Jump to content
Contraband

Смяна на стокови с афтърмаркер тонколони.

Recommended Posts

Има ли колеги извършвали тази интервенция ? Доволни ли сте от резултата и коя марка? В Алито намерих адаптери за афтърмаркет тонколоните, някой дали е намирал някъде в България да продават такива, а и мисля че трябва и за свързването на кабелите преходници ? 

IMG_2117.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Срещу пандата от другата страна на улицата има магазин за озвучителни тела, точно с това се занимават. От там съм взимал адаптери, не за Хонда но имаха всякакви, преди 4-5 години беше това. А тонколони и говорители бол, колкото искаш и всякакви модели и размери. На Сан Стефано под у-ще Васил Априлов също има магазин за озвучителни тела, и там съм виждал адаптери.

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна дали имат, на другата ми кола съм с херц и съм супер доволен и ми се върти идеята да си ги сменя, но все още проучвам как седят нещата и дали си заслужава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://forums.hondabg.com/topic/108639-accord-8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%B8-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D0%BA%D0%B8/page/2/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с Премиум аудио само ще съсипеш звука - оригиналните са с по-малки Ом-ове от афтърмаркета. Херца по-принцип не е кой знае какво, евтинждос си е.

Слагал съм и аз на други марки коли и зависи как свирят най-вече от акустиката на самата кола.

Ако са ти изпърдяли ги занеси да ти ги ремонтират, фабричната музика на Акорда си е топ. И най-доброто решение е да си я запазиш, ако няма да я правиш

за съзтезания по надсвирване разбира се. :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами премиум мисля че са, и едната предна е изпърдяла със сигурност! Къде ги поправят или да търся някой от форума ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Contraband написа:

Ами премиум мисля че са, и едната предна е изпърдяла със сигурност! Къде ги поправят или да търся някой от форума ?

Питай колегата Tokio .

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.02.2024 г. at 16:43, Jenti написа:

Ако си с Премиум аудио само ще съсипеш звука - оригиналните са с по-малки Ом-ове от афтърмаркета. Херца по-принцип не е кой знае какво, евтинждос си е.

Слагал съм и аз на други марки коли и зависи как свирят най-вече от акустиката на самата кола.

Ако са ти изпърдяли ги занеси да ти ги ремонтират, фабричната музика на Акорда си е топ. И най-доброто решение е да си я запазиш, ако няма да я правиш

за съзтезания по надсвирване разбира се. :D

Състезание по надсвирване не! Но качество на музиката ДА. Херца който ползвам е доста добър. От другата тема се обърках още повече, дали е по добре с стоковите 2ом-а или афтър 4ом-а 😵💫 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 ома са оригиналните и по ред причини няма как да са 2 ома.

Може да свирят по-силно, но това е заради изключително ниската индуктивност на бобината, което е изискуемо за пищялки, но не и за говорители, които свирят по-ниски честоти.

След като имаш Херци в друга кола, то сам можеш да си прецениш, кои свирят по-добре.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение и как са хванати във вратата и колко добре са уплътнени. Кухината отзад приемаме за константна.

Обезателно с колата и свален 1 говорител, за да провериш как ляга новият и дали опира накъде отзад и в сваленото до долу стъкло.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 3 часа, Rakeem написа:

4 ома са оригиналните и по ред причини няма как да са 2 ома.

Може да свирят по-силно, но това е заради изключително ниската индуктивност на бобината, което е изискуемо за пищялки, но не и за говорители, които свирят по-ниски честоти.

След като имаш Херци в друга кола, то сам можеш да си прецениш, кои свирят по-добре.

В другата тема която е постнал колегата, доколкото разбрах оригиналните са 2 ом-а, а на црв са 4ом-а. На акорд виетнамски на црв китайски. И китайските били по добро качество. 

Редактирано от Contraband
Грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 омови говорители изискват сериозен усилвател заради по-големия ток, който трябва да протича в сравнение с 4омови говорители.

Oтделно, колкото по-голям е тока, толкова повече топлина се отделя.

А тези говорители ги захранва плеъра, който силно се съмнявам да работи на 2 ома.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Доколкото знам при премиум аудио има отделно стъпало (39186-SEA-003). Та, може и да са 2 ома.

