Jump to content
Rakeem

Легална ли е вече марихуаната?

Recommended Posts

Днес узнах и се уверих с очите си, че марихуаната (във вида, в която някои от нас познават) вече може да бъде закупена, законно, в търговската мрежа.

Напрактика за около 20лв. си купуваш 1гр. ганджа, свиваш си цигарка и се напушваш, като в едното време. :o

От доста време CBD маслото е легално, но вече го продават и под формата на ганджа със съдържание на THC под прага на регламента.

Но тук започва интересното! 

Основният канабиноид отговорен за психоактивното въздействие на марихуаната-THC е хидрогениран до HHC, което се явява производно на THC с променена молекулярна структура, който не е в списъка на забранените вещества, но се оказва, че има доста близък ефект с THC. 

Та въпросната CBD ганджа, със законно съдържание на THC, се обработва със законната субстанция HHC и се получава законна натурална марихуана.

Въпросното HHC се предлага и като вейп, който явно е доста популярен сред учениците.

Разбира се HHC не подлежи на санкция при употреба и шофиране под въздействието му, тъй като при кръвен тест не се открива. 

 

Редактирано от Rakeem
  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи или съм глупав или стар след като предпочитам да пуша само тютюн и пия червен бензин зимата а лятото бял леден.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятели дето пафкат тоя боклук. Всички имат проблем с паметта от него и бавно затъпяват. Марихуаната блокира церебралните рефлекси, .т.е. биологичната обратна връзка от органите към мозъка. Нищо добро от това. Ставаш маймуна бавно и неусетно. На този блокаж се дължи и фалшивия лечебен и антистрес ефект. Спреш да пушиш, болката се завръща. Единия приятел го болеше кръста и докато пушеше, нямаше проблем, но след спиране на марихуната, болката се появи пак. За антистрес и лечебен ефект, препоръчвам мотика номер 10.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук става дума не кой какво предпочита и колко е вредно, всичко е вредно в големи количества, а че вече на българския пазар свободно се продават опиати, без никакъв контрол! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В доста козметични продукти има "марихуана"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между "тревицата" по магазините и тревицата от дилър е от небето до земята :)

Едната е под много строг контрол, другата не се знае какво се слага вътре. 

Едната се използва за лечебни цели и успокояване, другата си е чиста дрога :) 

 

Та попрочетете малко за какво става въпрос. THC-O се води това, което се продава по магазините. То има действие около 1-2 часа, докато при другото може да продължи 12 часа :) 


Смешно е как се ядат картонени домати от кауфланд, обаче тревата ни е проблема :) 

Те за тва Възраждане са трета политическа сила и ИТН пак минаха 4те процента :) 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки народ си заслужава съдбата!

 

В Холандия отдавна си ползват всякакви треволяци!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Холандците вече се борят да си сменят имиджа. Даже и името си смениха...:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помага.

- Цел на визитата ви в Холандия?

- Културен туризъм.

- Ясно, секс и дрога.

Тоя виц го знае цял свят, ма са прАат на праведни. 

А по дрогата не съм спец, но съм визитирал и "ниската земя". :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да спреш гората да се разлиства, Холандската хазна генерира не малко постъпления от легализацията... 

Редактирано от jungles
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постъпленията в хазната са коствени, целия свят сипва "стоки" в пристанищата им!

И да не забравяме закона на фармацефтиката:

"Няма отрови, има дози"

Така че употребяващите наркотични вещества почват с марихуана,

продължават със синтетика и свършват с хероин!

За балоните напоследък и дизайнерските дроги няма регулации и забрани!

  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.04.2023 г. at 14:34, Drone написа:

Разликата между "тревицата" по магазините и тревицата от дилър е от небето до земята :)

Едната е под много строг контрол, другата не се знае какво се слага вътре. 

Едната се използва за лечебни цели и успокояване, другата си е чиста дрога :) 

 

Та попрочетете малко за какво става въпрос. THC-O се води това, което се продава по магазините. То има действие около 1-2 часа, докато при другото може да продължи 12 часа :) 

 

Извини ме, но ще си позволя да не се съглася. 

