Jump to content
paRADOx

Honda Cr-z

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Ами мечтите на много хора ще се сбъднат. Един уникален концептуален модел ще бъде пуснат в серийно производство през 2010г. При това ще бъде първият спортен хибрид !!!

Цитат:

"And now it's official: a CR-Z based on the concept vehicle will go into production and be on sale in 2010. "

:(

За ХОНДА няма криза! Поздрави!

;);):D

Ето и линк към сайта на CR-Z

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега от соленото крайбрежие на БГ му се е засилил :(;) -айде да му е не само на сърф по вода, а и в тоя случай с красивия мъник!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците отново вадят поредната страхотна машина хем хибриден и в същото време спортен автомобил ще е CR-Z в статията, което четох за него пише, че щял да е наследник на CR-Х :(http://news.automedia.bg/read/7400.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но на мен ми изглежда като фризер :worthy: В това отношение удивително прилича на С4 и Волво 30 :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

абе дано не е вярно че ще е с двигателя на Инсайт - 1.3 90кс + 10коня от ел мотора...между другото - CR-Z се прави на поточната линия за S2000.В края на юни - преди 2 седмици, от тази поточна линия е слязла последната произведена от Хонда S2000.

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"хибридното спортно купе Honda CR-Z... ще бъде произвеждано на платформата на друг хибриден автомобил – Insight."Аз ли не го разбирам правилно това горното или си е пълна глупост - спортно купе с макферсън и цял заден мост?Къде е идеологичното наследство на CR-X. На външен вид са го докарали доста добре, обаче дано не го осакатяват така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе дано не е вярно че ще е с двигателя на Инсайт - 1.3 90кс + 10коня от ел мотора...между другото - CR-Z се прави на поточната линия за S2000.В края на юни - преди 2 седмици, от тази поточна линия е слязла последната произведена от Хонда S2000.

Мисля че четох, че ще бъде 140 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това излезе на пазара за около 15000$(Civic Si e 22000$), ще има голяма бум в продажбите, направо ще размаже конкуренцията в УСА.Колата е уникална, дано да я засилят малко до към 150к.с. :) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам защо, но имам лошото пречувствие, че хонда ще се изложат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва това брембо да го сложат на 100 коня мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммм, добре е. Ще си карам CRX - а докато не успея да си купя едно CR-Z :) Иначе има някои CRX - ови черти, което сигурно ще привлече CRX - маниаците: задния капак с почти хоризонталното задно стъкло, както и прозорчето през което се гледа за назад. (2 generation)Фаровете малко - също правоъгълни като на 1-вата и 2ра ген CRX. :D:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен една Type R версия с К20А под капака ще го излекува от детските болести.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще може да се намери лип за предната броня, че стои като не довършена?????? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето още един слух:S2000 replacement

Редактирано от k_u_d_o_s

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасен слух - голяма излагация ще е това ако наследника на S2000 е с предно. Както се казва в статията, направо да го кръстят Del Sol и тва е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак си немога да приема че това е наследник на рекса...Прекалено футуристична ми се вижда. И ако наистина и гласаят Insight двигател... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

то ще го оценят американците дали е добра колата а ние ще разберем след 10 години маи.Ама когато стане за продажба на старо вече ще става само за отпадъци с тея акомулатори дет струват колкото колата и имат 100000 км живот.Поне при тойота тъка се получава.Онзи ден карах един хибрид на 130000 км дето батериите му не държат ток и за фаровете даже.Жалко за авера дет си го взе и сега трябва да даде 3000 лв за батерии.

