Jump to content
Sign in to follow this  
ogi28b

За културата на българските шофьори

Recommended Posts

Off Topic

Бащата каза че младежът не е карал бръже.

Оградата била слаба.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Off Topic

 

Она, оградата, за таваа турена там, та да пОдпре такива, къде не карат бръже, та да моат да земат завоя. Ама като а слаба, и немоа да пОдпре... Она шаа виновна, нема начин! 

 

Изводът тук е: "Крушата не пада по-далеч от дървото."

А също така не пада по-далеч от оградата

 

.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Няма спасение, а и да има, ще отнеме десетилетия, за да се пръкнат децата им, и да осъзнаят какво заварват като общество и държава. :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Балада за BG джигита

 

Не кола, а археологическа находка,

вътре джигит с тежкарска походка.

Облечен в анцуг, пазарска кройка,

горд собственик на BMW Тройка.

Убеден, че е най- големият пич,

щом кара каруца с тунинг кич.

Убеден, че когато колата подгони,

не важат гравитационните закони.

Убеден, че настъпи ли газ, на трета,

вече е излитаща в космоса ракета.

Убеден, че Бог му е навигатор

и може да кара като авиатор.

Убеден, че е безсмъртен и без страх,

другите да дишат след колата прах.

Убеден, че пешеходните крачки

спират по- бързо от спирачки.

Убеден, че ако кара смело,

ще скрие произхода от село.

Убеден, че е достатъчно тарикат

да надхитри патрулката на КАТ.

Убеден, че 20 минути подраняване

е по- ценно от живот и нараняване...

Убеден, че нищо не може да го спре,

дори на цената някой друг да...умре...

Жалко..., но това не е просто мит,

а до болка реален бг. джигит.

 

Автор : Петър Донкин

  • Like 1
  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Днеска влизам в 1 паркинг между блоковете и отам са излата точно такъв 1 келеш естествено с баварска 3-ка. Без да има видимост взема завоя между колите с място само да мине 1 МПС!

Стресна ме и след като даде назад му се накарах. Не се извини, но пък жената ме смъмри че съм му скофтил деня. :(

Бее, порицания и бой докат се освестят, иначе по-лошо ги/ни чака.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само така!

Имам един колега с бмв 3-ка, загина нелепо и уби една девойка на едно мокро место на излизане от Варна!

 

Вчера завивам в дясно от бул."България" по "Сарафов" и от еко петролеум  в дясно ми изскача една девойка, без

да се огледа, без да намали! Спрях и я напсувах яко пред децата! Никаква реакция на дебила!

После реват що са ги утрепали на пътя!

Share this post


Link to post
Share on other sites

За таквиз дебили никой не съжалява, освен роднините им.

Проблемът е че светът не е черно-бял и грехота да ги отписваме, а и всеки човек има шанс да се поправи сам, или да му бъде помогнато.

Агресивните забележки обикновено се приемат фрустрирано и не дават резултат, а най-добрият учител е личният опит на потърпевшият, но и той не винаги дава резултат, понеже у дебилът нема анализ и поуки.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

А заради такива ще страдаме всички, а не само потърпевшите от тях.

Ся държавата ще развърже ръцете на държавният рекет - всички камери / необозначени патрули / средна скорост.

На тея държавни умници не им светва че заради лоши пътища и огромен трафик, масово хората се изнервят и прекрачват границата, па стават моментни гамени.

Формирането на културата у водача започва в детската градина и го приключва кръгът на лица, с които контактув.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.ae68bde6a8480cb422645320b1adf598.png

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/8/2025 at 8:26 PM, ceco_accord said:

На тея държавни умници не им светва че заради лоши пътища и огромен трафик, масово хората се изнервят и прекрачват границата, па стават моментни гамени.

Разбира се, че това е ясно на всички. Но как могат да бъдат наказени протестиращите? С мерки срещу тях. Нали и те са шофьори.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Протестиращите се опитват да решат проблеми, които не са в тяхната юрисдикция. Тоест, помагат на държавата да функционира нормално и адекватно.

