Jump to content
darius

Oще за катастрофата ...

Recommended Posts

Току що го отхвърлиха на първо четене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo

Да ама не

Бях на риболов с приятели, вдигнахме наздравица, пих няколко глътки ракия”, това каза съвсем отговорно Максим.

лъже убиеца скапан не на кубици а на хиляди гледах и интервюто направо ми идваше да го застрелям в телевизора :cool:
не ти пожелавам подобна на неговата участ, но тогава няма да ти пука кой иска да те разтреля, защото ще ти се иска сам да го направиш!!! И никога не си помисляй че ти такава грешка не можеш да направиш! Този ПОСТ стана пълна кочина съгурен съм че когато човека стана световен шампион и се пързаля за името на България, не се събра пост с 5 страници с похвали, а сега - пълни с помия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза bat_gogo - На всеки може да се случи. За мен в цялата история има само едно непростимо нещо и него просто НЕ МОГА да го преглътна. Това че е лице на кампанията "Ако си пил слез - искам да стигна жив". Всичко друго е ала-бала. Не му отричам постиженията за България, мога да преглътна и шашмите, които се опитаха да направят (инстинкта за самосъхранение е вроден. Всеки би опитал да се измъкне, ако има възможност), но при такава публична кампания, на която си лице да се качиш в джипа и да караш... Ебаси... аз на една голяма бира като съм гледам някой друг да кара... а той милия "само 2-3 глътки ракия"... Знам ли му глътката... в Русия на 3 глътки се изпива водна чаша пълна догоре с водка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички ПЛЮВАЧИ ще кажа само:Молете се да не се случи с Вас. Тогава ще си захапите топките и много ама много ще Ви е срам от помията която сега бълвате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички ПЛЮВАЧИ ще кажа само:Молете се да не се случи с Вас. Тогава ще си захапите топките и много ама много ще Ви е срам от помията която сега бълвате.

няма разумен и отговорен човек,на който може да се случи същото нещо.ако му се случи,то тогава той просто не е отговорен и зрял индивид.и ще ти кажа защо-защото който пие не трябва да кара.не ме интересува дали е бил лице на акция против карането в нетрезво състояние.дори и да не е участвал дейно в нея пак трябва да знае,че като се пие не се кара.закона трябва да го променят и да има глоби и отнети точки дори и да покаже само 0.1 дрегера.щото може да има хора които на 2 промила карат като Шумахер(един на милиони) ,но има и хора които на 0.2 ги няма никакви сигурно.
Безкрайно много съм съгласен с теб.Това обаче е принципът по който трябва да се работи защото тези случаи са хиляди.Не искам да защитавам Стависки,но всички Вие коментирате не принципа,а физическия извършител.Точно в това е голямата грешка.Преди да се случи това,някой да е дискутирал толкова дълго такова произшествие? Не искам да уча никого,но проблеми не се решават като се търси изкупителна жертва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая не става въпрос за изкупителна жертва, а дали правилата които би трябвало да важат за всички найстина важат за всички. Замисли се само ако ти имаш 1,2 промила в кръвта и катастрофираш и убиеш един човек, а втори е в кома вече незнам колко месеца, дали нямаше да си вече на топло? Там е работата че трябва да приберат доста обществено значими хора в затвора заради противозаконните им постъпки, за да се осъзнаят хората че е без значение какъв си или кой е баща ти и че ще си понесеш последствията за действията си!А иначе си прав - дай боже на никои да не се случва такова нещо и да няма повече катастрофи по пътищата!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая не става въпрос за изкупителна жертва, а дали правилата които би трябвало да важат за всички найстина важат за всички. Замисли се само ако ти имаш 1,2 промила в кръвта и катастрофираш и убиеш един човек, а втори е в кома вече незнам колко месеца, дали нямаше да си вече на топло? Там е работата че трябва да приберат доста обществено значими хора в затвора заради противозаконните им постъпки, за да се осъзнаят хората че е без значение какъв си или кой е баща ти и че ще си понесеш последствията за действията си!А иначе си прав - дай боже на никои да не се случва такова нещо и да няма повече катастрофи по пътищата!!