Редактирано от harabijta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че с Honda Cr-z и Honda Accord Crosstour нещата с любимата ни марка се променят коренно. Бъдещето е в хибридните автомобили, и Хонда пак са крачка пред останалите. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една неприятна новина - изявлението на новия президент на Хонда:No V8s and Rear wheels drive HondaНямали сме нужда от V8 и коли със задно задвижване в класическия им вид.....имаме как да нямаме???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме!Логиката е проста - досега Хонда не са имали коли със задно и В8 - щом караш Хонда, значи нямаш нужда от задно и В8 :(Хората със с2000 да не се обаждат щот са малцинство.Извратена логика ама :ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами класическата Хонда си е с предно предаване, така че да не Ви очудва изявлението на президента на Х. Пък и като се замисля, единствените предимства на автомобилте със задно задвижване са:-по-добър старт-якооо дрифт (и с моята Хонда правя дрифт, ама не е същото.... :ppp )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless - Логиката ти е проста, но грешна. Фен съм на хонда и откакто имам кола карам Хонда. Обаче вече искам по-мощна Хонда и искам и задно предаване. S2000 стана съвременна класика а NSX е вечна класика. Беше време Хонда да създаде поне още една такава. Може би "беше" време найстина - покраи кризата вече такива имиджови и непечеливши (т.е. печелещти само слава) проекти ги убиват...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите до колкото имам информация от списание "power of dreams" брои 1 crz ще бъде наследникът на crx. ще е със над 500 коня и много спортен характер.производителите искат да направят афтомобил конкорентен на ferrari enzo,mclaren i lambo.очаква се да излезе през 2010

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите до колкото имам информация от списание "power of dreams" брои 1 crz ще бъде наследникът на crx. ще е със над 500 коня и много спортен характер.производителите искат да направят афтомобил конкорентен на ferrari enzo,mclaren i lambo.очаква се да излезе през 2010

500 коня? CRX? McLaren? Ти си правиш майтап с темата нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите до колкото имам информация от списание "power of dreams" брои 1 crz ще бъде наследникът на crx. ще е със над 500 коня и много спортен характер.производителите искат да направят афтомобил конкорентен на ferrari enzo,mclaren i lambo.очаква се да излезе през 2010

500 коня? CRX? McLaren? Ти си правиш майтап с темата нали?
не колега не си правя маитап.така пеше в списанието а то е официално за хонда в българия.ако в него лъжат знаци и аз ви лъжа.CRZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ 'aylakmann' Колега, с описанието на автомобил над 500к.с., който да се равнява на Бугати, Ферари, Порше и т.н., описваш наследника на NSX(

), който все още няма да се пуска в серийно производство, заради кризата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема да се карате но за сега истината е CHEVY VOLT!!! За жалост не е ХОНДА но пак тази година CHEVY VOLT Догидина изцяло електричсески както казваше бай Тошо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази хибридна шитня в това купе - много жалко :lol:. Можеха да си спестят глезотиите по таблото и да изригнат със нещо истинско под капака.Подценяват истинските фенове на CRX.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми допада. Тъкмо вчера си мислех че е време да се вдетинявам отново (по повод 40-тата си годишнина) и си викам -дъл дан си зема идин РЕКС ;) и днеска хоп - те го те http://news.automedia.bg/read/7986.html вече серийно изглеждащ съвременен прочит на култовата острилка - "мъничко-беличко с две моторчета отпред". Вярно че тая "паст" м/у фаровете е малко нелепа с тоя 1.5 двг , но имайки предвид спортните традиции в малолитражния клас + тролейбусното подкрепление една общо прогнозна мощност около 160 к.с. (дай боже и повече) на обща маса около 1200 кг. (колцата е малка но с батерии) и ускорение до 100 около 8 сек. никак няма да е зле. А и повече не ми е нужно , особенно с тая къса база. Според мен ако не сбъркат с цената "тея" ще плъзнат кат "въшки". А като говорим за малки автомобилчета едно таквози как ще пасне на жната http://news.automedia.bg/read/7987.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко инфо за "малкото" http://www.autoblog.com/2009/09/30/tokyo-p...le-has-unicycl/ А има и нещо по-семейно ,но като гледам май е още "суровичко" http://www.autoblog.com/2009/09/30/tokyo-p...s-door-nirvana/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала !!! Много ми харесва , определено ако имам пари ще си купя един , да си джиткам отвреме на време с него ;) А ако до тогава правителството вземе решение да признават ДДС-то на екологичните автомобили , определено ще настане бум !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но и конкуренцията "тоже не спит" :shifty:http://www.cardesign.ru/events/autoshow/to..._show_2009/3380

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FT86 се планира за 2011 ... но с 2л боксер и 200 коня... със сигурност ще е по-бърз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавец,160 хибридни кончета,нисък разход..........ааааах защо не съм се родил в братска Хамерика :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...