Държавата обаче се възприема не като наша, а на политиците, а те ще направят всичко възможно, нищо да не направят, защото така им е изгодно.

Завишаване строгостта на мерките е безпредметно, ако я няма необходимата ефективност на съдебна система и нейната коректност. Но е изгодно, защото се пълни бюджетът, от който харчат те, уж в наша полза. Нови, "небрандирани" патрулки! Кво стана с конфискуваните за нарушения и защо не ползват тях?

Каква е приоритетната полза от рестриктивни мерки и защо инфраструктурата е на заден план? Защо там цените на 1 км магистрала са в пъти по-високи от на запад? За да може да цуцат и от тук и от там. Измислили са го.

Това скоро трябва да свърши - добре, или зле е относително за тях и за нас.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Деветнадесет камери на тол управлението ще изчисляват средната скорост по магистрала "Тракия". Трасето ще бъде разделено на 10 участъка, като превишение на скоростта във всеки от тях се ще наказва с отделен акт. Това заяви пред БНТ експертът от "Национално тол управление" доц. Георги Балабанов.

На бързащите за морето може да им излезе скъпо.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тракията отдавна трябва да я "разжалват" от магистрала в скоростен път, а и без това е основният развъдник на джигити. Магистрала я наричат само тези дето не са пътували по западноевропейските.

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мда, на магистрала "Тракия" само името и е магистрала. 

Всичко останало е коловози, дупки, високи кръпки, реки като вали и т.н. недомислици.

 

Излизам на бул. "България" предпазливо, половината кола в бус лентата, половината в дясна лента.

И една уфсъ от нежният пол свири ръкомаха, а е в средна лента и изобщо не и преча.

 

Друга такъв индивид застава до мен на кръгово "Драгалевци" , аз в дясно, тя в ляво и виждам две коли 

които ще минат с предимство пред нас и ще завият в дясно!

Момата не знам к'во огледа и мина пред тях! И извади късмет......иначе щяха да я търкалят 5метра през таван!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вчера един кат теб излиза от локална уличка на по-главна, но ич биля не са огледа - добре че пъплех лекичко - както е редно в такваз ситуация.

Набибитках го, а той така са стресна, все едно не знае че излиза на друга улица. Нямаше и помен от оглеждане. Ша му прАат помен някъде/някога. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Като виц го казват дългогодишни шофери:

- Дедо 50г. имаш зад волана без нито едно нарушение, как го постигна!

- Никога дедовото не съм си искал и ползвал предимството!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не е баш така.

Организацията на движението си има логика и основни правила.

Ако си със, или без предимство, околните нормално очакват адекватно поведение.

Ако всеки вземе да спира (или не) винаги - създава суматоха, а тя напряга околните.

За дедовците може и да е било вярно, но сега колите са в десетки пъти повече.

Като дете преди 50 години, много много не се оглеждах като пресичах, а ся ш си строша врата от главоврът. ;)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стопли се, плъзнаха охлюви и тротинетки!

Много момичета по две се возят вече с тия ел. боклуци и скоро ще има бели!

Днес на "Патриарха два индивида от неопределен пол караха по тротоара и си завиха към пешаходната  пътеката 

и там да минат на червено, но Хондата има як клаксон та ме чуха навреме!

Не моАт да спрат да си говорят и карат влюбените гугутки!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 23 часа, darius написа:

тия ел. боклуци

Трябва да се измисли някаква категория за тях.

Едно електрическо колело развива скорост като М категория. Щом може да се движи без въртене на педалите да се води МПС със всичките му разходи. Днес едно такова колело се движеше по баир нагоре със скоростта на останалите коли. "Велосипедистът" беше без каска и нямаше светкини или нещо което да привлече вниманието на останалите водачи. И после в новините.

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

По Европата са с регистрация! Електрическият велосипед е с асистиращ тип система. Ездачът върти педалите, а моторът подпомага и по закон изключва при достигане на 25 км/ч.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Преди малко щях да отнеса двама. Завивайки видях светлина в дясно от мен. Този с фара мина пред мен, а другия замалко да се блъсне в мен. Скороста ми беше ниска около 10 километра. Излязоха от улица с паркирани коли.

Edited by gecata1059

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кръговото на тел. кула, ако може тоя геврек да се нарече така, но добре че го има.

Та карам в кръговото в лявата лента, уфсътъ ме вижда и без никакво притеснение си влиза в кръговото, отнема ми предимство и

аз намалям да не я прасна и тя намаля да завие от лява лента в дясна и да излезе от кръстовището.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ми, караш до нея с нейната скорост и не я пускаш, докат не обиколите няколко пъти геврека, та да са сети за кво е водач на мпс, а не клиент на фризьорката си. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
На 30.04.2025 г. at 23:40, ceco_accord написа:

Ми, караш до нея с нейната скорост и не я пускаш, докат не обиколите няколко пъти геврека, та да са сети за кво е водач на мпс, а не клиент на фризьорката си. ;)

Така де, но ако съм с някое ренде даже и ще я остържа нарочно!

 

Днес е спокойно, още от сряда трафика намаля, НО пешеходците в центъра са активни участници в 

движението. Ходят си по улиците, завиват си, общо взето минават както им е удобно!

А е толкова лесно полицията да излезе за седмица със специална заповед и да въведе ред  поне с пешеходците.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слели са празниците софиянци и са си по родните места.

Дет са вика - отиват да си починат на вилата за празниците и са връщат от село каталясали от копане. :) Или па са са сурнали надоле - у гръчко. ;) 

Пред години, един август бях идвал в столицата - мнОу ми ареса - нулев трафик, посред бял ден.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_2785.thumb.jpeg.7c23e836c28c54b23da9d35678618925.jpeg

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сезона на къпаните пешеходци!:rolleyes:

И много дъждовници без грам ориентация!

Карайте с особенно внимание и давайте път на дъждовниците!:devil:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Днес малко дете с каска на мотор пред баща си! Провира се между колите и човека дава яко газ!

Мъж  и около 10годишно момиче  на една тротинетка шарят между колите!

Постоянноо тинейджъри на тротинетки по двама!

Не мога да разбера такива родители, не ги ли е страх, че при падане ще стане беля?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Би ги било, ако знаеха как карат децата им.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Почти всеки ден по новините пишат за нещастни случаи с тротинетки. Органите от другата тема продължават да бездействат.

Edited by Plamen-CRV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Относно така наречените “тротинетки”, въпроса е на законодателно ниво. Органите от другата тема са само контролни, не възпитателни, нито законодателни. Знам, че все някой ни е виновен, но обществото ни е такова:dunno:

  • Upvote 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

И деПУутатите нема да ни спасят децата, ако не сме им вложили разум, и нямат инстинкт за самосъхранение.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Също е опасно, защото изнервя задните.

Пробвах скоро да се движа по ограниченията на знаците.

Трудно бе, но устоях. Зад мен обаче...

Скоро писах в темата "КАТ и останалите безумни ..." - пост 288.

Edited by ceco_accord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Причини за бавно каране има бол - пътник непонасящ завои, медиински причини..... да не изброявам. Как пък въпросния индивид не погледна в огледалото да види каква "сватба" зад него и ако е видял защо не отбиве за да не изнервя останалите.

Скоро и аз карах зад една мацка и яко псувах. От Ветрен до Айтос извън града караше с 60 понякога настъпваше до 70. В Айтос караше с 30. Едва изчаках да мина камерата за да я изпреваря. Изпреварвайки погледнах кой кара. Наща слоила ръчичките отгоре на волана и стойката ѝ беше силно напред.

Ай стига съм писал, че пак ми се допсува.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, гадно е.

Умната, ако не - русата. ;)

Как ще я караме занапред още не знам.

Трафикът в БГ се движи извънградско със 105-110км/ч и ограниченията напрягат, особено ако не са смислени, а па ако има 1 "по-нисък от тревата", или неумел и несъобразителен, оставаме с ТИР-овете, а чуждите се пънат да ни изпреварват.

Културата е 1, но като се намеси и държавата с масовата паникат и капаните ...

Edited by ceco_accord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...