Та нали това е подтекста на всичко казано до сега от мен.Именно за това всички гледат на Стависки като на изкупителна жертва.Защото всеки от нас знае ,че на негово място до сега щеше да е на топло.Не е достатъчно само да се плюят другите.ХАЙДЕ СЕГА ВСИЧКИ ОТ ВАС,КОИТО МОГАТ ДА ЗАЯВЯТ,ЧЕ НЕ СА СЯДАЛИ ПОНЕ ВЕДНЪЖ ЗАД ВОЛАНА СЛЕД ЧАША ИЛИ ДВЕ БИРА ДА СЕ ПРЕБРОЯТ Редактирано от bat'koko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

На чаша -2 бира няма и да ми отчете камо ли да ми покаже 1.8промила колкото е истинската стойност и къде кара като луд като е пил да си кара с 40-50км/ч не ти ли жал за един 29г. живот погубен от един възвеличал се идиот :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Стависки поискал споразумение с прокуратурата?"http://www.dnes.bg/article.php?id=42843Промилите излезнаха 1,29 :rolleyes:

На всички ПЛЮВАЧИ ще кажа само:Молете се да не се случи с Вас. Тогава ще си захапите топките и много ама много ще Ви е срам от помията която сега бълвате.

Казах го веднъж, ще го кажа пак: Не пия алкохол от доста време и следователно не карам пиян. По думите ти допускам, че май ти се налага от време на време да шофираш пийнал, а? Виж колегите какво пишат - прочети добре цялата страница. Не мисля, че някой мрази лично Максим Стависки. Аз поне нямам нищо лично против него. С жена ми ги гледахме двамата с Албена Денкова по телевизията и мога да ти кажа, че искренно им се радвахме на успехите. Ако искаш си го защитавай - твой проблем - само че ТИ ако беше на негово място вече щеше да си в панделата без шанс да се измъкнеш. Може би още от момента на катастрофата. А той не е - и може да се измъкне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОХВАЛНО!!! Станахте 2% от всички които са дали коментар по темата,и то е защото единия от Вас изобщо не употребявя алкохол.Ще кажа пак и аз:Не го защитавам.Едната бира също е алкохол,а аз говоря за принципа които изключва всякаква консумация.Кой позволява да се правят компромиси с една бира?Ако се приемат предложенията да се наказва за 0.2 промила и ти си вътре с двата крака.Или докато не са приети може да се кара на по бира?С този начин на мислене не решавате проблема а само си чешите езиците.Единия не кара след употреба защото изобщо не пие,а другия на една бира защото смята,че не му се отразява.Ами браво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че повечето се въздържат от мнение по темата,надявам се не означава,че са седнали да се вайкат за бъдещето на гражданина Максим Стависки(световният шампион да му мисли!Все пак дори и славата е отговорност(даже двойна)).Защото гражданинът Максим Стависки е карал пиян,карал с висока скорост, убил е човек,осакатил(засега)друг!!!Бил е длъжен да предвиди,а НЕ Е,последствията от действията си,които в една(явно)безсмислена кампания се опитваше да превентира! Не ми се искаше да вземам отношение по темата,защото на моменти ми писва да се "меле"все едно и също и пак насреща си да чувам"когато на теб се случи"!Но като чета по голяма част от горните постове,отново се навих-че може би има надежда.Защото в ситуация"само на една бира",не дай Боже на повече,ако и един човек,който не се замисля по принцип над нещата,съм накарала да се замисли-значи има смисъл да се ядосвам и да мърморя.Стига с т'ва-на всеки може да се случи!Да-на всеки могат да се случат непредвидими неща,но предвидимите също не са малко и за пренебрегване!Коя част от последствията от действията на М.Ст.точно са непредвидими?Че алкохолът влияе на степента на самочувстието на повечето хора в посока нагоре,че ги прави най-добрите,страхотно уверените"карачи","рейсъри","богове"на пътя?Че 100 км/ч всъщност съвсем не е една безопасна скорост,особено когато става въпрос не за магистрала?Че да изпреварваш в завой не е безопасно дори е убийствено? Писна ми да се страхувам да седна зад волана от такива полубогове,получовеци!Не ме интересува Максим ли е ,брат му ли е...?В случая дано няма значение,че е той и по отношение на деянието!За съжаление става въпрос обаче и за шампионът Максим и затова и толкова се коментира!Но това не прави стореното от него повече или по-малко ...убийствено! Писна ми да слушам-на всеки може да се случи!Да,на разумен човек може да се случи,срещу него или зад него да изскочи някой безсмъртен"световен шампион"по "автомобилизъм"и да го лиши завинаги от всичко,да му отнеме това,което не той му е дал!По простата причина,че философията в живота му е-човек никога не знае.....Естествено.че някои неща не зависят от нас,но понеже така или иначе обсъждаме конкретен случай-не съм чула Хамър-а да е спукал гума или да е имало падащи камъни......!Защото (да пази Господ)това са нещата,които отчасти не могат да се предвидят!Въпреки че при една по ниска скорост и без алкохол в кръвта и тези случаи са в % предотвратими! И по въпроса -да се преброим-пишете ме в групата на употребяващите алкохол,които никога не са сядали(и нямат намерение да сядат) зад волана когато са пили и не се возят при хора употребили(освен ако няма как да знаят дали таксиджията или шофьорът на автобуса или машинистът не са били на ....кръщене!) Ха,със здраве!И Бог да ни пази от самите нас!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе bat'koko - пич - какво ще ни броиш тука и ще ни разясняваш какво е алкохолима ли закон?иманарушен ли е законът?нарушен еубит ли е човек?убит ев затвора ли е виновникът?не е!ей за това иде реч

