Jump to content
darius

Oще за катастрофата ...

Recommended Posts

Guest IVO_Yakimov

Броите и мен Ивайло Илков Якимов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

Нека малко повдигна темата защото я позабравихме.Какво става с лицемера,някой знае ли нещо ново.Покрай инсценировките с циганите нещата май доста се потулиха :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно медийно затъмнение! Нямам думи...Какво стана с петицията? До тук ли беше инициативата..... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Мисля че клегата radio_manbg е на ход да каже какво е станало с консултацията с адвоката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около седмица писах мейл на БиТиВи и им зададох неудобния въпрос защо обръщат главите на хората и спряха да отразяват процеса Стависки. Сещайте се сами - преместиха си го в другия и не получих никакъв отговор, както и новините май не се промениха. Аз и без друго заради тоя заичащия манго Юксел не ги гледам напоследък, но ми минават всякакви идеи за публичност. Като започнем с някакви лепенки със съдържние или въпроси с неудобен характер за някои например... Лепим ги на входа на БТВ и по колите им например... Нека ме арестуват пък, ако не ги е срам. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе по колите и пред народното събрание само така някой ще чуе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JAZZ

Ама айде де!какво още чакаме? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама айде де!какво още чакаме? :rolleyes:

Пичове, днес чух по радиото, че на този пе**л му е повдигнато обвинение в непредумишлено убийство, което значи от 5 до 15 г. в ПАНДЕЛАТА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, ама повдигнато и наложено са две различни неща... мами*ата му на тоя, дано стане чудо и погледне как стоят нещата в дранголника, не в Хамъра!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, ама повдигнато и наложено са две различни неща... мами*ата му на тоя, дано стане чудо и погледне как стоят нещата в дранголника, не в Хамъра!

Прав си, че може и да се размине с няколко години условно, да не говорим че ако си плати и делото може да се размотава между първа и втора инстанция, да се връща и т.н. няколко години...Просто казвам колко биха му лепнали в идеалния случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има възможност наказанието на световния шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки да бъде намалено, но за мен това е обществено недопустимо. Това каза главният прокурор Борис Велчев, цитиран от БГНЕС. Това позволявал сегашният Наказателно процесуален кодекс. Затова Велчев настоявал за нов. Той коментира, че трябва да има механизъм, чрез който виновниците за катастрофи, при които са загинали хора, трябва да бъдат наказвани с ефективни присъди, съобщи Дарик. Става дума за едно банално, но много тежко престъпление от правна гледна точка, коментира Велчев катастрофата със Стависки. Обвинител номер 1 увери, че разследването ще приключи в срок. Окръжната прокуратура в Бургас повдигна във вторник обвинение срещу двукратния световен шампион по фигурно пързаляне заради катастрофата край Ропотамо. Обвинението е по член 343 по НК за предизвикано пътнотранспортно произшествие по непредпазливост, довело до смърт и тежка телесна повреда. Ако бъде признат за виновен, Стависки може да получи от 3 до 10 години лишаване от свобода. В обвинението било подчертано, че след катастрофата той помогнал на пострадалите. Според юристи това можело да бъде използвано като смекчаващо вината обстоятелство. Ако съдът реши, че подходящото наказание за него е 3 г. затвор, заради чистото съдебно минало Стависки дори може да бъде осъден условно.Май май човечето ще се отърве честито спрведливостта възтаржествува :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има възможност наказанието на световния шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки да бъде намалено, но за мен това е обществено недопустимо. Това каза главният прокурор Борис Велчев, цитиран от БГНЕС. Това позволявал сегашният Наказателно процесуален кодекс. Затова Велчев настоявал за нов. Той коментира, че трябва да има механизъм, чрез който виновниците за катастрофи, при които са загинали хора, трябва да бъдат наказвани с ефективни присъди, съобщи Дарик. Става дума за едно банално, но много тежко престъпление от правна гледна точка, коментира Велчев катастрофата със Стависки. Обвинител номер 1 увери, че разследването ще приключи в срок. Окръжната прокуратура в Бургас повдигна във вторник обвинение срещу двукратния световен шампион по фигурно пързаляне заради катастрофата край Ропотамо. Обвинението е по член 343 по НК за предизвикано пътнотранспортно произшествие по непредпазливост, довело до смърт и тежка телесна повреда. Ако бъде признат за виновен, Стависки може да получи от 3 до 10 години лишаване от свобода. В обвинението било подчертано, че след катастрофата той помогнал на пострадалите. Според юристи това можело да бъде използвано като смекчаващо вината обстоятелство. Ако съдът реши, че подходящото наказание за него е 3 г. затвор, заради чистото съдебно минало Стависки дори може да бъде осъден условно.Май май човечето ще се отърве честито спрведливостта възтаржествува :)

