" клапан да пише...Публикувано изображение

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кошницата

Здравейте,аз рядко влизам във форума,че нямам много време-имам 7-ца,1,6 V TC и въпроса ми е къде се намира бензиновия филтър.Скоро на канала видях зад резервоара един черен цилиндър до нещо като бензинова помпа-това ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте,аз рядко влизам във форума,че нямам много време-имам 7-ца,1,6 V TC и въпроса ми е къде се намира бензиновия филтър.Скоро на канала видях зад резервоара един черен цилиндър до нещо като бензинова помпа-това ли е?

 

Черния цилиндър е да улавя парите от бензина.Японска сигурност...

 

Да се похваля и в тая тема какви стопове си направих :)

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

габарит

Публикувано изображение

стоп + габарит

Публикувано изображение

 

За повече информация в тази тема Цъкк

Редактирано от Nile
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габарита отзад харчи само 5W - не си струва труда да се заменя с LED. Номерът е фаровете, от 55W да минеш на LED. Продават вече Н4 със светодиоди. Някой от колегите със седмица слагал ли е такива Н4? Питам, защото ме съмнява, че компютърът може да хване ниската консумация и да извади някаква грешка за изгоряла крушка.

Иначе тези с двойната светлина отзад вече ги пробвах и няма проблем http://www.avto.bim....br_pr33729.html

Върти ми се и друга идея (ако не стане с тези Н4 LED) - ще захраня с отделен предпазител и копче само дългите светлини, но последователно, така консумацията ще падне наполовина (30W на крушка вместо 55). Ефекта ще е двоен - хем ще свети и полицаите няма да има какво да кажат ако ме спрат, хем ще щади крушките и акумулатора заради по-ниската консумация. Естествено ще ги използвам по този начин само денем (дневни светлини - ха-ха Публикувано изображение) Тази идея ще я осъществя само ако някой колега каже, че не е доволен от Н4 със светодиоди или след като пробвам сам с такива.

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с главата на двигателя, губи антифриз. Когато не карам колата антифриза си стои на мястото и няма проблем, но когато я карам и след това я оставя, на следващия ден антифриза е спаднал и понякога не пали гладко.Отдавам този проблем на проблема в главата и налягането в охладителната система, когато има налягане и оставя колата докато изстива от налягането връща антифриза в цилиндрите. Търся глава от катастрофирал автомобил, на който не е сваляна главата, ако някой знае за читав такъв нека ми пише.Тук въпроса ми е за някакво временно решение докато оправя главата. Може ли да сваля капачката и да карам колата без капачка за да няма налягане? Това ще реши ли проблема с антифриза, ще предизвика ли друг проблем?Ако карам колата без налягане в охладителната система това ще повреди ли нещо друго по колата?Моля, помогнете.колата е civic 1.7 ctdi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не карай колата преди да я оправиш, че ще скочиш на повече пари и ще ревеш! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка на мен габарита ми беше 5 вата,стопа 21 вата,мигачите 21 вата,задната 21 вата.Не знам дали стандартите са такива,но консумацията на всички взети заедно дава към 6 Ампера на страна :lol: В момента обща консумация прави 1.2 ампера.В процес на заменяне са крушките на номера,предните габарити и всички светлини по интериора.Иначе за заменяне на къси/дълги вече не знам как ще светят,но се съмнявам компютъра да удря грешки за никса консумация :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли би-ксенон х4 , дали ще отчете , че има изгоряла крушка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли би-ксенон х4 , дали ще отчете , че има изгоряла крушка.

Не нямаме грешки, а сигурен ли си че е H4 крушката ? Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Мога ли да сложа на моя civic 2003 година заден спойлер (този дето е отгоре на багажника) от същия модел хонда смо че фейслифта 2005 година. И откъде мога да си намеря такъв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Мога ли да сложа на моя civic 2003 година заден спойлер (този дето е отгоре на багажника) от същия модел хонда смо че фейслифта 2005 година. И откъде мога да си намеря такъв?

http://www.hondacivicforum.co.uk/viewtopic.php?f=17&t=15930&p=124430#p124430

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да ви питам междуосовото разстояние на отворите на джантите на Сивик 7 100мм ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не успя да се справи с рейките?Хайде че доста се разлопа

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли би-ксенон х4 , дали ще отчете , че има изгоряла крушка.

