boiskii 562 #1 Posted January 30, 2024 Привет, Оглеждахме се известно време за втора (всъщност трета) кола в семейството, с която жената да навлиза в света на шофьорите и ултимативно да е автомат. И тъй като аз ще поддържам колата избора бе силно повлиян от мен. (не бих се занимавал с някаква въшка под 100кс, камо ли автомат, която ще харчи колкото акорда, и всяко изпреварване с повече от 1 човек в нея ще е незабравимо преживяване. ) Прегледах раздела за 7-ма тук, ориентирах се, че колата почти няма детски болести ако е гледана адекватно и в същото време предлага всичко нужно за базовия комфорт на семейната експлоатация - достатъчно място, климатроник, автопилот, адекватен автомат, динамика (и задни дискове - може да е смешно, но все още масово се срещат коли клас хечбек или дори сув със задни барабани, а спирането на двата вида системи е несравнимо). Първоначалната концепция бе 2.4 комби заради екстра мястото в багажника, което винаги е плюс за разнасяне на детски аксесоари и багажи. Направихме 5-6 огледа на "перфектни" коли от Швейцария, няколко италянки и все бяха далеч от перфектни, много гнило, разнообразни течове на масло, разбита ходова част и т.н. В крайна сметка разширихме филтъра и до седан, тъй като за дамска кола една идея по-малкия габарит идва плюс и все още се запазва функционалността да се развозват деца и да се набута детска количка в багажника при нужда, пък от друга страна седана си има и доста приличен външен вид, което за жена е важно. Тъй, спряхме се на седан 2.4 5АТ executive внос от Швейцария, уж на реални 149к, цвят тъмно кафяво. Колата беше в Бургас, така че трябваше да я върнем София. С камионче идваше скъпо, затова решихме да е на транзитки. Беше и с кофти зимни гуми, така че на място взехме нови зимни 16-ки + комплект алуминиеви хондови 16-ки от същия човек. Накрахме го да смени маслото преди прибирането. На излзизане от Бургас усещам, че волана леко тегли надясно и отбихме в Айтос преди да се качим на магистрала. Викам си по-добре един реглаж да се направи хем да видим как е геометрията на колата, хем да не прецакаме нови гуми ако тегли. Уговорих реглаж в реномиран гараж в Бургас за след 1 час, в това време вече се движим от Айтос към Бургас и с ниска скорост около 30-40кмч изведнъж светка чека. Звъня на продавача и му викам дай да я закачим да видим какво е. Отиваме, закачаме я и човека започва да се почесва без да казва каква е грешката "абе тия дали не са изкормили катализатора преди да ми я докарат". Първоначално ми направи впечатление, че клемите на батерията стоят хлабави колкото и да се стегнат...и му викам да не е нещо по тоците да е ошашкало компа? Той потвърди, че има и такава грешка за ниско напрежение, но продължи да се вайка около катализатора. Аз бях видял като залягах отдолу още предния ден, че долу предпазната ламаринка е загнила и е наварявана да стои на мястото си, но под нея не се вижда дали катализатора е цепен. Малко на доверие и на база обратната връзка от други хондаджии за продавача не настоях да го разчекнем от проверки катализатора преди покупката. Нулира грешката човека, каза да следим и тръгнахме към часа за реглаж. Реглажа излезе перфектен, нищо фрапантно, само леко коригираха сходимостта отзад и после отпред. Казаха, че най-вероятно е от новите гуми и предложиха да разменим предна и задна отдясно ако продължи да тегли. Тръгнахме за София, всичко точно, но след 300км лампата пак светна. Като се прибрахме успях да подкарам Honda HDS през кабел xhorse mini vci. Втората сонда реве...другото може да е от скапания акумулатор, с който я взехме. Зареждах го цяла нощ и ми даде около 55% здраве: След едно палене: Намери се колега в хонда групата на Акорд, който на добра воля ми подари стария си 3-годишен акумулатор понеже беше решил да сменя с нов. Проблема се реши Свалих ламарината на катализатора и както се очакваше беше изкормен: Странно, но дори нямаше залъгалка вътре...не знам как сондата не е светила постоянно...: Писах на продавача и той се нае да ми прати друг. Както се вижда нещо беше творено. Оказа се, че това е катализатор от 2.2 дизел, който изобщо няма отвор за сонда и е една идея по-къс. Съответно беше пробита дупка и наварена гайка за сонда, и беше наварен още един фланец, за да се вдигне монтажната дължина. Поне се оказа, че питата е разделена в средата където е гайката - явно самия дизелов катализатор е бил подготвен за сонда. Оправих катализатора да дойде на по-фабричен вид като си наварих моя фланец от скопения катализатор, претопих гайката да не тече и ударих една боя: Паралелно открих теч от тръбата с меката връзка (пърдеше леко по магистралата). Мислех, че е мека връзка, но уви: Качих всичко на колата, покарах 15-на км, настъпих до към 6к по околовръстното...не пърди и не е светкал чека засега. Измих я, че цялата беше покрита в стружки и прах от рязане и заваряване. Вчера смених филтри въздух и оправих лампата на левия стоп: Има още неща за правене, ама ще пиша пак. 6 3 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2 Posted January 30, 2024 Честито, бравос за ентусиазма и уменията + безпроблемно бъдеще на вас с таз кола! Грижите се отплащат. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Legal 44 #3 Posted January 30, 2024 Тя, колата, че ще я направи кола колегата, ясно е!!По-фрапантно е, какви продавачи има.Кажете, от къде купихте акорда, че да не се налага и на други колеги да правят тези упражнения.Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #4 Posted January 30, 2024 (edited) Взех я от прехваления в Акорд средите Иван Иванов от Бургас. Колата цялостно е много свежа (отдолу е като италянка), но тези цигании с катализатора дойдоха в повече (200 макс 300лв е питата му за скрап, я цял по моргите се предлага за 500лв). Платихме му я повече от щедро (13.5), че даже и още 400 за втори комплект джанти оставихме...и да ми праща някакво творение правено в час по трудово... Много несериозно. Като си изпуснал нещо или са те излъгали звъниш на моргите, намираш и пращаш същото (аз получих 2 оферти в рамките на 2 часа). Сега аз хубаво си упражних уменията да правя къстъм изпускателни детайли, но изобщо не е ясно дали ще минем тест за емисии с този дизелов катализатор. Планирам да отида в СБА за замерване тази седмица...ако не става нищо от него пак ще ги дам тия 500лв. Edited January 30, 2024 by boiskii 2 Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #5 Posted January 30, 2024 (edited) Вече и маслото на автомата е освежено. Източих около 2.6л, сипах 3л...видя ми се много след първото мерене на пусната перка и чакане 60-90сек. Изпомпих 100мл през щеката, покарах 2км и сега е мааалко над макса. Утре е ден за регистрация в КАТ, а след това ме чака смяна на заден десен амортисьор (омаслил е и фъска). Edited January 30, 2024 by boiskii 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
jungles 82 #6 Posted January 30, 2024 Ревизирай и апаратите, щом си я прибирал от морето и диска е така... Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #7 Posted January 30, 2024 И те са в списъка, заедно със спирачна течност. Снимката е от 3км след продажбата, в първия център за гуми. Share this post Link to post Share on other sites
Г.Писаров 238 #8 Posted January 31, 2024 (edited) Пишем си и в чата с теб за драмите ти Това дърпане може да е от проблем с апарат на спирачките, десния може да задържа леко. Точно това го играх със Сивика. Задържаше ми леко десния апарат и постоянно теглеше леко на дясно. Докато не реших да сменям дискове на го забелязах. Не нагряваше чак толкова, че да усетя разлика на пипане. Мислех, че е от друг ремонт, правих рейка. Що се отнася за Иван - едно от малкото места в България, къде можеш да намериш сравнително читав Акорд. И аз си взех колата от него, също с изкормен катализатор. Не му е за пръв път и вече би трябвало да си е взел поука, ако той няма участие в свалянето на катализаторите. Би трябвало да си проверява колите. И при мен беше така - нямаше чек. След известно време светна чека. Намерихме проблема. Но докато оправя катализатора си триех грешката. Светва на различни интервали. Предполагам в зависимост от това как се кара колата. Но дали е на работни часове или изминати км., има различни мнения. При мен имаше и други проблеми. Но и моята цена беше различна. Дали е била съобразена с проблемите - не знам. Аз нямам нищо против това, че колата има проблеми. Все пак купувам доста стара кола. Нормално е да си има проблеми. Ама според мен търговец, който казва, че държи на името си и ги "чува" тези коли би трябвало да забележи проблемите и да ги сподели на клиента. Разбира се това отваря фронт за пазарлъци и корекция на цената. Но едва ли ще се намерят такива частни търговци Като минеш тест на газовете ще споделиш резултатите Аз ходих на елконаджия, има такъв във Варна, който замерва газове, сондите как работят и такива неща Можеш да поразпиташ за твоя район за такъв. Поне във Варна взема по - малко пари от колкото вземат за ГТП Edited January 31, 2024 by Г.