Jump to content
Stanislav Ivanov

Помощ при избора на първа кола

Recommended Posts

Здравейте!Имам книжка от септември 2008 г.До сега карах колата на баща ми - Fiat Brava 1.6 16V 1999 г. и съм много доволен от нея, но съм студент първа година и вече колата ми става по - скоро необходимост, а не каприз.Затова реших да си взема моя.Събирам пари отдавна.Миналото лято имах 2000 лв. и реших да си взема Mazda MX-3, но после реших да посъбера още някой лев за нещо по - добро и реших то да бъде Honda Civic 5 gen. Coupe 1.5 102 к.с. или Sedan 1.5 90 к.с.До края на лятото събрах 3000, но се отказах да купувам кола, тъй като зимата няма да мога да пътувам с нея.В същото време страшно много си харесах Civic 6 gen. hatchback 3 врати.Сега имам 3400 като освен покупка на колата трябва да останат от тях и за обслужване.Търся кола със спортен дух,пъргава, здрава, икономична, не често срещана по улиците, добра визия.Мисля че Honda е колата за мен.Дори ми се иска 1.5 V-teck, но за тези пари идва ли ще намеря такава.За сега съм се спрял и на Mazda MX-3 1.6 107 к.с., Fiat Bravo 1.8.Но най на сърце са ми хондите,обаче не съм никак запознат с тях и мисля че рискувам с избора си на Honda.Ще съм ви благодарен ако споделите мнения за двата модела на Honda.Приемам предложения и за други автомобили.Също така ме интересува и цената на частите, поддръжката, смяна на консумативи, слаби места и всичко свързано с тези модели.Благодаря предварително smile.gif

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събери още 1000ка, за да си вземеш читав Сивик и ще останеш много доволен. Моделът и двигателят не мисля,че са от особено значение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо за 3к няма да е читав ?? Защото няма да го е купил от някой от форума "дето много я е гледал".

 

Stanislav Ivanov, от тези изброените бих взел 5 ген 1.5 купе .и е 101 коня. Малък данък, лесно се прави да бяга :) и изглежда доста добре :o

 

Тези Втек 1.5 са икономични втеци. Вървят добре , ама са далеч от Втек-а, който предполагам че си мислиш. Слабо място на всички сивици са задните тампони. Ама сменяш и караш :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо не 1.6 VTEC -125к.с. Има го в 5 генерация купе и хечбек. Според мен е възможно да се намери за тези пари, макар да не съм гледал как вървят. Редички са като мотор, но купе версията е много красива а и си понавървява. Данъка ще е към 150лв на 125к.с.Успех!

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка ще е към 150лв на 125к.с.Успех!

Това в кой град защото във Варна е 200 за тия коня поне мой познат плаща толкова за црх-са си. Иначе по темата колегата няма да сбърка с 5г без значение кое от купетата. Д15б2 си е най-добрия вариант още повече че е студент и най-вероятно и газчица ще има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже може и с Б16-ка да е за 3000 лева... как ги намирате тия хубавите коли за без пари не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега почна се Б16. Казах че не съм сигурен за цените. Купетата са по редки и по държат цена. Хеч 125к.с. (D16Z6 мисля че се монтираше на тоя модел) не е изключено да намери, с малко търсене. Не останах с впечетление че я иска утре колата.Колкото до риска: според мен с фиата риска ще е по голям; маздата е хубава но реално е двуместна кола, а и не знам дали имат 1.5-1.6 мотор, а 1.8 и 2.0 са малко по неикономични мотори. Пак казвам тва си е моето мнение, и отново за цените не съм сигурен, но смятам че с малко търсене не е невъзможно.П.С. ;) за 3000лв б16 може и да не намери ама вчера гледах 6ген вти че и фейслифт за 7300 в мобилебг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude 4gen е твоята кола!

Много красива, уникална визия и с хубави мотори.

Целта на всеки млад човек е да е различен, (Да ме прощават колегит със civic-ци), ама с масова малка кола това просто няма как да стане.

Не си мисли, че това е голяма хапка, мятай се смело, парите ги имаш, а не се знае как ще се завърти живота и дали ще имаш възможност да караш спортна кола вбъдеще...