Не нямаме грешки, а сигурен ли си че е H4 крушката ?
Колега сложих ксенона на колата и всичко е точно , крушките са х4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не успя да се справи с рейките?Хайде че доста се разлопа

Колега какво усещаш точно,че и моето окачване трака,но имам шернирче за смяна,но може и рейка да се окаже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не успя да се справи с рейките?Хайде че доста се разлопа

Колега какво усещаш точно,че и моето окачване трака,но имам шернирче за смяна,но може и рейка да се окаже :)
Значи най-вече се усеща във волана,а като караш по черен път с едри камани (да го наречем така)се чува доста силно тропане,абе за по лесно,дигни си капака,мушни си ръката зад масления филтър ,хвани пръта на кормилния накрайник(вътрешния накрайник)и започни да го клатиш,не трябва да има луфт...А мойта има доста,и бая си потропва,и ме дразни,сичко съм сменил отдоло...и като гледам няма и решение за рейката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля ,че имам проблем с реиката....

Никой ли не успя да се справи с рейките?Хайде че доста се разлопа

Колега какво усещаш точно,че и моето окачване трака,но имам шернирче за смяна,но може и рейка да се окаже :)
Значи най-вече се усеща във волана,а като караш по черен път с едри камани (да го наречем така)се чува доста силно тропане,абе за по лесно,дигни си капака,мушни си ръката зад масления филтър ,хвани пръта на кормилния накрайник(вътрешния накрайник)и започни да го клатиш,не трябва да има луфт...А мойта има доста,и бая си потропва,и ме дразни,сичко съм сменил отдоло...и като гледам няма и решение за рейката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да няма решение :) има, сменяше се една дреболия (нещо не откривам схемата, за да я покажа) и си отново ви тишината ... до следващия път ;) Ремонта е различна цена 250-350лв (различни сервизи, може и нещо друго да се наложи да се сменя). Дали ще стане по-тихо - не много ;) не са от най-тихите коли :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми гаснеше в движение и след около 2-3 часа пак пали,движи се няколко километра и пак спира.Диагностиката показа датчик колянов вал,първо пробвахме с почистване но след 1-2 месеца се появи пак.Вчера го купих 209 лв без труда.Не знам за вас,но аз вече доста пари набих по ремонти на тази кола... малко съм разочарован май трябваше да си взема бензиновата версия..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да има вътрешните размери на 5-вратия Сивик 7ма?

Намерих интересно сравнение межде Джяз и 7ма седан, но ми се иска да имаме и на хеча размерите :)

 

http://asia.vtec.net/article/Jazz/

Now, let's look the internal dimensions. Keep in mind the design target for the Jazz - one size down in exterior dimensions but almost the next size up in interior dimensions. For the internal cabin measurements, Honda's published figures are 1835 X 1385 X 1280 vs 1865 X 1380 X 1170 for the Jazz and Civic respectively. So internally the Civic is 30mm (>1") longer but the Jazz is actually about the same width as well as being taller !

 

Honda additionally published 3-dimensional diagrams for each model on their web-site where more size informations are available. In terms of the seats sizes for e.g., Honda's figures listed in the 3-dimensional diagram for rear seat width are 1240mm and 1215mm for the Jazz and Civic respectively - the Jazz actually officially has the wider rear seats ! Surprisingly, the front seats are also wider in the Jazz; 520mm vs 510mm for each front seat. Vertical space superiority for the Jazz is of course expected given its much taller design; 945mm vs 915mm from rear seat to roof and 1005mm vs 990mm from front seat to roof for Jazz and Civic sedan respectively. An important measurement would be the depth of the seats and here the Jazz is again comparable to the Civic; 500mm vs 505mm for the front seats and 450mm vs 475mm for the rear seats. Remember, all these are official Honda measurement data !

 

 

Интериор Дължина/Ширина/Височина Задна седалка ширинаДжаз	1835 X 1385 X 1280   1240мм7-седан 1865 X 1380 X 1170   1215ммМясто за глава Опред/ОтзадДжаз 	945мм/1005мм7-Седан 915мм/990ммДължина на опора за краката Отпред/ОтзадДжаз 	500/4507-Седан 505/475
Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как да си сверя часовника на сивика понеже не мога.Колата е с оригиналния касетофон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми гаснеше в движение и след около 2-3 часа пак пали,движи се няколко километра и пак спира.Диагностиката показа датчик колянов вал,първо пробвахме с почистване но след 1-2 месеца се появи пак.Вчера го купих 209 лв без труда.Не знам за вас,но аз вече доста пари набих по ремонти на тази кола... малко съм разочарован май трябваше да си взема бензиновата версия..

Става и от опел 2.0 дти / мисля че беше/ разликата е само в дължината на кабела а цената е доста по различна, и на мен ми направи този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как да си сверя часовника на сивика понеже не мога.Колата е с оригиналния касетофон.

