Jump to content
Cyreon

Смяна на горивен филтър

Recommended Posts

Колеги, предстои ми смяна на горивен филтър. 

Няколко въпроса:

1. Колебая се между следните марки - Nipparts (знам, че са холандски бранд специализиращ в японски части, но чувам че доста ментаци имал), Kavo/Amc parts и Ashika.

Първият е 50 лв, другите са малко над 80. Някой да каже дали е ползвал въпросните и дали е доволен.

2. Добър сервиз в Бургас /без Апостолов/ или Варна /без Бултрако/.

3. Вие сами ли си сменята горивния филтър или ходите в сервиз?

Аз съм ползвал на Каvo и не съм имал процблеми

На бензиновите акорди не е ли lifetime филтъра? Това което предлагат нипартс и останалите  не е ли само кошницата на горивната помпа или в нея се намира горивния филтър? 

Преди 3 часа, Z-Ro написа:

На бензиновите акорди не е ли lifetime филтъра? Това което предлагат нипартс и останалите  не е ли само кошницата на горивната помпа или в нея се намира горивния филтър? 

И аз така прочетох по американските форуми за Acura TSX (тамошното име на акорда), че горивния филтър не се сменял изобщо. 

Аз преди време бях питал Слави заради газовата, и той също ми каза, че се сменява само при проблем.

• Like 1

23 hours ago, Cyreon said:

Kavo/Amc parts и Ashika

Kavo

Kъм колегите с бензинови акорди: Миналата година така и не го смених след тоя пост. Понеже ми предстои да й сменям рутинно някои неща, кои от вас са сменяли горивен филтър? Някой казват, че изобщо не се сменял горивен филтър или само ако има проблем, но в Owners Manual пише че се сменя на всеки 4 години или 80,000 км. Знам, че е хамалогия смяната, не ми прави проблем, никога досега не е сменян, не знам какво да правя.

Edited by Cyreon

Филтъра не върви ли с помпата заедно?

Edited by BOKLUK_CHOVEK

Аз съм го сменял,т.е. майстора ми де.Оригинален 170 лв беше и ми казаха,че е за 120 000 км.Вади се цялата кошница от резервоара,разглобява се цялата и се сменя само филтъра.Мисля,че е по-добре да го направи човек,който разбира.

• Upvote 1

Това долу е купения от мен оригинален гор. филтър,но все още си стои в кутията,защото карам на газ и не виждам някакви проблеми с този който съм в момента.

Фактически в тази бялата пластмасова коруба ли се намира филтриращия елемент,защото виждам отвор от горе и отвор от долу,вероятно за вход и изход на горивото?Също има и някакви отвори с клеми (букси).

За 7-ма ген.става дума,но мисля,че и за осма ще е такова чудо.20190127_201352.thumb.jpg.28a1770cbaf8f266f55b9ad623a48bbc.jpg20190127_202931.thumb.jpg.97cdeea8240f8b84cd300b7d9e707f43.jpg20190127_202907.thumb.jpg.badb300c266c542076755a9b66975a89.jpg20190127_202830.thumb.jpg.978d64266f3e144b92b0c495e9522eb1.jpg

• Like 1

Малко встрани, но все пак - питане за горивен филтър и масло.

Минах почти 10 000 км от м.Юни 2018 до момента. Колата е Акорд, дизел,2008 год. При покупката смених горивния филтър. Досега на всичките ми коли ( бензинови само) съм сменял масло на 10000 км. Сега Акорда е с МОТУЛ, с точните параметри. За близо 10000 км. съм долял има-няма 100 мл. Сега на 10000 или повече км. да сменя маслото и съответно - и горивния филтър  ?

Благодаря на всички за инфото .

Обслужвай си я на 10000 и не се чуди, че после главата много боли. 

То чудене почти няма , че смяната ще е на 10 000, но от мнения не боли :). А какъв горивен филтър бихте препоръчали и дали да се сменя на 10000 км. ?

stany681 Моя опит с дизелите показва,че е задължително смяната на горивният филтър да върви със смяната на маслото всеки път.

Аз при смяна на масло винаги сменям всички филтри. Не е кой знае колко скъп, а ми е доста по-спокойно, имайки в предвид колко ни е "хубава" нафтата.

• Like 1