Jump to content
Sign in to follow this  
balin

Предложете добри всесезонни гуми за модела ?

Recommended Posts

Off Topic

Да ама те нас българите не могат да ни излъжат,знаем ги ние техните шмекерии.Ще ни показват някакви си там тестове и ще пишат статии и препоръки.Всичко е за да ни излъжат да купуваме зимни гуми и да си даваме парите,като другите прости германци,англичани и всякаква възможна сган.Не са познали българина не е прост и не дава пари за глупости.

Edited by dindin
  • Like 2
  • Haha 2

Off Topic

Ааааа не, ние англичаните не сме като другата сган. Зимни гуми не купуваме. Колите си караме, с каквото бюджетно намерим, подходящо за дъжд и мъгла, а джиповете с АТ. Ако случайно падне 5см сняг си стоим у дома.

• Like 1
  • Upvote 1

Off Topic

Краси, не сте само вие. И у Белгия ми дадоха рент-а-кар с летни гуми за януарския им аутобан с 2 см сняг - беше интересно. :)

Off Topic

Преди 12 часа, Krasi-mir написа:

Ааааа не, ние англичаните не сме като другата сган. Зимни гуми не купуваме. Колите си караме, с каквото бюджетно намерим, подходящо за дъжд и мъгла, а джиповете с АТ. Ако случайно падне 5см сняг си стоим у дома.

И аз с такова впечатление съм останал.

Гледам едно клипче - ревю на CrossClimate. Върви нагоре англичанинът по един междуградски път с 5 санта сняг и вика "УАУ, НЕВЕРОЯТНО ПОВЕДЕНИЕ, МНОГО ПО-ДОБРЕ ОТ ЛЕТНИТЕ ГУМИ!" :D

Edited by dindin
  • Upvote 2
  • Thanks 1
  • Haha 2

Пичове, в света няма черно и бяло. Има нюанси на сивото. Кой разбрал, разбрал.

• Like 1
  • Upvote 2

Тези с зимните гуми(в момента и аз съм с такива) не знам дали осъзнават че след 2-рата година най вероятно гумите им са по зле от всяка всесезонна гума на 1-2години(не всички гуми са така).

По закон: с гуми, предназначени за

зимни условия, или с гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 mm през

периода от 15 ноември до 1 март(чл. 139, ал. 1, т. 4).

∙ Ако гумата има разкъсвания, нямаш право да се движиш с това ППС (чл. 101, ал. 3, т. 9).

Глобата е 50 лв. (чл. 183, ал. 4, т. 5).

∙ ЗАБРАНЕНО Е движението по пътищата с гуми с шипове;

∙ Вериги за сняг се използват само когато пътните условия изискват това (чл. 9, ал. 1).

Глобата е до 20 лв. (чл. 185).

https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/zdvp.pdf

• Like 2

Не е ли рано за зимните гуми?

Повечето от тях дори около нулевите температури имат по-дълъг спирачен път от летните - стига те да не са съвсем стари и одървени.

Рано, нерано законът казва 15ти ноември.

То тоя закон🤯🤡🤡

... ама трябва да се спазва. Проблемчето е в думичката "или". Имам си над 4мм, та имам и право на персонално решение, според метео обстановката. :)

• Like 1

Още в края на октомври смених гумите и на 3-те си автомобила. Само хондата пропуска по обясними причини. Макар че всички гуми са на лети джанти, не обичам да чакам последния момент. На зимните гуми нищо няма да им стане.

• Like 1

balin , на ЦР-В 2 2.0 ползвах  Gripmax-a  цяла година , супер са . Сега на ЦР-В 3 -то мисля да взема същите .

• Like 1

На 13.11.2020 г. at 21:17, Vitio написа:

balin , на ЦР-В 2 2.0 ползвах  Gripmax-a  цяла година , супер са . Сега на ЦР-В 3 -то мисля да взема същите .

Малко закъсня с отговора колега :) Вече взех Nexen Nblue 4 seasons и ще пиша отзиви за тях като ги имам !

Тия Nexen Nblue някой има ли ги 3 години да каже как са на 3та 4та година

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk