Jump to content
RAIAN

Проблем с осветлението в купето!

Recommended Posts

Здравейте, отскоро съм собственик на cr-v 3 - executive, и имам проблем с осветлението в купето ( не работи никъде и в багажника). Не работи и бутона за блутутхендсфрито, на кормилото. При натискане не индикира никакъв звук, за гласови команди. Незнам дали е възможно да са свързани? Ако някой е имал подобни проблеми, ще се радвам да сподели. Благодаря предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с предпазителите. Едното място е под волана, а другото в коша, под черния капак до акумулатора.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има вероятност двата проблема да не са свързани.

 

Блутута може да е от лентов кабел във волана, или някъде другаде по веригата между волана и "радиото".

 

Плафоните в купето и багажника трябва да са на две различни вериги. И все пак, някъде двете вериги най-вероятно се съединяват и минават през общ предпазител. Плафонът в купето трябва да свети само при отваряне на врата, а плафонът в багажника само при отваряне на багажника. Щом и двата не светят значи проблемът не би трябвало да е в бутоните на вратите или на багажника.

Говоря уклончиво, защото не познавам CR-V 3, но на CR-V 1 и 2 е така, и предполагам, че и на 3-ката плафоните работят по подобен начин.

 

Освен плафоните, има ли нещо друго по колата, което да не работи?

 

Питам, защото:

 

Същият проблем с плафоните имах на настоящето ми CR-V 2.

Купих колата само с един ключ и без дистанционно. Купих и обучих дистанционно.

След това се задълбах в проблема с плафоните.

Освен плафоните не ми работеше задната чистачка, не мигаха аварийните при откл/закл с дистанционното и на таблото постоянно светеше червена лампа за проблем с алармата. Светеше и по време на движение. 

Разрових се в предпазителите и установих, че в кутията при двигателя липсва един. Оказа се, че през този предпазител минават и четирите ми проблема - плафони, аварийни при откл/закл, задна чистачка и аларма. Като сложих нов, плафоните, аварийните и чистачката заработиха, обаче, и алармата започна да пищи. Пищи и няма спиране с дистанционното. Установих, че това е втора аларма, дублираща заводската, т.е. имах 2 аларми. Това било изискване за колите продавани в Англия. Не знам дали е само за Хонда, или и за други марки.

 

Моите "сили" бяха до тук.

За да отстраня проблема с алармата трябваше да отида в Хонда Мейн Дилър. Реших, че нямам излишни пари, след като там ми взеха 120 паунда за ново дистанционно и обучаване. Впоследствие се научих сам да си обучавам дистанционното.

Намерих, къде е скрита сирената и й откачих кабелите. От тогава си карам без аларма, но всичко останало работи.

 

Тааааааа, както каза Инспектора - започни с предпазителите. ;)

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка, и аз да попитам нещо. Като отворя врата, светва само плафона в средата на купето, а предният, за водача и пасажера, се активира само от бутоните на него. Така ли трябва да бъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоката! Подгрева на шофьорската седалка не работи и принципно я взех с два ключа но само единият работи. Има само централно без втора аларма. Иначе по осветлението в купето и багажника нищо не работи.  Незнам така ли трябва да бъде на предният парктроник не индикира централния само ляв и десен датчик. Ще започна с проверка на всичките предпазители. Благодаря

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересното е, че под бутоните за блутутхендсфрито, другите бутони за гласова команди на навигацията работят. Задна чистачка и другите функции работят нормално.

Редактирано от RAIAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, inspektora написа:

... Така ли трябва да бъде?

 

Да.

Това отпред с бутоните не е плафон. Включва се само от бутоните до него, светлината е насочена, като от фенерче и служи да прочетеш нещо през нощта. На английски му викат "map light", т.е. да си разгледаш картата. :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Krasi-mir написа:

Включва се само от бутоните до него, светлината е насочена, като от фенерче и служи да прочетеш нещо през нощта. На английски му викат "map light", т.е. да си разгледаш картата.