Писаров 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #9 Posted January 31, 2024 (edited) Не ми стана ясно кога/как/колко дърпа на дясно, но и аз като купих моят 7-мак имаше такова. Случваше се само при ускорение, особено при старт от място с мръсна газ. Оказаха се разрушени тампони на ДВГ и кутията. Съответно те се местеха в коша явно с леко усукване спрямо него. След откриването и подмяната им, всичко с траекторията (при всякакви режими) заспа. Направо и при спиране си беше ОК. Случи ми се веднъж и да задържи заден ляв апарат, но колата не дърпаше. Просто при автомата и най-малкото нередно съпротивление се усеща като и свикнеш. Освен това замириса и на феродо, а дискът стана лилав за няма и километър. След раздвижване се оправи, диска си върна цвета и случката не се повтори, та не съм патил пак. Edited January 31, 2024 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #10 Posted February 1, 2024 (edited) Преди 14 часа, Г.Писаров написа: Пишем си и в чата с теб за драмите ти Това дърпане може да е от проблем с апарат на спирачките, десния може да задържа леко. Точно това го играх със Сивика. Задържаше ми леко десния апарат и постоянно теглеше леко на дясно. Докато не реших да сменям дискове на го забелязах. Не нагряваше чак толкова, че да усетя разлика на пипане. Мислех, че е от друг ремонт, правих рейка. Що се отнася за Иван - едно от малкото места в България, къде можеш да намериш сравнително читав Акорд. И аз си взех колата от него, също с изкормен катализатор. Не му е за пръв път и вече би трябвало да си е взел поука, ако той няма участие в свалянето на катализаторите. Би трябвало да си проверява колите. И при мен беше така - нямаше чек. След известно време светна чека. Намерихме проблема. Но докато оправя катализатора си триех грешката. Светва на различни интервали. Предполагам в зависимост от това как се кара колата. Но дали е на работни часове или изминати км., има различни мнения. При мен имаше и други проблеми. Но и моята цена беше различна. Дали е била съобразена с проблемите - не знам. Аз нямам нищо против това, че колата има проблеми. Все пак купувам доста стара кола. Нормално е да си има проблеми. Ама според мен търговец, който казва, че държи на името си и ги "чува" тези коли би трябвало да забележи проблемите и да ги сподели на клиента. Разбира се това отваря фронт за пазарлъци и корекция на цената. Но едва ли ще се намерят такива частни търговци Като минеш тест на газовете ще споделиш резултатите Аз ходих на елконаджия, има такъв във Варна, който замерва газове, сондите как работят и такива неща Можеш да поразпиташ за твоя район за такъв. Поне във Варна взема по - малко пари от колкото вземат за ГТП За апаратите е напълно възможно да задържат (чува се лек неравномерен шум при движение, баш като леко триеща накладка), ще ги отварям уикенда и мисля направо да сменя всичко в тях да не си играя няколко пъти да ги правя. За Иван...ясна работата. Извода е никаква прошка и с диагностиката на място, поне за да се отбие от цената и очакванията за платеното да са реалистични. Човека цялостно изглежда адекватен и отзивчив (Хонда педант в никакъв случай), ама както знаем обикновено малките камъни обръщат колата. Преди 13 часа, ceco_accord написа: Не ми стана ясно кога/как/колко дърпа на дясно, но и аз като купих моят 7-мак имаше такова. Случваше се само при ускорение, особено при старт от място с мръсна газ. Оказаха се разрушени тампони на ДВГ и кутията. Съответно те се местеха в коша явно с леко усукване спрямо него. След откриването и подмяната им, всичко с траекторията (при всякакви режими) заспа. Направо и при спиране си беше ОК. Случи ми се веднъж и да задържи заден ляв апарат, но колата не дърпаше. Просто при автомата и най-малкото нередно съпротивление се усеща като и свикнеш. Освен това замириса и на феродо, а дискът стана лилав за няма и километър. След раздвижване се оправи, диска си върна цвета и случката не се повтори, та не съм патил пак. Тегли при ниска скорост без съществена тяга. Да отворя апаратите пък ще видим. Дайте акъл как да оценя тампоните на мотора и кутията с тест/напъване на място или оглед (без да ги свалям)? Днес ще сменям свещи, уж ми се паднаха японски НЖК, пък дано са истински. Заръчал съм и 6л антифриз Type 2. Колебая се дали направо да не сменя и термостата сега, да елиминирам бъдещи ядове. ОЕМ идва скъпичък (136лв./10 дни), но има вариант за Тama (70лв). После идва ред на смяна на хидравличната течност с PSF. Edited February 1, 2024 by boiskii Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #11 Posted February 1, 2024 Виж тази ми тема: Аналогично бе и на Акорда ми (2.4 АТ), като го взех. Десният (до ангренажа на мотора) има гумена капачка. Повдигаш я нагоре и светваш вътре. Ако има масло - в коша. Предният си личи при лашкане на колата напред назад на "Р" - отгоре се отваря цепка. Той има и вакуум тръбичка отдолу. Проследяваш я нагоре покрай блока и има къде да я откачиш. Надуваш с уста и дано не издиша. После дърпаш създавайки подналягане - дано го държи. Задният на мотора рядко се поврежда, а тези на кутията са по-трудни за оглед и диагностика, но 100% са заминали, ако на ДВГ са скъсани. Няма как да устискат цялата таз маса. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #12 Posted February 1, 2024 Мерси за информацията. Хмм, стана ми интересно защо има маркуче на предния? Къде се връзва вакуума и нещо следи ли го? 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #13 Posted February 1, 2024 Има електромагнитно клапанче, което го затваря, или отваря според оборотите на мотора стягайки мембраната. Ето как да провериш адекватността на тоците и въздуха към предния тампон: https://omanual.ru/Honda/Accord/7/R00/HTML/00/SEA3E00A18223200000FART00.HTML 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #14 Posted February 1, 2024 Еха, не предполагах, че е толкова умен тоя тампон. Ще ги огледам всичките непременно. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #15 Posted February 1, 2024 Не е умен, просто диша, ако не му е пробито бялото дробче. Share this post Link to post Share on other sites
chavdu 681 #16 Posted February 2, 2024 (edited) На 31.01.2024 г. at 21:32, Г.Писаров написа: Що се отнася за Иван - едно от малкото места в България, къде можеш да намериш сравнително читав Акорд. И аз си взех колата от него, също с изкормен катализатор. Не му е за пръв път и вече би трябвало да си е взел поука, ако той няма участие в свалянето на катализаторите. Би трябвало да си проверява колите. И при мен беше така - нямаше чек. Не ми е ясно, как се залъгвате и после дори си и вярвате. Какъв е шанса този катализатор да е изтърбушен в Швейцария?! И нека да позная - сигурно другото място, от където може да се купи читав Акорд е Кембо от Пазарджик? Edited February 2, 2024 by chavdu 1 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
viktor11 97 #17 Posted February 2, 2024 Има прост начин да разбереш дали си купил истински свещи или ментета. Измери им съпротивлението колко кило ома е ще разбереш. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Legal 44 #18 Posted February 2, 2024 Аз досега, единствено от Пепър (с потребителско име тук -Pepur), не съм видял някой да се оплаче. А, не е като да не внася Хонди и Лексуси. Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk Share this post Link to post Share on other sites
rollin 464 #19 Posted February 2, 2024 Ужас... За 400лв какво ли не правят... 1 Share this post Link to post Share on other sites
vespa 338 #20 Posted February 2, 2024 И още една малка подробност на 149хкм, но е съобразено с цената. Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #21 Posted February 3, 2024 (edited) Хидравличната я освежих на 60% с PSF. Старата беше доста черна. По-натам пак. Най-добре е да се промие системата докато не започне да плюе прозрачна нова течност...ама нямаше време днес. Смених антифриза. (Термостата остана за по-натам, че щеше да ме издуха тоя вятър, който не спря цял ден...) Спирачна течност и ревизия на всички апарати направени. По-натам пълна ревизия с ремонтни комплекти и нови накладки. Засега за опознаването с колата тези стават. Смених и заден десен амортисьор. Утре ще я изпъна извънградско да видя дали ламбдата ще изреве. Уви, тая седмица не остана време за замерване на емисии. Edited February 3, 2024 by boiskii 2 Share this post Link to post Share on other sites
rollin 464 #22 Posted February 3, 2024 Ако светне пак по добре махни тоя измислен катализатор и иди при кадърни хора да ти изключат софтуерно втората сонда, аз карам така вече над 7 години. Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #23 Posted February 4, 2024 София-Своге-Вършец още не е светнала. Нарочно избрах маршрута да изтъркам добре дисковете. Засега спира супер. А защо да се изключва сондата, не е ли по-добре ползван оем катализатор ако ще се гонят емисии + несветещ чек? Тва софтуерно махане и то е пари. Почти съм убеден, че с електрожена ще намеря как да я излъжа сондата, ама засега не е това идеята. Share this post Link to post Share on other sites
Legal 44 #24 Posted February 4, 2024 На вуйчо ми (както и на останалите Хонди пред блока), откраднаха катализатора.За малки пари, в Бургас, хора които се занимават с гърнета му оправиха проблема.Трета година няма проблеми нито с чек, нито на прегледите.Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #25 Posted February 4, 2024 (edited) Съгласен, винаги има риск да ти го гепят, без значение какъв е. Аз имам една идея по въпроса, не знам дали я описах по-горе: ако стигна до втора ръка оем работещ катализатор планирам да му тегля по един повърхностен заваръчен шев, баш като на стария изкормен, и долната ламарина няма да я слагам да се вижда отдалеч. Дали ще го пипне някой? Edited February 4, 2024 by boiskii Share this post Link to post Share on other sites
Г.Писаров 238 #26 Posted February 4, 2024 На 1.02.2024 г. at 12:02, boiskii написа: 2. Колебая се дали направо да не сменя и термостата сега, да елиминирам бъдещи ядове. ОЕМ идва скъпичък (136лв./10 дни), но има вариант за Тama (70лв). Аз като си оправях драмите с колата, като я взех преди 3 г. са ми сложили такъв термостат - CALORSTAT by Vernet. Нямам идея дали е добра марката или не. Но не съм имал проблеми. Единственото което съм забелязал, е че се чува когато отваря 😁 Аз винаги загрявам колата на място докато стрелката на градусите започне да върви нагоре. При отварянето на термостата се чува отчетливо "цък" 😁 Оригиналния, работещ ми стои но не помня дали беше толкова "шумен". Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #27 Posted February 4, 2024 (edited) Аз взех Тама на 70лв., но си стои в кутията още. Май напролет ще го сменям. Оригиналния засега работи добре...не изстива по наклоните (но не се знае до кога). Днес финално след 210км нямам никакви записани грешки. Следва оглед на тампоните на мотора, че малко превибрирва като че ли на място и на D, а дори ми се струва, че усещам и лека високочестотна вибрация във волана при движение. Отзад ми се чува нещо като наченки на главина, много слабо, но доловимо за моите хипохондрични сетива. (чува се нещо като леко задържащ апарат, усилващо се при десен завой) Но няма да пипам главините преди да си рециклирам апаратите изцяло. Започнах да препипвам и крушките в купето, но се оказа, че нямам достатъчно налични (и бай Али сега ще помага). Отзад стана много добре с този вид, ама уви само една имах на 31мм: https://a.aliexpress.com/_EGpKlS5 Edited February 4, 2024 by boiskii 2 Share this post Link to post Share on other sites
Г.Писаров 238 #28 Posted February 8, 2024 И аз в купето сложих навсякъде, където мога лед. Сега ползвам само задния плафон. Нямам нужда от предния и не съм го включил. Той и предния е с лед и той свети много На вратите и в багажника също сложих лед. На рег. ном. и светлината за заден ход също лед сложих. Абе светят си много тия ледове Единствената грешка, която направих е да сменя крушката на бутона за аварийни с такава без "калпаче". Нямаше тогава и не се сетих и да я оцветя с нещо. Сега малко повече дразни нощно време ама свикнах. Не ми се занимавала пак да разглобявам и да я оправя. Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #29 Posted March 7, 2024 (edited) Топло белите ледове вече са на служба. Вече имаме и патерица (която по незнайна причина се явява много стойностен атрибут за акорда възлизащ на 180лв.), че дори и болт за нея от братята китайци. Докато сменях свещите няколко щипки на буксите на бобините се разпаднаха. И тук китайците удариха стабилно рамо с евтин аналог. Edited March 7, 2024 by boiskii 2 Share this post Link to post Share on other sites