За последно съм пушил трева преди повече от 8г., но към онзи период тревата, която съм пушил по нищо не се различаваше от тревата в т.н. кофишопове.

Към момента не виждам причина нещо да се е променило.

Няма такова понятие като лечебна трева и наркотична трева, особено що се касае до тревата продавана в регламентираните обекти, там където е разрешена, просто едната е с ниско съдържание на THC, а другата е с високо, но.......

В над 70% от продажбите на т.н. медицинска марихуана(с рецепта) в регламентираните центрове, са сортове като White Widow, Sour Diesel, OG kush, Lemon haze, Gorilla glue и прочие стрейнове с изключително висока съдържание на THC(между 15 и 30%), които сме пушили за забавление на времето.

Относно ТНС-О: на това нещо му казват на жаргон хероинова трева и няма абсолютно никаква връзка с ТНС-то в натуралната трева.

Синтезира се изцяло по химичен път и онези, които са го пробвали твърдят, че е по-силно от марихуаната. 

То също минава между капките и се продава легално тук!

Нямам нищо против легалната продажба на наркотици, всеки си има глава на раменете, но това трябва да се случва под строг контрол. 

В момента всяко едно лапе може да отиде и да си купи HHC или THC-O и да се друса свободно, като все още няма никакви изследвания за дълготрайния ефект върху здравето на тези субстанции, за разлика от естествената марихуана.

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се продава под 18 дори и от онлайн магазините. И аз съм пушил от двете , ефекта от тия които са за вейп CBD е много по добър от стандартното пушене, защото там имат контрол върху качеството а тука се доверяваш на дилъра. 

Нищо лошо поне аз не виждам да се продава и да се пуши законно, като това не променя изобщо по никакъв начин говоренето или действия, дори ги подобрява защото тогава си по фокусиран и спокоен. 

Тук пак става въпрос за едни пари които се разпределят, защото ако е легално няма как да се присвоят  и за това още не е легализирана а има шанс да помогне на доста хора със сериозни проблеми. Остава големия проблем при шофирането , дрегирете доколкото знам отчитат натуралната до 2 седмици а тази при вейпване 12 или 24 часа при положение ефекта е не повече от 3 часа. 

И тук идва вече разликата при алкохола се разграждане по бързо и не се засича при загуба на ефект а при пушенето дори след един ден ce засича. Много голяма глупост е закона в това отношение , не казвам че е ок да пушиш и да караш, но предпочитам да ме засече напушен отколкото пиян шофьор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те забраняват и цигарите вече. В някои евро страни това е възможно само в къщи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък чета че в САЩ са пропищели от фентанила!

Добавят го навсякъде и разреждат дрогата за по-ниска цена.

А фентанила убива без проблеми.

В марихуаната ще е убийствен. А цигарките ги поят с к'во ли не синтетично!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколко е вярно не знам, но за едните трябва и се прилага закона за другите няма. И сега какво се случва със делата до този момент, трябва да отпаднат , но като гъчиxа пари всичко беше точно.

 

https://www.mediapool.bg/politsai-iskat-da-se-otmeni-naredbata-po-koyato-gi-testvat-za-narkotitsi-news350217.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика си признаха, че дръг тестовете, които ползват, са компрометирани и манипулативни, макар и да се опитаха да го скрият зад финансовия аспект на мярката, били си ги покривали от бюджета, а пари нямало.

На полицайчетата им е пределно ясно, че Дръг тест 5000 е изключително сензитивен във времеви аспект и склонен да припознава легални медикаменти като забранени вещества, което им гарантира изключително висока успеваемост.

Дано поне в това отношение се вземат мерки и тези тестове да бъдат забранени.

Никъде в европейска европа не се ползват по същите причини.

Преди няколко дена черната овчица на червените повдигна въпроса, като заяви, че не е допустимо да пушиш трева в петък в Холандия и в понеделник в България да светнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...