Благодаря! Знам това, но на европейските коли светва и при отворена врата. Недомислица на другаря японец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това, което казваш, не е ли само при коли, на които плафона и мап лайта са едно и също тяло, само отпред при огледалото?

Вкарваш ме в размисли! Джазката не е при мен в момента, за да проверя, ама нещо ми се мота, че и тя е така - плафон и мап лайт в едно тяло.

 

п.п. За автора на темата.

Плафонът в купето трябва да светва още с отключването на колата с дистанционното. Светва и контактния ключ. Двете изгасват, когато завъртиш ключа на контакт. Когато загасиш колата, със изваждането на ключа от контакта плафона светва, още преди да си отворил врата и изгасва постепенно след заключване с дистанционното.

Когато отвориш врата или багажник на таблото светват ли индикациите? Трябва да са 2 - една за врата и друга за багажник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Krasi-mir написа:

Това, което казваш, не е ли само при коли, на които плафона и мап лайта са едно и също тяло, само отпред при огледалото?

Не, на предната ми кола ФВ Джета 2006 си имаше среден плафон и преден с мап лайтс. Всичко светваше при отваряне на врата. Разликата е, че бутона/плъзгач за включване и изключване на осветлението беше на предния плафон. Отделно си имаше и бутони за насочените светлини. Определено е по удобно да ти свети и предният плафон при отваряне. Трябва да се признае, че германецът се сеща за разни дребни тънкости и удобства, които на японеца/спартанец въобще не му идват на акъла. Например под предните седалките на Джетата имаше удобни чекмеджета, жабката и подлакътника бяха климатизирани, в джоба на вратите влизаше бутилка от литър и половина, за задните пътници също имаше духалки под подлакътника, в багажника имаше удобни джобове и т.н. В ЦРВ-то, въпреки наличието на много място, не е помислено за тези елементарни удобства и отначало бях много фрустриран от това :boxed:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
преди 15 минути, inspektora написа:

... които на японеца/спартанец въобще не му идват на акъла. ... :boxed:

Ааааааа, не така!

Идват му и на японеца, даже и повече от на европееца, ама си ги пази само за себе си.

Нали се сещаш, JDM му викат.

Ама и аз, нали си карам у лЕво, та JDM-ки бол в Англия.

 

п.п. След 2бр CR-V RD1 JDM мисля следващата ми кола пак да е JDM.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с несветването при отворена врата на плафона отпред. Сменете тези. А ако си сложите и едни такива платки вътре става ден. Има готови к-ти за цялото купе. Ибей, Али.. eff5811283faf15e33fcca35a2aeb54b.jpg89577fea4021278f7155d63f81409124.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БаСи конспирацията за два несветещи плафони!

Пратихме те да ровиш в бушоните, а може просто да са им изгорели крушките :D

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои модели предния святка при отваряне на вратата на някои не.На тези които свети има бутон за гасене.Обикновенно на екслузива свети.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.03.2020 г. at 0:11, frizzante написа:

Проблема с несветването при отворена врата на плафона отпред. Сменете тези. А ако си сложите и едни такива платки вътре става ден. Има готови к-ти за цялото купе. Ибей, Али.. eff5811283faf15e33fcca35a2aeb54b.jpg89577fea4021278f7155d63f81409124.jpg

Звучи супер! Можеш ли да ме насочиш към някой, който се занимава с това и би могъл да ги провери и смени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не знам такъв. Елементарно е. Сваляш плафона и ще се ориентираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, оказа се един изгорял бушон 7.5, в кутията до двигателя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 3/23/2020 at 12:11 AM, frizzante said:

Проблема с несветването при отворена врата на плафона отпред. Сменете тези. А ако си сложите и едни такива платки вътре става ден. Има готови к-ти за цялото купе. Ибей, Али.. eff5811283faf15e33fcca35a2aeb54b.jpg89577fea4021278f7155d63f81409124.jpg

Колег, от къде взе чековете? Всичките ли се подменят в самия плафон? На мен също  предните ми светят само при натискане на копче, а искам като се отвори вратата. Освен това трябва да проверя и бушоните, нали? 

С Хондата съм от 2 седмици и постоянно намирам такива дребни нещица за оправяне, които човъркат ако не работят 😂🤣

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Алиекспрес ги взех. Това беше обаче отдавна. Потърси там, трябва да има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А под какво име да ги търся как им викат на тия копчета.... Не ги чаткам много нещата 🙏

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Honda Interior Dome Light Lamp Switch" примерно. Ето ти примерно:

 

BGN 2.79 24%OFF | 2pcs Interior Dome Light Lamp Switch Sensor Fit for Honda Accord CR-V Pilot Odyssey Pilot Ridgeline Acura TSX 34404-SDA-A21

https://a.aliexpress.com/_mP5Qy0H

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, Mokatoshi said:

Колег, от къде взе чековете? Всичките ли се подменят в самия плафон? На мен също  предните ми светят само при натискане на копче, а искам като се отвори вратата. Освен това трябва да проверя и бушоните, нали? 

С Хондата съм от 2 седмици и постоянно намирам такива дребни нещица за оправяне, които човъркат ако не работят 😂🤣

Предните  и средния трябва да светят с отключването и отварянато на вратата. Имах такъв проблем /като твоя/, но като подмених старите сулфидни крушки с такива https://www.aliexpress.com/item/32922094374.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.f15b4c4djnQjR6 и проблема се реши. Най- вероятно, като съм размърдал крачетата в които се "закопчават" крушките и си светнаха и двете!   

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези копчета е. На още едно ЦРВ със същия проблем ги сменяхме и се оправи. Той проблема не е само при ЦРВ а на всички Хонди с тези бутончета. Аз от както съм ги сменил не съм имал проблеми, значи 100% е било от тях. Може да си вземеш и едни такива. Димирането също работи.

BGN 15.45 33%OFF | Eonstime 12V 4pcs/set 5050 SMD LED Car Auto Interior Reading Lights Dome Light for Honda CRV 2006 2007 2008 2009 6500K

https://a.aliexpress.com/_mqE7HWd

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/25/2020 at 7:47 PM, shopa said:

Предните  и средния трябва да светят с отключването и отварянато на вратата. Имах такъв проблем /като твоя/, но като подмених старите сулфидни крушки с такива https://www.aliexpress.com/item/32922094374.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.f15b4c4djnQjR6 и проблема се реши. Най- вероятно, като съм размърдал крачетата в които се "закопчават" крушките и си светнаха и двете!   

Благодаря много, братле. Какъв размер са помниш ли? Тук има 4 дължини. Аз поръчах и бутончетата, които са вътре за всеки случай. Четох, че те също правят проблем и ловят нагар. 

 

Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/27/2020 at 1:33 PM, Mokatoshi said:

Благодаря много, братле. Какъв размер са помниш ли? Тук има 4 дължини. Аз поръчах и бутончетата, които са вътре за всеки случай. Четох, че те също правят проблем и ловят нагар. 

 

Поздрави! 

Да, 31 мм  са! Трябват ти 4 бр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега последно трябва ли да светват при отваряне на вратата предните плафони или не? Че нещо се обърах вече. Моите също не светват, но си мислих, че си е така. 

 

Иначе се каня и аз да поръчвам тези, има добри отзиви. 

 

https://www.aliexpress.com/item/32845715805.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.10582e0eqx5pTn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Трябва да светват. Ако не светят има проблем. Проблем е в двата бутона в плафона. Сменете ги.

Това което си сложил като линк го ползвам над година вече и е много добре. Много светлина и дори има димиране.

 

420cbfc12f9b7c32f6a9aaf47fbe5928.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз един път се вгледах в тия плафони и се опитах да търся логика. Като отключа колата светва само пасажерския на 1ва степен. Като отворя вратат светва 2рата степен, но само над пасажера. Ако съм със запален двигател и отворя врата светват 2та на 2ра степен. Някакви такива изпълнения и тоя над децата има някви степени ама те постоянно го щракат и всеки път си прави нещо различно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

При мен не се получи със смяна на тези бутони. Започвам да мисля нещо в посока, че това е екстра на по-високите изпълнения. Моята не е. Elegance ли как се води. Основните екстри. 

Аз не виждам и как ще стане, защото там има само захранване и този бутон е само он/офф. Няма управление. Един кабел 12V ми е само. А конектора е троен. Двата липсват.

 

Така ли ви изглеждат плафоните? Имате ли отделен бутон за включване изключване на осветлението?

 

Колкото до лед плочките, там съм супер доволен. Светят много и който обича да му е светло да не се замисля, заслужава си.

IMG_20201214_130046.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е както на снимките, които е качил колегата frizzante. Има бутон с две положения: OFF и DOOR.  И аз имах същия проблем - не светеха изобщо. Нито на отворена врата, нито при натискане на плафона. Отворих и извадих бутоните. И двата имаха нагар. Единия успях да почистя, но другия се оказа с прегорял среден вход. Сега от шофьорската страна свети нормално( при отключване/отваряне на врата свети, при затворена врата след натискане на плафона също), а другия с прегорелия пин не свети. Поръчал съм при китайците бутони и се надявам след смяната им всичко да работи както трябва.

Задния плафон също не светеше, но там имаше нужда просто от почистване на контанторите на ключа на плафона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафоните са 2 вида,едните които имат бутон светят при отворена врата.Тези които нямат бутон несветят,пускат се ръчно.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 100% ли е сигурно...? Има црв 3 което няма светлина при отваряне на врата? Нещо ме съмнява...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има,при мен светва само средния при отваряне,отпред ако искам да свети го "стимулирам мануално",тва на елеганса.Ама не ми пречи хич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, не се ли разбрахме още преди 9 месеца, че

На 22.03.2020 г. at 10:50, Krasi-mir написа:

Това отпред с бутоните не е плафон

 

И по-точно

На 23.03.2020 г. at 19:19, todor88 написа:

На някои модели предния святка при отваряне на вратата на някои не

 

Значи, на някои модификации това отпред е само map light, а на други е И плафон.

 

Весела Коледа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Отскоро съм собственик на Honda CR-V 2007 Executive Plus.

 

Имам подобен на горните проблеми с предния плафон - тези на задните врати и багажника работят при отварянето им. Предният работи само при натискане и не светва при отваряне на която и да е от предните врати. Бутонът е на степен DOOR и доколкото разбирам по-горе, при въпросната версия на автомобила би трябвало плафонът да светва при отваряне. 

 

Тъй като малко се пообърках от прочетеното по-горе , исках конкретно да попитам според вас възможно ли е проблемът да е с въпросните бутончета или да гледам другаде?
 

Благодаря предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.05.2021 г. at 17:23, boris_kr_knick@abv.bg написа:

........ възможно ли е проблемът да е с въпросните бутончета .........

Най вероятно е от тях.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от известно време имам проблем с осветлението на купето. Гори ми въпросния 7.5А предпазител от кутията в двигателния отсек и изчезва цялото осветление на купето и багажника. Смених бутоните на предния плафон и след няколко дни пак изгоря. Смених крушките с LED и пак изгоря след няколко дни. Четох че някои LED крушки имат проблем с димирането, затова отново смених крушките с обикнавенни и отново изгоря бушона след няколко дни. Не знам вече какво да правя. Интересното е че бушона не изгараря веднага, а си работи няколко дни и тогава прави проблем. Моля за съвет.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...