Jump to content
Emicha

Зимата - пак ли ни изненада ?

Recommended Posts

Както се казваше "виновни няма - има потърпевши".

Кво и е на зимата. Днеска постоянно ми мига още една ламба на таблото -въпросния тракшън контрол. Спи с месеци, нека и той поработи малко. :) Рина сняг да изляза от гаража, рина и да паркирам пред работата. Вечер - същата процедура, в обратен ред. :) Утре пак. Сипал съм събале 95 за 20лв. Щъ одя на рабта цяла седмица с колата (по 6км на ден). :(

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракшъна днеска мигаше на "парцали"...снегорини въртят кръгчета с вдигнати лопати.

Както автора на темата каза...доукрасявам го...че кой би помислил за студ и сняг през Февруари, или пък Март (женския месец)...

 

Честно казано, аз се радвам много на това, че има сняг и е студено, все пак е зима, а до вчера нямаше такава.

Някога имаше в пъти повече сняг и се застояваше с месеци.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студът е здравословен, както и "поддържането на формата".

Зимен фитнес.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, crown_bg написа:

Тракшъна днеска мигаше на "парцали"...снегорини въртят кръгчета с вдигнати лопати.

Както автора на темата каза...доукрасявам го...че кой би помислил за студ и сняг през Февруари, или пък Март (женския месец)...

 

Честно казано, аз се радвам много на това, че има сняг и е студено, все пак е зима, а до вчера нямаше такава.

Някога имаше в пъти повече сняг и се застояваше с месеци.

 

А при мен, VSA/TCS - мигаше само при поискване (само за кеф) , дори и в дълбок и непочистен сняг - много проходимо това СРВ бе :).

И аз се радвам на зимата, снега, а и вчера се възползвах максимално, от предоставената ми възможност ,за безплатен фитнес :thumbs1: от СО.

 

Лошо е само това, че трябва да храня един домашен любимец и няколко забравени/изхвърлени такива, на вилата, но там едва ли е почистено и може би ще ми се наложи, да правя и джогинг през преспите.

 

п.п. Някой знае ли, дали днес все още може да се използва безплатно, синьо/зелената зона, че искам да се възползвам максимално - нали е на аванта :bg:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и мойто мига "при поискване". Иначе нали съм с автомат, не е проблем тръгването и движението, макар че под рохкавия сняг е лед. Просто пробвам да ускорявам на 4-та и се събужда, та святка, а при спиране АБС-а щрака. Ударил съм го на експерименти и търсене на гранични стойности на право, странично и обратно ускорение. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Emicha написа:

 

А при мен, VSA/TCS - мигаше само при поискване (само за кеф) , дори и в дълбок и непочистен сняг - много проходимо това СРВ бе :).

И аз се радвам на зимата, снега, а и вчера се възползвах максимално, от предоставената ми възможност ,за безплатен фитнес :thumbs1: от СО.

 

Лошо е само това, че трябва да храня един домашен любимец и няколко забравени/изхвърлени такива, на вилата, но там едва ли е почистено и може би ще ми се наложи, да правя и джогинг през преспите.

 

п.п. Някой знае ли, дали днес все още може да се използва безплатно, синьо/зелената зона, че искам да се възползвам максимално - нали е на аванта :bg:.

 

Да ти кажа, нямам идея, мразя центъра и слизам само при нужда (което е рядко), и всеки път се изумявам :lol:...но миналата седмица спрях на зелена и чичковците със светлоотразителните елечета проверяваха кой платил, кой не и движеха със "скобките"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито 1 път не ми се е включил тези дни ABS/VSA а не е като да не карах.Не знам, може би тръгвам по-внимателно но нямах никакви грижи.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето че  вече има и план, за спасяването на горите в Пирин.

Просто СО, предостави възможност на всички столичани да не пътуват до Банско, а да се възползват от новооткритите писти в София :

28168341_1775900485838296_7756122397607093203_n.thumb.jpg.707de71ab6959d346e85d4bf1e9268c6.jpg

 

Снимката е от ФБ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Mkilla написа:

Нито 1 път не ми се е включил тези дни ABS/VSA а не е като да не карах.Не знам, може би тръгвам по-внимателно но нямах никакви грижи.
 

Това е добре колега,ако искаш да видиш “лампичката светееше...":D,ще трябва да я заиграеш малко,но гледай да е на широко.:D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен наистина ме изненада тази сутрин, някой ми беше срязал предната гума и джантата беше залепнала за главината. Та една гума по-малко и 160лв за изправяне на джанта и нова гума :( 

Карах до гумаджията на мекица, нямаше друг вариант. Блъсках я с кво ли не.

