Jump to content
movx2000

Откъде си купувате гуми?

Recommended Posts

Колеги, голям проблем с търговците на гуми. От личен опит знам важността на това гумата да е НОВА.

Във всички големи гуми-центрове лъжат и шикалкавят когато ги попиташ за DOT на конкретна гума. Или казват, но се оказва, че сега, през пролетта на 2021 те ми предлагат гуми, произведени през 2016 и 2017 година. Говоря за Диана, Медина мед, Примекс, Радиал.

На практика установих, че когато ги питаш по телефона казват, че имат на склад дадена марка и размер гуми и е произведена в края на 2020, като отида на място се оказва, че гумите са всъщност в друг склад, и щели да ги докарат, но при проверка между тях по телефона се оказва, че гумите са всъщност от 2017.

Аз съм се ориентирал към Good Year, Dunlop, Fulda. Може би логиката е, че са сравнително по-скъпи гуми и застояват, понеже не се купуват много. Ама чак пък толкова! Не вярвам в огромни фирми и складове да нямат един комплект наистина нови гуми и всички хора все евтини гуми да купуват в цяла София.

Вие как се справяте с този проблем?

 

Редактирано от movx2000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BGGumi.com

Имат вече и голям сервиз на Симеоновско. Есента купих зимни произведени 2020, а точно днес обух там с летни и двете коли. DOT 0421. Обади им се и ги разпитай каквото те интересува.

Иначе преди бях клиент на Маргел, те също имат пресен дот по поръчка от Германия, но последният път не останах доволен от монтажа и ги смених.

 

Редактирано от note
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги взех с ДОТ 4819 март месец миналата година от Gumi7. При поръчката питах за ДОТ и казаха, че ще е най-много 6 месеца назад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

avtogumi.bg
Смея да твърдя, че са най-коректната фирма, на която съм попадал. Казваш им при поръчката, че задължително искаш с нов ДОТ и случайно ако нямат ти звънят и се разбирате.

П.С. И междудругото цените им са едни от най-ниските!

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да похваля www.supergumi.bg. Купихме два комплекта тази година и за двата казаха, че са с 20-та дот. Гудиъра дойде с 21-ва дот, а Бриджстоуна - края на 20-та, ама коя седмица...не помня. Добро впечатление ми направиха с обратната връзка.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Дънлоп го взех от barzgumve.com - румънски дистрибутор от Тимишоара. Хубавото при тях е, че можеш да си поръчаш гумите от конкретния завод, моите примерно бяха произведени в Словения. Специално им написах, да са с дот от същата година и ако получа гуми произведени преди повече от 3 месеца, ще им ги върна. Бяха точни и останах доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, storish05 написа:

avtogumi.bg
Смея да твърдя, че са най-коректната фирма, на която съм попадал.

+1

Маргел aka Гуми7 - такива лоши спомени имам от тези мошеници и наскоро си припомних. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами стъргането с метална четка по джантите, за да махнат остатъците от старите гуми? Това доколко е правилно и колко остъргвания ще понесе джантата преди да и падне боята и да почне да корозира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех гуми от BGGumi.com, която фирма колегата note ми препоръча и съм много доволен. Обадих се по телефона, предложиха ми гуми Good year с доставка след около седмица от Германия и обещаха DOT да е 2020. Не ми искаха капаро за поръчката. Вчера ми монтираха новите гуми, които се оказаха дори с дот 0121 съвсем пресни.

Доволен съм и от монтажа на Симеоновско шосе. Хората се оказаха коректни, и бяха много любезни и усмихнати.

Благодаря на всички колеги, отговорили ми в темата!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.04.2021 г. at 17:31, storish05 написа:

avtogumi.bg
Смея да твърдя, че са най-коректната фирма, на която съм попадал. Казваш им при поръчката, че задължително искаш с нов ДОТ и случайно ако нямат ти звънят и се разбирате.

П.С. И междудругото цените им са едни от най-ниските!

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
 

+2 :)

Нови гуми съм купувал само от тях до сега. Миналата седмица отидох до склада лично да получа две нови гуми и имаше възможност да ги монтират на момента - човека се погрижи в особено старание за джантите, смени винтилите, както и прокара резбите на 1-2 шпилки и техните гайки: до сега такова старание, особено в 18 часа в петък, не бях срещал...

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 4/14/2021 at 9:32 AM, movx2000 said:

Доволен съм и от монтажа на Симеоновско шосе. Хората се оказаха коректни, и бяха много любезни и усмихнати.

 

Къде точно се намират тези на Симеоновско шосе? При мен в Диана едната джанта цялата я очукаха. Имаше поставени на ръба на джантата балансиращи тежести (вместо обичайните на вътрешната повърхност) и те ги избиха с чук! Рекох се "че знаят какво правят" и да си замълча...но, явно не. Отделно изглежда че при 45 лв за монтаж препаратите са твърде непозната територия за тях, търкат старата гума и феродо с телена четка.

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е че махат от борда старата шлака от гумата. Иначе може да издиша новата.

За прах от накладките - там няма как да има, нали гумата е там.

Щом ползват телена четка, значи не са хирурзи, а касапи.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord
Те изтъркват и където по вътрешната част на джантата има залепнала прах от феродо, за да залепнат балансиращите тежести. Мани... Просто няма да ходя повече там... Имаше и още едно момче с БМВ и той така като мен стоеше и гледаше невярвайки как му съсипват джантите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Legend91 написа:

Къде точно се намират тези на Симеоновско шосе?

 

Става въпрос за BG Gumi:

https://goo.gl/maps/z7f5HKHc643V38Rg6

Най-лесно става със записване по телефона.

 

И още едни читави момчета за баланс и монтаж на гуми, но май ще се местят скоро:

https://goo.gl/maps/uGwqddGEizg9EHhC8

Работят без записване, но страшно бързо и професионално.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клиентът винаги има избор - дали да отиде при познат майстор (но мърляч), или да опита нов (докато и той не стане мърляч), и така - майстори "на всеки километър" - едни загиват, други просперират - еволюцията на Дарвин и естествения подбор.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, ceco_accord написа:

майстори "на всеки километър" - едни загиват, други просперират

При толкова скрап по пътищата, всички просперират,дори и "пишман" майсторите!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...