Редактирано от Niakoi
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/8/2024 at 7:37 AM, Rakeem said:

2 омови говорители изискват сериозен усилвател заради по-големия ток, който трябва да протича в сравнение с 4омови говорители.

Oтделно, колкото по-голям е тока, толкова повече топлина се отделя.

А тези говорители ги захранва плеъра, който силно се съмнявам да работи на 2 ома.

Имаш фабричен усилвател на 8-ма генерация с Premium Audio колега. Има и бас каса в багажника, която няма как само плеъра да я захранва.

И колоните са на 2 ома.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/7/2024 at 5:08 PM, Contraband said:

Състезание по надсвирване не! Но качество на музиката ДА. Херца който ползвам е доста добър. От другата тема се обърках още повече, дали е по добре с стоковите 2ом-а или афтър 4ом-а 😵💫 

Едни и същи колони в две различни марки и модели коли / не става въпрос за Хондата а за предишни мои коли/ свиреха по коренно различен начин.

В Опел Вектра А свиреха все едно е с бас каса, в Фиат Браво свиреха като радиоточката на баба. Плеъра беше един и същи. Даже на Браво-то отпред в корите бяха сменени с Херц.

Та зависи от самата кола най-вече и акустиката и как ще свирят, това ми е идеята. За мен оригиналната музика си е сметната да свири в това купе най-добре.

Още повече имаш 10 говорителя общо при Премиум Аудиото.

 

За ремотна се разрови из нета или разпитай, в Бургас няма вариант да няма някой който да не ремонтира тонколони. Ако не е много скъсана мембраната

и не трябва да се смени изцяло. А само разлепена може и сам да си я залепиш с някакъв еластичен каноконлит.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Jenti написа:

Имаш фабричен усилвател на 8-ма генерация с Premium Audio колега. Има и бас каса в багажника, която няма как само плеъра да я захранва.

И колоните са на 2 ома.

Мерил ли си ги?

Знам, че има усилвател, не знам какво точно захранва, но си направих излишния труд да се поровя и навсякъде се твърди, че колоните са 4ома и вероятно суб да е 2ома.

 39186-TE0-A11 това трябва да е ампа на 8а ген., на който си пише 4ома и като му гледам размера ми се струва исполинска задача да храни 6 броя, 6' колони и 1 брой, 8' суб по 2ома.

Като човек занимаващ с аудио, като хоби, е напълно нелогично основните колони да са 2ома, но знам ли, Хонда и Пайнер може да са измислили нещо велико в кар аудиото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осма генерация акорд с Premium Audio System всъщност има 10 говорителя:

1 бр. централен на предното стъкло

2 бр. на предни колонки

4. бр в четирите врати

2 бр. на кората до задното стъкло

1 бр. суббуфер пак там

Аудио системата не е на Пайнер, а на Панасоник

Парт. номера не е 39186-TE0-A11 а е 39107-TL0-G21

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.02.2024 г. at 9:02, Jenti написа:

Едни и същи колони в две различни марки и модели коли / не става въпрос за Хондата а за предишни мои коли/ свиреха по коренно различен начин.

В Опел Вектра А свиреха все едно е с бас каса, в Фиат Браво свиреха като радиоточката на баба. Плеъра беше един и същи. Даже на Браво-то отпред в корите бяха сменени с Херц.

Та зависи от самата кола най-вече и акустиката и как ще свирят, това ми е идеята. За мен оригиналната музика си е сметната да свири в това купе най-добре.

Още повече имаш 10 говорителя общо при Премиум Аудиото.

 

За ремотна се разрови из нета или разпитай, в Бургас няма вариант да няма някой който да не ремонтира тонколони. Ако не е много скъсана мембраната

и не трябва да се смени изцяло. А само разлепена може и сам да си я залепиш с някакъв еластичен каноконлит.

