Jump to content
emotonov77

Акорд 8 2.4 тресе двигателя и губи мощност

Recommended Posts

Здравейте група.някой да помага,ако може!Акорд 8 ,2.4 тръгвам си след работа,паля потеглям и започна да тресе двигателя,губи мощност и аха да угасне в движение.. почнаха да мигат лампи,чек ,тса ,вса,не може да се форсира двигателя..оставих я на паркинг! Някой идея какво може да е станало? И безопасно ли е да я откарам ма ход до сервиз?

IMG_20230206_182916.jpg

IMG_20230206_182703.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам проблем е в ABS модула. Може би е влязла в авариен режим и затова не може да се форсира.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на бобина

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз на алтернатор 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на бобина е!

100лв. + работа и си готов!

Бобините често горят от износени свещи!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите ги сменях наскоро! Чак в петък ме записаха за сервиз..дано да е по малко болезнено. 🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бобина може да се провери с изключване на буксите към бобините, една по една. 

Двигателят трябва да работи на обороти(без да гасне), но с промяна на работата и с една изгоряла бобина.

Пробвай да изключиш една от бобините и ако изгасне, значи е бобина, ако си промени работата-не е, ако нищо не се промени-си нацелил изгорялата.

Ако при запалване не си усетил проблем(при работа на обороти), а се е появил при потегляне, може и нещо с автомата, което е най-лошото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тресе и на място като работи. Като потеглям,забива-неможе да ускорява..около 200 метра я помъчих и я оставих на паркинг.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Rakeem написа:

За бобина може да се провери с изключване на буксите към бобините, една по една. 

Двигателят трябва да работи на обороти(без да гасне), но с промяна на работата и с една изгоряла бобина.

Пробвай да изключиш една от бобините и ако изгасне, значи е бобина, ако си промени работата-не е, ако нищо не се промени-си нацелил изгорялата.

Ако при запалване не си усетил проблем(при работа на обороти), а се е появил при потегляне, може и нещо с автомата, което е най-лошото.

Всъщност като се замисля,като тръгнах работеше нормално,малко след това почна да тресе!!! Сега вече и на място като работи,си тресе.,😐

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тествай я за бобина, ако е това, ще минеш по-тънко, без сервизджии.

И сам можеш да си я смениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, emotonov77 написа:

Всъщност като се замисля,като тръгнах работеше нормално,малко след това почна да тресе!!! Сега вече и на място като работи,си тресе.,😐

Честно казано,не мисля че ще мога да се оправя,а и време почти никво нямам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти няма от какво да се оплакваш тъй като колата ти изписва, че има проблем и с диагностика ще си покаже точно кое е. Трябва да си намериш време за сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, emotonov77 написа:

Всъщност като се замисля,като тръгнах работеше нормално,малко след това почна да тресе!!! Сега вече и на място като работи,си тресе.,😐

 

Преди 1 час, Rakeem написа:

Ами тествай я за бобина, ако е това, ще минеш по-тънко, без сервизджии.

И сам можеш да си я смениш.

 

Току-що, Митко Йотов написа:

Колега ти няма от какво да се оплакваш тъй като колата ти изписва, че има проблем и с диагностика ще си покаже точно кое е. Трябва да си намериш време за сервиз.

Не се оплаквам,търся някой с компетентно мнение по проблема! Записал съм колата за сервиз в петък,но понеже ,аз не съм много компетентен, бих искал някой ,който ГИ разбира нещата,да ми даде насока!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насоката е сервиз. Не пипаш нищо, еле па да вадиш бобини и свещи при работещ мотор. Ако не разбираш, не караш колата на ход до сервиза

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сподели от какво е бил проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца се случи същото с моята. Също беше стари свещи + 1 бобина.

Разходих я 2 тигела през София, не ми се оставяше. Едвам вървеше, май компютърът блокира оборотите.

 

Леко хванах цаката как да не е съвсем пълзене. Ръчно превключвам на по-висока предавка и така свалям оборотите и вдигам до около 50км/ч, което е по-добре от 25.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.02.2023 г. at 22:49, Vancho написа:

Насоката е сервиз. Не пипаш нищо, еле па да вадиш бобини и свещи при работещ мотор. Ако не разбираш, не караш колата на ход до сервиза

Не се вадят бобини и свещи, а буксите от бобините, мисля че ясно съм го написал.

В случая, колегата можеше да си спести доста разходи с нещо по-елементарно от това да си смениш крушката на фара, нали за това е форумът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобина. Играх го тоя филм преди половин година. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



Не се вадят бобини и свещи, а буксите от бобините, мисля че ясно съм го написал.



Ако проблемът го няма на газ, възможно ли е да е бобина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, electric28 написа:


Ако проблемът го няма на газ, възможно ли е да е бобина?

Не е възможно да е бобина. Вече по-скоро по горивната система на бензина или настройките на газовата, защото при някои модели инсталации газовият инжекцион контролира импулсите на бензиновите дюзи.

 

Преди 12 часа, electric28 написа:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...