Jump to content
backstage

Добавката върху лява чистачка на Сивик 6г ?

Recommended Posts

Какъв смисъла на добавката върху лявата чистачка на Сивик 6г ? И мога ли да я махна, че ме дразни така.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв смисъл,то се вижда-спойлер, да притиска чистачката надолу, за да не я повдига въздушната струя от стъклото при по-висока скорост. Можеш да я махнеш и няма да има голяма разлика, но съм виждал на други коли как при висока скорост чистачка губи натиск и прескача водата, а при ниска скорост си чисти идеално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за да несе вдига чистачката нагоре при разминаване с камион или нещо подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не я махай (това е мое мнение), че като караш със скорост над 150 при пуснати чистачки без "спойлера" си е мъка :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам такова споилерче, и над 120км/ч започва да се усеща липсата.Също така спомага при висока скорост, водата от пръскалките да стига до по-високо, иначе пръска в основата на стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 180 пусна ли ги нямат връщане постоянно седят горе хем имам такова спойлерче ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте такива ентусиасти има и чистачки със спойлери, които изпълняват същата функция.

Аз освен, че на рамото имам спойлер, наскоро си свалих перото и го сложих на основата на една стара чистачка бош - същия размер, но със спойлерче.

Нещо такова:

Публикувано изображение

Не, че стана кой знае какво ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 220км като карам чистачките ми направо се вдигат от стъклото без да ги пускам и перата отфърчат някъде назад в небитието :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз и с 240 не съм имал такъв проблем! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 6-та, защо (пък, питам аз) е само на едната чистачка, а не и на двете? :lol: За задната, ще си замълча. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото като караш със висока скорост и се разминеш с камион чистачката ще скача нагоре,затова се слага от лявата страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги според мен това спойлерче е сложено с целта,въздушната струя която го притиска да притиска и самото перо към стъклото и по добре чисти(ако са здрави и хубави чистачките).Явно пружината на рамото не е достатъчна...А защо е от дясно....за6тото нека чисти на шофьора а на другия маина*та му. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните чистачки на 6та са с различа дължина-лявата е по дълга,за това има спойлер,с цел да я притиска по добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и грозно да стои само на 1-та чистачка по добре да не се маха пак и тя е хваната с нитове и ако решите да я махате трябжа да чупите със което пак няма да стане много по красиво. А като карате с 240 за какво си пускате чистачките ;) вие се движите по бързо от дъжда :D:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз не съм имал проблеми като си карам с 240-260, но след това и най-вече към 320-330 започва да трепери чистачката малко... :rolleyes:...явно не са го измислили добре от завода, щото те наще коли са направени да се движат с 300+ винаги!!!

Редактирано от tazzz
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз не съм имал проблеми като си карам с 240-260, но след това и най-вече към 320-330 започва да трепери чистачката малко... :)...явно не са го измислили добре от завода, щото те наще коли са направени да се движат с 300+ винаги!!!

Нали колега и аз мисля като тебе ако видя болид по пътя и просто го задминавам само ми загрозява гледката :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и грозно да стои само на 1-та чистачка по добре да не се маха пак и тя е хваната с нитове и ако решите да я махате трябжа да чупите със което пак няма да стане много по красиво. А като карате с 240 за какво си пускате чистачките :D вие се движите по бързо от дъжда :):)

Да се включа и аз в изключително ценната тема, която сте захванали. Въпросното спойлерче не е захваното с нитове, а с две малки винтчета от вътрешната страна, аз лично съм го свалял на моята кола, за да боядисам рамента на чистачките, че и при мен се бяха олющили (явно предния собственик много често е карал с над 200 км/ч :D ). Редактирано от rusen4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли колко струва оригинално такова спойлерче в Бултрако? :D Щото с китайските ментета ще ми се развали обтекаемостта и определено се усеща - направо съм като спънат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам моето ми изглеждаше на нитовано :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само D13-ките нямат тоя проблем! Вдигат "само" 220 :lol:;)

Не съм съгласен. И 230 дигат някои, но не е имала проблеми с "летящи чистачки" :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, :D Такова влиза и в окомпетковката на хамериканските совалки, may be..!? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги махай,не е никак грозно даже и наистина помага.При 120км/ч капки не се виждат а само едни дълги линииа капките се размиват по стъклото много бързо и все пак си трябват чистачки.А за "шоферите" със самолетитакива не им трябват след като се отлепят от земята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нитове е аз го махнах и си напръсках рамената.отстават едни малки дупки но няма нищо.Слагаш само чистачка с спойлер и готово.То стига.Да не вали всеки ден.Ако не ти харесва го махай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги според мен това спойлерче е сложено с целта,въздушната струя която го притиска да притиска и самото перо към стъклото и по добре чисти(ако са здрави и хубави чистачките).Явно пружината на рамото не е достатъчна...А защо е от дясно....за6тото нека чисти на шофьора а на другия маина*та му. :)

 

Това ми хареса на другия майн*та му.Аз имам същото спойлерче и аз така си го обясних....абе щом са го сложили значи е с целПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...