И на опел и на фият съм сменял, но барабар с плейъра и резултата беше супер, на акорда в момента няма как да дам оценка понеже предна пасажерска яко хърка и една от задните леко се обажда на моменти. И от херц и от пайнер съм доволен, не са като харман, но доста над стоковите са. Все си мисля, че като при повечето ми коли, ще се подобри звука, сравнение със стоковите, но все пак ще дам шанс при първа възможност и ще потърся някой да ги поправи и вече в краен случай ще се експериментира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.02.2024 г. at 8:47, spase написа:

Осма генерация акорд с Premium Audio System всъщност има 10 говорителя:

1 бр. централен на предното стъкло

2 бр. на предни колонки

4. бр в четирите врати

2 бр. на кората до задното стъкло

1 бр. суббуфер пак там

Аудио системата не е на Пайнер, а на Панасоник

Парт. номера не е 39186-TE0-A11 а е 39107-TL0-G21

Аз ти говоря за сериозните говорители, които са най-сериозните консуматори, не включвам пищялките и онзи на таблото.

Също така говоря за усилвателя, а не за мултимедията, който е на Пайнер и трябва да е с този парт номер.

https://ahparts.com/watermark/1/items/324976/A_77279_324976_07.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четеш и гледаш за Американската версия на Акорд през тези години колега. Той е много различен от Европейския Акорд.

От там се бъркаш и за ом-овете на колоните.

В Щатите за тези години еквивалента на нашите Акорди се казва Acura TSX само, че започва от 2009 година там, а не от 2008-ма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.02.2024 г. at 18:50, Rakeem написа:

Аз ти говоря за сериозните говорители, които са най-сериозните консуматори, не включвам пищялките и онзи на таблото.

Също така говоря за усилвателя, а не за мултимедията, който е на Пайнер и трябва да е с този парт номер.

https://ahparts.com/watermark/1/items/324976/A_77279_324976_07.jpg

Не знам, може да си разбирач. Ама аз гледам каталога за моята кола по VIN номер.

Прав си, че номера, който съм писал по-горе е за мултимедията. Само че усилвателя е 39186-TL0-G01.

Не знам чудеса ли са направили или не от Пайнер или Панасоник (няма значение за мен) ама говорителите наистина са 2 ома.

Измерих ги специално заради този спор ( и да, правя разлика между съпротивление и импеданс).

 

В момента съм свалил 2 от тези 6-те, които са еднакви и съм ги залепил. Ако представлява интерес ще направя подробно описание на процеса, но то няма да е в тази тема, защото тук става дума за замяна на говорителите.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да си редактирам поста.

Това, което исках да добавя е че на снимки в интернет на усилвател с парт.номер 39186-TL0-G01 има надпис "2/4 ом".

Т.е. усилвателя може да работи както с 2-омови, така и с 4-омови.

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, spase написа:

Не знам, може да си разбирач. Ама аз гледам каталога за моята кола по VIN номер.

Прав си, че номера, който съм писал по-горе е за мултимедията. Само че усилвателя е 39186-TL0-G01.

Не знам чудеса ли са направили или не от Пайнер или Панасоник (няма значение за мен) ама говорителите наистина са 2 ома.

Измерих ги специално заради този спор ( и да, правя разлика между съпротивление и импеданс).

 

В момента съм свалил 2 от тези 6-те, които са еднакви и съм ги залепил. Ако представлява интерес ще направя подробно описание на процеса, но то няма да е в тази тема, защото тук става дума за замяна на говорителите.

 

Колега ако трябва направи нова тема, че мен силно ме вълнува процеса!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.02.2024 г. at 23:23, Contraband написа:

Ами премиум мисля че са, и едната предна е изпърдяла със сигурност! Къде ги поправят или да търся някой от форума ?

И моите, които за премиум бяха изпърдели- 2 броя. Взех от морга и ги смених. Мисля дадох10-15 лв на парче. Взех от кола, която не е премиум и там гофрите бяха (са) друг мат'риал. Говорителите  пак са 2 Ома. Свирят уникално!

Все пак в нас съм с Jamo Concert V и смея да твърдя, че държа да не ми дрънчи музиката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дайте да видим една снимка на измерването.

Значи всички останали модели са с 4 ома говорители, дето са едно към едно с на Акорда, но всички Акорди са с 2 ома.

Това е доста нетипична ситуация, еле пък за Хонда, с оглед стремежа на производителите към унификация, с цел намаляване на разходите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, говорителите са 2 ома и е желателно пак да се сложат такива.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз навсякъде се рових, все се споменава, че са 2ом.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...