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен с NSX ще е още по "различен"

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен с NSX ще е още по "различен"

 

Публикувано изображение

Момчета ще го побъркате момчето. ;) ;) ;) ;) :P :P :P;) ;) ;) ;) :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика ама ето затова се появяват теми от рода на Разбиха ми психиката и Размисли и страсти. Човека си е написал че иска сивик и пита за съвет кой да избере от една определена генерация а не каква е целта на всеки млад човек, нито какво ви е предпочитанието за хонда. ;) ;) :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude 4gen е твоята кола!

Много красива, уникална визия и с хубави мотори.

Целта на всеки млад човек е да е различен, (Да ме прощават колегит със civic-ци), ама с масова малка кола това просто няма как да стане.

Не си мисли, че това е голяма хапка, мятай се смело, парите ги имаш, а не се знае как ще се завърти живота и дали ще имаш възможност да караш спортна кола вбъдеще...

 

Публикувано изображение

Колега, къде го прати момчето, с 3 хиляди как ще си купи прелюд? Както се изрази терориста - по-малък мотор, по-малък данък. Ако искаш практична кола, по-добре 6 ген (намират се за по 3 хиляди) но 1.4. Тия мощните по 1.6 за тези пари са пълни кошове. Препоръчвам ти 6-та, защото уж не гниели. Иначе за мен 5 ген е най-красива. За маздата ми се струва, че леко си се пообъркал - малкия мотор е 1.6 90кс, а големия 1.8 138. Фиата е извън въпроса - откъм надеждност Хонда си е Хонда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че и S2000 няма да му е лоша, но тва е друга тема. Колега пожелавам ти само да си я караш с удоволствие и мерак каквато и да е тя. То понякога се случва да искаш даден модел, а в последствие да си купиш друг ( зависещо от много фактори). Един приятел много искаше черно купе 125 втек, но си купи пак черно купе, но 101 коня. Така, че нищо не се знае, може да си харесаш и нещо друго, зависи дали си заслужава. Важното да е Хонда. Успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, колегата каза, че разполага с 3400.

Прелюди за по 4000лв, че и по-малко, бол.

Като вземе от баба 200лв за коледа и смъкне малко от продавача е готов ;)

Само не почвайте с "то хубав прелюд за 4 бона няма, аз моя го взех за 7"...

Годините минават, криза е, цените падат, автоджамбазите са на зор...

Ако пък ще мисли как да спести 50лв от данък годишно , по-добре изобщо да не си взема кола.

Хубав момент си избрал за покупка, явно си и търпелив и взискателен, щом година спестяваш, вместо да се метнеш в някой гнилоч...

Последен напън и се качваш в кола една класа над тази, която си мислел, че ще караш... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колеги,Отворете мобиле-то и тогава коментирайте ;)http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=detailsКолега,Ето ти една примерна,а има още много.Пише 2300Прибави 150 кинта за ремъци и ролки+3 литра масло по 15тина кинта(аз карам и с по-ефтино и нищо и няма)=45кинта.В кат още 100 и за гражданска 130+40тина лв данък.музика за дрънка за 200 тина лв и за още 500-600 газова и си свиркай.горе долу си в бюджета. ;) А за колата какво да ти кажа....карам от европейка(5те врати) от почти 3 години и 80 хил.км. без проблеми.с газ е от 3тия месец.никакви ядове,освен едни амортесиори и 2 пъти тампони.много са идиото устойчиви тия коли.1.3 са карбуратор.1,4 и нагоре-инжекция.в-тек е по мощен но с много данък и ако слагаш газ трябва да е инжекцион,че иначе свети чека повечето пъти.колите са пъргави и по магистралата 140-150 си ги поддържат без особен зор.п.п.Успех с покупката и да се похвалиш че си в сектата :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кога ще престанете с глупостите ??? Преди месец взехме на един авер 5 ген хеч 90 коня. То не бе обикаляне не бе чудо. Видяхме ги тия за 2000 лв читавите хечбеци и за 3000 лв читавите купета. Ами ние дадахоме повече пари за гориво от колкото за хондата дет се вика голямо обикаляне беше. Взехме много читава Д15-ка за 3700 с пазарлъците, така че тия дето ги намирате за по 3000 лв купета и прелюди са ясни гробници от Италия. Айде със здраве дано колегата да си намери нещо добро и да си го кара ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама и ти се изказваш малко крайно (да не казвам неподготвен) .... .Лично преди няколко месеца взех седан 5 ген с д15-ка за 2200 лв. Ела да ми покажеш кое точно е "гробница на колата".

