Jump to content
UniCorn

Абе тука сноубордисти има ли?

Recommended Posts

DIN, мерси, но попитах за организирано пътуване, примерно с микробус на оператора от София, с моя си екипировка до избраното място и връщане.

Мармотите и повечето туроператори не го предлагат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ние ще сме с автобус. Но в цената няма включена Храна... Та във Франция някъде ще спрем,ще накупим яко ядене и така. за 289 евро 7 нощувки с 6 ски карти. Абе към 1300лв се надявам да се върже всичко :D

 

https://youtu.be/JZXiQKqLuOU

 

Първи тест с камерата :D иска да се барне малко фокуса и да сменя лещата,че няма IR filter.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веси, Мармотите предлагат евтин превоз с автобус от-до, тръгва се от София, карат до Франция, връщат те пак в София. 2 пъти в седмицата се ходи пак с автобуса до избраните допълнителни дестинации, включени в картата. Организират се и трипчета до големи супермаркети да си накупят хората за ядене, че по курортите режат главите през кръста :D

Аз лично съм пътувал с автобуса, както и с организирани от нас си микробуси под наем.

 

Преди да разбера за тях пак сме ходили във Франция, но със SnowTrex и пак микробус под наем.

За мен лично с мармотите възможно най-изгодното и добре организирано пътуване ако човек отива да кара :) Унгарците, които им дават пакетите явно праят много сериозна отстъпка, щото на техния сайт цените са други.

А сърбите дето ги каза Drone също са добра оферта, проблемът е че искат минимум 45 човека (явно да оправдаят автобуса), но мястото не кефи.

 

Drone, ше чакаме кадри от Пампо :)

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има да почакате :D 

 Ами май на това януари ще сме само 40 човека. Лошото е че ще се смажем от път и след това 6 дена каране... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, колеги ! Аз, както винаги, не съм дочела... )

Хубави моменти по пистите ви желая .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.12. откриват сезона на Банско.

Дали ще направят сняг, някой да знае?

Имам един семинар 14-16.12 там и се чудя дали да возя екипировка и да се скатавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, поръчах си от сайт base layer на UNDER ARMOUR coldgear infrared tactical id fitted, обаче се оказа че XL ми е голям. Чисто ново е, с етикетите, не съм го носил само един път е обличано да го премеря. Някой ако има желание продавам го за 95 лв. Е така излгежда - https://www.underarmour.com/en-bg/mens-coldgear-infrared-tactical-fitted-crew/pid1244394-001   За справка размера XL - ако сте под 90 кг и гръдна обиколка по-малка от 115 см, ше ви е голяма :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.12. откриват сезона на Банско.

Дали ще направят сняг, някой да знае?

Имам един семинар 14-16.12 там и се чудя дали да возя екипировка и да се скатавам.

Ако са магьосници може и да направят. В Банско днес като бях, беше 6 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв шанс за сняг до 20.12. Обикновено при такова безснежие правят 100-200 м.петно над Бъндеришка, колкото знаменитите гости да врътнат по 4 завоя. То въобще, докъм 10.01, прогнозата е жегава и сушава.

Редактирано от angello
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се пренестих на друга екскурзия,която ще е март месец. Надявах се да покарам преди нова година,но няма грам сняг. Не знам защо хвърлят такива средства след като другата седмица го дават да става топло пак. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май зимата и яките валежи за поредна година ще се изместят за Март и дори Април. Тогава е и по-спокойно и евтино отвсяка гледна точка. Независимо дали в България или някъде навън. Единствено, родните тъпаци на Банско и Витоша, затварят рано въпреки наличието на много сняг, понеже няма чужденци и не им е рентабилно. Жал ми е за тези хора дето са набили яко пари по празниците за ски ваканция. Хем ранни резервации и плащане, здраво дране по всички параграфи, много народ и никакво каране няма да има. сега гледах актуализирана средносрочна прогноза, че дори първият сериозен студ ще е сух-Сибирски. Чак към 20.01 се очакват съществени валежи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия прогнози за след месец са с вероятност 50%... което е горе долу "или ше вали, или няма". Винаги има сняг януари и март, хубавите зими вали и преди това и между тях. Стискам палци януари да падне повечко. Оня ден обух Хонделата в зимни гуми, чакам с нетърпение да й напълня муцуната с пудра  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре и другиден сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

аз открих сезона вчера на Боровец. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен да ви честитя уикенда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия ще е. В мокър сняг карах миналата година и хич не беше хубаво.  надявам се, че ще пуснат черните писти на Пампорово,ако натрупа достатъчно. Дават го към 50-60 санта за събота и неделя :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, тоя дето идва. Нали за него говорим. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези, два...

http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/showforecast.cgi?lightningmap=yes&fcstfile=2016011406_201601122123_0_stormforecast.xml

Ще изчакам да стане наистина студено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще ходя на боро събота и неделя, после ще ви пиша как е и дали да си пускате отпуска през седмицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, тоя дето идва. Нали за него говорим. :)

Не за другия :D 22-23 се очертава ходене към Пампорово,ако натрупа достатъчно,че да пуснат черните писти.

 

В Неделя може да ида на нощно на Боровец. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да де, тоя дето идва. Нали за него говорим. :)

Не за другия :D 22-23 се очертава ходене към Пампорово,ако натрупа достатъчно,че да пуснат черните писти.

 

В Неделя може да ида на нощно на Боровец. 

 

 

Те да пуснат Маркуджиците - между тях има доста игра.