 

п.п. Софеанците в Редута са много "либерални" към коли с чужда регистрация.

 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Japanese fever написа:

Поне зимните гуми са задължителни при вас. Няма как да ви изненада зимата. Тук чистят бързо, но всеки кара с галоши. 

 

И в Белгия са така. Преди 2 седмици бях там и от SiXT взех рент а кар. Като кацнах на Шарлероа пръскаше снежец, но колцата беше с летни Мишелинки. 10 дена бе студено, предимно снежно, а на връщане също валеше стабилно. Дясната лента на аутобана мокра, лявата сняг 2 пръста и нараства, и беше посред нощ, но поне улични лампи имаше по цялата магистрала. Моя милост гони обратния полет, а тировете го бавят с тяхното 90. :)

Рендето се представи достойно, но много ме учуди че в "лоното на евро законодателството" е възможна такава зимна изненада. Снегорини не видях, явно действаха нощем, понеже сутрин си ставаше за движение и асфалта чернееше. Масово си бяха с летни гуми и в Люксембург и във Франция. Ко ми са праат на ... Поне са се научили да шофират. Не видях ни една катастрофа. Дори бабите си возят внучетата на школо съвсем прозаично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега студа стяга, натрупалия сняг е перфектен.

След ден, два новото циклон, да донатрупа и затвърди.

Едно искам от (цитат) : “"специалистите" , които неуморно работят и мислят за нас ; будителите, които по един или друг начин се грижат за нормалния човечец“ .

САМО три дни дървена ваканция за работещите. 

Па аз ще си тренирам бицепс, трицепс, рамо, гръб, бедро и др. с лопата за сняг и.... др.

Обещавам, няма да мрънкам за снегорини, тротоари, висулки, гняс.... ще помагам на закъсали, ще ръся сол.... 

:worthy:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ceco_accord написа:

Снегорини не видях, явно действаха нощем, понеже сутрин си ставаше за движение и асфалта чернееше.

Колега,ти си бил на местото,където ние ще бъдем след половин век!Аз тук от есента,почти всеки ден около 6 ч. се разминавам със голям камион снегорин от "пътища ад",който се движи по график и точен маршрут със светната сигнализация.Топла зима,без сняг,без нужда от почистване на настилката,а той всеки ден си шпори по "gps"маршрута си и усвоява бюджетни средства.Дано поне сега не е изчерпал лимита си и е бил полезен някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=eC6Cl3-8u1Y&feature=youtu.be

 JHM, Не е като да не се движех :)

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mkilla-то си е направо страшничко,пък и тир пред теб...!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако забелязваш, давам газ и върти гуми.За справка, гумите са нови.Грам пЕсък нямаше :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с въртене на гумите може и да не светне vsa лампа,но когато задната ос тръгне странично спрямо предната,тогава се включва на 100% vsa системата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vesivanova написа:

.........Едно искам от (цитат) : “"специалистите" , които неуморно работят и мислят за нас ; будителите, които по един или друг начин се грижат за нормалния човечец“ .

САМО три дни дървена ваканция за работещите......

 

Не са се сетили , а можеше да пуснат всички работещи (мислещи),  в дървена ваканция, поне докато мине сделката на Гинчето от Пазарджик.

 

Днес се възползвах от безплатната синя зона - ама имаше много такива като мен и едвам се класирах:).

Утре няма да има, та ще ходя да храня домашния любимец и изхвърлените бездомни животинки на вилата.

Обаче като знам какво ме чака, отсега съм сложил в багажника две лопати.

То СРВ - то си е добре , отбивката от централния път до вилата е 3 км. асфалт, но ако има вятър прави преспи на него, високи на места от половин до един метър и дълги по няколко метра, та ако не може да се мине , ще се минава пеша.

Между другото, някой слагал ли е вериги на СРВ и има ли място за притеснение- да не стане някоя беля , ако се сложат?

Намерих си чисто новите вериги от едно време, (бях ги купувал преди за буса) като размерите за които ставаха почваха от 14 цола, та до 17 и се чудя дали и тях да не ги сложа в багажника. Обаче етикета е леко скъсан и това което се вижда като най-голям размер, е че стават за 205/40/17 , а моите гуми са 215/65/16 - демек разлика по калкулатор -90мм.