Г.Писаров 238 #30 Posted March 7, 2024 (edited) Можеш да ползваш само задния плафон вече Достатъчно силно свети само той Аз предните съм ги изключил, че ми вадят очите и ползвам само задния. Включвам ги ама много рядко ако трябва да чета нещо дребно написано нощно време Edited March 7, 2024 by Г.Писаров Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #31 Posted March 8, 2024 Преди 12 часа, boiskii написа: Вече имаме и патерица Чакай, чакай... След като колата е била на тази, да кажем, доста над пазарната цена... след циганиите с катализатора... искаш да кажеш, че е била и със свалена патерица?! 1 Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #32 Posted March 8, 2024 Не е била свалена, "те повечето идвали без патерица". 😃 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #33 Posted March 9, 2024 Нямам какво да кажа. Имах няколко стиропора за инструментите на акорд 7, където трябва да стоят в патерицата, но може и да съм ги подарил всички. Искаш ли да видя, дали случайно има един останал, за да ти го дам? Иначе, супер тема - следя с интерес. 1 Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #34 Posted March 9, 2024 (edited) По една случайност тавата с инструментите и крика е на мястото си. Мерси за предложението. Акорда засега съм го закрепил да си върши работата на учебен автомобил. Вече навъртяхме 100на км зад волана безаварийно. Останаха някои проверки, но не са спешни (реглаж на клапани, замерване на емисии, проверка на тампони на мотора) и вече консервация с парафин и шагре. Изофикса пасна идеално. В някакъв момент ще се огледам за напречни греди за автобокс, ако се пътува по-надалеч с цялата група. С кораба е лесно, но в седанчето мястото е ограничено. Edited March 9, 2024 by boiskii 3 Share this post Link to post Share on other sites
Г.Писаров 238 #35 Posted March 10, 2024 На 9.03.2024 г. at 1:20, boiskii написа: Не е била свалена, "те повечето идвали без патерица". 😃 Моята имаше патерица, макар и без катализатор От същия търговец 😁 Но пък крик и инструменти нямаше. Ще те помоля, като стигнеш до процедурата с парафина и шагре(не го знам кво е туй жувотно) да споделиш ако не те затруднява процедурата Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #36 Posted March 11, 2024 Процедурата е много лесна ако имаш подемник на разположение. Измиваш колата отдолу на мивка с подемник. Зачистваш ръждите с телена черта колкото можеш. Мажеш с ръждо преобразувател тия зони да се пасивира ръждата. Сваляш гумените тапи на праговете и пълниш с парафин. Отдолу се минава с течна гума след преобразувателя и след като зоната е изолирана с хартия/найлон. Пример на друг проект. Гума: Парафин: https://forums.hondabg.com/topic/117491-изправяне-на-калник/?do=findComment&comment=1057641364 1 Share this post Link to post Share on other sites
Г.Писаров 238 #37 Posted March 14, 2024 На 11.03.2024 г. at 22:06, boiskii написа: Процедурата е много лесна Благодаря за инфото Като го прочета - не ми изглежда никак лесна процедура. Ще я пропусна и ще я оставя да си ръждясва на спокойствие. Никак не съм сръчен аз и без подробни напътствия в момента на правенето не бих се справил с такава задача Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #38 Posted April 6, 2024 Стана време да се слагат летняците. Някой знае ли дали хондовите джанти имат някакъв цветен код? Гледах отзад и не видях нищо приличащо на цветен код. В нета чета за някакъв уж близък цвят: Honda Blade Silver Metallic, Part Number 08703-NH95MAH-PN Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #39 Posted April 6, 2024 Знам че хондовите джанти си имат цвят, но не го знам. Метни 1-та в колата и иди при някой "блендер" на цветове за авто бояджиите. Той си има картели с нюанси и ще ти забърка цвят баш по оригиналния. Ако не, карай със сребристото от Сивика. Но първом работа те чака - кураж и търпение! Не случайно бояджиите не обичат да реновират джанти. 1 Share this post Link to post Share on other sites
boiskii 562 #40 Posted April 8, 2024 Да, друг код излезе като най-близък. 3 комплекта джанти ме чакат (5 ако не скромнича).😃 2 Share this post Link to post Share on other sites