Редактирано от XapBu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе bat'koko - пич - какво ще ни броиш тука и ще ни разясняваш какво е алкохолима ли закон?иманарушен ли е законът?нарушен еубит ли е човек?убит ев затвора ли е виновникът?не е!ей за това иде реч

Ето така трябва да се процедира, ако ще да си карал с 60 вместо с 50 в града. Аз по принцип не пия и никога не съм карал дори и леко замаян. Когато си в нарушение не върви да спориш колко голямо е то ако недай си Боже се случи такава трагедия. Но от друга страна е повече от ясно че не всички са еднакви пред закона и при това положение как да не се изкушиш са направиш свивка, питам аз и отговор не ща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bat'koko батка няма нищо лично. Всеки си има право на мнение - ти си имаш твоето собствено мнение - правилно или не.

 

Аз мисля, че когато човек сяда пил зад волана се самозалъгва, че нищо няма да му се случи. Нещо от сорта на "Аз съм стар шофьор и ще карам внимателно и няма да има проблем" или "Кой? Аз - майстора да не мога да се прибера на 3 бири ли?". Да обаче и други са си мислили така - и за тях четем във вестниците и гледаме по телевизията. Всеки човек сам може да прецени да поеме ли риска/отговорността да седне пил зад волана или не.

 

Преди доста години имах лека катастрофа с една VW костенурка - бях пил и съответно бях станал доста смел. Не това е причината да спра да пия но си давам сметка, че тогава ударих само една купчина ламарини - не човек. И не искам и да си помислям какво можеше да ми се случи ако бях блъснал човек, камо ли да отнема живота му.

 

P.S.: Познавам доста хора, които преди са сядали зад волана пияни, но сега не искат и да чуят за подобно геройство. Без те самите да са имали проблем с това. Сигурно си чувал за приказката, че глупавия се учи от грешките си а умния от грешките на другите. Аз се уча от и моите и от чуждите грешки - което би трябвало да се случва в реалността. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе bat'koko - пич - какво ще ни броиш тука и ще ни разясняваш какво е алкохолима ли закон?иманарушен ли е законът?нарушен еубит ли е човек?убит ев затвора ли е виновникът?не е!ей за това иде реч