:):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

А защо никой не споменава вече алкохолната проба? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо... защото нуждите на един се пренебрегват за нуждите на мнозина... тоест, държавата ще го онеправдае за да може да печели тоя кънкьор медали в името на милата родина.. :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стависки обаче може да отърве присъдата, ако не е станал причина за катастрофата, въпреки че е седнал зад волана с 1,10 промила алкохол в кръвта. В този случай той ще бъде санкциониран само по закона за движение по пътищата, ще заплати 500 лева и ще бъде пешеходец за година.

http://www.burgasinfo.com/more_new1.php?id=12340

 

Абе тия на маймуни ли ни правят? ;):cool:

Той може да не е причина за катастрофата ли?... Някой е карал вместо него?!?! :rolleyes:

 

В деня на катастрофата Максим Стависки не бил пил. Това съобщава руското електронно издание ”Спорт репорт” , като цитира интервю на фигуриста пред вестник "Спорт Экспресс". “В деня на трагедията не съм употребявал никакви спиртни напитки”, казва Стависки. Близките на пострадалите в тежката катастрофа определят изказването на родения в Ростов на Дон фигурист с български паспорт като скандално”, коментира изданието. “Роднините на загиналите се опасяват, че Стависки, в своето желание да излезе "сух от водата”, не само ще оспорва резултатите от експертизата за алкохол, но и ще се опита да прехвърли вината на чужди плещи”, пише още “Спорт репорт”.

 

http://www.burgasinfo.com/more_new1.php?id=12164

 

Без коментар.

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на този първия линк им писах един хубав коментар на тия продажни журналисти.тия си просят да ги редим до стената и да ги стреляме с калашници заедно с "мъжа в чорпогащи"п.п.и аз се извинявам,но ще го ползвам този готин гиф.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radio_manbg

колеги ще се наложи да ви разочаровам ...бях индиректно посъветвам да не нагазвам в води който не познавам в пряк превод "откажи се" от своя страна имам малко по-различни планове за доразвитие на това ми начинание но ще видим коя врата ще се отвори..за сега чакам ...лошото е че докато чакам нещата може да се размият и всичко да отиде по дявоите... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.segabg.com/online/article.asp?i...&id=0000102Действията се развиват както се предполагаше ;)

Поредното безумие в иначе скъпата ни родина! Какъв пример е това за всички останали??? За едни брадва, а за привилигированите законите не важат! Тези прокурори малоумни ли са? " Тежка телесна повреда" просто съм потресен!!! Нямам думи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен да му пожелаем инвалиден стол за следващата катастрофа,кво друго можем да направим?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве нещо много се шуми за Ставийски пък оная мицифайка с фуражка дето затри семейството в Дружба с вектрата си пиян ! май си джитка на свобода ... както със сигурност и десетки други като него. Нещо ми се губи справедливостта и журналистите (едно от най-неприятните стада в нашата държавица) отново се себедоказват за луда радост на жадните за мъст душици ;) Няква грозна пропаганда се е заформила ми се струва.Далеч съм от мисълта да защитавам Ставийски и хората с джиповете като танкове дето си мислят, че пътят и животът на околните е техен...но все пак това че е известен не значи че трябва да понесе най-тежкото наказание, нито пък че трябва да се помилва разбира се, Ако и да познава лично Гоце...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срамно, наистина - чакахме го този прокурор да си изкара почивката, сега товатакава формулировка директно гърми на обжалване а такова 100% ще има - роднините на загиналите не са баламиявно всичко е много добре планирано за максимално протакане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като обещават до месец да решат случая на нашия любимец, предлагам да се размърдаме малко.Следващата седмица имаме и среща даже, на която ще гледам да дойда, че от пролетта не съм идвал.Хрумна ми обаче нещо друго преди малко като гледах новините. Какво ще кажете да си принтнем по един лист А4 с голям надпис "СТАВИСКИ - УБИЕЦ!" и да си ги залепим на страничните задни стъкла? Ако нямате възможност, наемам се да принтна един плик хартия и да раздам на срещата, след което да ударим един тигел по центъра. Аз мисля още следващата седмица да си ги залепя. На ден минавам през няколко задръствания в Сф... мисля си, че все ще има ефект. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като обещават до месец да решат случая на нашия любимец, предлагам да се размърдаме малко.Следващата седмица имаме и среща даже, на която ще гледам да дойда, че от пролетта не съм идвал.Хрумна ми обаче нещо друго преди малко като гледах новините. Какво ще кажете да си принтнем по един лист А4 с голям надпис "СТАВИСКИ - УБИЕЦ!" и да си ги залепим на страничните задни стъкла? Ако нямате възможност, наемам се да принтна един плик хартия и да раздам на срещата, след което да ударим един тигел по центъра. Аз мисля още следващата седмица да си ги залепя. На ден минавам през няколко задръствания в Сф... мисля си, че все ще има ефект. :huh:

честно казано ,мисля си че ако сложим по един такъв плакат има вероятност някой кретен да ни строши прозорец на паркинг или нещо такова.....в тоя див запад тук нищо не се знае....иначе идеята не е лоша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JAZZ

Дидко,направо ги печати и раздавай! :huh: Аз пък се наемам да финансирам проекта!....:P доколкото ми позволява бюджета де..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прост народ,слабо управление!Това е истината нали ние избираме тия дето ни управляват,а те нищо не правят,а напротив става все по-зле :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре без лепенки и плакати по колите... Като гледам какви фанатички има... като ония "каки" във форума на какво беше там - "Ледени убийци" ли беше или "Убийствена магия" - не помня. Да не вземе някой наистина да се окаже със черти по боята или счупени стъкларии. За голямо мое съжаление има хора, които никога няма да се опитат да погледнат нещата под друг ъгъл. Скоро ще се вземе решение и Максим ще понесе най-лекото възможно наказание и нещата ще се потулят. Ще ни затворят очите и толкоз - всичко ще бъде забравено. ;)

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sharki

Наказаха прокурора по делото "Стависки"...вероятно в опит да си измият ръцете :rolleyes: Текстът е формулирам мнооооого мъгляво и е достъпен тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondari

Най интересното е че този случай се говори само в нашия форум. Просто на хората им е все едно. Докато не се изтрие този манталитет няма да се оправи и шофирането в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Mай не са платили на някого подобаващо друго обяснение не намирам за подобна 'справедливост' как така изведнъж се осъзнаха :bounce: има нещо гнило тука :punk: а оная пияната кака дето утрепа децата я изкараха луда и айде ще се измъкне с я условна присъда я с парична компенсация :P:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mай не са платили на някого подобаващо друго обяснение не намирам за подобна 'справедливост' как така изведнъж се осъзнаха ;) има нещо гнило тука ;) а оная пияната кака дето утрепа децата я изкараха луда и айде ще се измъкне с я условна присъда я с парична компенсация ;);)

А пък за тази малоумница, която качи в колата сина си, пияна с близо 3 промила (май толкова беше).. по-добре да не говорим... уби 3 деца и явно и се размина...кошмарна история... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

На мен друго ми прави впечетление. На всякъде по света на Максимчо щяха да му лепнат възможно най тежкото обвинение, и то не за друго а просто защото някой амбициозен прокурор щеше по този начин да катапултира кариерата си. Тука обаче няма такова нещо, всичко се прави скрито покрито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще стане като в дивия запад само че в подивялата България "зъб за зъб, око за око " то се е видяло че спрведливост няма в тая държаваефективната присъда могат да я произнесат и изпълнят роднините или приятелите на загиналия Петър Петров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ТОВА!Печатайте, копирайте, лепете и разпространявайте! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това се организира в Добрич:"Акцията е в събота – 29 септември, в 12 часа на пешеходните пътеки до Математическа гимназия край градския парк. Съвместно със служители на Първо РПУ участниците в акцията ще спират водачите на автомобили и ще им раздават стикери с надпис ”[Не шофирай смъртоносно”, „1 хамър+ 2 водки = на смърт" , „На зебра законът ме пази-пази ме и ти”. "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това се организира в Добрич:

 

"Акцията е в събота – 29 септември, в 12 часа на пешеходните пътеки до Математическа гимназия край градския парк. Съвместно със служители на Първо РПУ участниците в акцията ще спират водачите на автомобили и ще им раздават стикери с надпис ”[Не шофирай смъртоносно”, „1 хамър+ 2 водки = на смърт" , „На зебра законът ме пази-пази ме и ти”. "

Тези стикери може ли да се снабдим и ние или поне фаила с готовоя проект да си го разпечатим които желаем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dio

някои да е чул че се в "народното" събрание се готви т.н. поправка "Стависки", която увеличава максимално допустимата неподсъдна граница алкохол на 1.5 промила

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...