 

Пък относно напъна за Прелюд ...... напъва се , купува прелуда (или кола дето не може да си позволи) и накрая седи пред блока , защото няма пари за ремъци и т.н. или няма пари за бенз. Човека много правилно се е ориентирал и явно доста добре знае какво може да си позволи.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре неподготвен съм ок. Намерил си евтин читав седан браво, седаните са най евтини от 5-та ген. Аз казвам какво търсихме и на каква цена излезе, защото я търсихме 2-3 месеца колата.. както и да е няма смисъл да спорим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре неподготвен съм ок. Намерил си евтин читав седан браво, седаните са най евтини от 5-та ген. Аз казвам какво търсихме и на каква цена излезе, защото я търсихме 2-3 месеца колата.. както и да е няма смисъл да спорим.

преди малко повече от 3 месеца лично си взех седан 6-та генерация (японски), внос от Австрия със Д14А4 двигател за 3000 лв или аз съм бил голям късметлия или вие не сте търсили както трябва ;)момчето май се е насочило към хеч 6-та генерация, хечовете са по-евтини от седаните, аз докато си търсих кола изпуснах няколко хеч-а за под 300лв важното е да имаш агенти из цялата страна и кажат ли ти че колата е читава отиваш и зимаш...от другите марки бих препоръчал на първо място Субаро но за жалост не се включва в бюджета така че отпада, Мазда 323 ще се включи в парите, Митсубиши Галант ако иска повечко конфорт двигателя 1.8 е доста икономичен. Друг вариянт за който ще ме анатемосате е Алфа Ромео 145 1.9 TD ако има вариянт и за нафтови печки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Извинявам се на колегата, че ползвам неговата тема! Моят въпрос съвпада със заглавието и не виждам смисъл да пускам нова тема.В момента карам друг клас и модел автомобил Opel Astra F Caravan (комби) 1.6i 75hp. Искам да премина едно ниво нагоре както с мощност, така и с комфорт и надеждност на автомобила. Първоначално се насочих към Opel Vectra B Hatchback с 2.0i 16v 136hp и 2.2i 16v 147hp. За съжаление последния ДВГ е рядкост за този модел. Освен това мои приятели, бивши собственици на Vectra и настоящи на Accord ме насочиха към Honda.Като резултат - спрял съм се на Honda Accord Liftback 6 gen. 2000-2002. Не съм сигурен, че ще успея да събера достатъчно финансов ресурс, но доколкото може да се вярва на мобилето, за около 8000 - 10000лв. може да се намери нещо що-годе свястно.От няколко дни чета форума ви и успях да прегледам някои от сервизните ръководства за модела. Още ми е трудно да се оправя с означенията на двигателите на Honda, но се надявам да навляза в нещата бързо...Моля да ме насочите към теми във форума/форуми или да ми отговорите на следните въпроси:1.Според wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Accord сглобката на "европейките" е в Swindon, England.Има ли Made in Japan? Какви са недостатъците на "англичанките"? Четох тук за гниенето на предишните генерации на Civic и се надявам при Accord да няма такива "екстри"!2.Кой ДВГ, с който се оборудват модификациите е за предпочитане като съотношение мощност/разход? Питам за 2.0 и 2.3 кубатура бензин, но може да споделите и за дизелите. Предимства, недостатъци, разходи за поддръжка?3.Според това, което прочетох, ми се иска модификация ES или ES Executive. Нивото на оборудването има ли връзка с типа/ кубатурата на ДВГ? В смисъл по-мощният мотор предлага ли повече екстри?4.Интересуват ме приблизителните разходи за първоначалното обслужване - ремъци, шайби, масла и др. такива, които задължително трябва да се сменят.5.На какво да обърна внимание и обстойно да проверя преди покупката на Accord 6 gen.? Конкретно за модела, защото темата "Какво да гледаме при покупката на автомобил ..." от audiclub съм я чел няколко пъти, даже си позволих да я допълня за Опел форума специално за Astra F.Извинявам се, ако с въпросите си дублирам други теми във форума!

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф.Ако търсите читави коли за по 2000-трудна работа.Те на курниците искат пари като за читави щото всеки който си продава колата смята че цената винаги е ниска.Много била хубава ,вървяла,газово имала,сменяно било.......Глупости.Да си намериш свясна кола за 4-5000 е проблем а за 2000 още по голям качваш се да караш и почваш да откриваш изненади.Ако някой е "ударил кьравото" с покупката халал да му е.Аз ударих ама за 6500 и то за сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читава 4-та генерация сивик за 2000 може :) Има от време на време хора на зор, та продават тънко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маздата е хубава но реално е двуместна кола, а и не знам дали имат 1.5-1.6 мотор, а 1.8 и 2.0 са малко по неикономични мотори.

...Мазда МХ-3 не е по тясна от Сивика и отпред и отзад има 1.6 едновалка 90 кс и двувалка 107кс.Има и 1.8 136 кс май бяха,Сивика е по икономичен на 100% и малко по добър откъм конфорт ако може така да се каже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари най - евтиния вариант според мен е 5-та ген хеч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3 400лв. както каза колегата 5г ама няма да има пари за обслужване регисрации и т.н. За 6г не мисля че има шанс да е читава освен ако не еот приятел внесена или карана. За тия пари колата винаги ще е в компромисно състояние номера е дали можеш да си ги позволиш тия компромиси и дали ще ги откриеш на място или в последствие когато ще трябва да се бъркаш за да ги отстраняваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами наистина смятам, че дори и да намеря Prelude за тия пари не мога да си го позволя, защото смятам че поддръжката му е доста скъпа, защото е и по-висок клас автомобил.Но наистина са доста красиви коли.Колата няма да е от БГ.Ще е нов внос и то от сигурен човек, на когото може да се разчита.Но не мога да реша какво точно искам.Мисля че 5 генерация купе са с по-спортно и внушаващо излъчване, а и по-бързи от например 6 генерация 1.4.Но съм виждал много изгнили купета особено по задните вежди и това ме притеснява.Струва ми се, че макар и малко по-грозна и бавна с двигател 1.4 Civic 6 генерация би била по-добра покупка.Все пак ако успея да намеря и двата автомобила за тези пари и то в прилично състояние кой би бил по-добрия вариант откъм надеждност, здравина, добра визия.Ако не намеря Honda в добро състояние за тези пари към какво да се насоча: Renault Megane Coupe, Citroen Xsara Coupe 1.8, Fiat Bravo 1.8, Mazda MX-3 1.6 (след 1994 година са с нов 1.6 двигател от 107 к.с. - спрял съм се на него), Mazda 323 Coupe (мисля че имаха някакъв двигател 1.8 при тия след 1996 година) или нещо друго ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари бих взел 5 ген сивик.и 1.5 90 к.с ще ти е достатъчно бърза като за начало....

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 хора D15B2 това е колата за вас.за тея пари толкоэ.нямат грешка.за 2 год на мойта един термостат сам сменил и 2 маншона на каретата.да не говорим за икономичност.на колегата дето се чуди между маздата и фиата,имам мазда ,здрави са но не са толкова икономични.апак за фиата-земи си фиат та цял живот да те е яд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари бих взел 5 ген сивик.и 1.5 90 к.с ще ти е достатъчно бърза като за начало....

Аз съм се насочил към такъв.. и мися че си много прав !!Парите които предлагам са същите и има много, ама много които влизат в ограничението..Въпросът е какво ще уцелиш!Успех колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 хора D15B2 това е колата за вас.за тея пари толкоэ.нямат грешка.за 2 год на мойта един термостат сам сменил и 2 маншона на каретата.да не говорим за икономичност.на колегата дето се чуди между маздата и фиата,имам мазда ,здрави са но не са толкова икономични.апак за фиата-земи си фиат та цял живот да те е яд

Хех колега карам фиата на баща ми откакто имам книжка.Вече 2 години и половина е в нашите ръце тоя фиат и мога да кажа само едно - вземи си фиат за да не те е яд.Нямаме никакви проблеми с него.Много хора ни казваха същото като теб като го взехме, но аз мога да кажа, че който не е карал фиат и вярва на предразсъдъци смята така.Имам доста познати, които си мислеха, че фиата ни е пълен боклук, но след като се качиха вътре и се повозиха промениха коренно мнението си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика от "каране" и "каране " :) Дайте ми нещо не японско за 2 месеца и ще видиш до какво състояние ще го докарам :D (ще го карам точно както Ондата)

 

Пък не знам защо всички фиати дето съм ги виждал са пълен кенеф. Stanislav Ivanov, нищо лично и не се засягай ама все нещо хълца, все нещо гори 15 на 100 (1.4 литра) , все нещо дъвчи киселци пък за вървене няма да коментирам въобще. Явно си оцелил на много запазен автомобил, който и сега продължавате да го пазите доста :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика от "каране" и "каране " ;) Дайте ми нещо не японско за 2 месеца и ще видиш до какво състояние ще го докарам ;) (ще го карам точно както Ондата)

 

Пък не знам защо всички фиати дето съм ги виждал са пълен кенеф. Stanislav Ivanov, нищо лично и не се засягай ама все нещо хълца, все нещо гори 15 на 100 (1.4 литра) , все нещо дъвчи киселци пък за вървене няма да коментирам въобще. Явно си оцелил на много запазен автомобил, който и сега продължавате да го пазите доста ;)

Хехе ами докараха ни го от Италия и то наш човек.Там го е карал човек 41-ви набор ;) и в сервиз на Fiat го водихме за пълен преглед - казаха, че е като нов, беше на 8 години.И за сега го пазим да.1.6 е гори макс 11/100 градско, с климатроник на извънградско при скорост 100-120 гори около 6.5-7.И доста коли е засрамвал.Не е супер бегачка, но добре върви.А имам 1 приятел той си взе Bravo 1.6 97 година и какво ли не прави с него.Никаква поддръжка само каране - прекъсвачи, ръчни, гуми, гонки и даже е леко облъскан на 2 места, но продължава да си върви без проблеми.Дори и той самия беше учуден как не се е изпотрошил още.1 комшия си взе Marea combi 97 г. 1.6, пази я, но и тя не се чупи изобщо.Като цяло съм виждал само хора по форумите да се оплакват от Fiat.Въпреки че в началото и аз бях против Fiat, сега съм много доволен.И все пак това не означава, че не бих предпочел Honda, Mazda или някой немски автомобил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти отново. Не си писал от къде си. Направи го. Сигурен съм че ще се намери някои които да ти покаже достойнствата на посочените от теб модели. Хубаво е че си обективен, това е все по рядко срещано качество, дори и тук!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Павликени съм (област Велико Търново).

Редактирано от Stanislav Ivanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрао неми ги хвалетее тея фиати. . едно приятелче си взе БРАВО 1.6 101 к.с мии ден прес ден капака му е отворен иначе за варвене Рено 19 1.7 бензин 87 к.с му изостана с по малко от половин колаа, тва за мене е подигравка с ФИАТА . . . :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрао неми ги хвалетее тея фиати. . едно приятелче си взе БРАВО 1.6 101 к.с мии ден прес ден капака му е отворен иначе за варвене Рено 19 1.7 бензин 87 к.с му изостана с по малко от половин колаа, тва за мене е подигравка с ФИАТА . . . ;)

Е как все така ги случвате тия Фиати бе ! Да дойде тая 19-ка да я пробвам аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега .миналата седмица видях на горубляне сивик 5 г 1.6 125 кс маи беше черен за 3400 лв незнам колко е читав 1994г и нерегистриран като идваш от бензиностанция д2 към Горубляне от ляво след бензиностанцията 2 или3 автокъща дано съм бил полезен но колата само я мернах и незнам в какво състояние е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях пред подобна дилема на скоро но накрая се отказах от сивика и сега гледам да посъбера малко лев за някой Prelude 4g но ако трябва да избирам между моделите и марките които си посочил бих си взел една мазда мх3 или някой 5та генерация купе.Маздата си била мазда фиата бил фиат а хондата хонда пълни глупости всяка кола си има плюсове и минуси дали била френска немска японска ... много съм против тези изказвания на колегите че едва ли не японските коли били съваршеннии най-добри в цял свят верно хубави са не случайно съм регистриран тук и съм фен на марката но малко от малко трябва да бъдем реалисти и обективни.Взимаи която кола ти е на сърце и после ще му мислиш която и да избереш ще се чупи ще има работи да се сменят особенно с това състояние на пътищата ... Успех с покупката. :)

Редактирано от MonzA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...