Нито Ви броя,нито съм седнал да Ви разяснявам каквото и да е.Това,че ти така си разбрал коментара ми си е твои проблем.Ще подчертая още веднъж,че не защитавам Стависки.Дълго време следих темата без да я коментирам и това което ми направи впечатление беше,че много от Вас се изказват като хора които никога не са нарушавали закона.Нали знаете,че не сте такива светци. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх, слава богу, отказали са му СДЕЛКАТА!!!!!!! Как може бе, сделка да се признае за виновен срещу условна присъда!!!!!!! :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах интервю с годеницата на убитото момче. Хареса ми като каза, че ако му дадът условна присъда, тогава иска тя да се напие и да го Стависки и после и на нея да дадът условна присъда. Права е!!!:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ... съм на мнението на бат'коко Не мога разбера , защо всичко толкова се надъхахте срещу Стависки(или както му е там името) Далеч съм от мисълта , че е невинен . Бил ли е пил ?-Пил е ! Виновен ли е ? - Ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да си насочите гнева не към виновника ами към съдебната ни система, която явно работи на принципа "всички са равни, ама някой са по - равни от другите".Никой няма да каже: "...да виновен съм заключетеме докато изгния, защото се чувстван адски кофти и искам живота ми да свърши.." Всеки, ще гледа да се отърве възможно най, най - леко, колкото и да се чувства виновен, и точно тука е мястото на прокуратурата, която трябва да го накаже адекватно, и да не смекчава обстоятелствата, предвид на това че виновника е известен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съдебната система че не работи е факт неоспорим че Обикновен човек досега да е получил 20г затвор мисля че също е неоспорим факт че в тая тема само си чешем езиците е така то затова всички сме на това дердже вместо да прощаваме от малодушие и да защитават някои колеги с мотива "ако ти беше на негово място незнам си какво щеше да хапваш" вместо това ако убиеца лежеше до жертвата си нямаше да има убийства ако на крадците дето се крият от дъжда в колата на някой си им режеха ръчичките за кражба вместо да съдят полицията за нарушени права при арест не мисля че някой щеше да се осмели да присвои чужди вещи вместо по-хуманен света в който живеем стана развъдник на престъпници на които не може да им се докаже вината макар и хванати на местопрестъплението ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се поставя на негово място защото не съм убил никого предумишлено.Не знам и кой е тоя ставрииски за да съм против него :) Да прав си виновни сме че не сме си купили танкове да ги газиме тия самозабравили се малоумници по пътяНе видях някой да е казал че е ангел освен тези които го защитавате Максим СтавийскиКато се пробваш да направиш забележка на подобен индивид тогава ще говорим аз съм и нямам намерение да се млатя с маймуни през 200м Тоя младеж е публичната личност която участваше в кампанията акоси пил слез никак даже не е по-различен от разните гъзари с повечко пари и власт другите трябва да му правят път иначе ги помита както в случая. Как се съди подобед индивид в нашия подкупен съд ли ХА-ХА-ХА.Такъв може да бъде съден само по закона "зъб за зъб, око за око" :) друго справедливо решение няма

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е виновен само за това,че е известен.

я па ти - ти скоро ще кажеш че той по неволя е станал известенбили са го цяла седмица в някое мазе за да стане шампион :) щом е известен значи е искал да стане известенникой не става известен насилащом е искал да става известен - пределно ясно трябва да му е билоче всяка негова стъпка ще бъде снимана, отразявана, и публично обсъжданаи естествено всяка негова издънка ще бъде разтръбена наляво и надясноизвестните хора се смятат за много специални - идоли на обществотое щом си искал да станеш идол, и си успял - прави му сметка ако се издъниш!щом искаш да служиш за пример - ще служиш за пример и в добро и в лошои естествено като опрат нещата до съд - ще служиш пак за пример!затова - максим да отива в затвора на максимална присъда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е виновен само за това,че е известен.

я па ти - ти скоро ще кажеш че той по неволя е станал известенбили са го цяла седмица в някое мазе за да стане шампион :) щом е известен значи е искал да стане известенникой не става известен насилащом е искал да става известен - пределно ясно трябва да му е билоче всяка негова стъпка ще бъде снимана, отразявана, и публично обсъжданаи естествено всяка негова издънка ще бъде разтръбена наляво и надясноизвестните хора се смятат за много специални - идоли на обществотое щом си искал да станеш идол, и си успял - прави му сметка ако се издъниш!щом искаш да служиш за пример - ще служиш за пример и в добро и в лошои естествено като опрат нещата до съд - ще служиш пак за пример!затова - максим да отива в затвора на максимална присъда!
Ти що не се цаниш за министър на правосъдието бе брато?Като те гледам как раздаваш присъди на "MAX" :) И на теб ти се иска да си известен ама то не става само с искане.Затова не си.И да кажа пак:не е виновен за това,че има талант,ако така ще ти е по-лесно да разбереш какво иискам да кажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее само тъпотии в тази тема ....