М/у другото на Езерата дигат дневната карта ... Неоправдано ама на

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Те да пуснат Маркуджиците - между тях има доста игра.

М/у другото на Езерата дигат дневната карта ... Неоправдано ама на

 

Вероятно ще ги пуснат, но трябва още сняг (включително очаквания снеговалеж), за игра. Щот сега са едни клекове...

А езерата отиват в графата ебанско - пари от мен няма да видят. Най-бавния лифт, платен т.нар. паркинг и т. н. ...Жалко, там стават епични карания в работно време;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мм да май ще се отскача до пампорово :D Дано само да не е мега пълно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двата дни бях на боро, сняг доста наваля, но днеска си имаше и доста хора, ако имате отпуска отивайте през седмицата.

 

бонус: казаха че от уре отварят маркуджиците, днеска работише паничката на маркуджика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра ми ходи на Банско вчера. Пудра до кръста ии нищо не се виждало. По пътя е било ужас :D 

 

Може би другата седмица ще ходя и аз на Банско в събота :) На пампорово валя дъжд вчера до 5 часа. След това го обърна на сянг, та не е много наваляло :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пампорово е зле положението. Черната и червената са на стъкло отдолу.  Снега е малко и те така. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това успях да постигна :)

 

Чакам стойка за каската,че тази на торса не е от най-удобните. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега най- благородно ти завиждам. Условията са страхотни. На "Малина" няма никаква опашка, което не ми се е случвало почти никога. Новия лифт как е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах време, ще кача едно клипче как едни турци се изсулиха пред нас точно на новия лифт. Условията не са чак идеални. Мразя да карам на много заледено,а точно тогава беше такова. -10-15 до обяд и след това се постопли и стана -1.

 

От Франция клипчетата ще са по-хубави. ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тези които писаха, че ще карат февр.- март Алпите, пишете как е, организация, съвети, отзиви?

Аз,заради травма, пропуснах този сезон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заминавам на 4ти. Дават го 30-40 санта нов сняг до неделя :) Като се върна ще пиша и ще има снимков материал :)

 

Veseliq и той тия дни ще пали към Австрия.

 

Аз се оказа,че отивам на най-големият глетчър в Европа :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така 6 дена яко каране, времето беше уникално 50гб клипчета и снимки :D Доволен съм. Догодина ще се ходи с кола,че с рейс на отиване ударихме 30 часа :( 

 

 нещо камерата ми е преебала звука :( 

 

А това е от съседният курорт в който ходихме единия ден.

Alpe'd huez

 

12803008_1296076233752742_10840245570921

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

 

За да не отварям нова тема реших да повдигна тази. Моля да споделите информация за ски почивките ви в чужбина. Имам мнения за повечето курорти в България, но в чужбина все още не сме ходили на ски, а се каним последните 5 години. Надявам се тази година да успеем да отидем с жената. Та молбата ми е да споделите всякаква информация- дестинация, маршрут, превоз, цени на всичко, км писти,трудността им, сайт за резервации или агенции, подходящо време за заминаване и всичко останало. Много сме се навили за Австрия, долината Цилертал или Цел Ам Зее, но събирам всякаква информация. Чета някакви пътеписи в нета, но реших да питам и тук. Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам много опит. Последният и единствен път като ходих беше с агенция. Сестра ми сега ще ходят в Австрия самоорганизирано. Ще летят до Мюнхен, като при луфтханза ските и обувките не се доплащат. След това с 2 коли отиват до Австрия и до курорта. Не помня точно в кой курорт са.

 

Аз ще ходя с една агенция RapsodyTravel във Франция, във Val Thorens(най-големият курорт в европа) Цената по спомен е към 400 евро(транспорт с рейс(към 15 часа път), ски картите и хотел) Като яденето не е включено. По спомен излиза към 1500лв, но си заслужава :) 

 

 

като гледам какво е времето тази година май ще е силна :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз щях да ходя във Вал Торенс началото на януари /най- вероятно офертата е същата/. Причината поради, която не резервирах, е че не ми се ходи с автобус, а и приятелите, с които се организирахме искаха да сме без жените, което е проблем :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах да с автобуса е тегаво. Миналият път пътувахме 30 часа на отиване. Като преди курорта бухаше сняг и единия рейс фърли водна помпа. та издухаха супата. Тази година ще видим как ще е. Аа за жените, здраве да е :D Там ще има, а май ще има и хора от другите балкански държави, та купона ще е на ниво. Само пари за пиене да има, че там е скъпо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чакам да открият сезона на Боровец.

Дано стане по_скоро.

За февруари, март... мисля, ще чета и тук.

Никола, дано да си добър пророк... )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Рилските езера работел вече лифтът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото видях в нета Боровец откриват на 15ти, а Банско на 16ти. За Пампорово не намерих информация, но по принцип там ходя през февруари за по 6 нощувки /5дни каране/. Тази година живот и здраве съм там от 11.02.2018г. до 17.02.2018г. в хотел Орфей- 357лв. на човек /закуска, вечеря и спа/. За Австрия гледам в момента, но все още сме в процес на изяснювавене броя на хората, след което се надявам да направим резервация, че всяка година се каним и с това си оставаме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боровец във фейсбук и сайта им го готвят за 7ми декември. 

 

 

На 7 декември пускаме съоръженията в ски зоната ако времето се задържи студено! Стягайте екипировката!

 

Но тогава ще съм под масата аз :D

 

Веси за кое да съм пророк ? За зимата ли, ще видим. В Алпите го дават да надумка 60-70 санта тия дни. :) До края на декември има много време. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...