Натискаш (или го задържаш) clock и с 1 и 2 сменяш часове минути то пише "H" "M".P.S. Спря да ми задежда генератора, диодна + разни маркучи по вакум помпичката и някакво реле/регулатор ли беше още. Обясниха ми, че бил чест проблем заради 3 подгряващи свещи на антифриза... Не знам колко да им вярвам не виждам друг да е имал този проблем. Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега днес ще го пробвам да видя дали ще го сверя тоя часовник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой ентусиаст който да премери вътрешните размери на хеча си, за да допълня данните и да сревним със Джази 7-ма седан, както са в http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44905&view=findpost&p=1057306012?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така се сверява часовника.И аз се мъчех цял ден и на края го открих :) даржиш малкото копче клок и с 1 и 2 сменяш час- минути. Препоръка ако не стане така, че има различни СД-та пиши има и други варианти

Мерси колега днес ще го пробвам да видя дали ще го сверя тоя часовник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,от днес вече съм притежател на Сивик 1,4 90кс 2002год свеж автомобил,вътре-вън,абе кефа е голям:rolleyes:....интересува ме,понеже никаде не видях по форума(може и да има писано,но..) какво масло да купя,колко литра и тн,че след някой ден мисля да почвам с обслужването та искам хората който карат такива бензинки да дадът по едно мнение.Накъде видях че събирал 3,5лт...дали е така???От къде мога да си купя на приемливи цени нужните части за смяна-ремаци,ролки,накладки,филтри и тн...от София съм ,и ако някой знае от къде да ги купя-да свирка:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз от 10 дена карам същия само, че 1.6 в тек мотор. Масло 5W40 синтетично препоръчвам ти ЕНЕОС (ENEOS, японско) карам и на мотора с такова и съм доволен, 23лева литъра даже може и по- тънко да се намери. Препоръчвам ти да не пестиш пари за масло все пак това ти е двигателя.Моята събира 3.5 литра предполагам и твоята ще е така, зависи и от масления филтър дали е от по- големите или от по- малките разликата е около 200гр. в маслото.Последна препоръка погледни си филтрите в купето те са два един до друг, моите бяха в плачевно състояние(шума,земя).Ако имаш и др, въпроси с радост ще се опитам да помогна.Аз от този магазин пазарувах http://www.japanparts-bg.com/ Поздрави, Мартин

Здравейте колеги,от днес вече съм притежател на Сивик 1,4 90кс 2002год свеж автомобил,вътре-вън,абе кефа е голям:rolleyes:....интересува ме,понеже никаде не видях по форума(може и да има писано,но..) какво масло да купя,колко литра и тн,че след някой ден мисля да почвам с обслужването та искам хората който карат такива бензинки да дадът по едно мнение.Накъде видях че събирал 3,5лт...дали е така???От къде мога да си купя на приемливи цени нужните части за смяна-ремаци,ролки,накладки,филтри и тн...от София съм ,и ако някой знае от къде да ги купя-да свирка:)

Редактирано от Bionect

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За консумативи ползвам магазинче на ъгъла на Козлодуй и Мария-Луиза, където спира трамваи 2 и 14 (завива от М.Л. вдясно по Козлодуй и спира)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз от 10 дена карам същия само, че 1.6 в тек мотор. Масло 5W40 синтетично препоръчвам ти ЕНЕОС (ENEOS, японско) карам и на мотора с такова и съм доволен, 23лева литъра даже може и по- тънко да се намери. Препоръчвам ти да не пестиш пари за масло все пак това ти е двигателя.Моята събира 3.5 литра предполагам и твоята ще е така, зависи и от масления филтър дали е от по- големите или от по- малките разликата е около 200гр. в маслото.Последна препоръка погледни си филтрите в купето те са два един до друг, моите бяха в плачевно състояние(шума,земя).Ако имаш и др, въпроси с радост ще се опитам да помогна.Аз от този магазин пазарувах http://www.japanparts-bg.com/ Поздрави, Мартин

Здравейте колеги,от днес вече съм притежател на Сивик 1,4 90кс 2002год свеж автомобил,вътре-вън,абе кефа е голям:rolleyes:....интересува ме,понеже никаде не видях по форума(може и да има писано,но..) какво масло да купя,колко литра и тн,че след някой ден мисля да почвам с обслужването та искам хората който карат такива бензинки да дадът по едно мнение.Накъде видях че събирал 3,5лт...дали е така???От къде мога да си купя на приемливи цени нужните части за смяна-ремаци,ролки,накладки,филтри и тн...от София съм ,и ако някой знае от къде да ги купя-да свирка:)

Много ви благодаря и на двамата за съветите!!!Мартине,тази твоята я гледах в Кюстендил(понеже съм от там) юбилейна е и е много лъскава...много ми хвана око,ма ми идва повечко от към цена и се ориентирах по-надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...