 

искам само няколко неща да кажа на хората които са толкова против ставрииски

1.. вие не сте хората които ще го съдите .... /дали някой се е опитал да се постави на неговото място/

2. за да се случват тези неща - ВСИЧКИ СМЕ ВИНОВНИ!!!! - колко пъти някои от вас спря кола и направи забележка на шофиор които кара идиотски ????

3. не се правете на ангели - съмнявам се че тука в този форум има шофиор без нарушение ... които да дава предимство винаги .... които да мисли като кара

4. всеки ден по пътищата стават инциденти ... загиват хора ... защо не съдите така виновните ... ставрииски е по различен ли ???

 

 

за да се намалят загиналите по пътя трябва всеки от нас да започне да мисли

всички сме виновни и от всички зависи нещата да се оправят!

Жоро, ако спреш някой квадратен индивид и му обясниш, че кара идиотски имаш бира от мен! :cool:

 

bat'koko Нека поне да го съдят като всеки друг. Нищо повече, нито по-малко. Не съм съдник и не мога да определям нищо но не мисля, че трябва да му олекотяват присъдата по един или по друг начин. Това, че е известен и е страхотен майстор на леда не трябва да го оправдава (в смисъл да му помага), даже това би трябвало да направи нещата трудни защото случаят става публичен и медиите ще следят всяка стъпка в развитието на процеса. Дали обаче ще е така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Да..........сега ня

Редактирано от Demon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на теб ти се иска да си известен ама то не става само с искане.Затова не си.И да кажа пак:не е виновен за това,че има талант,ако така ще ти е по-лесно да разбереш какво иискам да кажа

хахах :P а ти разбра ли какво си искал да кажеш? :P не ми отговаряй - явно имаш гузна съвест щом така всеотдайно го защитаваш тоя убиецето един друг като теб - ама той за разлика от теб вече осъществи мечтата си да стане известен:http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=391526

Защитата на Максим Стависки разполага със свидетел, който е видял, че един от автомобилите, участвали в катастрофата, се е движел с превишена скорост, е заявил адвокат Росен Кожухаров, цитиран от Дарик радио.Според адвокатите на Стависки свидетел на инцидента от 5 август се е обадил преди дни и сам е предложил да свидетелства в полза на Максим, предаде и агенция Фокус. Мъжът твърдял, че по същото време, когато е станала катастрофата, колата на загиналия Петър Петров се е движела с висока скорост и въпросният свидетел е бил изпреварен от автомобила на загиналия.

Съжалявам за капацитета с който разполагаш ;) Ти не си виновен,че не си разбрал.По важно е,че има такива които ме разбраха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами този стависки,да вземе някой да го натовари в багажник и право при родителите на пострадалите да го стовари,ей тогава ще има правосъдие,не ала бала и условно като всички престъпници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Да е жива и здрава да може да живее отново пълноценно! Защото за съжаление момчето няма да може да се събуди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да ви кажа ква е работата аз бях приятел с починалото момче Петъо.Всеки ден излизам и се събирам с Брат му Валентин и Годеницата Му Веси... Вчера значи Валентин се Обади на Мануела на Баща й и момичето просто е има много малко Подобрение ваобще не е излязла от кома и такива неща всичко това го правят в полза на Максим!!!Тази Държава Никога няма да се оправи !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бургаският окръжен съд осъди условно световния шампион Максим Стависки на две години и шест месеца затвор с пет години изпитателен срок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jimmy

мдаам ... няма да се оправим .. никога

ето и статията - цък

:rolleyes: познайте това ако беше някой от нас какво щеше да му се случи :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mandylion

"Шампионът няма право да управлява МПС в следващите четири години."Според мен, трябва да му вземат книжката до живот. :hondarulez: Доста смегчена присъда! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: очаквах го от самото начало и въпреки това пак съм много разочарован! :hondarulez::ebanjeee::unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...