Дали да пробвам да видя дали ще станат, или няма шанс?

 

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Mkilla написа:

https://www.youtube.com/watch?v=eC6Cl3-8u1Y&feature=youtu.be

 JHM, Не е като да не се движех :)

И аз така у Белгията, само че нощем, с малко позната кола и летни гуми. При мен бе по-добре щото под снега нямаше лед, но въпреки това левите гуми все ме дърпаха у лево, пък аз се натискам надясно (до тировете които изпреварвах), та поне десните да са на черно. Балканска ми работа. :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея във блок в Тутракан (Силистренско) и входовете са от вътрешната страна където е завет.

 

Колата я прибрах в гаража преди да почне големия сняг. Пред гаража има метър и половина сняг.

 

По пътя не е минавал снегорин от 3 дена има около 60  см. сняг  на места стига и до метър и на горе.

 

Положението е нещо като  на колегата със кучетата и вилата само ,че в градски условия и то в центъра......

 

За да си помисля да изкарам акорда от гаража първо трябва да изпия 1 стек редбулл и тогава да си помисля само за чистене на 

 

40 -50 метра път.

 

От 4 месеца няма сняг тея пари за чистене къде са ???? точно сега трябваше да се вложат в НЕЩО смислено ....... 

 

 

 

Редактирано от Д.Методиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Д.Методиев написа:

От 4 месеца няма сняг тея пари за чистене къде са ???? точно сега трябваше да се вложат в НЕЩО смислено ....... 

Има няма сняг,парите се усвояват,а сега трябват нови.:angry:По горе дадох пример, с безцелно движещият се снегорин,в продължение на месеци, без сняг и лед по пътищата.:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме изненада, бях измил колата много добре от пясък и сол, бах започнал да гледам офертите за летни гуми, започнах да преглеждам и обслужвам колелото, защото видях, че миналата седмица най-нетърпеливите в София изкараха колелета и мотори, но пролетта се отлага с 10 дена.

Мислех, че няма да има повече сняг за тази година, жалко за дърветата, които на някои места бяха пред цъфтене. В квартала миналия месец се появиха нови коли с летни гуми, които ще чакат да се стопи снега. 

 

Иначе Сивика си върви в снега без тракшън системи и блокажи, вярно трудно но излезе от парко преспите -  в Понеделник късно вечерта го изкарах  на вечерна разходка:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас са изринати само най-главните улици. Не е опесъчавано - и по-добре, щото след ужасната киша която предстои, като изсъхне, ще стане страшен пепеляк. Сутринта едвам отворих вратата на гаража и много бой изяде докато я затворя -беше се обледенила отдолу. Снега пред нея чистя сутрин и вечер. Иначе ще се натрупа и отнема повече от време. Погледнах си и средния разход в града (според борд компа) 25.8л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На студена кола пък и автомат няма как да е по-малък. И моя сигурно гони 15-6, ама здраве да е :) 

Важното е да стигнеш от точка А до точка Б без проблем :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисията с храненето на домашния любимец и останалите бездомни животинки е изпълнена , но намерих и други приятели там. Дано се е качило видеото.

MOV_1031.mp4

Редактирано от Emicha
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 1 час, Emicha написа:

MOV_1031.mp4

Ммммм... Ух, маминни гуденца... :wub:

Ако решиш да сбориш едно - обади се. Имам чудесно, бутиково, домашно винце за пресни, сочни, свински пържолки. ;):D

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво предложение:thumbs1:, обаче не са мои:), някой си ги гледа.

Ама предложих на едното да го взема с мен :D

Иначе домашния любимец там е котка и както казах няколко изхвърлени, безпризорни кучета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един виц по темата, който прочетох днес :

 

АПИ съветва - утре движението да се осъществява само с шейни и елени.

Винетката, залепете на челото си ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Japanese fever написа:

 

Нормално като за -15°С, та и по-малко. Положителното е, че на студено се качват конете. :D

Кел файда, като няма сцепление. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата мен лично не ме изненада, както автора на темата каза, че част от институциите са си свършили работата. Аз в понеделник бързах много за София и на Витиня времето беше отвратително, но магистралата беше почистена, въпреки гадните условия. Тъй, като бързах за болница карах само в лявото платно със 120-150, но се чувствах сигурен с куатрото ( да не звучи, като реклама). В София големите булеварди бяха почистени, но уличките около болницата бяха малък ад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...